Skocz do zawartości


Zdjęcie

Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

budo_r.o.b.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Nie chciałbym się za dużo mieszać bo nie było mnie w Skale i nie wiem jak to wyglądało, poza tym widzę że część uwag odnośnie organizacji jest delikatnie mówiąc "na wyrost", jednak niektóre brzmią dość sensownie i wypadałoby je wziąć do siebie i wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość.
Komentarze typu "nie podoba się to nie startuj" są trochę nie na miejscu.
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Panie Dudu ma pan racje że do was nic nie do ciera. Nie stac was poprostu na sensowną odpowiedz bo co macie pisać. Panowie tu rządzicie i zasady jakie ustalacie macje sami w dupie i co tu macie pisać przeciesz to was przerasta zamiast wyciągnąć wnioski. Jak nie dajecie szcunku innym to inni taż wam go nie dadzą ja pisze otwarcie nie pucuje wam , a to że coś mi się nie podoba to nie oznacza że was nie sznuje. Nastepnym razem nie straście zawodników wagą, czasem ,a sedziowanie jak się uda itp. Poprostu napiście że zasady zmieniamy wtrakcie gry komu się nie podoba to won bo to nie sztuka walki tylko ..... Pozdrwaiam
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała

ja pisze otwarcie

Jednakże anonimowo. A wnioski wyciągamy, bez obaw.
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała

Panie Dudu ma pan racje że do was nic nie do ciera. Nie stac was poprostu na sensowną odpowiedz bo co macie pisać. Panowie tu rządzicie i zasady jakie ustalacie macje sami w dupie i co tu macie pisać przeciesz to was przerasta zamiast wyciągnąć wnioski. Jak nie dajecie szcunku innym to inni taż wam go nie dadzą ja pisze otwarcie nie pucuje wam , a to że coś mi się nie podoba to nie oznacza że was nie sznuje. Nastepnym razem nie straście zawodników wagą, czasem ,a sedziowanie jak się uda itp. Poprostu napiście że zasady zmieniamy wtrakcie gry komu się nie podoba to won bo to nie sztuka walki tylko ..... Pozdrwaiam


Błędy ortograficzne popełniasz specjalnie, żeby nie utożsamiano Cię z: R.O.B i mbalaha?
  • 0

budo_r.o.b.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Ja z moim poprzednikiem nie mam nic wspólnego. To był mój pierwszy post na tym forum, zarejestrowałem się żeby napisać to co napisałem powyżej.
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Mimo wszystko pozdrawiam mam nadzieje że po to jest te forum żeby pisać o swoich odczuciach . A wasz chora ambicja szuka usprawiedliwienia nie w błędach tylko osobach i po co. Pozdrawiam i mam nadzieje że / z błędami czy bez /to wciągniecie wnioski
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Na pewno

wciągniemy

wnioski
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
żebys tak czytał ze zrozumieniem nie tylko forum ale zasady jakie ustalacie to był by sukces :D , bo widać "rze" :roll: masz zrozumienie :lol:
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Panie DÓDÓ 8O
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała

