Skocz do zawartości


Zdjęcie

shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin
Coz.... moj kolega tez mi mowil o tych ostatnich spotkaniach z Oyama i...widzial schorowanego starca, a czesc tych chorob wynikala wlasnie ze zlej metodyki. Moge mu zuafac - po pierwsze sam byl wybitnym karateka i nie tylko ograniczonym do tej galezi sztuk walk, swietnym terenerem (miedzynarodowym), do tego ma skonczone AWF i dlugie doswiadczenie jako specjalista od rehabilitacji. Ufam bardziej jemu niz Tobie. Poza tym mam filmy i zdjecia Oyamy z opisywanego czasu - wystarczy popatrzec na niego.

Wiec mamy dwa stanowiska w jednej sprawie. Niech kazdy zostanie przy swojej.

Ktos powiedzial, ze w kyoskushin nie ma czasu na poprawna technike z wykorzystaniem wlasnego ciala. Jakas dziwna uwaga, a ile tego czasu potrzeba piesciarzom, ktorzy jednak w wiekszosci maja dokonala technike uderzenia?
Gdyby tsuki bylo lepsze od boksu, to by w boksie i mt uderzano tsuki, aj ednak jest na odwrot - to karate przyswaja uderzenia bokserskie i ich metodyke.

Ok. Juz mi sie nie chce wiecej o kyokushin. Za wiele lat w nim spedzilem, byly fajne momenty, ale i takze takie ktore wspominam z niesmakiem.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin

Coz.... moj kolega tez mi mowil o tych ostatnich spotkaniach z Oyama i...widzial schorowanego starca, a czesc tych chorob wynikala wlasnie ze zlej metodyki. Moge mu zuafac - po pierwsze sam byl wybitnym karateka i nie tylko ograniczonym do tej galezi sztuk walk, swietnym terenerem (miedzynarodowym), do tego ma skonczone AWF i dlugie doswiadczenie jako specjalista od rehabilitacji. Ufam bardziej jemu niz Tobie. Poza tym mam filmy i zdjecia Oyamy z opisywanego czasu - wystarczy popatrzec na niego.

Wiec mamy dwa stanowiska w jednej sprawie. Niech kazdy zostanie przy swojej.

Ktos powiedzial, ze w kyoskushin nie ma czasu na poprawna technike z wykorzystaniem wlasnego ciala. Jakas dziwna uwaga, a ile tego czasu potrzeba piesciarzom, ktorzy jednak w wiekszosci maja dokonala technike uderzenia?
Gdyby tsuki bylo lepsze od boksu, to by w boksie i mt uderzano tsuki, aj ednak jest na odwrot - to karate przyswaja uderzenia bokserskie i ich metodyke.

Ok. Juz mi sie nie chce wiecej o kyokushin. Za wiele lat w nim spedzilem, byly fajne momenty, ale i takze takie ktore wspominam z niesmakiem.

Pozdrawiam
K_P


ktos kiedys, gdzies, cos, komus. specjalista jestes od opowiesci z drugiej reki. jakos nie widac nigdzie tych wszystkich mistrzow bokserow jak maja po 40 i wiecej lat. chyba ze przy budce z piwem. oczywiscie sa to okazy zdrowia fizycznego i psychicznego.
samo zycie. zawsze sa lepsze i gorsze momenty.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin
Nie jestem upowazniony do poslugiwania sie nazwiskiem mojego przyjaciela, m.in. dlatego bo jest postacia publiczna. Kto mnie zna, wie o kogo chodzi.
Ja nie mialem osobistego kontaktu z Oyama, ale ufam jego opinii. Nigdy nie bylem wybitny. Ale... W sumie moge powiedziec, ze w kyokushin po paru latach nie bylo co sie uczyc. A ja chcialem zglebiac inne sztuki walki, bardziej skuteczne, nie ograniczone do jednej zreszta formuly.

Nie ma cos sie oszukiwac - kyoskushin mial metodyke parciana. Juz dawno nie trenowalem kyoksuhin, chodzi o lata zupelnie wspolczesne i... widzialem jak trenerzy kadry narodowej w przygotowaniach zawodnikow poslugiwali sie programem skopiowanym z... boksu... cala rozpiska, wszystkie mikrocykle etc.

Cecha kyoksuhin byl zawsze w wiekszosci brak szacunku do innych styli. Oczywiscie sa tworczy i skromni trenerzy, ktorzy jako innowatorzy (np. moj kolejny kolega wprowadzil m.in. parter, w czym mu pomagam), sa szykanowani przez "centrale". A do tego ta "krzywa" otoczka duchowosci. Powszechma hipokryzja.

A boks... Do bosku rekrutowano ludzi z ulicy. To nie byli intelektualisci. I po skonczeniu kariery wielu z nich nie znalo zadnego innego zycia niz ulica i tam wrocilo.
Ale znam paru bylych piesciarzy, ktorzy i w wieku 60 lat imponuja sprawnoscia.


