Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polski Związek Muay Thai ? W końcu!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Dziwię się że jeszcze nikt nie poruszył tutaj tematu że w końcu powstaje związek:

W dnium 13 września niedziela w Krakowie w Pubie Sportowym RING odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Związku sportowego Muaythai. W zebraniu wzięły udział kluby z całej Polski, które podjęly uchwałę o utworzeniu PZ Muaythai, następnie przegłosowano statu PZ Muaythai oraz dokonano wyboru władz.
Jednomyślnie na prezesa Polskiego Zwiazku Muaythai wybrano Rafała Szlachtę.
Wiceprezesami zostali:
ds. stopni szkolenia Robert Miękczyński
ds. klubowych Robert Karpiński
ds. kalendarza Bogdan Rybka
ds. sędziowskich Andrzej Kapusta
ds. muaythai zawodowego Witold Michalski
ds. marketingu Grzegorz Samolewski

Poniżej podajemy link do rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie wykazu dyscyplin, w których mogą działać polsie związki sportowe [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


No i w końcu, tylko teraz mam kilka pytań:
- MP w Muay Thai organizowane przez np PZKB tracą raczej sens? Bo to tak samo gdyby PZPS (piłka siatkowa) zrobił mistrzostwa Polski w piłce nożnej?
- dlaczego ma być nazwa PZM a nie PZMT, przecież pisownia jest dwuwyrazowa a nie Muaythai? PZM to kojarzy mi się z Polskim Związkiem Motorowym...
- wybór władz, członkowie - co i jak? Władze zostały wybrane, czyli po prostu Zrzeszenie przekształciło się w Związek, ale co z klubami które wypisywały się lawinowo przez lata obietnic, czy po prostu miały jakieś zatargi?

I pytanie teraz do kogoś z PZMT, czy Związek będzie przekształconym zrzeszeniem czy faktycznie będzie związkiem gdzie otworzy się na ludzi którzy działają poza PZMT i czy nie obawiacie się że jak ich dopuścicie, to przy "zdrowych" wyborach ktoś inny zostanie Prezes związku, skoro każdy przedstawiciel klubu będzie mógł głosować na walnym? Chyba że będzie jakiś wyjątkowy statut?
  • 0

budo_kickboxing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Małe sprostowanie:
- Nie powstał związek a na razie komitet założycielski. Osoby dłużej będące w PZMT wiedzą, że przynajmniej 3 krotnie zbierał się taki komitet w przeciągu ostatnich kilku lat. Trzy miesiące temu powstała w Krakowie niejaka Polska Federacja Muaythai. Widać, że w PZMT jest duże parcie na pokazowe ruchy.
- Prawdą jest, ze minister sportu wpisał muaythai do rozporządzenia w sprawie dyscyplin, ale to nic nie zmienia obecnego statusu organizacji. Po wyroku sądu z przed roku PZkb będzie nadal mogło prowadzić MT w ramach swojej organizacji, a PZMT nadal nie jest sportem kwalifikowanym. Obie organizacje będa dążyły do kwalifikacji MT wramach ich organizacji. PZKb istnieje od 20 lat więc nie musi organizować zjadu założycielskiego, a co najwyżej nadzwyczajny by zmienić nazwę na PZKBiMT
- Ciekawostką jest, czy sąd może zarejstrować taki podmiot jak PZM, gdyż ustawa wyraźnie wskazuje, ze trzeba najpierw przejść pewną procedurę. Aczkolwiek jest wszystko mozliwe, gdyż funkconuje np Polski Związek Sportów Budo a nie jest sportem (związkiem) kwalifikowanym. Słuszna uwaga, iż PZMT byłoby nazwą lepszą.

