Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Po wstępnych rozmowach telefonicznych i emailach oferta wygląda tak:

From: Sport-Serwach
To: lukasz bilski
Sent: Friday, July 31, 2009 2:23:34 AM
Subject: Re: Maty tatami

Witam,
koszt jednego materaca o wymiarach 2000 x 1000 x 40 wynosi 310,- zł brutto (z VAT)
koszt jednego materaca o wymiarach 2000 x 1000 x 50 wynosi 325,- zł brutto (z VAT)

termin realizacji 14 dni roboczych

Z poważaniem

Marek Serwach
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdecydowałem się na 24 maty tatami w kolorze oliwkowym. Przelewu na kwote 3725 złotych (50 % wartości zamówienia), dokonalem 3 sierpnia. Tego samego dnia zostałem zapewniony, że maty zostaną wykonane w przeciągu kilku dni. Od moment dokonania przelewu, telefon firmy przestał odpowiadać, wysłałem więc e-mail z prośbą o kontakt 11 sierpnia (wtorek), żeby zorganizować transport mat w weekend :

From: lukasz bilski
To: Sport-Serwach
Sent: Tuesday, August 11, 2009 12:30 PM
Subject: Re: Maty tatami

prosze o kontakt pod numerem 609 147 444 jezeli maty beda gotowe do soboty. wlasny transport moge zorganizowac tylko w weekendy i zalezy mi na czasie.
dziekuje i pozdrawiam
Lukasz Bilski

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikt nie oddzwonił i nie poinformował mnie o terminie realizacji zamówienia, natomiast otrzymałem e-mail, który został prawdopodobnie rozesłany do wszystkich klijentów firmy :

From: OFFICE SERWACH
To: lukasz bilski
Sent: Thursday, August 13, 2009 2:44:54 PM
Subject: WAŻNE- zmiana adresu i nr telefonu

Witam,
od poniedziałku zmieniamy adres oraz nr telefonu. Nasz nowy adres to:
Starowa Góra
ul. Szeroka 16
numer to /42/ 214 14 48

Pozdrawiam
Katarzyna Giewis

SPORT-SERWACH
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

------------------------------------------------------------------------------------------

Jakieś dziesięć nieodebranych telefonów poźniej, napisałem kolejny e-mail do firmy Serwach Sport

----- Original Message -----
From: lukasz bilski
To: OFFICE SERWACH
Sent: Friday, August 21, 2009 11:07 AM
Subject: Re: WAŻNE- zmiana adresu i nr telefonu

prosze o natychmiastowy kontakt na moj telefon komorkowy 609 147 444
od kilku dni probuje sie bezskutecznie dodzwonic do panstwa firmy.
dziekuje

-----------------------------------------------------------------------------------------
W odpowiedzi na mój e-mail nikt do nie oddzwonił, natomiast otrzymałem kolejny e-mail w odpowiedzi:


From: OFFICE SERWACH
To: lukasz bilski
Sent: Thursday, August 13, 2009 2:44:54 PM
Subject: WAŻNE- zmiana adresu i nr telefonu

Dzień dobry,
Czy interesowałyby Pana maty w kolorze żółtym ( maty w tym kolorze mamy dostępne na miejscu )?
Niestety nie możemy jeszcze w związku z przeprowadzką rozpocząć nowej produkcji.

Pozdrawiam

Katarzyna Giewis

SPORT-SERWACH
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tel./Fax /42/ 214 14 48

-------------------------------------------------------------------------------------------

Udało mi się dodzwonić do firmy Serwach na telefon, który znalazłem na ich stronie internetowej. Zapytałem, czy rozmawiam z panem Markiem Serwachem i okazało się że tak. Zostałem zapewniony, że maty zostaną wyprodukowane i dostarczone do czwartku, 27 sierpnia. Poprosiłem o e-mail z potwierdzeniem tego zobowiązania, który otrzymałem:


From: OFFICE SERWACH
To: lukasz bilski
Sent: Thursday, August 13, 2009 2:44:54 PM
Subject: WAŻNE- zmiana adresu i nr telefonu

Witam.
zgodnie z rozmową telefoniczną. potwierdzam, że zamówione maty będą dostarczone pod wskazany adres do piatku następnego tygodnia.

