Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ Kielce - pare pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań
Marczello56.
Wszystko zależy od tego jak formułujesz pytanie.
Odp. na pytanie ile klubów i jakie są Kielcach miałeś w topiku "Bjj w Kielcach"
A Ty opisujesz jeden klub jako super bo przecież "napisali na swojej stronie" potem dziwisz się że ktoś nerwowo zareagował. Tym bardziej, że już kiedyś były między nami tj. Copą i Sowilo takie niepotrzebne dyskusje. Wszystko potem było dobrze.
Fakt, nie mamy swojej strony, jedynie mały dział na innym forum.
Ja nie widzę potrzeby rozpisywania się, co gdzie zdobyłem. Taki jestem i tyle. Chcesz info napisze Ci na priv.
W tym sporcie jak w każdym mnożą się animozje. Ktoś coś powiedział inny źle zrozumiał i kłopot gotowy. Fajnie że się wszystko wyjaśniło. Emocje opadły. Znowu będzie spokojnie i można się skupić na treningu. Nadal namawiam do odwiedzenia wszystkich sekcji choćby dlatego, że tak mamy treningi że w jeden tydzień obskoczysz wszystkie sekcje. Przepraszam,że nikogo nie przyciągam na siłę na nasze treningi. Prawda obroni się sama.
Wybierzesz inną sekcje niż nasza? Chwała Ci za to, że w ogóle będziesz robił bjj.
Nie ma dla mnie znaczenia gdzie kto ćwiczy. Mam dużo znajomych z innych sekcji i reprezentujących inne Akademie. Najważniejsze to dobrze się bawić, mieć swoich ludzi na treningu i zaliczać zawody. Pokój :)

sory za przydługi post.

pzdr gnz
  • 0

budo_marczello56
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Marczello56. Mam dużo znajomych z innych sekcji i reprezentujących inne Akademie. Najważniejsze to dobrze się bawić, mieć swoich ludzi na treningu i zaliczać zawody. Pokój :)

Myślę że tym miłym i rozsądnym akcentem można zakończyć te dysputy :D
ps
Gonzo a w wolnej chwili jak będziesz miał ochotę to możesz skrobnąć tego priva
Pozdrawiam Marczello
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań
na co swary na co klotnie ....racja trzeeba sie skupic na treningu :D pzdr
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Siemka.
Przykro mi, że po raz kolejny wypływa temat który klub w Kielcach lepszy.
Bo to już chyba kolejny raz.
No cóż, odpowiem szczerze jak ten, no Marczello56 prosił bo przecież tylko po to założył sobie konto.
Tak - Sowilo jest lepsze. Tak - są profesjonalni, tak - mają mistrza polski i w-ce mistrza europy.
Tak - mają własny klub.
Powiem więcej: gdy tylko coś wygrają piszą o tym obie kieleckie gazety.
Gratuluję.

Ale my jesteśmy Copacabana, mamy cudzą matę, jesteśmy zbieraniną i z całym szacunkiem do niewątpliwie fajnych ludzi z Sowilo wolimy warszawskich kolegów i dziękujemy waszym trenerom którzy jakoś nie mają nam nic do zaoferowania.

Jarowita, przyjacielu.
Proszę, nie pisz gonzo w cudzysłowiu bo to wrukwia.
Ignacy rozumiem miał być: "niejaki" bo "nijaki"oznacza niespecjalnego 8) 1
Piszę za siebie i Ciebie proszę: nie uprawiaj propagandy. Fajnie, że Ci trener imponuje ale co do klasy to, mówiąc krótko, zaimponuje mi startując znowu na zawodach.

Więc jeśli ktoś zapyta mnie na forum o klub bjj w Kielcach polecę mu Sowilo
a kto będzie chciał ćwiczyć w Copie to nas znajdzie 8)
pzdr gnz

ps. jak ktoś ma do mnie problem zapraszam na priv.


