Skocz do zawartości


Zdjęcie

:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
z Twoje (mojego możne tez trochę) punktu widzenia zapewne tak... inni mogą być innego zdania. Najgorsze w tym jest to że (na etapie niemasterowym) mogą mieć racje.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
na masterowym najczesciej tez maja racje...
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
Ej Peter, z Twojego tylko trochę? :wink:

No znowu nawiążę to do Jana, ale to dobry przykład jest. Gdyby to nie miało sensu, to nie uczyliby się u niego ci z czarnymi pasami trenujący inne SW w Hamburgu. Ja po ośmiu latach treningu (jak wiesz intensywnego :D ) mogę mieć jeszcze niewprawne oko. Ale jeśli ktoś intensywnie trenuje 20 lat inny styl i i jest dobry w swoim SW to chyba nie jest idiotą, żeby zacząć nagle dodatkowo trening innego stylu i marnować na niego czas gdyby mu to nic nie dawało.
Jednym z tych "Schwarzgürtel" jest chyba z 2-metrowy facet (nie będę wymieniać imienia, bo nie o to chodzi) z wszystkimi możliwymi wygranymi/ medalami w swoim stylu, a przy niewysokim Janie latał jak piłeczka pingpongowa. No to po grzyba mu ta technika ja się pytam? Gość idiotą nie jest. Wyciągnął wnioski i poprawia niedociągnięcia. Ale tu trzeba mieć pokorę. Albo chcę faktycznie przepracować słabe punkty, albo się wymądrzam, że wszystko wiem.
Zresztą Petr, sam wiesz, trzeba zacząć od wiedzy co to w ogóle jest ta struktura, jak do niej dojść i jak to faktycznie działa. Słowo proste, ale czy aby znaczenie dla wszystkich też jest takie jasne? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: :)

Słusznie.
Bo to jest demonstracja technik (zastosowania z formy), a nie sparing :wink:

ee.. no dobra. zastosowanie z formy w postaci demonstracji technik na nieoporujacych przeciwnikach nie jest dla mnie "zastosowaniem" ;)
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
Novocaine,
Nie wiem jak w twojej dziedzienie, ale u nas nauka zastosowań występuje bez oporowania, co na etapie demonstracji i nauki pewnych elementów ma sens. Potem wchodzą tak zwane elementy wolne, które są trenowane w ramach pewnych ogólnych reguł (są to tzw. piąte ćwiczenia rutynowe, przynajmniej tak jest w Chenie) i kolejnym elementem są dopiero swobodne tuishou (turniejowe tuishou). To tak gwoli wyjaśnienia.

Zresztą w ćwiczeniu z Mistrzem, możesz pooporować, ale choć pewnie mi nie uwierzysz, raczej niewiele to da :) . Wszystko co zrobisz i tak zostanie użyte przeciwko tobie :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: :)

Zresztą w ćwiczeniu z Mistrzem, możesz pooporować, ale choć pewnie mi nie uwierzysz, raczej niewiele to da :) . Wszystko co zrobisz i tak zostanie użyte przeciwko tobie :)


jesli tak jest to super
bylem na treningach taiji, gdzie mistrz miotal swoimi uczniami na kilka metrow, mnie nie ruszyl nawet na centymetr, choc nie mam 2 metrow i bardzo nie oporowalem...
mily chlopak jestem :)

nadmienie ze od pewnego czasu z wielka przyjemnoscia sobie cwicze i daje mi to spro wiedzy, choc nie jako system bojowy to robie :)
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
Mr Smail,

A to był Mistrz, czy miszczu? :)
Przy całym uznaniu dla twoich umiejętności, dla Mistrza żaden Uczeń nie stanowi problemu :) . No cóż by to był za mistrz.. :)

Że spokojny chłopak jesteś- nie wątpię. Jeśli jeździsz na chopperze (jak na zdjęciu) to na pewno tak jest :) .

Fajnie, że ćwiczenie sprawia ci frajdę. W końcu chyba o to najbardziej chodzi.
Ale muszę Cię zmartwić :wink: , jeśli ćwiczyśz prawidłowo i zgodnie z zasadą to i tak ćwiczyć bazę pod SW, czy ci się to podoba czy nie. :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: :)

Novocaine,
Nie wiem jak w twojej dziedzienie, ale u nas nauka zastosowań występuje bez oporowania, co na etapie demonstracji i nauki pewnych elementów ma sens. Potem wchodzą tak zwane elementy wolne, które są trenowane w ramach pewnych ogólnych reguł (są to tzw. piąte ćwiczenia rutynowe, przynajmniej tak jest w Chenie) i kolejnym elementem są dopiero swobodne tuishou (turniejowe tuishou). To tak gwoli wyjaśnienia.

Zresztą w ćwiczeniu z Mistrzem, możesz pooporować, ale choć pewnie mi nie uwierzysz, raczej niewiele to da :) . Wszystko co zrobisz i tak zostanie użyte przeciwko tobie :)

spoko, czepilem sie tylko slowa "zastosowanie" ;) u nas nauka odbywa sie bez oporowan, a zastosowanie jest w sparingu.
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
Czyli różnica w samych nazwach. U nas "zastosowania" określają techniki przełożone z form, które są w nich dość "abstrakcyjne".
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: :)

Mr Smail, A to był Mistrz, czy miszczu? :)
a tego to ja juz nie wiem, mial spore grono uczniow i ci dali sobie reke obciac za niego, jak Ty za Twojego Mistrza :)

Przy całym uznaniu dla twoich umiejętności, dla Mistrza żaden Uczeń nie stanowi problemu :) . No cóż by to był za mistrz.. :)

dziekuje za uznanie, masz racje, tylko kiedy uczen staje sie Uczniem?
a jesli juz nim zostanie to czy mistrz staje sie Mistrzem?

Że spokojny chłopak jesteś- nie wątpię. Jeśli jeździsz na chopperze (jak na zdjęciu) to na pewno tak jest :) .

ano jezdze, ale znam tez kilku niespokojnych jezdzcow :D

Fajnie, że ćwiczenie sprawia ci frajdę. W końcu chyba o to najbardziej chodzi. Ale muszę Cię zmartwić :wink: , jeśli ćwiczyśz prawidłowo i zgodnie z zasadą to i tak ćwiczyć bazę pod SW, czy ci się to podoba czy nie. :)


wiesz, ja mam taka baze pod sztuke walki, ze nie musze jej cwiczyc gdzie indziej :)
ale owszem zdaje sobie sprawe z bazy taiji :)

jednak zastanawia mnie zdanie, "jesli cwiczysz prawidlowo i zgodnie z zasada" - co to znaczy? jest jakas zasada oraz metoda prawidlowego cwiczenia w taiji , taka uniwersalna dla wszystkich? wiesz ze mozna okreslic kto cwiczy prawidlowo a kto nie i kto zgodnie z zasada a kto niezgodnie? :)
  • 0

budo_maria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: :)
[quote=
a tego to ja juz nie wiem, mial spore grono uczniow i ci dali sobie reke obciac za niego, jak Ty za Twojego Mistrza

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: :)

Pytasz poważnie o tę zasadę i prawidłowe ćwiczenie, czy żartujesz ? 8O


powaznie zartuje :D - interesuje mnie poprostu Twoje zdanie na ten temat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024