Mimo wszystko pozdrawiam

My rufniesz. :wink:
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
@ 2222

-chciałbyś by waga się skończyła tak jak było to zaplanowane, bo Twój przeciwnik zważył się o 9:05 i mógłbyś z nim nie przegrać, gdyby nie został zważony? ew. masz pretensje, że ktoś stał w kolejce dłużej? że dłużej musiał poczekać zanim zjadł śniadanie? Zawody ruszyły co do minuty zgodnie z planem...
Organizator powinien "olać" zawodników, którzy przed 9 nie zdążyli się zważyć, czasem ze swojej, a czasem z niczyjej winy? Powiedz, proszę co złego było w tym, że ważono dłużej.
-co do tolerancji, słyszałem narzekania, ale na to, że zbyt rygorystycznie patrzono na wagę i te 100 gram można byłoby odpuścić... widziałem też co najmniej kilku zawodników biegających w bluzach dookoła sali, po to by nadwyżkę masy zbić, więc chyba jednak waga była pilnowana...
-fakt, że 3 wag niestety nie było, nie udało się ich dostarczyć, ale czy to aż taki problem skoro wszyscy się zdążyli zważyć, tak by weryfikacja zawodników nie przeszkodziła w planowym rozpoczęciu zawodów?
-inne sytuacje, gdy kogoś dopuszczono, mimo że np. został początkowo błędnie wpisany do kategorii wagowej - to źle, że organizator poszedł tu na rękę zawodnikowi? Ty/Twój Trener dopilnowaliście formalności, a On nie - i też ma startować, toż to się nie godzi, czy nie tak? Smutne, że również i w sporcie nie brakuje osób o mentalności a'la pies ogrodnika...
-owszem było kilka sytuacji, gdy walki rozpoczynały się przy niewyzerowanej tabliczce, ale nie mogło to wpłynąć na wynik, bo:
a) wg reguł sf w pierwszej połowie walki punktów (poza ujemnymi) nie ma, więc nie było ryzyka błędu,
B) ryzyka powyżej opisanego nie było tym bardziej, że równocześnie wypełniane były formularze z punktacją, które nie mogły nie być wyzerowane po poprzedniej walce i które zresztą były ważniejsze od tabliczek z punktami, będących tylko informacją dla zawodników i trenerów(której być nie musiało, o ile dobrze pamiętam uwagi fińskich sędziów przy okazji ME).
[więc chyba nie był to taki wielki problem, jeżeli był, to publicznie przyznaję - mea culpa, bo sam czasem o tym zapominałem, orientując się dopiero po rozpoczęciu walki].
-nie jestem pewien, czy "zamulający " nie powinno być zamienione na "zamuleni", niestety nikt nie jest maszyną, dużo nas nie było, więc wybacz, że po 8 godzinach wpatrywania się w walki, nie byłem w stanie patrzeć z błyskiem w oczach, zaciekawieniem bijącym z oblicza i rumieńcem na policzkach z przejęcia, na to, co działo się na macie przede mną. Jeżeli popełniłem przez to jakiś błąd, wyrządziłem komuś krzywdę inną niż sam brak okazywania przejęcia obserwowanym widowiskiem(tu bez sarkazmu, bo naprawdę momentami ręce same składały się do oklasków) to wskaż mi daną sytuację, jeśli masz rację publicznie przyznam się i przeproszę, niestety nic więcej zrobić nie mogę(piszę w osobie 1., bo nie chcę wypowiadać się na temat innych sędziów, ale myślę, że podpisaliby się pod tym, co napisałem w powyższym zdaniu).
-owszem masz rację zdarzyła się słownie: j-e-d-n-a walka, pod sam koniec zawodów, gdy rozstrzygnięto na podstawie decyzji, lojalnie jednak wcześniej ostrzegając o tym zawodników. Może masz rację i powinna być kolejna 6-sta dogrywka, a później i następne, aż któryś z przeciwników nie zemdlałby ze zmęczenia(wreszcie dotykając maty inną częścią ciała niż stopa...)... Niestety "zamuleni" po konsultacji z organizatorem podjęli decyzję o tym, że po 5 przechodzonej dogrywce wskażą zwycięzcę. Może był to błąd, ale zwróć uwagę, że na pierwszych zawodach pod egidą ADCC rozgrywanych w Polsce decyzją kończyły się walki po upływie już standardowego czasu(wyjątkiem były finały), a więc rozwiązania takie mające usprawnić przebieg zawodów najwyraźniej były dopuszczalne.

Masz oczywiście prawo krytykować, proszę tylko - rzeczowo i obiektywnie, a Twoje uwagi na pewno zostaną wzięte do serca przez organizatorów i sędziów.

@Freestyler
Tak abstrahując od samych opinii i komentarzy do zawodów. Pozwól wytłumaczyć się osobom, które "atakujesz" lub innym stanąć w ich "obronie", bo jeżeli założysz, że tylko winny się broni/tłumaczy, to co zrobisz, jeśli ktoś nawet zupełnie bezpodstawnie, nigdy wcześniej nie widząc Cię na oczy, zarzuci Ci np. modne ostatnio bycie TW, pedofilię, czy parkowanie w miejscach dla niepełnosprawnych? Mądrzejszy wydaje się być danie posłuchu owszem bardziej zakurzonym, ale chyba wartościowszym sentencjom niż "tylko winny się tłumaczy", ot choćby Audiatur et altera pars.