- Drogi Gonzo, niestety nie znam Twojego imienia, Twój nik piszę w cudzysłowie, bo domyślam się, że nie jest, to Twoje imię a tylko pseudonim. W żaden sposób nie było moim celem jak pisałeś "wrukwienie", myślę, że pod tym słowem ukryłeś lekko powiedziawszy zdenerwowanie?
- Oczywiście, że niejaki, pomyłka słowna, przepraszam.
- Jeżeli chodzi o zawody i starty na nich Marcina, to już niedługo taki start nastąpi, a na marginesie Gonzo, sądzę, że wiesz czemu od pewnego czasu Marcin nie startował, więc tego tematu kulturalnie powinieneś unikać. no chyba, że nie wiesz, to przepraszam.

ps. problemem są ludzie piszący o prowokacji.
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Jeszcze jedna sprawka mała.
Porobiliście sobie chłopcy nicki i wypisujecie co chcecie na forum. Wasze prawo.
Ja przynajmniej firmuję to co piszę swoim imieniem (więcej ludzi w Kielcach i nie tylko zna mnie jako gonza niż pod właściwym imieniem) i znacie moją morde.
A Wy jaką opinię wystawiacie swojemu klubowi uprawiając taką reklamę?
Dla mnie to pajacowanie.

pzdr gnz

ps. Whity. Ty zawsze jesteś w porządku więc Ciebie to nie dotyczy. Elo.


No no, tu się trochę rozpędziłeś!!!!
Pajacowanie????
Jak Twoje zmysły pozwalają Ci dotrzeć, jestem tu, można powiedzieć nowy, więc powoli poznacie i moją osobę z twarzy również. Gdzie firmujesz swoje wypowiedzi imieniem? Czy Gonzo, to Twoje imię??????????

ps. To o pajacowaniu trochę mnie wkurzyło, więc i ja może w tej wypowiedzi jestem niemiły.
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Siemka.
Przykro mi, że po raz kolejny wypływa temat który klub w Kielcach lepszy.
Bo to już chyba kolejny raz.
No cóż, odpowiem szczerze jak ten, no Marczello56 prosił bo przecież tylko po to założył sobie konto.
Tak - Sowilo jest lepsze. Tak - są profesjonalni, tak - mają mistrza polski i w-ce mistrza europy.
Tak - mają własny klub.
Powiem więcej: gdy tylko coś wygrają piszą o tym obie kieleckie gazety.
Gratuluję.

Ale my jesteśmy Copacabana, mamy cudzą matę, jesteśmy zbieraniną i z całym szacunkiem do niewątpliwie fajnych ludzi z Sowilo wolimy warszawskich kolegów i dziękujemy waszym trenerom którzy jakoś nie mają nam nic do zaoferowania.

Jarowita, przyjacielu.
Proszę, nie pisz gonzo w cudzysłowiu bo to wrukwia.
Ignacy rozumiem miał być: "niejaki" bo "nijaki"oznacza niespecjalnego 8) 1
Piszę za siebie i Ciebie proszę: nie uprawiaj propagandy. Fajnie, że Ci trener imponuje ale co do klasy to, mówiąc krótko, zaimponuje mi startując znowu na zawodach.

Więc jeśli ktoś zapyta mnie na forum o klub bjj w Kielcach polecę mu Sowilo
a kto będzie chciał ćwiczyć w Copie to nas znajdzie 8)
pzdr gnz

ps. jak ktoś ma do mnie problem zapraszam na priv.


Gonzo mo racje poraz kolejny ktos podejmuje probe sklocenia obu klubow w Kielcach wymuszajac na nas jakas sztuczna rywalizacje jakby bylo o co... i w Copie i w Sowilo trenuje garstka ludzi ktorzy poprostu gdzies chce trenowac no a jesli chodzi o sporty walki to w kielcach dominuje karate..niestety( nie obrazajac nikogo ).... wiec jesli chodzi o ten temat uwazam go za zamkniety bo kielce to nie metropolia i wiele razy umawialismy sie na wspolne treningi.. druga sprawa ze brak czasu sprawil ze spotkalismy sie tylko raz... a jesli chodzi o Ignaca to mialem mozliwosc z nim sparowania i mam nadzieje ze jeszcze bede mial bo napewno nie jest ''nijaki'' tylko niesamowicie techniczny zawodnik od ktore mozna sie wiele nauczyc zreszta jak od kazdego... Pozdrawiam w imieniu Sowilo i swoim wlasnym