Podsumowując :
1. Oczywiście jest jakaś szansa, że powstanie polski związek MT, aczkolwiek z tego co wiem to ministerstwo szykuje pewną rewolucję i raczej chcę łączyć związki.
2. Nic nie zmienia, że PZKb będzie nadal mogło prowadzić MT w ramach własnej organizacji. Przypominam, że są obecnie 3 związki karate i 2 teakwondo w ramach sportu kwalifikowanego. PZKb jest zrzeszony w innej organizacji MT o wiele większej np niż karate Fudokan.
3. PZKb będzie i tak atrakcyjniejszy dla wiekszosci klubów, bo w ramach jednej organizacji można startować i w KB i MT. Zresztą, potwierdza to fakt, iż najbardziej medalodajne kluby MT zrzeszone są w ramach PZKb i kilka ISKA Poland(mówię o tych które kiedyś startowały w PZMT). Podobieństwo dyscyplin ( bo faktycznie już tak można powiedzieć) pozwala na starty i w KB i MT
4. Bardzo ciekawe pytanie dotyczące otwartych wyborów. Myslę, iż przy ilości członków w PZMT zmiana Prezesa nie byłaby trudna, gdyby wybory były otwarte. Myślę, iż dla dobra MT najlepsza byłaby osoba nie tak bardzo skonfliktowana z środowiskiem. Ale to oczywiście zależy od klubów i każdy wybór będzie trzeba uszanować.
5. Ciekawy jestem ile było klubów założycielskim na tym spotkaniu.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Uważam że to niewiele zmieni.
Ludzie odeszli z PZMT nie ze względu na nazwę czy status tylko ze względu na osoby nim kierujące! Wiadomo że PZMT dąży do założenia związku ale nie w celu ułatwienia czegokolwiek zrzeszonym lecz po to aby uzyskać pieniądze z ministerstwa.
I tu pojawia się kolejny problem. Obecny kryzys doprowadził do sytuacji w której ministrowie mają szukać oszczędności ( wszystkie związki sportowe dostały ok 20% mniej kasy niż rok wcześniej ). Nie sądzę aby obecny Minister Sportu mógł sobie pozwolić na zezwolenie utworzenia nowego związku sportowego. Tak więc pozostaje opcja połączenia się PZMT z innym związkiem sportowym ( np Kickboxingu, Karate, Boksu...)

Aleeee...jestem też zdania że żyjemy w kraju "cudów" i wszystko jest możliwe !!!

Reszta zależy od roboty jaką będzie robił takowy związek Muay Thai.
Jeżeli jakiś produkt się nie sprzedaje nie wystarczy zmienić opakowania. To może zadziałać ale nie na dłuższą metę...

Wait and see :wink:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Stowarzyszenie można sobie nazwać dowolnie. Ale taki "związek" nie będzie związkiem sportowym w rozumieniu ustawy o sporcie kwalifikowanym. Czyli pic na wodę. Związki sportowe dla danej dyscypliny ustanawia jedynie minister właściwy do spraw sportu. Czyli nie Rafał. Sz. Ten koleś już nieraz próbował wydreptać coś w ministerstwie. Teraz kiedy budżet się nie domyka wydawanie kasy na kolejny związek sportowy to mrzonka. Co więcej jeśli wejdzie nowa ustawa o sporcie kwalifikowanym związki sportowe korzystające z dotacji państwa będą tylko w dyscyplinach olimpijskich. Więc PZMT czy PZKB będzie musiało zapomnieć o kasie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
to już drugi w tym miesiącu :)
poprzednio o ile mnie pamięć nie myli powstawała jakaś federacja o tym samym składzie
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
dealer Rafał Sz. najpierw wydrepcze sobie związek w ministerstwie a potem nawet wydrepcze w MKOL to że Muay Thai będzie dyscypliną olimpijską nawet jeżeli będą mieli zlikwidować boks lub judo! :)

Aha...i Kraków będzie stolicą Tajlandii... :lol:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Sorry, nie doceniłem go. Cała nadzieja w tym, że ADCC ma więcej kasy i forsuje SF na olimpiadzie :)
  • 0

budo_kickboxing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Ciekawostka z ostatniej chwili:

Polska Federacja Muaythai w Krakowie powstała 3 miesiące temu, nieźle sie rozwijała. Rozdzielili funkcje. Na drugim spotkaniu ustalili jak można ściągnąć więcej pieniedzy członkowie, starty, stopnie!!!!!( jeszcze niedawno krytykowane) zaczeli nieźle działać tylko (...)

Zapomnielii zajestrować tego związku :)