Pozdrawiam Obu Was Panowie (nie bierzcie moich uwag jako osobistych ataków, bo skoro wymieniamy się argumentami to "nienawidźmy gry, a nie gracza").
  • 0

budo_marga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Zawody były bardzo przyzwoite. Przykro mi panowie, że znaleźli się tu frustraci (frustrat?), który niesprawiedliwie ocenia i organizatorów i sędziów. W porównaniu z turniejami NAGA (często ponad 1000 zawodników), sędziowanie było świetne. Dla kogoś kto nigdy nie stał przez 10 godzin na macie starając się zachować koncentracje i zdrowe zmysły pomyłkowe 2 punkty to kamień obrazy. Trochę więcej wyobraźni i empatii.
  • 0

budo_2222
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
nstif masz racje ,ale to panowie mkimura i dudu atakowali na początku wszystkich , co pisali o swoich sugestiach jak po czytasz. Trzeba iść do przodu i następnym razem wyciągać wnioski. Nie można zapominać że każdy błąd to zawodnik , który czyta zasady i z szacunku dla organizacji i organizatorów stara się przestrzegać zasad i czasu( koszt trzeciej wagi to 40 zł a i od zawodników można było pożyczyć ) . Sędziowie też ludzie , ale ich koncentracja powinna być trochę większa ( niech sam sobie odpowiedz na pytanie czy by chciał być oceniany opieszale bo sędzia siedzi już 8 h, a sam dajesz z siebie wszystko ,a na koniec wskazanie bo możesz dostać -1 za nie udane sprowadzenie bo spadłeś na dupe , ale zawodnik drugi też nic nie robi sensownego (następnym razem dogrywki do bólu ) lub nie zauważył twojej techniki i publika krzyczy o punktach Po za tym duży szacunek dla organizatorów bo to też ludzie i nie mają się po co obrażać. Generalnie zawody ok.
  • 0

budo_harandil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Z tego co tu zauważyłem, to zarówno Kimura, jak i Dudu na początku tłumaczyli skąd się wzięły te problemy. Natomiast po którymś kolejnym poście na ten sam temat po prostu zaczęli sobie z tego żartować. Zrobił bym to samo. Skoro ktoś nie rozumie, że były dwie wagi zamiast trzech i się to wszystko przedłużyło, to nie ma sensu tłumaczyć tego kilkukrotnie. Widocznie nie było możliwości dokupienia, bądź pożyczenia trzeciej wagi, która nadawała by się do ważenia zawodników.
Co do krytyki sędziów. Ok, jeśli popełniali błędy, to należy im to powiedzieć. Następnym razem na pewno zwrócą na to większą uwagę. Natomiast nie oczekujcie tego, że błędów na pewno nie będzie. To są tylko ludzie. Czasami popełnią błąd, czasami się rozkojarzą, czasami mrugną oczami, czy odwrócą głowę i czegoś przez to nie zauważą. To nie są maszyny. Poza tym sędziów jest za mało. Od dawna była o tym mowa. I niestety chętnych wcale znacząco nie przybywa.
A odnośnie punktów ujemnych za siadanie na dupie... Z tego co wiem były od dawna. Zmieniło się tylko to, że teraz są naliczane przez całą walkę, a wcześniej były tylko w drugiej połowie, a w finałach w całej walce. I nie jest to wymysł ani Kimury, ani Dudu. Takie są po prostu zasady ADCC i zgodnie z takimi zasadami rozgrywane są zawody w tej formule.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała

.... Sędziowie też ludzie , ale ich koncentracja powinna być trochę większa ( niech sam sobie odpowiedz na pytanie czy by chciał być oceniany opieszale bo sędzia siedzi już 8 h, ...

Wiesz co cymbale - wszyscy starajš się byc wobec ciebie wyrozumiali, ale ja Cio napiszę: PIERDOLISZ JAK POTŁUCZONY.
Jesli nie podoba Ci się sędziowanie to sam następnym razem zostań sędziš - jak znam Kimurę to nawet się ucieszy, że ma jednego sędziego więcej.
Mało kto chce sędziować, a wszyscy się czepiajš. SpędŸ 8 godzin na stojšco na macie lub przy stoliku i postaraj się byc na maksa skoncentrowany wiedzšc, że niema prawie nikogo, kto mógłby Cię zmienić gdy poczujesz zmęczenie.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
organizacyjnie nie bylo zle ale:
-weryfikacja i wazenie zawodnikow w holu wejsciowym?niekotrym moglo byc zimno choc wtedy nie powinien zaslugiwac na miano fightera.lepszym miejscem na to bylaby mala sala(rozgrzewkowa),a jesli ktos tam spal to dla dobra ogolu/wiekszosci zmienia miejsce.
-brak wag?na glownej hali walalo sie kilka,wystaczylo oglosic przez mikrofon i ktos by pozyczyl.
-sedziowanie:dobrze bylo po za malym wypadkiem na macie a kiedy zawodnikom pomylily sie style walki i zaczeli kopac sie po nogach lub w gardzie uderzac z bani w brzuch,a sedzie nie zareagowal.
-obsuwa ze startem niektorych kat.musi byc,taka tradycja.
ps.jesli komus nie podobala sie organzacja tej imprezy to polecamwybranie sie na zawody sportowego jiu jutsu organizowane przez pana.t.guja.tam sie dzialo.jesli komus malo bylo walk na macie mogl np.pobic sie z ekipa kiboli. :roll:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała

-brak wag?na glownej hali walalo sie kilka,wystaczylo oglosic przez mikrofon i ktos by pozyczyl.


