Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajne MP semi contact w PZKB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsunami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 264 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
dolaczam sie do masato i kikerosa , ten caly semi czy lajt to bryndza jakich mało , nie moge tego ogladac bo to karykatura walki, to dobre dla dzieci w wieku 7-11 lat, powinni inwestowac w MT i k1 , zwwlaszcza w MT bo na ostatnie MŚ do Bangkoku pojechalo moze 4 osoby, istny dramat, a na jakies semi zabieraja po kilkanascie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB

na ostatnie MŚ do Bangkoku pojechalo moze 4 osoby, istny dramat, a na jakies semi zabieraja po kilkanascie.

słuszna uwaga
dodam tez w PZKB nie ma wogole kadry juniorów MT, za to kickboxingów we wszelkich odmianach pełno
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Sally co gadasz? Jesteś ty naprawdę masz coś wspólnego z kurami. Najgorsze to że Ci którzy njamniej wiedzą najglośniej szczękają.

1. Za medal w Akademickich Mistrzostwach Polski (jeśli dyscyplina jest uznawana przez AZS , np boks nie ma AMP) dostaje sie osobne stypendium z funduszu ministerstwa, Związki nic nie maja do tego bo jestto fundusz AZS. Warto bo często są wyższe niż zwykłe sportowe, a łatwiej je zdobyć. Gdzie Ty widzisz przekręt. laska ty jestes naprawdę chora.

2. Co do MT a ile PZMT dofinansowuje zawodników wyjeżdżających. w PZKb wyjazdy seniorów są dofinansowywane. Na MT PZKb nie dostaje z ministerstwa żadnych pieniędzy.

Jeszcze raz powtarzam lubisz opluwać, gdyz jest to łatwiejsze, niz przyznanie się, ze jestes kiepskim trenerem. Jeszcze nie dawno oplowałaś Szlachte, a teraz juz Ci Pzmt nie przeszkadza, a przecież to Ci sami ludzie. tak sami gadający o związku od kilku lat.


W PZMT Na PP przyjeżdża 68 zawodnikó, juniorów kilkunastu. Więc o jakiej kadrze ty mówisz. Na 11 czy 10 kategorii, każdego można obdarzyć złotym i srebrnym m edalem
( z wyjątkami pojedyńczych kategorii).



Oficjalnie moge Wam powiedzieć. Za dwa,trzy lata będzie kilka dużych związków nieolimpijskich a nie 32 jak obecnie. Ministerstwo po wejściu nowej ustawy da 2 letni okres przejściowy. Na pewno zostanie PZK bo to jest ponad 400 kluubów. ALe karate tradycyjne i Fudokan będzie musiał się dołączyć albo zniknie. Podobnie będzie z MT.
Tak chce zarówno PO i PIS, więc musimy się do tego przygotować. Dwa tygodnie temu brałem udział w komisji sejmowej dotyczącej związków nieolimpijskich. I wiem to z pierszej ręki. Jedyne co udało nam się to zwrócić uwagę, że sporty walki w Pol Związ to obecnie ponad 800 klubów co zrobilo wrażenie szczególnie na szefowej komisji. Nastepnego dnia rozesłala pisma po związkach. Mam nadzieję, ze zaczna traktować sporty walki poważnie. Trzeba dokkonac zmian. Uważam również że związków jest za dużo, ale nie można wylać dziecka z kompielą. Ja np uważam że mma powinien zainteresowac się związek zapasów. Amatorska odmiana mma juz jest faktem, więc czemu nie pomóc. Jesli sumo jest sportem kwalifikowanym a jest o wiele mniej popularne w polsce niż mma


Kikeros i reszta : z wami się zgadzam. Kiedys sTARTOWAŁEM I W SEMI I LIGHT. Ale patrzeć faktycznie można tylko na K1 i Low . Jest bardziej widowiskowe. Poza tym widać, który zawodnik wygrywa. Rzadko walki są tak wyrównane,że ni e można wskazać zwycięzcy. W light, duzo ciosów powoduje chałos.
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
nie na darmo w Olimpiadzie dyscyplin pozaolimpijskich, które odbęda sie w przyszłym roku kickboxing będzie rozgrywany w formule low:). Z Polski zakwalifikowały sie 2 osoby.

