Skocz do zawartości


Zdjęcie

advenced karate - Oyama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: advenced karate - Oyama


Ksiazka Milkowskiego jest nieokreslona. opisuje karate z niewiadomo jakich pozycji. Najblizej chyba autorowi do do jakiejs komorki partyjnej. Wiadomo jakie wtedy byly czasy. mam ta ksiazke, ale nie jest ona dla mnie juz w tej chwili pozycja do cytowania.


a ja się z Tobą zgodzic nie mogę, książka Miłkowskiego powstawała gdy nie sniło się jeszcze w Polsce o takim zainteresowaniu SW i byly nieco inne czasy

co do opisu technik sie nie wypowiadam, zajmuję się czymś nieco innym (z mojej działki opis kung fu zdecydowanie mozna sobie darować, ale wtedy to i tak było dużo ;) ) , ale ilustracje z tej ksiązki są moim zdaniem OK
dodatkowo J.Miłkowski bardzo ciekawie i moim zdaniem rzetelnie opisuje sprawe przygotowania do zawodów, postepowania w razie wypadków ( w końcu jest lekarzem) i ogólnie podejścia do higieny osoby uprawiającej SW, co może nie jest zbyt ciekawe, ale baardzo przydatne. Nie spotkałem się z drugą taka książką na naszym rynku
jak dla mnie - bardzo wartościowa pozycja, pozbawiona ilustracji na całe strony i dwóch stron tekstu w całej książce.
8)


celna diagnoza. nie ma co do tego watpliwosci.
ale... najmniej istotne rozdzialy sa najlepsze - o kontuzjach, w tamtych latach lepsza ksiazka jest J.Garlickiego- Traumatologia sportowa.
Ksiazka spelnila swoja propagatorska role, to pierwsza i wlasciwie jedyna "ogolna" ksiazka o karate. Jak napisalem wczesniej, pisana z nieokreslonych pozycji, co byc moze bylo podyktowane przeslanka "obiektywizmu" w ocenie calosci zagadnienia.
Ksiazka dobra dla stryjka Jozka, ktory nie ma pojecia co to jest karate i ma zamiar otrzymac zbior podstawowych informacji. Jako podrecznik do nauki karate - bezuzyteczna.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: advenced karate - Oyama
nie podręcznik
Informator
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: advenced karate - Oyama
e tam, jak zaczynałem to tylko tam mogłem te pozycje obejrzeć i jak się pas wiąże zobaczyć ;)


Dla początkujących nie była zła
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: advenced karate - Oyama

e tam, jak zaczynałem to tylko tam mogłem te pozycje obejrzeć i jak się pas wiąże zobaczyć ;)


Dla początkujących nie była zła


to instruktor ci nie pokazal jak sie pas wiaze? :) :)
Zartuje...
Po co jest pas dowiedzialem sie w Londynie po 12 latach treningu. :D
Jak i po co sklada sie kimono, itp. Podstawy, ktore powinienem otrzymac w pierszym miesiacu treningu.
Gros czarnych pasow Kyokushinkai w Polsce do dzis tego nie wie, bo i skad?
Przeciez nie od Andrju? :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: advenced karate - Oyama
z tymi pasami to tak jest. Dałem ze dwa lata temu na yutuba filmik jak to się robi i do dziś otrzymuję maile z podziękowaniem ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024