Z powazaniem

Marek Serwach

--------------------------------------------------------------------------------------------

Wczoraj zadzwoniłem do firmy Serwach Sport z zapytaniem jak i kiedy zostaną dostarczone maty. Okazało się, że nie zostaną dostarczone. Poprosiłem o natychmiastowy zwrot zaliczki w kwocie 3725 złotych. Człowiek po drugiej stronie słuchawki odpowiedział, że "szefa nie ma". Zadzwoniłem dziś do firmy Serwach po raz kolejny, po sprawdzeniu, że pieniądze nie pojawiły się na moim rachunku bankowym. Otrzymałem odpowiedź, że pieniądze zostały przesłane (przed godziną 14, 27 sierpnia). Zgodnie z procedurami bankowymi pieniądze powinny być na rachunku do godziny 16, 28 sierpnia. Nie ma śladu po zaliczce.

C.D.N. :)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Pelen profesjonalizm widze......
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
panowie, firma Serwach robi takie cyrki od conajmniej 2-3 lat. googla wystarczyło spytać, np przypadek z zeszłego roku
takich spraw było, o ile mi wiadomo, w ciągu ostatnich 2-3 lat dużo więcej, z matami, z kimonami...
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
sprawa stara jak światy nie raz oszukiwali np. przy wysyłce kimon nie warto robić interesów z tą firmą zero profesjonalizmu i bezmyślne podejście do klienta. Ty bardziej, że w grę nie wchodzi 300 zł a 3 tyś szkoda słów.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
szkoda, ze tacy ludzie sa jeszcze na rynku. trzeba wyrabiac im marke odpowiednia do standardu swiadczonych uslug. dzieki za udzial w dyskusji i ... c.d.n.

... w poniedzialek.
milego weekendu i do zobaczenia na macie
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Tacy ludzie są na rynku, bo pomimo złej opinii nadal znajdują naiwnych klientów
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Może są konkurencyjni cenowo 8)
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
o takich ludziach trzeba mówić !!!Cenowo żadna konkurencja w Espadonie zamówiłem dużo taniej !!! :wink:
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
W razie czego można wystąpić o sądowy nakaz zwrotu pieniędzy wpłaconych jako zaliczka. Wszystkimi kosztami zostanie obciążona firma Serwacha.
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
kolejny raz sprawdziłem dziś po godzinie 12 w poludnie, czy pieniądze sa na koncie - nie wpłynęły. może przelewu dokonano za pomocą gołębia pocztowego? ostatni e-mail pokazuje, że może i firma Serwach Sport nie potrafi wywiązać się z podjętych zobowiązań, ale ma poczucie humoru:

From: Sport-Serwach
To: lukasz bilski
Sent: Friday, August 28, 2009 1:22:08 PM
Subject: Re: "jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport"


Szanowny Panie!
zgodnie z naszymi ustaleniami zwróciłem Panu przedpłatę, którą Pan dokonał na poczet zakupu mat. Jeżeli pieniądze nie dotarły do tego czasu proszę zwrócić się do swojego banku!! Zgodnie z prawem handlowym tej przedpłaty nie musiałem zwracać. Jednak to dokonałem! Zapewniam Pana, jeżeli jaki kolwiek tekst ukarze się na portalach ogólnodostępnych, szkalujących dobro mojej firmy, skieruję sprawę do prokuratora. Tak na marginesie, dostawa była kwestią dwóch dni! Jeżeli kupi Pan maty z polskiej firmy o takim standarcie co nasze maty to Panu gratuluję.

Marek Serwach






C.D.N.
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Bezszczelny tępy ch.j...
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport

Bezszczelny tępy ch.j...

jak juz to nieszczelny :wink:
a tak serio, to jesli ten email jest wklejony tak jak go pisal wlasciciel firmy, to powienien sie cofnac do szkoly podstawowej ze swoim jezykiem polskim, w dodatku niezly ma tupet ze straszy sadem, a sam ma opinie oszusta i kretacza w internecie
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport

Bezszczelny tępy ch.j...

jak juz to nieszczelny :wink:
a tak serio, to jesli ten email jest wklejony tak jak go pisal wlasciciel firmy, to powienien sie cofnac do szkoly podstawowej ze swoim jezykiem polskim, w dodatku niezly ma tupet ze straszy sadem, a sam ma opinie oszusta i kretacza w internecie


Tak wiem, pomyłeczka z mej strony :-) .Nie można edytować, więc proszę o wyrozumiałość wszelkich purystów językowych
:wink:
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
O jakim prawie handlowym on mowi ze moze nie zwracac zaliczki ?! Przeciez to on nie wywiazal sie z umowy.
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
No na konkursy ortograficzne w podstawówce go nie wysyłali na pewno :D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport

