Skocz do zawartości


Zdjęcie

IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
O.K. Gosy mnie tez ponioslo. Shigeru jest bardzo wazna osoba w moim zyciu pokazal mi to czego nie zrobilo wielu. Teraz wielu wiesza na nim psy bo jest juz stary i moze nie tak sprawny jak kiedys moze dal sie zapedzic w polityke. Dla mnie jest jednak na zawsze WIELKIM CZLOWIEKIEM. Pozdrawiam.
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
pytanie filozoficzne - z kogo lepszy kompan - z tego co nie pije, bo "costam, costam" (jego sprawa)... czy z tego co pije , bo malpuje - bo przeciez ilu ludzi pije tylko dlatego, ze inni pija...pija, bo nie sa asertywni, bo chca sie komus przypodobac, pija, bo sie przyjelo, ze spotkanie bez browaru, to zadne spotkanie itd. itp.
Wiem - reprezentuje niepopularny poglad, ale to moj poglad i ju...
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Poul - ja tez jestem stary i niektorzy za moimi plecami wieszaja na mnie psy - moze dlatego, ze nie doszedlem do tego, do czego on doszedl, to teraz jestem zawistny....
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Mysle zeby zostawic temat. Pawel ma racje S.Oyama to ikona karate , kazdego kontaktowego karate. Pomyslcie jak by sie pocul Ty sensei idz sie lecz spierdalaj. Byles wielki i co z tego. Takie kutasy u Ciebie cwiczyly Wiliams , Oliwer itd. A ty robisz hujnie sensei. Jaki sensei???? przeciez pijesz Panowie kto ma tyle wiedzy do ktorej sie odwolujemy? SZANOWAC i tylko szanowac.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Sensor rozumiem twoj punkt widzenia ale moglbys mniej używac epitetów ?
Bedzie sie lepiej czytalo :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki

pytanie filozoficzne - z kogo lepszy kompan - z tego co nie pije, bo "costam, costam" (jego sprawa)... czy z tego co pije , bo malpuje - bo przeciez ilu ludzi pije tylko dlatego, ze inni pija...pija, bo nie sa asertywni, bo chca sie komus przypodobac, pija, bo sie przyjelo, ze spotkanie bez browaru, to zadne spotkanie itd. itp.
Wiem - reprezentuje niepopularny poglad, ale to moj poglad i ju...


Gosy, to nie filozofia tylko proza zycia. I na dodatek w Polsce. Kazdy kto nie pije w tempie na imprezie jest szturchany bo "szklo blokuje". Nie pisze o tych co wogole nie pija, bo z nimi nie ma sensu sie spotykac.
Alkohol, podobnie jak gra w kasynie, to spraw kontroli. Kto ja traci, przegrywa nie tylko kase ale cale swoje zycie. Alkoholik to taki gosc, ktory z powodu trunkow nie jest w stanie normalnie pracowac. Wypije, a jutro jest na tyle chory, ze musi zostac w domu. Alkohol zaczyna kontrolowac to co robi. Wplywa na jego zyvie tak ze zmienia funkcjonowanie.
W sporcie alkohol rowniez funkcjonuje, jest przeciez na liscie srodkow dopingujacych. Niewielkie dawki maja dzialanie stymulujace przysadke mozgowa i rozszerzaja naczynia krwionosne. Ale nawet niewielka dawka przekraczajaca znieczula uklad nerwowy, opoznia czas reakcji a potem wiadomo, orientacja, koordynacja, czyli tzw. ogolna kapa. :)
2000 rok, pierwszy mecz druzyny Holandii na mistrzostwach swiata, jestem tlumaczem- opiekunem. Trener Holendrow daje mi kase i mowi, zeby po meczu byly w szatni 2 zgrzewki zimnego piwa dla zawodnikow. No i byly. Dwa dni pozniej - kontrola antydopingowa - siedza czterej goscie po meczu, z droch druzyn i loja browary. Wydoili po trzy puszki, a cala procedura trwala jakies 2 godziny.
Nikt nie robil afery. Nikt nikogo nie wyzawal od alkoholikow, nikt nie wylecial z kadry, itp.
Najwiecej gnoju robia abstynenci, bo ich brak tolerancji dla innych i ideologicznie wsparty zdrowy tryb zycia, wszedzie widzi wine i patologie w prostych czynnosciach, takich, jak picie piwa.
Jestem w Szwajcarii dwa lata, tu ludzie tez pija, ale nie ma takich patologii, ze gosciu rzyga na przystanku. Jak zamowisz 100 gram alkoholu czystej wodki to ci sie zapytaja z jakim sokiem go podac, zamowisz piwo - to ci przyniosa male, chcesz pol litra piwa - musisz zamowic duze.
Niestety przykro mi to pisac, ale polska wodczana kultura, w Szwajcarii, a mysle ze w innych krajach rowniez, spotyka sie z brakiem zrozumienia i aprobaty.
Wiem ze w Anglii niezle tez ludzie loja, ale glownie w weekendy. W tygodniu nie sadze zeby ludzie robili jakies ostre jazdy.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Niech każdy pije na co ma ochotę i w ilościach na jakie ma ochotę.
Mam trzech kolegów, którzy nie używają alkoholu, kawy i innych używek. Dwóch nigdy nie miało go w ustach .
Zawsze świetnie się wspólnie bawimy / choć niezwykle rzadko niestety / i nie zauważyłem, żeby moi koledzy byli mało towarzyscy czy nudni z powodu swego stosunku do alkoholu.
Podziwiam wszystkich trzech...Trzeba mieć charakter, żeby odmówić. Ja pierwsze piwo wypiłem z namowy kolegów mimo, że nie miałem ochoty. Byłem mało asertywny... :) A że mi zasmakowało...to już inna historia...
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Wyborowa - chyba jestes przeczulony na swoim punkcie, chyba troche zarozumialy i niestety sam sobie zaprzeczasz,
cytuje:

Najwiecej gnoju robia abstynenci, bo ich brak tolerancji dla innych i ideologicznie wsparty zdrowy tryb zycia, wszedzie widzi wine i patologie w prostych czynnosciach, takich, jak picie piwa. Jestem w Szwajcarii dwa lata, tu ludzie tez pija, ale nie ma takich patologii, ze gosciu rzyga na przystanku.

z powyzszego mozna wnioskowac, ze dla Ciebie wiekszym problemem jest czyjes niepicie, niz rzyganie na ulicy.
Wielu w moim towarzystwie pilo, upijalo sie, bawilem sie z nimi i ani oni, ani ja nie widzielismy problemu - moze po prostu nigdy nie zetknales sie z tak postepowym abstynentem jak ja, bo ja nie jestem wojujacym abstynentem, nie czuje tez zadnej misji.
I nie uwazam, ze jak ktos ma inne poglady niz ja, to nie ma racji...
Staram sie byc troche tolerancyjny (z roznym skutkiem)...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki

Wyborowa - chyba jestes przeczulony na swoim punkcie, chyba troche zarozumialy i niestety sam sobie zaprzeczasz,
cytuje:

Najwiecej gnoju robia abstynenci, bo ich brak tolerancji dla innych i ideologicznie wsparty zdrowy tryb zycia, wszedzie widzi wine i patologie w prostych czynnosciach, takich, jak picie piwa. Jestem w Szwajcarii dwa lata, tu ludzie tez pija, ale nie ma takich patologii, ze gosciu rzyga na przystanku.

z powyzszego mozna wnioskowac, ze dla Ciebie wiekszym problemem jest czyjes niepicie, niz rzyganie na ulicy.
Wielu w moim towarzystwie pilo, upijalo sie, bawilem sie z nimi i ani oni, ani ja nie widzielismy problemu - moze po prostu nigdy nie zetknales sie z tak postepowym abstynentem jak ja, bo ja nie jestem wojujacym abstynentem, nie czuje tez zadnej misji.
I nie uwazam, ze jak ktos ma inne poglady niz ja, to nie ma racji...
Staram sie byc troche tolerancyjny (z roznym skutkiem)...