Whity :wink:


jeżeli chodzi o Ignacego, nastąpiła pomyłka w pisowni, która całkowicie odwróciła znaczenie zamierzonego przeze mnie słowa, nie "nijaki" ale NIEJAKI!!!! Z tego co czytałem Gonzo się tego domyślił, Ty jak widzę niestety nie :( ale teraz już wiesz :-)
Rio Grappling Club Kielce, nie ma takiego klubu w Kielcach :wink:

Pozdrawiam :D
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Panowie dzięki za wyczerpujące info. Być może moje pytanie zainspirowało niektórych ( świadomie bądź mimowolnie) do napinki ale mimo wszytko bardzo przybliżyło to mi i nie tylko obraz BJJ w Kielcach. Mówicie "idź na darmowy trening w te 3 miejsca to zobaczysz". Doświadczenie z innymi SW już mam i dobrze wiem że po jednym treningu to jakieś wrażenie można oczywiście odnieść - tylko co z tego jak moge trafić do samanty na darmowy trening akurat jak może brakować tych kilku czołowych zawodników a drugim razem moge trafić akurat na Ignaca i reszte. Wiecie chyba o co chodzi. Czyli widze że dobrze myślałem w Kielcach bjj to Sowilo i Samanta ; MMA jest głównie nastawione na taja.

I ostatnie pytanie do was , pisaliście że Gonzo ma purpurowy pas , a jak to wygląda w Sowilo ? Jaki pas ma trener prowadzący tam zajęcia ?


Drogi kolego, tak jak piszesz, Gonzo ma purpurę, ale pasy niestety walczą chociaż Gonza lubię i cenie. Marcin nie ma w chwili obecnej żadnego paska, NIE MA PONIEWAŻ SIE O NIEGO NIGDY NIE STARAŁ!!! I ta sytuacja w Sowilo niebawem ulegnie zmianie, sądzę, że będzie to jednym z wielu realizowanych obecnie celów rozwoju tego Stowarzyszenia. Więc w niedalekiej przyszłości spodziewać się można purpury z szybkim wzrostem na brązowy pasek i kilku niebieskich, być może i jeszcze kolejnego purpurowego :D
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Z tego co widać z fotek na stronie to same czarne i czerwone.


No i to jest właśnie ironia wypowiedzi, niestety :(
Paski dla Stowarzyszenia do tej pory miały drugorzędne znaczenie.
Sowilo miało i ma swoje cele, dąży do ich spełnienia wyznaczając i realizując priorytety :-)

Pozdrowienia :D
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Marczello, ale przecież Ty jesteś zwykłym pionkiem i nawet jeśli będą Ci najlepsi zawodnicy na miejscu to sie z nimi nie pokulasz.
A z tymi paskami to był żarcik.
pozdro


Sądzę z wypowiedzi "Marczello", że nie jest on pionkiem jak piszesz a człowiekiem pragnącym zdobyć doświadczenie w sporcie o nazwie Brazylijskie Jiu Jitsu, być może i Abu Dhabi Combat Club. Dlatego ja polecałem mu Sowilo, bo mam przekonanie, że tam zajmą się niem od podstaw. Piszę, to co wiem i to co mogę polecić, być może w Sowilo mu się nie spodoba a będzie podobało mu się w Samancie. Spoko.

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań
Abu Dhabi Combat Club to chyba nie jest sport 8)

co prawda pas nie walczy, ale Gonzo ostatnio wygrał brąz w elicie na Lidze BJJ. Ignac ostatnio wygrał złoto na MP. inni koledzy z Copy Kielce również pokazują, że za darmo pasów nie dostali.
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Abu Dhabi Combat Club to chyba nie jest sport 8)


:D no pewnie, że nie SF to sport :D
  • 0

budo_kano mori
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Z tego co widać z fotek na stronie to same czarne i czerwone.


No i to jest właśnie ironia wypowiedzi, niestety :(
Paski dla Stowarzyszenia do tej pory miały drugorzędne znaczenie.
Sowilo miało i ma swoje cele, dąży do ich spełnienia wyznaczając i realizując priorytety :-)

Pozdrowienia :D


Ale skoro trenujecie dany sport i przedstawiacie go szerszej publiczności to chyba trochę słabe jak ktoś widzi was na pokazie w samych czarnych pasach. A to ostatnie zdanie odnośnie czego?
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Abu Dhabi Combat Club to chyba nie jest sport 8)

co prawda pas nie walczy, ale Gonzo ostatnio wygrał brąz w elicie na Lidze BJJ. Ignac ostatnio wygrał złoto na MP. inni koledzy z Copy Kielce również pokazują, że za darmo pasów nie dostali.