To chyba jasno świadczy, że najbardziej reprezentatywna jest odmiana z low wybrana z 5 formuł.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB

Na MT PZKb nie dostaje z ministerstwa żadnych pieniędzy..


bo go praktycznie nie ma, więc na co ma dostawac.
Wlasnie dlatego pisze ze pieniadze powinny byc przydzialane dla kilku organizacji tych ktore wybieraja zawodnicy a nie minister odgornym nakazem, socjalizm już się skończył i w żadnym wypadku nie nalezy do niego wracać

Jeszcze raz powtarzam lubisz opluwać, gdyz jest to łatwiejsze, niz przyznanie się, ze jestes kiepskim trenerem. Jeszcze nie dawno oplowałaś Szlachte, a teraz juz Ci Pzmt nie przeszkadza, a przecież to Ci sami ludzie. tak sami gadający o związku od kilku lat.



co mnie ochodzi PZMT ja pisze o PZKB
a plujesz to się ty nie wiedząc co pisac ja nie mam zwyczaju opluwac nikogo jak pisze to o konkretach a nie pierdole od rzeczy jak niektórzy

Ty łebku mnie nazywasz kiepskim trenerem, a pokaz swoich zawodników, co ty jestes trener?? łżesz łbie w żywe oczy i szczerze mówiać zaczyna mnei to draznić
mam zawodników i to dobrych, nie staruja w waszym śmiesznym semicontakcie wiec ich nei znacie, nie ćwiczą tez nma tyle długo żeby startować za granica.
ale ni bedzie taki parszywy kretyn wypisywal bzdur na tym formum
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Sally ok za 3 tygodnie jedziemy do Tomka Mamulskiego do Krakowa z zawodnikami na 5 dni trenowac u niego w klubie. Z tego co wiem masz juniorka koło 60 kg i troche cięższego seniora( oni startowali w Starachowicach). Myslę, ze Tomek nie bedzie mial nic przeciwko temu, żeby zrobic sparingi. Bardzo chętnie chciałbym zobaczyc twoich zawodników jak walczą.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
mówisz i masz

a masz jakiś swoich czy tylko Tomek Mamulski moze pomóc?
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Dla Ciebie wybiorę z grupy początkującej i to tych mniej zdolnych by ci nie było wstyd.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
zobaczymy jak to bedzie, moze sam tez wystartujesz :)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Na mnie to Ciebię nie stać. Oczywiście jak jadę do Tomka czy ćwiczę na kadrze to walczę
(pare miesięcy obijali mnie Izu czy Łukasz Jarosz (no ale od Mistrza Europyczy Mistrza Świata mozna oberwać:) ). Dziecko stoczyłaś pare walk wiekszość przegrałaś. Tytuły masz za jedną wygraną walkę. Z ME masz medal za friko. Ja na Pucharze Świata musiałem cztery wygrać by wejśc do finału. Ale to bylo jak na księdza Zorro wołalaś. Mam 36 lat i nie muszę sie sprawdzać. Podobno trenujesz a ja w Polsce moge wymienic 4,5 dziewczyn, które wygrywają z Tobą bez problemu a dwie sprawiłyby Ci manto. Zreszta przypomnieć Ci walkę z Drabik.:)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB

gizmo z jakiej epoki jesteś ???


Z epoki wczesnego Gierka kolego. Epoka małego fiata, małej stabilizacji i całkiem dobrego poziomu polskiego sportu :wink:

gdzie na świecie semi czy light się liczy? nie wyskakuj mi z ilością zawodników bo o tym wiem ale jak się liczy? czy ten sport ma jakąś przyszłość ??? bez żartów. nie będzie nigdy w tym zawodowstwa więc nigdy nie będzie w TV i nigdy nie będzie popularne!


