Skocz do zawartości


Zdjęcie

bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Witam,


Czy ktos z was posiada nagranie z walki bruce lee z bolo yeungiem, ktore odbylo sie w trakcie krecenia filmu "wejscie smoka". Kiedys ogladalem dokument, gdzie wypowiadal sie rezyser tego filmu, ktory opowiadal o tym jak bolo w czasie przerwy zmierzyl sie z brucem. Moze ktos te archiwalne nagranie posiada?
Co do drugiej walki to kiedys znajomy posiadal kasete vhs z nagraniem walki mohameda ali z brucem lee, niestety kontakt z gosciem przepadl, wiec moze wy macie do udostepnienia ten filmik?
Z gory dzieki za odpowiedz.


pozdrawiam
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
a te walki były na serio czy też na potrzeby filmu i nie umieszczone po prostu w nim z jakichkolwiek powodów?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Walki byly jak najbardziej na serio. Udalo mi sie zdobyc tylko dokument z walki bruca lee z bolo, w czasie przerw na planie "wejscia smoka".
Bolo wyzwal bruca na pojedynek, jak z reszta spora czesc statystow, ktorzy byli glownie z "lapanek" z niezbyt chlubna reputacja.
Bruce lee w krotkim czasie "wytarl" bolo yeungiem podloge.....Doslowne tlumaczenie slow rezysera filmu, ktory byl swiadkiem tej walki.
Co do Mohameda Ali, to kumpel, ktory ogladal ten film na vhsie opowiadal jak Mohamed czekal na ringu na Bruca.
W koncu bruce lee wszedl na ring i jak zaczol sie rozgrzewac przed walka, to mohamed stwierdzil, ze nie bedzie z nim walczyl i tyle z tego "pojedynku" :-)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Mógłbyś wrzucić tą walkę z Bolo?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
A świstak siedzi bo sreberka były kradzione....
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Jak tylko znajde to wrzuce.
Bolo przegral i to dosc szybko, byl kiedys dokument o tej walce, cierpliwosci :-)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Bruce pokonał Joe Lewisa mistrza świata kick boxingu w full contact,pokonał Chucka Norrissa ,Boba Walla równeiż wielkich fighterów wiec sam był wielki
nie była to ekranowa rzeczywistosc lecz prawdziwe walki.
Skoro ich pokonal to zapewne bolo yeunga rowniez :-)
Narazie filmu za chiny nie moge znalezc....mam jedynie pare fotek, ale to nie jest to samo.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Bzdury wypisujesz. Joe i Chuck trenowali z Brucem ale nie sparowali i nie było takiej konfrontacji. Jednak zgodnie przyznają, że Bruce był niezły. Chuck także w jednym z wywiadów powiedział, że nie mógłby się mierzyć z Brucem, a potem w innym temu zaprzeczył.

Co do walki na planie "Wejścia Smoka" to owszem, taka miała miejsce, ale nie jest powiedziane, że z Bolo ani też nie ma żadnego filmu z tego zajścia.
Plotka powstała na podstawie zdjęć zrobionych za kulisami na których Bruce pozuje z Bolo a na jednym bodajże "wymierza" mu prawy sierp. To tylko foty pozowane.

Nie wypisuj więc dyrdymałów kolego.

EDIT
Temat do zamknięcia
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali

pokonał Chucka Norrissa

w to nie uwierze :) :lol:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali

Bzdury wypisujesz. Joe i Chuck trenowali z Brucem ale nie sparowali i nie było takiej konfrontacji. Jednak zgodnie przyznają, że Bruce był niezły. Chuck także w jednym z wywiadów powiedział, że nie mógłby się mierzyć z Brucem, a potem w innym temu zaprzeczył.

Co do walki na planie "Wejścia Smoka" to owszem, taka miała miejsce, ale nie jest powiedziane, że z Bolo ani też nie ma żadnego filmu z tego zajścia.
Plotka powstała na podstawie zdjęć zrobionych za kulisami na których Bruce pozuje z Bolo a na jednym bodajże "wymierza" mu prawy sierp. To tylko foty pozowane.

Nie wypisuj więc dyrdymałów kolego.

EDIT
Temat do zamknięcia


Zadna plotka i bzdury. Jakbys za dawnych czasow czesciej siegal po kasety vhs dokumentalne z wywiadow z planow filmowych to bys wiedzial o czym pisze i ze nie sa to dyrdymaly.
Poza zdjeciami sa wywiady z Robertem Clouse i Robertem Wallem, ktorzy opisuja walke bruca z bolo, ktora miala miejsce w trakcie przerwy w kreceniu scen do filmu.
Takze wiecej pokory i krytyki, bo jak narazie to grzeszysz arogancja.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Widziałem te wywiady, widziałem ten film na którym one są i nie ma tam nic, jakoby to był Bolo. Człowieku to taka sama dyrdymała ;) jak to co napisałeś wyżej o rzekomych walkach z Chuckiem i Joe.
JKD interesuję się już jakis czas, także wiem co mówię.

Jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to poproszę dowody - linki do filmów. Jesli nie ma ich w sieci a Ty je posiadasz to zgraj i daj linka.
A takie pitolenie, że widziałem u kolegi, albo kolega kolegi znał kogos kto był w USA ;) to możesz sobie w nos wsadzić.

