Skocz do zawartości


Zdjęcie

kopniecie boczne- sanda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

kopniecie boczne- sanda
Witam koledzy- sledzac dyskusje o pojedynkach Chinczykow i Tajow zaciekawila mnie kwestia kopniecia bocznego w sanda, czy moglibyscie przyblizyc mi jego charakterystyke? Tomasz, zdaje sie, wspomnial ze jest to (tudziez byla) wizytowka sanda i ze jest to technika charakterystyczna dla tego sportu.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
tutaj masz klip z youtuba gdzie jest prawidlowo pokazane tak jak powinno byc, czyli jak sanda kopie (byc chinczykiem to nie wystarczy aby prawidlowo kopac :lol: )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wal smialo pytaniami jakbys mial bo klip po chinsku :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
mi to wyglada zupelnie znajomo (tzn kopniecie boczne, wykroczna noga, bez dojscia) ale wiem- jak to zwykle bywa, diabel tkwi zapewne w szczegolach.

gdzies tak 1:12 instruktor pokazuje jak rozumiem tor po jakim porusza sie stopa, dlaczego noga ma isc jakby po kole, blisko przeciwnika (zeby ew. blokowac jego kopniecia? czy jest jakis inny powod?) nie stwarza to ryzyka "zaplatania" sie gdzies tam o cialo i oslabienie techniki? (heh pewnie chwile dalej jest to omawiane ale nie znam chinskiego ;) )
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

mi to wyglada zupelnie znajomo (tzn kopniecie boczne, wykroczna noga, bez dojscia) ale wiem- jak to zwykle bywa, diabel tkwi zapewne w szczegolach.


zwroc uwage na noge podporowa, ona sie ugina w kolanie w momencie kiedy stopa prawie dotyka cel i wtedy jest biodro wypychane co daje znacznie wieksza sile. ten gosc stara sie tego nie akcentowac i w sumie nie mowi o tym ale to robi :lol:

gdzies tak 1:12 instruktor pokazuje jak rozumiem tor po jakim porusza sie stopa, dlaczego noga ma isc jakby po kole, blisko przeciwnika (zeby ew. blokowac jego kopniecia? czy jest jakis inny powod?) nie stwarza to ryzyka "zaplatania" sie gdzies tam o cialo i oslabienie techniki? (heh pewnie chwile dalej jest to omawiane ale nie znam chinskiego ;) )


noga ma nie dawac miejsca przeciwnikowi, idac tak blisko caly zcas blokuje jego noge i nie daje mu kopnac, dalej nie jest omawiany warian zaplatania sie w cialo ale w tym wypadku (musisz wierzyc mi na slowo) bardzo fajny rzut wychodzi :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
z tym "zaplataniem" to bylo moje osobiste pytanie :wink: a jeszcze taka sprawa jedna- ci co lubia czasami kopnac jakies boczne- znaja bol zderzenia srodstopia lub okolic stawu skokowego z lokciem czy takie wznoszenie nogi 'po kole' zamiast najkrotsza droga nie jest bardziej pod tym wzgledem ryzykowne? (chyba ze kontrola przeciwnika o ktorej piszesz to rekompensuje)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

z tym "zaplataniem" to bylo moje osobiste pytanie :wink: a jeszcze taka sprawa jedna- ci co lubia czasami kopnac jakies boczne- znaja bol zderzenia srodstopia lub okolic stawu skokowego z lokciem czy takie wznoszenie nogi 'po kole' zamiast najkrotsza droga nie jest bardziej pod tym wzgledem ryzykowne? (chyba ze kontrola przeciwnika o ktorej piszesz to rekompensuje)


jak jestes zainteresowany tym zaplataniem to moge dac linka do czegos podobnego bo robionego z front kicka w takiej sytuacji bo nie mam z bocznego ale to bardzo podobne

druga czesc - wiesz sandziarze robia to super szybko i twierdza ze to jest najszybsza droga, ich zdaniem podnoszenie kolana spowalnia ruch oni bo robia wahadelko biodrem wiec ruch jest szybszy - jasne jak ktos co cale zycie robil inaczej zaczna probowac to wydaje mu sie ze sandowa metoda jest super wolna co jest logiczne bo mu cialo inaczej pracuje
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
jasne, poprosze linka. Zebys mnie zle nie zrozumial- ja nie krytykuje, tylko jestem ciekaw S.W.iata :wink: pytam bo jestem autentycznie zainteresowany tematem. Chetnie zamienilbym pare slow(tj potrenowal) z kims z sanda na zywo bo technika wyglada mi na, z kilkoma niuansami***, bardzo podoba do tego co robie a niestety nie znam nikogo kto sie tym zajmuje.

