Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to za styl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Co to za styl?
Ktoś wie co to za styl i na jakich zasadach walczą\trenują?


  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Też wypatrzyłem ten film. Kata seienchin jak w kyokushin ale oznaczenia na gi inne. Może jakaś hybryda. Walczą mocno i ciekawie. :D
Pozdro.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Walczą mega mocno i bardzo ciekawie :-) Troche to shidokan przypomina, ale koleś trzyma gardę mocno tradycyjnie
  • 0

budo_hiroki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Zdziwil mnie ten filmik,dlatego ze to nie zadna odmiana Kyokushin a .....Shito Ryu 8O
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?

Walczą mega mocno i bardzo ciekawie :-) Troche to shidokan przypomina, ale koleś trzyma gardę mocno tradycyjnie


czyli nie trzyma gardy
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Trzymać trzyma ale w sposób taki jak u mnie trzyma się w kata, jedna pięść na splocie druga na brodzie
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
no więc mówię, że nie trzyma :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
bez uderzeń na głowę i sensownej kontynuacji w parterze
nie dla mnie
bezsensowne wyniszczanie się, jaki sens?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
...żeby twardym być, nie miętkim... :D
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
a potem kontuzje, kontuzje....
...a ortopada po rentgenie nogi wnioskuje że za dużo grałeś w piłkę...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Ale ile do opowiadania wnukom...Jaki byłem twardy i niezwyciężony :D .
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Przepisy sportowe w trakcie tych walk to ani knockdown, ani bare knuckle ani też żadna z odmian kicka. Ciekawe czy w tych walkach uderzenia w głowę były dozwolone bo zdający zadał ich dużo, a jego przeciwnicy nie atakowali rękoma jego głowy. Dużo fauli m.in. atak na kolano, uderzenia łokciem z góry w plecy, chwyt za klapę kimona i cep w głowę z drugiej ręki czy atakowanie leżącego przeciwnika uderzeniami. A już kombinacja, którą można zobaczyć pomiędzy 2min 2 sek a 2 min 8 sek: uderzenie łokciem w kark z góry połączone z kopnięciem kolanem w krocze to po prostu pierwsza liga.

Jak oglądam ten film to wydaje mi się, że każdy z walczących walczył według innych przepisów sportowych :)
  • 0

budo_existen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Łybcia, wybacz, ale to jakaś bzdura ;o)
  • 0

budo_aresek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?

Łybcia, wybacz, ale to jakaś bzdura ;o)


Zwłaszcza, że przewinęło się naprzeciwko dużo "mięsa armatniego", przestraszonego wręcz, że każą im walczyć
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
E, ja myślę, że te faule są wynikiem zmęczenia.

To nie żadne przepisy sportowe, ale kumite na treningu/egzaminie które może się bardzo różnic od sportu. Tak jest np w gosoku, gdzie zawsze był na treningach light kontakt a na zawodach semi. Teraz gdy są kaski na treningach jeszcze mocniej jest.

To co chłopaki robią to po prostu coś co przypomina knockdown z podcięciami itp.

Jak prowadziłem zajęcia to robiłem poza typowym kumite stylowym właśnie zmodyfikowany knockdown. Ja np. poza brakiem ataku rąk na głowę dodałem brak nóg na głowę ale z podcięciami, przytrzymywaniem itp. Ale to było nie jako kumite tylko jako ćwiczenie ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
E, ja myślę, że te faule są wynikiem zmęczenia.

To nie żadne przepisy sportowe, ale kumite na treningu/egzaminie które może się bardzo różnic od sportu. Tak jest np w gosoku, gdzie zawsze był na treningach light kontakt a na zawodach semi. Teraz gdy są kaski na treningach jeszcze mocniej jest.

To co chłopaki robią to po prostu coś co przypomina knockdown z podcięciami itp.

Jak prowadziłem zajęcia to robiłem poza typowym kumite stylowym właśnie zmodyfikowany knockdown. Ja np. poza brakiem ataku rąk na głowę dodałem brak nóg na głowę ale z podcięciami, przytrzymywaniem itp. Ale to było nie jako kumite tylko jako ćwiczenie ;)
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Zawodnik zdający na czarny pas powinien kontrolować swoją technikę. Zmęczenie nie jest żadnym usprawiedliwieniem, tym bardziej, że w większości walk przeciwnikami byli karatecy z dużo niższymi stopniami i ważący dużo mniej. A wprowadzenie modyfikacji w przepisach walki dla potrzeb szkoleniowych nie zmienia faktu, że te zmodyfikowane przepisy powinny obowiązywać obu walczących.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
W taki sposób kiedyś walczono w kyokushin, tj. przed pierwszymi MŚ. Hardcore był a potem, ponieważ urazy eliminowały ludzi wprowadzono knock down.
A garda - trochę bardziej klasyczna. Jednak kiedy sie obserwuje walki Matsui czy Filhio podczas 100 kumite, to garda też niższa i przednia ręka niżej i bardziej z przodu...
Nie wiem czy seienchin tak robia w shito ryu, była tak sugestia wczesniej. Nie znam shito ryu. Ale według mnie to wersja kyokushin tego kata...
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?

W taki sposób kiedyś walczono w kyokushin, tj. przed pierwszymi MŚ. Hardcore był a potem, ponieważ urazy eliminowały ludzi wprowadzono knock down.
A garda - trochę bardziej klasyczna. Jednak kiedy sie obserwuje walki Matsui czy Filhio podczas 100 kumite, to garda też niższa i przednia ręka niżej i bardziej z przodu...
Nie wiem czy seienchin tak robia w shito ryu, była tak sugestia wczesniej. Nie znam shito ryu. Ale według mnie to wersja kyokushin tego kata...


Shindojo jakoś nie mogę uwierzyć, że kyokushin był tak prymitywnym i ubogim technicznie stylem karate nawet w swoich początkach np. 1 min 35 sek-1 min 40 sek kopnięcie okrężne wykonane dokładnie tak jak technika wyśmiana w trakcie dyskusji o karate tsunami. O poruszaniu się w walce też nie da się wiele dobrego powiedzieć.

Co do gardy- zwróć uwagę na fragment 1min 50 sek-2 min zdający zachowuje się w taki sposób, który wskazuje na zupełny brak obycia w kontaktowej walce. Lewa ręka wysunięta na całą długość do przodu i za chwilę cep z prawej.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co to za styl?
Kwiat miałem na mysli nie "poprawność techniczną" lecz zasady walki. Techniki ręczne na jodan i dobicie na ziemii. Samej techniki nie oceniałem w swej wypowiedzi. :-)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024