Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Skoro się cwaniak zarzeka, że wysłał przelew to niech prześle dowód dokonania transakcji. Mam tylko nadzieję, że ostatni e-mail jaki wysłałeś nie jest straszakiem i 05.09 faktycznie sprawa trafi na policję i prawników:)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
no co ty Zden, tylko żartowałem. w piątek im podaruje prawie 4 koła, albo będę czekał do marca na rozklejone maty, jak ten aikidoka. jeszcze nie zdecydowałem, która wersja wejdzie w życie.
swoją drogą, co by nie mówić o efektywności aikido, to jednak wyrabia cierpliwość :)
  • 0

budo_wrona
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Polecam KC i art. 394 :)

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.
§ 2. W razie wykonania umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet świadczenia strony, która go dała; jeżeli zaliczenie nie jest możliwe, zadatek ulega zwrotowi.
§ 3. W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony, a obowiązek zapłaty sumy dwukrotnie wyższej odpada. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło wskutek okoliczności, za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport

Art. 394. § 1. W braku odmiennego zastrzeżenia umownego albo zwyczaju zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.

Nic, tylko kupować hurtem i liczyć na niewywiązanie się. :)
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Tylko, że w tym przypadku była mowa o zaliczce, a nie o zadatku.
  • 0

budo_wrona
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
w tym przypadku tak jest ,ale info na przyszłośc zostaje ,zeby wpłacac w formie zadatku :-)
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
No właśnie dostałem maty z Espadonu, cała akcja z matami trwała miesiąc ale bez żadnych przeszkód , : ) ))) Polecam !!!Na prawdę nie ma żadnego problemu z tą firmą !!
  • 0

budo_pretorianin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Ja również polecam Espadon. W moim przypadku w grę wchodziła mata 8 x 8 , zrobili mi ją w ciągu 2 tygodni (32materace). Używam ją juz dwa lata i wszystko jest w porządku. Na początku złożyłem ofertę do Serwacha, ale na szczęście znajomy mi ich odradził. Niestety jak widać nie wszyscy mieli takich znajomych. Współczuję. Żenada.
  • 0

budo_&j
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Nasza mata to też ESPADON 120m równe jak stół. Wszytko gra.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Właśnie dojechały maty z Espadonu. Pierwsza klasa! :-)

Porszę o wszelkie informacje dotyczące z problemami z firmą Sport Serwach na pm. Im więcej dokumentów i detali sprawy, tym lepiej. Cała historia znalazla finał w prokuraturze i postaram się, żeby był to ostatni tego typu numer wykręcony przez RIP Serwach Sport.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Sprawa z Serwach Sport ciągnie się. Pewnie jeszcze chwilę potrwa i odświeżę ten temat "ku przestrodze i edukacji". Ściąganie długów nie jest rzeczą prostą i polecam utrzymywanie ścisłej ewidencji dokumentów i kolejności zdarzeń.
Prokurator w Piotrkowie Trybunalskim odmówił wszczęcia postępowania dając wiarę wyjaśnieniom Serwacha. Niestety, zeznania złożone przez tego pana mijają się z prawdą, co wynika z emaili, które zachowałem:

----- Original Message -----
From: lukasz bilski
To: Sport-Serwach
Sent: Friday, January 01, 2010 5:36 PM
Subject: Re: "jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport"

Po otrzymaniu z Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim zawiadomienia o odmowie wszczęcia postępowania (spodziewałem się takiego toku sprawy po konsultacji z prawnikiem), oświadczam, że złożyłem zażalenie do prokuratury, na powyższą decyzję, oraz zamierzam złożyć kolejne zawiadomie o przestępstwie, dotyczące składania fałszywych zeznań przez pana Marka Serwacha zgodnie z art. 233 § 1 kodeksu karnego, wg. którego - "kto zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę (czyli właśnie składa fałszywe zeznania) w postępowaniu sądowym (lub innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."
Pan Marek Serwach zeznał: "P. Łukasz Bilski już w dniu 21 sierpnia 2009 roku zażądał zwrotu wypłaconej kwoty. Rozpytywany oświadczył, że Łukasz Bilski był informowany, że zamówienie jest zrealizowane i czeka na odbiór. Początkowo był skłonny zwrócić wypłaconą kwotę, ale zrezygnował z tego kiedy na forach internetowych zobaczył, że kupujący szkaluje dobre imię firmy. Dodał, że zamówiony towar jest do odbioru w Starowej Górze".
Poniżej kopia korespondecji e-mail, która jednoznacznie dowodzi nieprawdziwości powyżej zacytowanego oświadczenia. Oświadczam również, że tok postępowania w tej sprawie będzie dostępny na forach internetowych i informowanie o tym, w jaki sposób przeprowadza transakcje handlowe firma Serwach Sport, nie jest z prawnego punktu widzenia "szkalowaniem" lub "zniesławieniem". Wnioski wyciągnięte i wyrażone przez czytelników tego materiału są ich prywatnymi opiniami, niezależnymi od publikującego.