Dla mnie EOT.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Coz widze, ze moderowanie sprawilo, ze stales sie wielkim gburem.
Jak sie naucze przegrywac z vhs na kompa to wgram co trzeba.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Wysylam tekst kolegi, ktory trenuje jkd i chcialby sie podzielic swoimi uwagami i wiedza dotyczaca Bruca Lee:

pisze do Ciebie na priv bo chcialbym podzielic sie z Toba moja wiedza ale nie wdawac sie w przepychanki slowne z pewna osoba, ktorej to niejednokrotnie udowodniłem ze nie posiada ona podstawowej wiedzy na temat JKD, czy tez faktow odnosnie zycia Bruce'a. Ta osoba na swojej stronie wypisala wiele glupot jakoby JKD bylo treningiem wielu elementow ze SW, czy jakoby JKD zawiero kopniecia z Muay thai, itd. Jest to bzdura. Co wiecej sam pokazał brak lojalności wobec swojego nauczyciela.
No ale to juz inna sprawa

Moim nauczycielem jest ostatni prywatny uczen Bruce'a Lee, sifu Ted Wong, był to najbliższy uczeń Bruce'a w pełni ukształtowany przez niego tylko i wyłącznie w Jeet kune Do. Jako jedyny w Polsce mam zaszczyt ogromny zaszczyt reprezentować Jego linię przekazu.

Nazywam się Michał Czapla
Otóż co do walki Muhammeda Ali z Bruce'em to wątpie jakoby miała miejsce, plotek jest wiele.

Joe Lewis faktycznie uczył się od Bruce'a ale ciężko powiedzieć jakoby uczył się JKD, to co Bruce uczył Chucka, James'a Couberna, Mike'a Stone'a, Bruce nazywał Tao of Chinese Gung Fu a nie JKD.
13:43:55
powinienes miec to w archiwum
13:43:59
z wczoraj
Joe osobiście powiedział że nigdy nie sparował się z Bruce'em chociarz niektóre z dowodów wskazują inaczej. To taka walka nie była zarejestrowana

Co do walk Bolo z Bruce'em

to słyszałem o tym jakoby Bruce walczył z "dużym" Chińczykiem na planie Wejscia smoka, przyparł go do muru i okładał poki ten drugi sie nie poddal

ale nie powiedziano ze to byl Bolo, ale mozna by powiedziec ze opis pasuje.








[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tu masz pewne materialy ktore moga byc pomocne w dyskusji

Walki na planie mialy miejsce i to zadna tajemnica

Takze jest opowiesc ktorej autorka jest Phoebe Lee jakoby Bruce został wyzwany na pojedynek obrysował noga okrag wkolo siebie

i powiedzial masz 3 szanse mnie wypchnac z okregu
a potem moja kolej

przeciwnikwowi nie udalo sie po czym Bruce wskazał reka na twarz przeciwnika i powiedzial kopne cie tutaj

zanim przeciwnik otworzyl usta, zgubil zeby
Jest z tego zapis w ksiazce Bruce Lee "Fighting Spirit" jest powiedziane jakoby te materialy mialy sluzyc w celu promocji filmu. Ale Bruce sie nie zgodzil

Po latach wyciekły materialy takie jak te (mam ich wiecej jakby co)
Jak podpis sugeruje w wielu konfrontacjach Bruce'owi chodziło o danie nauczki oraz pokazanie wyzszosci JKD nad innymi sztukami walki

co do faktu że masz podać linki filmiki
13:46:08
To możesz się śmiało zapytać tej osoby żeby podała Ci dowody, linki lub zapiski Bruce'a
22:57:16
swiadczace o tym ze JKD to koncepcja przekrojowa wielu sztuk walk i ze sklada sie z trenowania elementow Muay thai, Savate ittd.
22:58:46
Jako że w swoich notatkach odnoszacych sie do JKD Bruce wyraznie mowi aby trenowac JKD nalezy cwiczyc je wedlug zasad JKD. A aby usprawiedliwic laczenie JKD z inna sztuka walki nalezy odrzucic zasady innej sztuki walki lecz pozostawic jej nazwe. (List do Poteeta)
22:59:42
Jak również Bruce wyraźnie krytykował kopniecie z Muay thai, wskazujac na brak fundamentalnych teoretycznych i naukowych podstaw ekonomiki ruchu, oraz o brak odniesienia do praw fizyki.
22:59:52
(Bruce Lee komentarze na temat sztuk walki)
23:00:45
Jeszcze raz nie pisze tego zeby sie popisywac czy przechwalac ale zeby podzielic sie moja wiedzą i obalić mit "swietych krow" JKD w Polsce, ktore tak naprawde sa jedynie samozwancze,\
23:00:50

23:02:07
Mozesz podac moja ksywe Michal jun fan Z gory dzieki jesli napiszesz to w moim imieniu na forum.
  • 0

budo_michaljf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Po latach wyciekły materialy takie jak te (mam ich wiecej jakby co)
Jak podpis sugeruje w wielu konfrontacjach Bruce'owi chodziło o danie nauczki oraz pokazanie wyzszosci JKD nad innymi sztukami walki

[img]http://http://www.bruceleedivinewind.com/galleries/various3/pic183.jpg[/img]




W celu wyjaśnienia.
  • 0

budo_michaljf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
Po latach wyciekły materialy takie jak te (mam ich wiecej jakby co)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Jak podpis sugeruje w wielu konfrontacjach Bruce'owi chodziło o danie nauczki oraz pokazanie wyzszosci JKD nad innymi sztukami walki





Michal
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
:)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: bruce lee vs bolo yeung, mohamed ali
fenix ja slyszalem ze Bruce ponoc powiedzial na propozycje zmierzenia sie z Alim

"with those hands he would kill me"

ale te wszystkie legendy sa .... legendami :) no coz jak to Sapek powiedzial "prawa opowiesci" ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024