faktycznie można sprawdzić

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

osoba, która do mnie napisała ma również pismo z KRS potwierdzające brak takiego podmiotu
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
może zarejestrowali w ewidencji klubów sportowych ..ale popili w niedziele w pubie i stwierdzili ze czas na coś nowego dla odmiany :)
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
bardzo prosiłbym o pozostawienie dla siebie bądź w innych wątkach forum animozji do p. Sz czy innych, nie o to mi chodziło. Zadałem kilka pytań i sprawa jest dość jasna - jeśli ktoś ma ochotę z kogoś się pośmiać czy podocinać, niech tutaj nie pisze, mi akurat naprawdę zależy na tym aby powstał związek. Kiedyś byłem zwolennikiem osobnego, bo MT to nie KB, teraz juz mi wszystko jedno gdyby powstał PZKBiMT (akurat kryzys jest jakimś argumentem, ale skoro są 3 czy ileś tam związków karate TKD to czemu nie osobno KB i MT) z odrębnymi wiceprezesami i ludźmi którzy osobno działają w KB i osobno w MT, bo to ze sie kogoś przekwalifikuje czy np sedziowie będą Ci sami itp to raczej odpada, to jednak może podobne sporty, ale jednak inne.
Dlatego prosiłbym aby w tym temacie wypowiadały sie osoby które maja coś do powiedzenia konkretnego co do związku i przyszłości MT a nie, że ten czy tamten jest taki czy taki.
Ozzz, może się wypowiesz na ten temat?
pozdrawiam
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Związek nie związek jakie to ma znaczenie jak prezesem w dalszym ciągu jest pajac. Nikt dla pajaca nie chce pracować i walczyć chyba, że pajacyk i tu nie chodzi o docinkę tylko o robienie ludziom wody z mózgu. Tam w tym "pajacykowie" jest więcej zebrań niż walk. Co to za MuayThai zresztą tam sport nie ma znaczenia liczy się wsparcie ministra i dotacja od podatników. Jednym słowem POLSKA
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
nikt nikomu nie ma prawa zabronić tworzenia organizacji propagującej jakąś dyscyplinę, to ze jest 5 związków TKD to znaczy ze może być tyle samo związków MT, to już nie komuna że partia miała monopol.
Można tworzyć związki i związeczki do woli, i tak sie będzie liczyć ta organizacja która coś osiągnie a co za tym idzie będzie miec największe zainteresowanie klubów i najwyższy poziom
Bynajmniej nie chodzi tu o to kto sie zarejestruje w KRS.
A tak wogole to czemu jest jeden zwiazek kickboxingu, może jakaś konkurencja w końcu się sie pojawi i ma tym polu w każdym razie PZKB ma takie samo prawo promować MT jak każda inna organizacja
socjalizm mamy już za sobą
  • 0

budo_kickboxing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
pajacyk.pl - czy to ty przypadkiem nie napisałeś

zakompleksiony człowieczku z założonym na potrzeby tego wątku nickiem - samuj:
nie wiem czy jesteś panem małoSzlach(e)tnym czy jakimś jego idolem, pragnę Cie poinformować że wolałbym dać 1800zł na koncert Madonny i na niego nie iść, niż płacić Wam 800zł (nie wprowadzaj ludzi że 400zł, bo jest 800zł, 400zł jest po spełnieniu kilku absurdalnych warunków, masz czas to je sobie wypisz, mi się nie chce- no chyba ze coś się zmieniło) i działać jak zamknięta sekta losująca medale na MP między sobą i owijki na treningach...

i to w temacie o Głogowskim :)

NIe wiem co Ci się zmieniło, ale Sally ma rację. To nie socjalizm, każdy ma prawo wypowiadac się jak chce. Kpina to też forma wypowiedzi a forum miejscem ich wyrażania.
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
i mój stosunek do pana Sz się nie zmienił, co nie zmienia faktu ze temat jest założony o związku i Muay Thai a nie o nim, wtedy po prostu odpowiedziałem na inny post, bo właśnie co temat to zaraz jest o nim, Trener Krakowiak zakładam temat o Szlachcie i sobie tam wpisujcie jeśli macie taką potrzebę, ja swoje wypowiedziałem nie raz, mój stosunek do niego nie uległ zmianie bo uważam że jest nieodpowiednia osobą ale tutaj chciałbym rozmawiać o związku, nie o nim,
pozdrawiam
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
pajacyk.pl skoro Szlachta jest nieodpowiednią osobą to uważasz, że powinien działać w jakichkolwiek strukturach za Państwowe pieniądze ?
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Jaki KUR..A elokwentny ten Pajacyk...hehe prawdziwy pajac....pewnie dostał telefon na chate zeby sie grzecznie wyrażać...bo inaczej bedzie lanie...hehe
  • 0

budo_kickboxing
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Trener FCK oczywiście różnie wyraża się o Prezesie PZMT, ale o ile jestem dobrze poinformowany to był członkiem tej organizacji więc odczuł na własnej skórze jak funkcjonował ten klub udający organizację. Poza tym gdyby był jedynym krytykującym to jeszcze można byłoby powiedzieć WARCHOŁ, ALE to przynajmniej kilkanaście dobrych klubów ( jak nie najlepszych) opuściło PZMT, więc musi w tym coś być. A język :) giętki jest i czasami za bardzo się wysunie. :) To mozna wybaczyć, a przynajmniej wole to od skur(...). NIe skończe bo jeszcze od Ciebie mi się dostanie. :)

Mnie podoba się pomysł, by zarejestrowano PZMT i przy I walnym, zmienić Prezesa.
Pan Prezes Szlachta załamałby się :) .