Gratulacje dla chłopaków za niewątpliwe sukcesy, jestem dumny, że mieszkańcy miasta w którym mieszkam osiągają takie wyniki.
Byłbym bardziej dumny, gdyby Wasze i nasze sukcesy, tak sportowe jak i organizacyjne były sukcesami wspólnymi, dla dobra naszego własnego i naszego miasta.
Wspólne działania na wybranych płaszczyznach mogłyby niewątpliwie przynieść nam wszystkim korzyści.

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Z tego co widać z fotek na stronie to same czarne i czerwone.


No i to jest właśnie ironia wypowiedzi, niestety :(
Paski dla Stowarzyszenia do tej pory miały drugorzędne znaczenie.
Sowilo miało i ma swoje cele, dąży do ich spełnienia wyznaczając i realizując priorytety :-)

Pozdrowienia :D


Ale skoro trenujecie dany sport i przedstawiacie go szerszej publiczności to chyba trochę słabe jak ktoś widzi was na pokazie w samych czarnych pasach. A to ostatnie zdanie odnośnie czego?


Masz niewątpliwą rację, celna uwaga. Na pokazach Sowilo występowali zaproszeni goście nie związani bezpośrednio ze Stowarzyszeniem.
To drugie zdanie mówiło o tym, że "jest czas i miejsce na wszystko", teraz przyjdzie na paski :D

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań
I tak już zupełnie na koniec:
Zmierzam do tego by fundamentami moich wypowiedzi była prawda o znanych mi i jak najbardziej licznych faktach, wychodzę z założenia, że każde zakłamanie wcześniej czy później ujrzy światło dzienne i wystawi negatywną ocenę.
Założeniem i celem twórców Stowarzyszenia Sowilo jest organizacja jak najbardziej profesjonalnie działającego klubu sportowego, który w szerokim rozumieniu zajmował się będzie sztuką walki Brazylijskiego Jiu Jitsu (choć również SF i MMA). Sowilo jest młodym stowarzyszeniem. Takie działania wymagają czasu, odpowiedniego przygotowania i planowania. Jestem przekonany, że konsekwentnie realizując zakładany plan i ustalając priorytety założycielom i członkom Stowarzyszenia Sowilo uda się osiągnąć sukces. Mam również przekonanie, że przyniesie, to korzyści zawodnikom ćwiczącym w każdej tak zwanej konkurencji. Piszę - tak zwanej, ponieważ konkurencja w moim rozumieniu na płaszczyźnie BJJ, nie jest, to walka ze sobą na wzajem ale zdrowe tzw "napędzanie" własnego rozwoju poprzez wzajemną wymianę doświadczeń, spostrzeżeń i wniosków. Sowilo nie zamierza mieć monopolu ponieważ, to degresja, prosta droga do braku rozwoju!

Proponuje teraz zaprzestać na tym ogólnopolskim forum tematu kto jest jaki w naszym mieście. Zapewne nasze, moje (niestety dałem ponieść się emocją) wypowiedzi tu, były już wystarczającą "pożywką" do pewnie nieraz śmiechu a i pewnie dla nie zrozumienia. Ludzie z Kielc jeżeli mają taką potrzebę powinni spotkać się w pubie czy innym miejscu i w miłej atmosferze ustalić wspólne strategie rozwoju. Ja osobiście służę pomocą :D :D :D

Jeżeli ktoś poczuł się dotknięty moimi wypowiedziami, teraz z tego miejsca przepraszam, nie było, to moim założeniem.

Pozdrawiam :D
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań
ja pierniczę, dawno się tak nie śmiałem
co za facet :)
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Sowilo znaczy dazenie do doskonalosci ...w jakim to jezyku ?