Rozróżnijmy zawodowstwo, popularność medialna i masowość. Piłka nożna to duże pieniądze, duże kluby, zawodowe imprezy i masa dzieciaków kopiących piłkę na podwórkach i kupujących gadżety. Dla mnie K-1 to takie igrzyska kickboxingu albo Champions League, coś co jest fajne, medialne i potrzebne. Ważne jednak, żeby sport był ponadto masowy. K-1 tego kryterium nie spełnia. Nie jest to formuła do uprawiania od malucha do weterana. Jest fajna, potrzebna i medialna, ale nie dla wszystkich - to taki wierzchołek góry lodowej.

Przy okazji, nie wiem jak w innych miastach, ale w naszym rejonie pieniądze są we wszystkich formułach. Są nagrody miejskie za wyniki, stypendia miejskie i marszałkowskie itp. Utrzymać się z tego nie da, ale jest to całkiem fajne podreperowanie budżetu trenującego. I znów - ile osób jest w stanie utrzymać się z walk zawodowych w K-1 czy MT?

Kiedyś w moim regionie zrobiono "superprofesjonalny" klub taekwondo olimpijskiego. Szermowano hasłami o sporcie olimpijskim, wielkich planach, szkolono grupkę zawodników-wyczynowców nie troszcząc się o zaplecze. Efekt był taki, że po paru latach całe taekwondo olimpijskie włącznie z "zawodowcami" w mieście szlag trafił, lej jak po bombie, a na hasło o taekwondo WTF potencjalni trenujący odwracali się i wiali gdzie pieprz rośnie (a było to w czasach, gdy w Polsce nie było jeszcze ani K-1, ani MT, a najtwardszą formułą kicka był dopuszczony parę lat wcześniej po ciężkich bojach full i generalnie wszystko co latało na biało i kopało się po ryjach budziło zainteresowanie).

Dlatego, koledzy - nikt nikogo nie zmusza do startowania w semi czy w light, ale te ileś klubów, które prowadzi szkolenie w formułach niepełnokontaktowych i promuje kickboxing wśród ludzi od dzieciaka do dziadka jest tez bardzo potrzebne, bo inaczej pewnego dnia mogłoby zabraknąć pieniążków ze składek, egzaminów itp. na jedynie słuszne w przekonaniu niektórych formuły, a spora część ludzi uciekłaby do Polskiej Unii Taekwondo albo podobnych organizacji...
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Zgodzę się z Gizmo w 100% jednak co K1 to K1. Fight-club w Eurosport długo nie utrzymałby się gdyby puszczali semi czy light:)
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
A z tym fullem też masz rację. Marek Piotrowski jak został MŚ to w polsce full-contact był zabroniony. NIe wolno było organizować oficjalnych MP. Ale Polak potrafi a szczególnie taki jak Marek. Dopiero jego popularność ( 2 w Przegladzie Sportowym) spowodowała, że państwo musiało uznać full-contact.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB

Na mnie to Ciebię nie stać. Oczywiście jak jadę do Tomka czy ćwiczę na kadrze to walczę
. Zreszta przypomnieć Ci walkę z Drabik.:)

co do walki z Drabik to była moja pierwsza walka, po ponad 5 letniej przerwie, bez żadnego przygotowania , po chorobie na dodatek przez którą nie udało mi się nawet paru dni pobiegać Nie wspomne juz ze umówiona była na 4 a o 5 rundzie poinformowano mnie w momencie wejścia na ring.Poza już faktem ze ja kicka nie ćwicze od wielu lat i nie interesuje mnie ta dyscyplina. Ja nie uwazam się za mega zawodnika, ale jako trener napewno robie to lepiej niz ty, dlatego jakoś nie wierze w jakielokwiek umiejętności szkolonych przez ciebie zawodników.

ale czas pokaze mam nadziej ze się nie wykręcisz, albo cos akurat wtedy nie wypadnie.
Ciebie też chetnie zobacze na sparingu może nie z Jaroszem, nie przesadzajmy .
sory ale walki w semi nie sa dla mnie żadnym autorytetem, a 36 lat to nie jest jeszcze tak duzo,w amatorskim walcza nawet starsi.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
gizmo masz rację też pamiętam czasy kiedy to każdy chciał mieć czarny pas w Karate a niektórzy debile na treningi jeździli w kimonach nawet tramwajami :)

