Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łowy. Coroczny temat ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_sake5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.K.
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

raczej jak ktoś ćwiczy jakiś styl karate i stwierdza że ta sztuka walki jej nie odpowiada , daje sobie spokuj wogle z karate. :wink: Taka osoba już szuka gdzie indziej np. MMA , Muaythai , Kickboxing . Takie są tredy dziś już od wieku gimnazialnego . Wielu instruktorów niechce tego do siebie przyjąć że wchodzą nowe sporty walki których metodyka treningowa jest bardzo nowoczesna i ciągle ulepszana żyją oni tym co było 20-30 lat temu .


Bardzo jestem ciekaw na podstawie jakich badan-statystyk wysnuwasz takie wnioski?
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Mysle ze to nie statystyki tylko wlasne obserwacje. Inhetos prowadzi trening kilku sportow walki stad taki punkt widzenia.
Prowadzac treningi wylacznie karate masz do czynienia tylko z okreslona grupa osob i pewne ogolne tredy pozostaja niezauwazone.
Podobnie jak Inhetos prowadze treningi karate, kickboxingu, mma. Prowadze tez grupe medytacyjna, i chociaz u mnie wiekszosc cwiczy wszystko po troche, to jednak nowi ludzie ktorzy do nas przychodza szukaja tylko jednej konkretnej dyscypliny np kicka.
Oczywiscie ze opinia Inhetosa to uogolnienie ale ja zauwazylem tez taka tendencje.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Jeśli chodzi o to że instruktorzy karate niechcą się doszkalać w innych płaszczyznach walki bądź kożystać z wiedzy innych styli to stwierdziłem na podstawie braku ich udział udziału w obozach oraz seminariach szkoleniowych żeby było jasno dotyczy to nietylko instruktorów karate tradycyjnego :wink: . Są wyjątki ale to sytuacje sporadyczne. Przykłdów jest wiele w Olsztynie było seminarium Brazylijskiego Jiu-Jitsu z Piotrem Bagińskim z Berserkers Team z ludzi z kręgu karate byłem tylko ja . :wink: Te seminarium było nagłośnione i otwarte dla wszystkich żadna osoba z olsztyńskich klubów karate tam się nie pokazała :wink: :wink: . Obóz Berserkers Team Stare Kaleńsko prowadzą zajęcia Piotr Bagiński , jak spojrzeć na jego dorobek zawodniczy napwno jeden z najbardziej utytułowanych chwytaczy w Europie . Drugi prowadzący Grzegorz Jakubowski najwięcej stoczonych walk zawodowych w MMA , rekomędacj nie trzeba. :wink: Ten obóz też otwarty z kręgu karate byłem tylko ja , oraz jeden facet z Goju-Kai sekcja Szczecin. Ja uważam że uczestnictwo w takich szkoleniach to duży zastrzyk wiedzy. Niewim jak jest z udziałem w seminariach organizowanych np. przez SeiBudokai czy akurat tam uczestniczy dużo osób z Kyokushin czy innych styli karate :?: oto dopytać można Jana111. Jeśli chodzi o sprawe to młodzierzy że nie chce ponownie wracać do karate , to niejedna osoba która trenowała karate to mi mówila. Mam na Muaythai kilku chłopaków po Shotokanie , jak rozmawiałe z nimi o karate to raczej patrzą na nie sceptycznie . Z Oyama Karate też mam chłopaka w sekcji Muaythai ma klub w swoim mieście , jednak woli dojerzdżać 20 km do sekcji Muaythai :D . Oni są w różnym wieku jeden ma 35 lat. Niespotkałem się z opinią że z MMA czy Muaythai ktoś by chciał zrezygnować i zacząć trenować karate. Uważam że karate może być skuteczne i ciekawie prowadzone , ale gdzieś ktoś trenował, a treningi byly prowadzone tak że mu nie odpowiadały i w jakimś stopniu utrwaliły jego sceptyczny pogląd . W dość dobrej są kluby karate w mniejszych miastach gdzie póki co nie ma sekcji Brazylijskiego Jiu-Jitsu , Kickboxingu , MMA ..... Pozdrawiam wszystkich dyskutantów.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

Jeśli chodzi o to że instruktorzy karate niechcą się doszkalać w innych płaszczyznach walki bądź kożystać z wiedzy innych styli to stwierdziłem na podstawie braku ich udział udziału w obozach oraz seminariach szkoleniowych żeby było jasno dotyczy to nietylko instruktorów karate tradycyjnego :wink: .

A ja z kolei mam wrażenie, że połowa polskich instruktorów karate tradycyjnego trenuje (często zawodniczo) bjj. A przykład poszedł od Avi'ego Rokah.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
50 % istruktorów karate tradycyjnego trenuje BJJ :wink: :?: he he nawet niema 5 % łącznie z wszystkimi stylami :wink: Sebastian Słowek Oyama Karate - Poznań zajął się prawie wyłącznie chwytami i stworzył filie BJJ grupa - Alliance w Polsce. Wiosny to nie czyni.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

50 % istruktorów karate tradycyjnego trenuje BJJ :wink: :?: he he nawet niema 5 % łącznie z wszystkimi stylami :wink: Sebastian Słowek Oyama Karate - Poznań zajął się prawie wyłącznie chwytami i stworzył filie BJJ grupa - Alliance w Polsce. Wiosny to nie czyni.

