Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ/Judo/zapasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_citizenx
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BJJ/Judo/zapasy
Witam

Czy istnieje wielka różnica między tymi trzema? Czy trenując jedną z tych (powiedzy Judo) nie nabędę podobnych umiejętności, co trenując BJJ czy zapasy???
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Różnica taka jak między szachami a warcabami.
  • 0

budo_juniorwells
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
hehe... dokładnie :)
  • 0

budo_pajonk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Judo - przewaga rzutów, (czyli "przewracania" w kimonach)
Zapasy - przewaga "przewracania"
BJJ - przewaga walki w parterze (duszenia, dźwignie) w kimonach lub w odmianie submission fighting bez kimon.
Tak to chyba łopatologicznie można porównać, bez wgłębiania się w szczegóły.
Poza tym w Judo znajdziesz też to co w bjj , czyli duszenia i dźwignie, w bjj to co w zapasach i judo, czyli różnego rodzaju obalanie, rzucanie.
Pewnie ci chodzi o to, który z tych sportów jest najlepszy, ale o tym na forum już było. :)
  • 0

budo_pajonk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
P.s. Odpowiadając na drugie pytanie to trenując np Judo nabędziesz podobnych umiejętności, bo w gruncie rzeczy w sportach grapplingowych cel walki jest podobny, jednak to co je różni to proporcja w czasie poświęcanym danym elemetom w czasie treningu i ich punktacji na zawodach.
  • 0

budo_citizenx
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Pewnie ci chodzi o to, który z tych sportów jest najlepszy, ale o tym na forum już było. :)


Nie, nie o to.
Po prostu byłem ciekaw jak wielkie są różnice między nimi.
Z tego co napisałeś, to chyba BJJ ma najwięcej do zaoferowania, ale ogólnie rzecz biorąc to wszystkie trzy są do siebie podobne ...

dzięki za konkretną odpowiedź! :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

...
Z tego co napisałeś, to chyba BJJ ma najwięcej do zaoferowania, ...


Dodaj do bjj zapasy lub judo - wtedy będziesz miał w zasadzie całość grapplingu - walka o pozycje i poddanie w parterze oraz sprowadzenia do parteru.
  • 0

budo_citizenx
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Dodaj do bjj zapasy lub judo - wtedy będziesz miał w zasadzie całość grapplingu


Nie no, tyle czasu żeby ćwiczyć to wszystko to ja nie mam :wink:
Coś wybiorę. Dzięki.
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Idź na mma/vt i nie pierdol.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Idź na mma/vt i nie pierdol.

a to dlaczego?
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Nauczy się tego co oferują wszystkie style z tematu + wiele innych, niewątpliwie przydatnych rzeczy. :wink:
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Nauczy się tego co oferują wszystkie style z tematu + wiele innych, niewątpliwie przydatnych rzeczy. :wink:

ale facet nie powiedzial co jest jego celem, nie rozumiem czemu niektorzy mma traktuja jako zloty srodek na wszystko
w ogole to mam wrazenie, ze ludzie mylnie i dosyc naiwnie podchodza do tematu mma dla przecietnego zjadacza chleba
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Z tego co napisałeś, to chyba BJJ ma najwięcej do zaoferowania

skąd takie wrażenie?
  • 0

budo_pajonk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Najwięcej do zaoferowania ma nie styl, a dobra sekcja. Taką rozpoznasz po osiągnięciach. Fajna sprawa, kiedy trener umożliwia trenującym sprawdzanie się w innych formach sportowych niż macierzysta tzn. np. jeśli chłopaki z judo jeżdżą na zawody nie tylko w judo, ale i bjj, submission, zapasnicy jezdzą na submission. I odwrotnie.
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

ale facet nie powiedzial co jest jego celem, nie rozumiem czemu niektorzy mma traktuja jako zloty srodek na wszystko

Nie unoś się, to tylko propozycja z mojej strony. 8)
Nie ma wątpliwości, co do tego, że mma/vt są najbardziej wszechstronnymi sw.

w ogole to mam wrazenie, ze ludzie mylnie i dosyc naiwnie podchodza do tematu mma dla przecietnego zjadacza chleba

Oświeć mnie w tej kwestii.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
A ja się będe powtarzał do upadłego: pochodź trochę na jedno, potem na drugie, wreszcie na trzecie, a później wybierz to, co ci najbardziej pasuje.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

Nie ma wątpliwości, co do tego, że mma/vt są najbardziej wszechstronnymi sw.