Kto w tamtych czasach myślał że będzie coś w stylu Muay Thai, K1 czy MMA ( dodatkowo w "klatkach" )

Moje zdanie od dawna jest takie że w Polsce nie będzie ani porządku w sportach walki ani wielkich organizacji bo Polacy myślą na zbyt krótkim dystansie ( szybki zarobek bez inwestycji - tak się nie da, albo szybkie zarobki na walkach - nierealne ) no i są zbyt pazerni na kasę.

Poza tym zasada zazdrości i zawiści zakompleksionych ludzi ( donosy, sądy, pisma do ministerstw itd...) świadczą o jednym: my nie chcemy działać wspólnie w imię sportu tylko każdy sobie dla własnego interesu!

Więc co nam pozostaje? Iść do pracy, bawić się w sport i olać politykę :wink:
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
laska co ty gadasz. Właśnie w amatorstwie konczy się szybko karierę. Dlaczego Ciesli jest uznawany za fenomen. Człowiek czym jest starszy, tym wydłuza mu sie okres odnowy. Dlatego zawodowo mozna jeszcze pociągnąć (szczególnie w ciężkich gdzie szybkość tak bardzo się nie liczy ) Zawodnik starszy lepiej zniesie 8 rund niz 3 walki po 3 rundy. POkaż mi 36 letniego amatora czynnego z wynikami oprócz Cieślika. Kobieto nie znasz

A co do Drabik to jest ledwo seniorka, mlodziutka dziewczyna, która dopiero zaczyna karierę. Byłbym nieuczciwy, gdyby nie przyznał, że to jest talent na miarę światową. Jestem przekonany, ze niedługo pokona Michalczuk w boksie, którą uważam za dobrego rzemieślnika ale nie fenomen. Ale i tak ich walka uznana była za walke MP w boksie. Obawiam sie też, ze ukradną nam Drabik. Boks kobiet wchodzi na salony olimpiskie i tam będa pieniadze. Takk więc przegrana z Drabik faktycznie nie jest wielką ujmą.
Zresztą faktycznie walka z Walkiewicz faktycznie była wyrównana, ale jednak Ona jest średnią krajową zawodniczą bez większych zwyników.
Co do walki twojego zawodnika na AMP walka była wyrównana i mógl przegrać i wygrać. Sędziowie wskazali zwycięzce i z tym trzeba sie pogodzić. Kiedyś obejrzałem sobie tę walkę i liczylem pkt. Mnie wiecej to samo. Twó zawodnik był bardziej ofensywny, ale za to mniej dokladny. Dlatego w light sędziowanie jest trudno. Myślę że w full twój zawodnik by wygrał bo byl zdecydowanie silniejszy, niestety w light ta siła tak sie nie liczy. NIe ma silniejszych i słabszych trafien. Liczą sie czyste pkt.

podsumowując

Mateusz i Gzegorz niech się szykują. W tym okresie przygotowania sparingi kontrolne sa jak najbardziej potrzebne, gdyz tylko one pozwalają wychwycić błędy i jest czas na poprawienie. Jesli tylko życzysz to podam Ci dane moich zawodników. Startowlai i Wako i ISKA więc pewnie gdzies znajdziesz ic walki.