Odpowiedź nadeszła następnego dnia:


Szanowny Panie!

informuję Pana, że jeżeli ukażą się na forach internetowych jakiekolwiek informacje szkalujące moją firmę, pociągnę Pana do odpowiedzialności prawnej (proszę potraktować tą informację bardzo poważnie). Wpłata zaliczki na wykonanie zamówienia jest właśnie zabezpieczeniem firmy realizującej powyższe zamówienie przed takimi niezdecydowanymi klientami jak Pan. Zmusił mnie Pan do poczynienia kosztów związanych z realizacją zamówienia. Jeżeli Pan jako zamawiający wycofuje się z zamówienia, ponosi Pan wówczas całą odpowiedzialność za Pańskie czyny zgodnie z kodeksem cywilnym. Informuję również, że maty wyprodukowane zgodnie z Pańskim zamówieniem czekają na odbiór. Jeżeli zdecyduje się Pan na odebranie przedmiotu zamówienia, proszę określić termin odbioru.

P.S. Jeżeli zmienił Pan swoje plany dotyczące zakupu maty, wystarczyło zadzwonić i powiedzieć prawdę. Napewno znaleźlibyśmy wyjście z sytuacji. Jednak Pan wolał stosować chwyty niezgodne z dobrymi obyczajami prowadzenia transakcji handlowych. W obecnej sytuacji powstał problem, z którym nie może Pan sobie poradzić.

Z poważaniem

Marek Serwach

... i w chwilę potem:

Informuję Pana również, że jeżeli wstąpił Pan na drogę prawną, to do momentu rozstrzygnięcia sprawy przez organy prawne niewolno ujawniać i publikować jakichkolwiek informacji do czasu ogłoszenia wyroku.

Z poważaniem

Marek Serwach

Oczywiście nie zamierzam wchodzić w jakiekolwiek układy tą firmą i sprawę zakończy tylko pełna refundacja zaliczki, którą zamierzam przeznaczyć na zakup kolejnych mat w firmie Espadon (świetne maty i solidny partner - polecam).
  • 0

budo_vroobel12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
jak to nie można? a kto zabrania? druga strona? śmieszne...
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Śmieszne, to gdyby chodziło o 200 złotych. Raczej irytujące i smutne gdy chodzi o 3725 pln. Nigdy nie rozumiałem takich ludzi. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie odpuści takiej sumy pieniędzy, a starałem się dogadać z tą firmą na wszelkie możliwe sposoby. Odpowiedzi albo nie było, albo kłamano w sposób mało wyszukany na temat czasu realizacji zamówienia i sposobów dostarczenia towaru. Założę prawdopodobnie małą stronkę www Serwach Sport Maty, gdzie będzą dostępne matariały z tej sprawy i również topicu Jacola. Każdy kto używa google bedzie mógł sobie wyrobić zdanie o tej firmie zanim się tak jak ja wpakuje.
  • 0

budo_tch
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
i dobrze, nie wolno odpuszczac zlodziejstwa.
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport

Śmieszne, to gdyby chodziło o 200 złotych. Raczej irytujące i smutne gdy chodzi o 3725 pln. Nigdy nie rozumiałem takich ludzi. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie odpuści takiej sumy pieniędzy, a starałem się dogadać z tą firmą na wszelkie możliwe sposoby. Odpowiedzi albo nie było, albo kłamano w sposób mało wyszukany na temat czasu realizacji zamówienia i sposobów dostarczenia towaru. Założę prawdopodobnie małą stronkę www Serwach Sport Maty, gdzie będzą dostępne matariały z tej sprawy i również topicu Jacola. Każdy kto używa google bedzie mógł sobie wyrobić zdanie o tej firmie zanim się tak jak ja wpakuje.



zycze powodzenia bo w sadach rozne cuda sie zdarzaja.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Mysle ze czasem bardziej szkoda zdrowia i poswieconego czasu niz pieneidzy. Jednak ja bym takze nie odpuscil takiej "firmie" i sprawe pociagnal do konca. Powodzenia zycze
  • 0

budo_torpedo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Kwestia podejscia. Osobiscie bym na glowie stanal,zeby ta firme pogrzebac. Szczerze nienewidze takich cwaniakow. Moze jest wiecej ludzi oszukanych w podobny sposob- warto sie dowiedziec i razem cos zdzialac. Warto sie tez dowiedziec ile to moze kosztowac (nie kazdy ma kase i nerwy ze stali zeby latac ppo sadach).
Zycze powodzenia.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Dzięki. Nie jestem pierwszy, ale mam nadzieję, że ostatni. Czasu trochę brak, ale znajdzie się. Co się odwlecze...
  • 0

budo_pretoriangorzow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Mam dwie maty (Tatami i zapaśniczą) z Espadonu już trzeci rok, wszystko OK.
Zamówienie zrobione zostało na telefon (bez umów pisemnych - moja nieostrożność) ale wszystko wykonano w terminie i dostarczono do Gorzowa na koszt wytwórcy.
Koźmin także kupował u nich matę w ten sam sposób i bez żadnych kłopotów.

Polecam tę firmę, jednak w świetle opisanego wyżej zdarzenia proponuję się zabezpieczać umową pisemną.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Przepraszam, ze wykopuje ten temat, ale czy ktos moglby napisac jeszcze cos o jakis innych producentach mat?? Chodzi mi zwlaszcza o ceny, terminy wykonania i jakośc wykonania, no i oczywiscie, czy nie ma takich hec jak z ta firma opisywana w temacie. Znalazłem w necie m.in. Tatami Przytulski z Łodzi, Polskok z Chrzanowa, Polimat-sport z Bielska-Białej, Tatami Poland z Konstantynowa Łodzkiego, DaxPolska z Bielska-Białej. Moze ktos kupowal maty tatami w tych firmach i cos wiecej moglby powiedziec o nich?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024