Gosy, generalnie problem z alkoholem powstaje, gdy zaczyna go brakowac. :)

No i jeszcze jedno. Najbardziej z karate to lubie piwo. :D
Dzisiaj piszemy na sucho. :wink:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Wyborowa, popłakałem się czytając Twój post. Wstydź się... :)
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Wyborowa - juz z powrotem Cie lubie i szanuje
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
wiesz - napilem sie - i juz mi lepiej.....
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
To po tych grzybkach... :)
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
Wyborowa to musisz kiedys zawitac na nasze seminarium siostrzanego stylu :) Drinken Jitsu egzaminy weekendowe w pubie narazie sa 7dan ,5dan i ja mam 2 dana dziesiaty dan przy marskosci watroby.
Gosy piszesz ze jestes tolerancyjny i postepowy to nie rozumiem poco przytoczyles postac Shigeru Oyamy ? inna sprawa ze jak byl w polsce to mogl sie napic bo urwal sie z domu gdzie zona mu nie pozwala. Ja jak wyjezdzam z domu to tez pije bo mi moja kobita nie suszy glowy ,ze za duzo czy cos a pozatym wtedy nie musze prowadzic.
Pozdrawiam
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
nie pije - to przynajmniej halucynogenuje.... w sensie grzybkami...
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki

Wyborowa - chyba jestes przeczulony na swoim punkcie, chyba troche zarozumialy i niestety sam sobie zaprzeczasz,

z powyzszego mozna wnioskowac, ze dla Ciebie wiekszym problemem jest czyjes niepicie, niz rzyganie na ulicy.
I nie uwazam, ze jak ktos ma inne poglady niz ja, to nie ma racji...
Staram sie byc troche tolerancyjny (z roznym skutkiem)...


Nie rozumiem czemu jestem troche tylko zarozumialy, ale trudno, nie bede karcil Cie za to, ze mnie niedoceniasz.

Bedac w Polsce bylem wojujacym "anty" - goscie, ktorzy pija w ilosciach przekraczajacych poziom kontroli, maja taki nawyk, ze sikaja pod domem, po bramach. Puszczaja im hamulce i nie czuja sie juz jak ludzie, a bardziej jak zwierzeta. Wiec jak zwierzeta ich traktowalem. Na proby perswazji, prozb czy na zwykle zwrocenie uwagi zawsze tacy ludzie agresywnie responduja.
Po kilku doswiadczeniach, wypracowalem swoja procedure, ktora okazala sie nadzwyczaj skuteczna. Na tyle, ze w mojej bramie sie juz nikt nie zalatwial, ani nie pil piwa.

Ten wniosek, ze niepijacy ludzie sa dla mnie jakims problemem jest mylny. W zalkoholizowanym spoleczenstwie, ktore nie zna umiaru w dawkowaniu, sila rzeczy powstaje grupa ortodoksow-nastawionych "anty" do alkoholu, ktorzy gna pale w druga strone i stwarzaja problem tam, gdzie normalnie nie powinno go byc.
Tolerancyjny to ja tez nie jestem. A to dlatego, ze mam zasady.
Przyklad - w autobusie lub w lepiej w pociagu, gdzie sa "ciche przedzialy" halasuje jakis gosciu puszczajac muzyke, albo gadajac przez telefon. Jak jestes tolerancyjny to machniesz reka, ale jak gramy zgodnie z regulami to musisz zwrocic mu uwage. W tym sensie nie jestem tolerancyjny. Tak samo jest w karate. Jak ktos ma czarny pas to musi jakis poziom trzymac.
A jak wiemy, zeby trzymac poziom, to trzeba trzymac pion.
I tym milym akcentem chcialbym zakonczyc swoja wypowiedz w sprawie alkoholu. Chce rowniez oswiadczyc, ze nie mam problemu alkoholowego, tak na wyrost i wszelki wypadek.
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
...zeby trzymac poziom, trzeba trzymac pion - dobre, podoba mi sie to, pozwalasz, czy nie, wykorzystam to w swojej pracy....
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki

...zeby trzymac poziom, trzeba trzymac pion - dobre, podoba mi sie to, pozwalasz, czy nie, wykorzystam to w swojej pracy....


To cytat z mojego brata. godne rozpowszechniana.
  • 0

budo_gosy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO 1 Kyokushin Kaikan będzie IKO Ichigeki
masz madrego brata, tekst sie podobal moim mlodocianym karatekom, mam nadzieje, ze zajarzyli...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024