A sama przystopuj. Chłopacy w Turczynie zrobili dobrą robotę za kogoś kto zrezygnował i chamstwem jest ich obrażać, nawet jak sie nie jest zorientowanym.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
z moich to juz nei będą Mateusz i Grzegorz ale dwaj inni (57-60 kg - 18 latek w PZKB jeszcze junior, i 67 kg senior) i mam nadzieje oczywiście ze sparingi będa w formule Muay thai a nie semi :)

co do wieku, nie analizuje wieku czołowych zawodników natomiast tu chodzi o to żeby nabywac doświadczenia niekoniecznie odnosić sukcesy międzynarodowe.Trener uczący styli ringowych ktory w zyciu na ringu nie stał to porażka. I dlatego doceniam seniorów w późnym wieku którzy startują i to naczesciej razem ze swoimi zawodnikami ( w turnieju, czy nawet tocza walki pokazowe) a jest takich wielu.
leszczom latwo jest się wymądrzać przed monitorem, na ringu cokolwiek dowodzić trochę trudniej
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
No wlaśnie probuje Ci to przekazać. Widzę że zrozumiałaś. Jakna razie nic w ringu nie pokazałaś ty, ani twoi zawodnicy, a przed monitorem wym ądrzasz sie i obrażasz ludzi. Przy takie Drabik faktycznie jesteś leszczem. W semi nie bo nawet nie znasz zasad. Tylko gadasz bzdury na ten temat. Akurat Mt dla mnie jest mało atrakcyjne, przede wszystkim walczymy K1 i low. Ale cały czas udawadnialaś że K1 to MT więc chyba nie będzie dla ciebie problemu.

A podstawą trenera jest analiza i kontrola. Każdorazowo powinno się analizować zachowanie zawodnika i co pewien czas kontrolować jego postępy. Wiem, że to trudno zrozumieć i teraz jasne jest dlaczego nie odnosisz sukcesów jako trener.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
nie rozumiemy. się K 1 bliżej jest do Muay Thai niż do kickboxingu
Natomiast my trenujemy Muay Thai, ewentualnie K 1 przy czym walki MT sa dla nas o wiele cenniejsze niż K1.
Ale skoro nie jesteście w stanie to oczywiście zawalczymy w K1

a semi mnie nie interesuje ani troche podobnie jak light od czasu wpadki z moim zawodnikiem (niestety nie mam klapek na oczach zeby widziec punkty których nie ma) a mój zawodnik nie uzywal siły poprostu trafiał
oraz definitywnie od czasu kolejnego numeru tzn odwołania strefu lighta na dwa dni przed zawodami, co było kpiną z zawodników i trenerów do tego stopnia ze podziękowaliśmy za współpracę w tej formule z tą organizacja.

akurat odnośnie tych zawodów faktycznie nie wiem za dużo bo mnie to nie interesowało, ale przypomniały m się tamte numery stad ten temat

już niedługo być moze inne organizacje sie tym zajmą, wtedy być moze zrobimy grupę dziecięca light , w ISKA walczyły 5 latki i było to bardzo ciekawe

A podstawą trenera jest analiza i kontrola. Każdorazowo powinno się analizować zachowanie zawodnika i co pewien czas kontrolować jego postępy. Wiem, że to trudno zrozumieć i teraz jasne jest.

ale o cos konretnie chodzi tobie? bo nie rozmuiem po co to zdanie

jeszcze raz powtarzam ze uwazam cie za leszcza z zakresie bycia trenerem dlatego ze od kiedy jestes na forum napierdalasz na wszystkich zawodnikow jacy sa słabi i jakie robia błedy.
nie moge się doczekać zeby zobaczyc twoich, chociaz przyznam ze nie lubie mścić sie na zawodnikach za trenera, bo co oni winni, dlatego moja propozycja była skierowana do ciebie, chociaż sparing bedziemy wtedy analizować, tyle napierdalasz na wszystkich to musisz być swietny
  • 0

budo_gladiatorzyring
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajne MP semi contact w PZKB
Kategorie i wiek idealne. za tydzień dokladnie Ci podam kiedy jedziemy. Chcemy jeszcze choc raz powalczyć u Tadeusza w Wyszogrodzie. Poza tym młodszy jest w klasie sportowej i mają jakis obóz. Pamietaj o badaniach inaczej Tomek nie pozwoli walczyć.
A junior to Michał Polak a senior Dawid Kościelak. Młodszy dodatkowo boksuje, więc jesli ktoś u Ciebie w tej kategorii walczy w boksie to proszę bardzo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024