1) owszem, ale w teorii - o tym dalej
2) facet nigdzie nie napisal, ze chodzi mu o najbardziej wszechstronne polaczenie sw, tylko zestawil sam grappling

w ogole to mam wrazenie, ze ludzie mylnie i dosyc naiwnie podchodza do tematu mma dla przecietnego zjadacza chleba

Oświeć mnie w tej kwestii.

nie chce za bardzo zaczynac dyskusji w czyims temacie, wiec jak co to na priv moge wyslac wiadomosc, ale tak w skrocie:
smieszy mnie tylko podejscie ludzi, ze "najlepiej cwiczyc mma, bo sie nauczysz wszystkiego co najskuteczniejsze", bo rzeczywistosc jest inna. Osobiscie uwazam, ze mma jest przeznaczone, dla kogos kto juz mial stycznosc z sw i ma opanowane przynajmniej podstawy, zeby wiedziec o co chodzi. Dla przykladu: nie ukrywajmy ale na mma nie przeznacza sie polowy treningu np zeby nauczyc sie wykonywac poprawnie ciosy, tylko przewaznie ucza od razu laczyc techniki np 2 proste+wejscie w nogi. Moim zdaniem to sie mija z celem i jest to strata czasu, jesli ktos w tym przypadku zamiast uwazac zeby w tempo polaczyc ciosy z wejsciem w nogi, bedzie najpierw myslal czy cios poszedl z barku, czy raczka przy szczece jest itd itp. Uwazam, ze przez to ze trzeba byc skupionym na wszystkim, bo walka jest w kazdej plaszczyznie, jest taka ilosc polaczonych technik w mma, ze dla kogos kto nie liznal nigdy sw i przy przecietnej liczbie treningow tygodniowo zwyczajnie nie bedzie miec szansy tego przecwiczyc, zeby weszlo mu w automatyczny ruch. Ale zaznaczam to jest MOJA OPINIA, ja po prostu nikomu ze znajomych ktorzy nigdy nie cwiczyli nie polecilbym na poczatek mma. Jak juz to przynajmniej pare miesiecy boksu a potem pare miesiecy grapplingu i potem smialo niech idzie.
A w ogole to gdzie autor powiedzial ze chce wszechstronne sw, ja sie dopatrzylem kilku pytan o grappling :wink:
ps jesli cos wyszlo bardzo chaotycznie i niejasno to na priv, bo nie chce watku zasmiecac
pozdr
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

smieszy mnie tylko podejscie ludzi, ze "najlepiej cwiczyc mma, bo sie nauczysz wszystkiego co najskuteczniejsze", bo rzeczywistosc jest inna. Osobiscie uwazam, ze mma jest przeznaczone, dla kogos kto juz mial stycznosc z sw i ma opanowane przynajmniej podstawy, zeby wiedziec o co chodzi. Dla przykladu: nie ukrywajmy ale na mma nie przeznacza sie polowy treningu np zeby nauczyc sie wykonywac poprawnie ciosy, tylko przewaznie ucza od razu laczyc techniki np 2 proste+wejscie w nogi. Moim zdaniem to sie mija z celem i jest to strata czasu, jesli ktos w tym przypadku zamiast uwazac zeby w tempo polaczyc ciosy z wejsciem w nogi, bedzie najpierw myslal czy cios poszedl z barku, czy raczka przy szczece jest itd itp. Uwazam, ze przez to ze trzeba byc skupionym na wszystkim, bo walka jest w kazdej plaszczyznie, jest taka ilosc polaczonych technik w mma, ze dla kogos kto nie liznal nigdy sw i przy przecietnej liczbie treningow tygodniowo zwyczajnie nie bedzie miec szansy tego przecwiczyc, zeby weszlo mu w automatyczny ruch.

To jest kwestia tego jak odbywają się treningi. Z tego co wiem, to większość klubów przyjmuje na treningi żółtodzióbów, bez stażu w innych sw. Być może masz lepsze informacje.

A w ogole to gdzie autor powiedzial ze chce wszechstronne sw, ja sie dopatrzylem kilku pytan o grappling :wink

Jestem miłosierny, uważam więc, że należy mu pomoc w jedynym prawidłowym wyborze. :wink:
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy

To jest kwestia tego jak odbywają się treningi. Z tego co wiem, to większość klubów przyjmuje na treningi żółtodzióbów, bez stażu w innych sw. Być może masz lepsze informacje.

przyjmowac jasne ze przyjma, z jakiej racji maja sobie odmawiac zarobku :wink:

Jestem miłosierny, uważam więc, że należy mu pomoc w jedynym prawidłowym wyborze. :wink:

:wink:
  • 0

budo_pajonk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ/Judo/zapasy
Dobra sekcja mma wyskoli zawodnika od podstaw. Tydzień jest podzielony na kilka różnych treningów: bjj, mma kickbox lub boks. I wydaje mi sie że w tym tkwi problem metodyki treningu przekrojowego. Mamy tyle techniki do wchłonięcia, że zaniedbujemy ćwiczenia ogólnosprawnościowe, na które na judo i zapasach jest większy nacisk. Mówiąc wprost wydaje mi się że jesteśmy mniej sprawni judoków i zapaśników. Ale to oczywiście znowu zależy od sekcji :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024