Większym problemem, jest ograniczenie dofinansowań z ministerstwa wyłącznie do związków olimpijskich.
  • 0

budo_pajacykpl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
to może innym językiem, to będzie łatwiej, ernst, jaki Ty ku wa jesteś zakompleksiony ciul!
co Ty imbecylu na mnie naskakujesz?? Jasne zasra ńcu, napisz że jestem Szlachta i się ukrywam pod innym nikiem! Debil

TrenerFCK, napisałem dość jasno że wg mnie Szlachta nie jest odpowiednią osobą, w jednym z pytań nawet zasugerowałem czy właśnie jesli powstanie związek przy PZMT czy będzie otwarty na nowe kluby i normalne wybory a wtedy właśnie łatwo o zmianę prezesa czy zarządu - wtedy zarząd byłby wybrany naprawdę przez wszystkie kluby MT, zarówno te które sa obecnie przy PZKB ISKA czy PZMT, bo zarówno w jednej jak i w drugiej znajda się "stołkowicze" i leśne dziadki jak i dobrzy działacze którym zalezy na MT w Polsce. Dlatego zadałem kilka pytań, zacząłem dyskusję nad związkiem bo może ktos ma jakieś info co i jak, ale nie, od razu zaczyna się nagonka! Bo ku wa normalnie się tu nie da dyskutować, zaraz albo ktoś jest przydupasem Szlachty albo nie!
Dlaczego na tym forum jest kilka wypowiedzi a na budo.net.pl jakoś dyskusja może być, tu od razu wyzwiska!
Zależy mi żeby tu była dyskusja nad przyszłym związkiem, żeby się wypowiadały osoby z jednej, drugiej czy jeszcze innej strony które planują bądź już zrobiły jakies kroki nad tym żeby tu ku wa powstał w Polsce ZWIĄZEK MT!
Bardzo fajnie i rzeczowo w pierwszym poście odpisuje "kickboxing", wiem że Ozzz też zagląda na forum i liczyłem na jego odpowiedź również, wiem że Artur Krakowiak też ma jakąś wizję i może ma jakis projekt, tak samo jak członkowie ISKA, dyskusja Panowie i Panie a nie wyzwiska i określanie kogoś że jest taki czy taki, rozmawiajmy o związku!
  • 0

budo_trenerfck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
pajacyk.pl ale o co Tobie chodzi? Jaka nagonka ? Jaki związek? Karate potrafiło zarejestrować trzy związki, a Szlachta z zarejestrowaniem jednego pierdoli się 5 lat to znaczy o jednym, że jest słaby, mimo szumu jaki robi wkoło siebie jest niewiarygodny dla Ministerstwa, a generalnie zamiast tych zebrań w pubach i wizytach w Ministerstwie lepiej zająłby się wycieczkami do Tajlandii. Mógłby być np przewodnikiem po Bangkoku dla bogatych turystów, a on chce wyłudzić pieniądze z Państwa dla siebie nie dla MuayThai i pisałem o tym już rok temu. Celem Szlachty nie jest rozwój dyscypliny, a tylko i wyłącznie własne korzyści materialne i nie lubi tego sportu, ale prawdopodobnie uda mu się zalegalizować MuayThai w Polsce i dostanie na to 500.000 zł ( pół miliona złotych) rocznie, bo my nie potrafimy go zatrzymać, bo za słabi jesteśmy! pajacyk.pl mój projekt jest taki USUNĄĆ HIENY Z POLSKIEGO SPORTU BO INACZEJ ODEJDĄ PASJONACI DLA KTÓRYCH SPORT JEST WAŻNIEJSZY NIŻ KASA. ONI SĄ WSZYSCY POUKŁADANI ZE SOBĄ TE LEŚNE DZIADKI I MAJĄ W DUPIE MŁODYCH AMBITNYCH KTÓRZY CHCĄ SIĘ ROZWIJAĆ I GARDZĄ TYMI KTÓRZY NIE DAJA ŁAPÓWEK A SZLACHTA CO NAJPIERW BRAŁ KASĘ OD TYCH KTÓRZY MU POMAGALI ROZWIJAĆ MUAYTHAI PÓŻNIEJ ICH WYPIERDOLIŁ A TERAZ WYCIĄGA RĘKĘ DO PODATNIKÓW TO JAKAŚ MASAKRA. POZDRAWIAM ZAWODNIKÓW BO WY JESTEŚCIE NAJWAŻNIEJSI W BRANŻY. SIŁA W GRUPIE NAS MUSI BYĆ WIELU WTEDY OBALIMY TEN CHORY SYSTEM GDZIE DZIADEK WAŻNIEJSZY NIŻ FIGHTER.
  • 0

budo_masato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polski Związek Muay Thai ? W końcu!
Słyszałem że Rafał Szlachta, za zasługi jakie mu się należą za wkład w rozwój Muay Thai na świecie, ma prawo startować w następnych wyborach króla Tajlandii...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Sorry Panowie ale to się robi takie śmieszne i żałosne że nie da się tego dalej czytać...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024