Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_almuric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Znam to:D to mój ulubiony filmik z tej materii. Nie sadzicie, że doskonale oddaje założenia obu sztuk? I ta siła spokoju rudego kocura... Jak sądzicie, to było Osoto-gari?
  • 0

budo_almuric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Samuray- święta racja. Choć właśnie naciężej skrócić dystans, by nie nadziać się na fangę. Rekę albo sie opanuje albo nie, pytanie tylko czy nas pozbawi przytomności czy tylko zaboli...

Laicy dlatego często obśmiewają Judo. Cytat autentyczny "no i co? ty idziesz a koleś Ci bombe w ryj. I na co Ci te rzuty jak nawet nie podejdziesz" Nie każdy jest jednak np. bokserem, w przypadku osoby nietrenującej, można zaryzykować ewentualny strzał(kilka razy zebrałem ale w ostateczności się opłaciło)

Mieliście kiedyś takie dylematy? Jak wybrnęliście?
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
dobra stary, czytam i nie wierze...
To znaczy że np koleś od kravki wygra z... hm... combat 52, kyok z taiem, zapasnik z bokserem, kickbokser z aikidoką, judoka z niewiem, street fighterem....

Błagam was chłopaki, to temat bez sensu poruszany setki razy, polecam funkcje forum jaką jest szukaj, a jak już ogarniesz tę funkcje to dowiesz sie przełomowej rzeczy: Walczy człowiek, nie styl, chłopie nie ma kimon +5 do staminy i +6 do siły, apeluje do ciebie cobyś najpier pomyślał zanim coś npiszesz.

Dopuszczasz do siebie myśl że jest koleś mada faka karate taekwondo judocka mma z 15 letnim doświadczeniem a podbija do niego zwykły od pługa oderwany koleżka, szczela go w pysk, poprawia kopem alo flaszką po piwie co ją trzymał, i nie ma gościa, mistrza nad miszcze?

Po drugie, czy będąc adeptem przepięknego spory wali jakim niewątpliwie jest judo, jest jakaś niewidzialna siła niepozwalająca użyć ci kopa, albo pięci w nocha na przeciwniku?

Teraz na poważnie, Trenuje kupe lat różne rzeczy, największe sukcesy odnosze w judo, bardzo lubię rywalizacje w tym sporcie... ale słuchaj, biłem sie kiedys z ziomkiem ktory coprawda chodził z 5 kategorii niżej ale był v-ce mistrzem polski juniorów. To był sparing na poważnie, o ile coś takiego istnieje, bilismy się, po piwku czy czterech, ale trwało o może z 30 sekund, dostał kopa, przewaliłem się z nim i udusiłem, czemu? Bo nie kąbinowałem, uwierz że np tai bokser tez nie będzie, rozniesie cie na lowkach i odechce ci sie skracania dystansów i innych głupot, a może ty go złapiesz za łep i zmiażdżysz na ziemi? Kto wie... Pewnie ty sie dowiesz ja spróbujesz, a potem twój kolega z klubu i wynik będzie inny, bo to jest sport, to jest rywalizacja i serce do walki, to nie gadanie i demagogia...

Pozdro stary.
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Sry za ortografie, nie widze już na oczy...
  • 0

budo_almuric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Hm..... Nie wiem po co te pierwsze 4 akapity, bo wciskasz mi coś czego nie twierdzei o czym nawet nigdy nie napsiałem. Czy ja gdzieś pisałem o przewadzej Judo lub o marności innych sztuk? Przykład z bokserem miał tylko uwypuklić ewentualne konsekwencje oberwania "fachową pięścią". Nie, nie załozyłem tematu "Judo lepsze bo..." albo "jak sklepać np. boksera za pomocą judo".

Byłem Ciekaw waszych opinii a Ty takowej mi udzieliłeś, za co dzięki (choć dopiero w ostatnim akapicie).
  • 0

budo_pyrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Pozostałe miały rozwinąć bezsensowność wg mnie, zadanego problemu, który i tak sprowadza sie do stwierdzenia że walczy styl nie człowiek, kiedyś oglądałem jakiś film, chyba "dawno temu w chinach", i tam padło stwierdzenie: "chodź, zobaczymy czyje kung-fu jest lepsze", odpowiedź: niczyje, bokser na ziemi przestaje być bokserem a judocka bez nosa nie myśli o rzutach, prosze, zamknijcie temat, pozdro
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Że wam się jeszcze chce. :roll: Do autora tematu: nie wiesz, co będzie, kiedy spotkasz na swojej drodze uderzacza? Dowiedz się. Znajdź jakiś klub bokserki czy muay thai, ustaw się z kimś na macie, załóż szczękę i do boju. Powalczcie w t-shirtach, bez niczego, w gi czy może nawet w starych kurtkach i zwyczajnie przekonajcie się. Wszystkim zrobi to dobrze.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo- Walka ze sztukami uderzeniowymi
Hejo!

Almuric - temat wałkowany pewnie od pierwszego posta na tym Vortalu. Myślę że dalsza teoretyczna dyskusja nie ma sensu (zwłaszcza w tym dziale) jako że to temat typowo z MMA/Ulica.

Pozdrówki

p.s. I uderzeniowy to może być jakiś śmigłowiec szturmowy albo fala. Sztuki walki, jak już to uderzane.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024