Jest to run związany ze zwycięstwem. Ze staroskandynawskiego oznacza słońce. W swoim rycie symbolizuje promień słońca lub jak twierdza niektórzy badacze run, błyskawicę. W dawnych wierzeniach słońce zajmowało zawsze najwyższe miejsce w panteonie bogów. Sowilo jest pozostałością kultu solarnego rozumianego nierozerwalnie z pozytywnymi siłami męskimi. Znak ma być przewodnikiem dla każdego mężczyzny. Mówić mu: "Bądź wojownikiem zwycięzcą. Bądź bohaterem, który dzięki swojej mądrości i doświadczeniu w oparciu na swojej sile ciała i ducha sięga po najwyższe laury". Dążyć do doskonałości.
Runa Sowilo, to symbol trzech cech charakteru, których stosowanie przyniesie w życiu dobre wydarzenia. Działajmy tak, jak postępowałby mędrzec, wojownik i mag jednocześnie. Sztuka dyplomacji przyniesie więcej korzyści niż taktyka wojenna. Dopiero wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia można sięgnąć po oręż. I w tym aspekcie też działajmy rozważnie.

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

ja pierniczę, dawno się tak nie śmiałem
co za facet :)

No widzisz, więc opłacało mi sie pisać. "Rozweseliłem Cię".
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Jest to run związany ze zwycięstwem. Ze staroskandynawskiego oznacza słońce. W swoim rycie symbolizuje promień słońca lub jak twierdza niektórzy badacze run, błyskawicę. W dawnych wierzeniach słońce zajmowało zawsze najwyższe miejsce w panteonie bogów. Sowilo jest pozostałością kultu solarnego rozumianego nierozerwalnie z pozytywnymi siłami męskimi. Znak ma być przewodnikiem dla każdego mężczyzny. Mówić mu: "Bądź wojownikiem zwycięzcą. Bądź bohaterem, który dzięki swojej mądrości i doświadczeniu w oparciu na swojej sile ciała i ducha sięga po najwyższe laury". Dążyć do doskonałości.
Runa Sowilo, to symbol trzech cech charakteru, których stosowanie przyniesie w życiu dobre wydarzenia. Działajmy tak, jak postępowałby mędrzec, wojownik i mag jednocześnie. Sztuka dyplomacji przyniesie więcej korzyści niż taktyka wojenna. Dopiero wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia można sięgnąć po oręż. I w tym aspekcie też działajmy rozważnie.

Pozdrawiam :-)


Jako mały offtop chciałbym zauważyć, że Himmler tworząc SS kierował się dokładnie tym samym. Nawet podwójnie :wink:

sory za ten słaby dowcip ale nie mogłem się powstrzymać. no offence.
pzdr gnz
  • 0

budo_jarowita
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ Kielce - pare pytań

Jest to run związany ze zwycięstwem. Ze staroskandynawskiego oznacza słońce. W swoim rycie symbolizuje promień słońca lub jak twierdza niektórzy badacze run, błyskawicę. W dawnych wierzeniach słońce zajmowało zawsze najwyższe miejsce w panteonie bogów. Sowilo jest pozostałością kultu solarnego rozumianego nierozerwalnie z pozytywnymi siłami męskimi. Znak ma być przewodnikiem dla każdego mężczyzny. Mówić mu: "Bądź wojownikiem zwycięzcą. Bądź bohaterem, który dzięki swojej mądrości i doświadczeniu w oparciu na swojej sile ciała i ducha sięga po najwyższe laury". Dążyć do doskonałości.
Runa Sowilo, to symbol trzech cech charakteru, których stosowanie przyniesie w życiu dobre wydarzenia. Działajmy tak, jak postępowałby mędrzec, wojownik i mag jednocześnie. Sztuka dyplomacji przyniesie więcej korzyści niż taktyka wojenna. Dopiero wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia można sięgnąć po oręż. I w tym aspekcie też działajmy rozważnie.

Pozdrawiam :-)


Jako mały offtop chciałbym zauważyć, że Himmler tworząc SS kierował się dokładnie tym samym. Nawet podwójnie :wink:

sory za ten słaby dowcip ale nie mogłem się powstrzymać. no offence.
pzdr gnz


No masz rację - dowcipne, to, to nie było.
Ale masz i rację niestety z tym, że zwyrodnialstwa były na świecie, lecz nas one nie dotyczą i dotyczyły nie będą!

ps. Gonzo, miałem Cię za ambasadora pokoju, a Ty uszczypliwie dogryzasz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024