Rozumiem, że wiesz wszystko... ok. Twoja sprawa.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
To ze sie ludzie kulaja po macie nie oznacza od razu ze cwicza BJJ, ja tez sie kulam a BJJ nie cwicze. Inhetos Cwiczy ten sport i pewnie dosc dobrze zna ta scene, tak jak ty wiesz kto jest kim w twoim stylu.
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

To ze sie ludzie kulaja po macie nie oznacza od razu ze cwicza BJJ, ja tez sie kulam a BJJ nie cwicze. Inhetos Cwiczy ten sport i pewnie dosc dobrze zna ta scene, tak jak ty wiesz kto jest kim w twoim stylu.

Nie będę tu podawał nazwisk bo raczej nie wypada, ale myślę, że Radek Olczyk się nie pogniewa. On też tylko się kula?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
w kujawsko pomorskim z aktualnych sekcji shotokan - karate tradycyjne nikt. :wink: Gdzie tu 50 % :?: Jeśli chodzi o Karate dobrą robote w Toruniu robi Kyokushin-Kan . U mnie poziom niższy . Były u mnie na treningu Muaythai osoby po tradycyjnym karate , jeśli chodzi wyszkolenie do walki w stójce wole przemilczeć .
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

... Były u mnie na treningu ...

Zostały na kolejne treningi?
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Co do wątku dotyczącego treningu BJJ bądź MMA , przez karateków są przypadki całkowitego wycofania się karate na rzecz BJJ bądź MMA .To też jest raczej sporadyczne. Pomijam style karate hybrydowe które zawierają w swej technice dużo elementów BJJ czy MMA takie jak Shidokan , SeiBudokai . Większy ruch wśród karateków jeśli chodzi o przejścia na Muaythai bądź Kickboxing oraz walke we formule K1 . Jeśli chodzi o sukcesy w tym ostatnim Karate Tradycyjne -Shotokan ich nie ma. :wink: Stylem który bym postawił na równi z BJJ jeśl chodzi o skuteczność , oraz rozwijanie cech sprawnościowych jest moim zdaniem Judo :wink: niestety troszke zapomniane , trudność wogle ludzi chcących trenować Judo to przedewszystkim nastawienie na Sport i to ten z najwyższej półki . Znam sekje gdzie nieprzyjmuje się osób starszych niż w wieku gimnazialnym. :wink: Są na niektórych uczelniach treningi Judo dla studentów robione w ramach WF , mają one jednak charakter treningów ogólnorozwojowych . Pozdrawiam wszystkich dyskutantów.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Ma sporo osób po karate tradycyjnym czy Shotokan :wink: . Powiem więcej są osoby które żałują że tak późno zdecydowały się zmienić styl. Głównie jeśli chodzi o Muaythai , jeśli chodzi o przejście do sekcj Kyoka tu się raczej niezapisują ponieważ obraz karate widzą przez pryzmat metodyki treningowej karate tradycyjnego. :wink: w ostatnim tygodniu doszły dwie plus jeden po Taekwondo . Odpłuwu raczej niema. Chyba że ktoś wyjedzie z miasta , studia, praca ,czasem bywało że niewytrzymywał ktoś treningów . Ewentualnie jeśli ktoś chciałby trening pod mega wyczyn radze takiej osobie gdzie ma szukać odpowiedniego klubu by spełnił jej oczekiwania i mogła by się rozwijć. Znając mentalność wielu instruktorów za święcą można szukać kogoś kogo będzie stać na taki gest :D . Będziesz w Toruniu zapraszam na trening Muaythai. :D plus po treningu kawa wszystko gratis :D
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

Będziesz w Toruniu zapraszam na trening Muaythai. :D plus po treningu kawa wszystko gratis :D

Dzięki, skorzystam.
  • 0

budo_słabiutki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Witam
karate tradycyjne karate tradycyjnemu nie równe :D
z tego co mozna zauwazyc przeczytać itd
sa style tradycyjnego z Okinawy , ktore mimo tego ze tradycyjne sa wszechstronne zawieraja uderzenia , kopniecia , rónego rodzaju przechwyty wychylenia , parter np takim stylem jest Goju Ryu
mysle ze osoby trenujace własnie goju ryu nie musza szukac czegoś innego lub uzupełniać swojego stylu innymi sztukami walki aby potrafic sie skutecznie obronić
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...

Witam
karate tradycyjne karate tradycyjnemu nie równe :D

I oczywiście wiele zależy od horyzontów instruktora. Poza tym nikt nic nie musi, każdy trenuje tak jak ma ochotę i uważa za słuszne. Ale warto by było, żeby instruktor umiał wskazać, doradzić, poprawić i umotywować, a uczeń żeby umiał i chciał słuchać. Wtedy i tradycyjne karate nadaje się do samoobrony, a do zaoferowania ma też znacznie więcej.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łowy. Coroczny temat ...
Alez Panowie! Pewnie ze wiele jest cennych rzeczy w stylach tradycyjnych. Nie o to chodzi jednak w tej dyskusji. Teza byla taka ze mlodzierz ucieka od karate do innych styli walki. Czyli ze te "coroczne lowy" sa dla wielu coraz skromniejsze...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024