Zapewniam Pana, jeżeli jaki kolwiek tekst ukarze się na portalach ogólnodostępnych, szkalujących dobro mojej firmy

ja to może małpio złośliwy jestem, ale na takie dictum pozakładałbym konta na wszystkich forach jakie znam i narobił serwachowi siary na nich... :)
pamiętaj, że ja ci nic nie doradzam :wink:
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
dziś tylko pismo do firmy Sport - Serwach żądające zwrotu pieniędzy i określające dalsze postępowanie w wypadku niezwrócenia zaliczki. w piątek prawdopodobnie znajdzie się tutaj szczegółowa instrukcja, jak złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do wydziału przestępst gospodarczych.
wklejam poniżej emaile do firmy. jeżeli czytelnicy forum mają ochotę wysłac tej firmie wyrazy uznania i pogratulować profesjonalizmu, to serdecznie zapraszam. temat ma juz około 650 wyświetleń, więc można powiedzieć, że Serwach - Sport jest coraz bardziej znaną marką:

e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
e-mail (zamowienia): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
e-mail (dział marketingu): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-----------------------------------------------------------------------

W związku upływem terminu realizacji zamówienia na maty tatami (21.08.2009), oświadczam, że odstępuję od transakcji z powodu naruszenia przez Waszą firmę wszystkich możliwych warunków umowy i uzgodnień. Proszę o natychmiastowy zwrot zaliczki wysokości 3725 PLN na moje konto bankowe (Alior Bank ... ), w nieprzekraczalnym terminie do 04.09.2009. Jednocześnie informuję, że w wypadku braku środków na koncie bankowym w tym terminie podjęte zostaną natychmiast następujące czynności:

- zgłoszenie popełnienia przestępstwa wyłudzenia do Powiatowej Komendy Policji w Radomiu (wydział spraw gospodarczych)

- prowadzenie tej sprawy zostanie przekazane kancelarii adwokackiej do daszego postępowania.

Niniejsze pismo przesyłam na cztery adresy e-mail firmy, fax i listem poleconym.

Łukasz Bilski
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
wygląda na to, ze maty kupie jednak w espadonie. nie chodzi o pieniądze (stać mnie na maty i na adwokata), ale uważam, że takie praktyki biznesowe niszczą zaufanie społeczne. chyba dlatego tak trudno cokolwiek zmienić / zrobić w tym kraju.
  • 0

budo_&j
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
Dzięki za info, bo to cenna wiedza, która pozwoli uniknąć potencjalnych kłopotów.

P.S.

Jesteśmy po zakupie maty, w firmie innej niż SerwachSport . Wszystko poszło gładko i w miłej atmosferze. Były jednak chwile, w których sobie uświadamialiśmy, że nie wszystko zostało w umowie zabezpieczone w 100%. Partner okazał się solidny, ale niepewność dała nam popalić na tyle, ze następnym razem dopiszemy kilka punktów do umowy.

Wszystkim polecam podpisanie umowy, szczegółowo regulującej obowiązki stron. To dobre i konieczne zabezpieczenie interesów. Poważny partner nie będzie grymasił.

Większość producentów i dostawców, nie sprzedaje mat z magazynów. Podejmuje produkcję pod indywidualne zamówienie. By się zabezpieczyć, wymaga wpłaty zaliczki. Skora ta sprzedający go wymaga zabezpieczenia, żądajcie go również wy.

Upewnijcie się że umowa zawiera:
- prawidłowe oznaczenie stron
- prawidłowe oznaczenie ceny, warunków i formy płatności
- PARAMETRY techniczne towaru: wymiar, rodzaj pokrycia, rodzaj i gęstość wypełnienia
(ważne, bo firmy negocjując cenę, zmieniają parametry, by była bardziej atrakcyjna. W razie kantów, można zlecić ekspertyzę i zakwestionować przed sądem należyte wykonanie umowy)
- warunki dostawy: miejsce, data, godzina, wskazanie strony dokonującej rozładunku,
- kary umowne, w wypadku nieterminowego wykonania umowy

Przypominam, że w wypadku nieterminowego wykonania umowy, przysługuje jeszcze roszczenie odszkodowawcze z tytułu utraconych korzyści. To potężna broń, która może odbić się największą czkawka sprzedającemu.

Pewnie dla wielu osób są to rzeczy oczywiste, więc polecam to uwadze pozostałych.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak sie kupuje maty w firmie Serwach Sport
nie wierze w to co czytam! co za huje! mi sie ta firma kojarzyla z...firmą a nie z bandą suk :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024