***zdaje sobie sprawe ze w sztukach walki "kilka niuansow" to czasami roznica jak noc i dzien.

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
to nie jest dokladnie to samo, tak jak pisalem ale zasada jest podobna, jakbys mial pytania to wal smialo


  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

wiesz sandziarze robia to super szybko i twierdza ze to jest najszybsza droga, ich zdaniem podnoszenie kolana spowalnia ruch oni bo robia wahadelko biodrem wiec ruch jest szybszy - jasne jak ktos co cale zycie robil inaczej zaczna probowac to wydaje mu sie ze sandowa metoda jest super wolna co jest logiczne bo mu cialo inaczej pracuje


fakt robią to szybko sam widziałem na kilku turniejach nawet w bliskim kontakcie. w modliszce preferujrmy jednak uniesienie kolana a potem wjechanie bocznym. najpierw blok potem kopnięcie. po prostu inne założenie.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

wiesz sandziarze robia to super szybko i twierdza ze to jest najszybsza droga, ich zdaniem podnoszenie kolana spowalnia ruch oni bo robia wahadelko biodrem wiec ruch jest szybszy - jasne jak ktos co cale zycie robil inaczej zaczna probowac to wydaje mu sie ze sandowa metoda jest super wolna co jest logiczne bo mu cialo inaczej pracuje


fakt robią to szybko sam widziałem na kilku turniejach nawet w bliskim kontakcie. w modliszce preferujrmy jednak uniesienie kolana a potem wjechanie bocznym. najpierw blok potem kopnięcie. po prostu inne założenie.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
Mi się bardziej "podoba" z tylnej nogi, znacznie wydłuża zasięg, ale właśnie przy tym jest bardzo ciężko to zrobić dobrze czyli i mocno i szybko. Mimo, że to ćwiczymy i na worach i na sucho (w parach z zejściem) to nie jest to proste. Jednak front kick zawsze łatwiej wchodzi, nawet przy większym zmęczeniu.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

fakt robią to szybko sam widziałem na kilku turniejach nawet w bliskim kontakcie. w modliszce preferujrmy jednak uniesienie kolana a potem wjechanie bocznym. najpierw blok potem kopnięcie. po prostu inne założenie


ja robie cos pomiedzy sandowa wersja a Wasza
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
szkoda ze filmik z linka jest nakrecony z takiej perspektywy- rozumiem ze rzucajacy markuje kopniecie (tudziez zmienia zamiary) i podcina wykroczna noge przeciwnika gdy ten probuje zrobic noga blok? Bardzo ciekawa sprawa, coraz bardziej mi sie sanda podoba (nawet jesli zle ten filmik interpretuje) pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

szkoda ze filmik z linka jest nakrecony z takiej perspektywy- rozumiem ze rzucajacy markuje kopniecie (tudziez zmienia zamiary) i podcina wykroczna noge przeciwnika gdy ten probuje zrobic noga blok? Bardzo ciekawa sprawa, coraz bardziej mi sie sanda podoba (nawet jesli zle ten filmik interpretuje) pozdrawiam


atakujace wlasciwie zrobil kopniecie i atakowany je blokowal tylko w tym momencie wykorzystajac obrot biodra z jednoczesnym wejsciem za noge przeciwnika atakujacy rzuca
taka reakcja na blok, czujesz ze noga dotyka czyjes nogi i bam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
ok, dzieki
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
Moro napisz do Wu Xia, skuczysyn robi je zajebiście, a jakbyś był w stolnicy to mógłby Ci je na Tobie pokazać.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

Moro napisz do Wu Xia, skuczysyn robi je zajebiście, a jakbyś był w stolnicy to mógłby Ci je na Tobie pokazać.


bjj guy chwali goscia od kung fu - swiat sie przewraca do gory nogami :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda

Moro napisz do Wu Xia, skuczysyn robi je zajebiście, a jakbyś był w stolnicy to mógłby Ci je na Tobie pokazać.


bjj guy chwali goscia od kung fu - swiat sie przewraca do gory nogami :wink:



poznałem Marka na zlotach sfd i robi niektóre rzeczy dziwaczne :) ale pełen szacun za umiejętność robienia kuku
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
ok jak bede nastepnym razem w wawie to postaram sie nawiazac kontakt
  • 0

budo_gornada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kopniecie boczne- sanda
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

To jest niezłe kopnięcie sanda ;D szkoda że wszystko po ang. :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024