Już któryś raz pojawiła się sugestia o pożyczeniu wag. Jak rozumiem, były to wagi ekip, które przyjechały na zawody. Czy to były takie same wagi jak te na których byli ważeni zawodnicy? Wag na rynku jest od groma - cyfrowych czy też analogowych, ale z ich dokładnością bywa różnie i wskazania mogą czasem wahać się do +/- 2kg co w przypadku zawodów gdzie trzeba czasem zrzucić te 300g ma kolosalne znaczenie.

Już widzę lamenty gdyby organizatorzy pojechali na szybko do IKEI i kupili wagę za 30zł (najlepiej za własne pieniądze lub lekarza), na której trzeba by było brać różnicę "na oko". Mnóstwo by było komentarzy "mój przeciwnik na pewno był cięższy niż limit kategorii" albo w drugą stronę "kontroluję swoją wagę, ale wskazało mi, że jestem kilogram cięższy i mnie nie dopuścili lub musiałem zbijać przez co byłem wycieńczony, odwodniony i przegrałem".
  • 0

budo_fantasista
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z maty

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
proponuję zamknąć temat na dobre, tej niekończącej się opowieści
  • 0

budo_azbest
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała
Dziwie się, że nikt nie wspomniał tu na forum o zakazie jakichkolwiek dźwigni na nogi w klasie junior/początkujący na 30 minut przed startem zawodów. Może się nie znam i jestem mało doświadczony ale równie dobrze można by prowadzić zawody KICK-BOXINGU bez użycia nóg. Nie wiem jak innym ale mi to na pewno popsuło strategie walki. Co więcej uważam iż walki powinny być prowadzone w sposób przeplatany w kategoriach wagowych. Najpierw człowiek czeka kilka godzin aż jego kategoria wystartuje a potem nie może złapać tchu bo ma 5-10 minutowe przerwy między walkami. Uważam, że gdyby każdy miał swoje walki rozłożone na cały dzień widowisko mogło by tylko na tym zyskać gdyż każda walka byłaby prowadzona na 100% fizycznych możliwości. Pomyślcie o tym przy nastepnych organizacjach ;) Piozdrawiam
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Puchar Polski ADCC 2009 05 grudnia Skała


-brak wag?na glownej hali walalo sie kilka,wystaczylo oglosic przez mikrofon i ktos by pozyczyl.


Już któryś raz pojawiła się sugestia o pożyczeniu wag. Jak rozumiem, były to wagi ekip, które przyjechały na zawody. Czy to były takie same wagi jak te na których byli ważeni zawodnicy? Wag na rynku jest od groma - cyfrowych czy też analogowych, ale z ich dokładnością bywa różnie i wskazania mogą czasem wahać się do +/- 2kg co w przypadku zawodów gdzie trzeba czasem zrzucić te 300g ma kolosalne znaczenie.

Już widzę lamenty gdyby organizatorzy pojechali na szybko do IKEI i kupili wagę za 30zł (najlepiej za własne pieniądze lub lekarza), na której trzeba by było brać różnicę "na oko". Mnóstwo by było komentarzy "mój przeciwnik na pewno był cięższy niż limit kategorii" albo w drugą stronę "kontroluję swoją wagę, ale wskazało mi, że jestem kilogram cięższy i mnie nie dopuścili lub musiałem zbijać przez co byłem wycieńczony, odwodniony i przegrałem".


nie widzialem drugiej wagi,ale ta na ktorej bylem weryfikowany byla zwykla,cyfrowa waga lazienkowa czyli taka sama o ktore mozna bylo potknac sie na sali. to prawda ze odczyty moga byc rozne-wazylem sie na 2 "znalezionych" na sali i mialem +- 200/300 gram zapasu,a ta przy stoliku wskazala +-600gram mniej
mysle ze problemem nie bylo znalezienie wagi tylko czlowieka ,ktory zajalby sie weryfikacja.jesli na jakies zawody bjj lub sf potrzeba kogos do tego zadania i akurat przypadkiem bede na nie jechal,zglaszam sie na ochotnika i ....wezme ze soba wage.;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024