Pozdrawiam
K_P
PS. Nie zalezy mi na przekonywnaiu nikogo do moich racji. Nie mam wiedzy absolutnej. Nikomu nie chce "dopiec". W zasadzie chodzi mi tylko o danie swiadectwie pewnemu aspektowi prawdy.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin

Nie jestem upowazniony do poslugiwania sie nazwiskiem mojego przyjaciela, m.in. dlatego bo jest postacia publiczna. Kto mnie zna, wie o kogo chodzi.
Ja nie mialem osobistego kontaktu z Oyama, ale ufam jego opinii. Nigdy nie bylem wybitny. Ale... W sumie moge powiedziec, ze w kyokushin po paru latach nie bylo co sie uczyc. A ja chcialem zglebiac inne sztuki walki, bardziej skuteczne, nie ograniczone do jednej zreszta formuly.

Nie ma cos sie oszukiwac - kyoskushin mial metodyke parciana. Juz dawno nie trenowalem kyoksuhin, chodzi o lata zupelnie wspolczesne i... widzialem jak trenerzy kadry narodowej w przygotowaniach zawodnikow poslugiwali sie programem skopiowanym z... boksu... cala rozpiska, wszystkie mikrocykle etc.

Cecha kyoksuhin byl zawsze w wiekszosci brak szacunku do innych styli. Oczywiscie sa tworczy i skromni trenerzy, ktorzy jako innowatorzy (np. moj kolejny kolega wprowadzil m.in. parter, w czym mu pomagam), sa szykanowani przez "centrale". A do tego ta "krzywa" otoczka duchowosci. Powszechma hipokryzja.

A boks... Do bosku rekrutowano ludzi z ulicy. To nie byli intelektualisci. I po skonczeniu kariery wielu z nich nie znalo zadnego innego zycia niz ulica i tam wrocilo.
Ale znam paru bylych piesciarzy, ktorzy i w wieku 60 lat imponuja sprawnoscia.


Pozdrawiam
K_P
PS. Nie zalezy mi na przekonywnaiu nikogo do moich racji. Nie mam wiedzy absolutnej. Nikomu nie chce "dopiec". W zasadzie chodzi mi tylko o danie swiadectwie pewnemu aspektowi prawdy.


z ta parciana metodyka Kyokushin to racja, jesli za wzor przyjmiesz to co robil Drewniak na zgrupowaniach kadry np. przed Mistrzostwami Europy. Zakopane, maj rok 1989, tydzien przed zawodami w Budapeszcie - na zawody jada Leszek Zgrzebniak i Janusz Morys, tylko ze Leszek po tym zgrupowaniu i "walkach kwalifikacyjnych" wygladal jakby go "Jelcz" potracil. I co bylo do przewidzenia, nie wyszedl poza piewsza runde w turnieju. Inni mieli troche wiecej szczescia, co nie zmienia faktu, ze trening byl debilny. No, ale jaki ma byc jak szefu jest niepelnosprawny, nie ma pojecia o technice, taktyce, kata, sedziowaniu i generalnie prawie wszystko ma w dupie. Z tego co obserwuje, to wypada, ze niewiele sie zmienilo.
Ten metodyczny uwiad trwa od zawsze, a na pewno (i tu mowie za siebie) od momentu kiedy skonczylem moj kurs instruktorski karate (1989 i 1991) do dzis. Stad moja ksiazka, ktora jest juz w dostepna w jezyku polskim, a bedzie juz niebawem w jezyku polskim. Jedyny metodyczny podrecznik do sportowego karate kyokushin.
Ja na szczescie spotkalem we wlasciwym momencie fachowcow i mam inne, glebsze pojecie Kyokushin, ktore z tym co od lat odwala sie w Polsce nie ma nic wspolnego.
Mowie o takich ludziach jak Waldemar Legien, Michel Wedel, sp. Andy Hug, Nick Da Costa, David Pickthall, Aleksander Taniuszkin, Wiktor Fomin czy ostatecznie Steve Arneil.
To zupelnie inna galaktyka i nie dam sobie wmowic ze Kyokushin ma parciana metodyke. Moze w Polsce tak, ale na pewno nie w Anglii, Rosji czy Szwajcarii.
Rozumie Twoje stanowisko i rozgoryczenie w jakims sensie. Samo przejscie do innej organizacji nie zmienia w krotkich przedzialach niczego. Wazne zeby trafic na ludzi ktorzy maja pojecie, serce do pracy i entuzjazm. A o to wcale nie jest latwo.

PS. Jade po calosci z faktami i nazwiskami bo tylko takie wypowiedzi dla mnie sa wiarygodne.
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin
No super,świetna wiadomość, wkońcu się doczekałem.Wyborowa mam pytanie-czy mógłbyś podać chociaż przybliżony termin ukazania się Twojej książki w polskim wydaniu i jaki będzie koszt jej zakupu.Czy można już ją zamawiać?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin

No super,świetna wiadomość, wkońcu się doczekałem.Wyborowa mam pytanie-czy mógłbyś podać chociaż przybliżony termin ukazania się Twojej książki w polskim wydaniu i jaki będzie koszt jej zakupu.Czy można już ją zamawiać?


powinna byc przed wakacjami, spodziewam sie w maju, cena w zaleznosci od dystrubutora bedzie sie wahac od 40 do 45 zl. to poki co nieoficjalna wiadomosc, ale jak juz wszystko bedzie na 143% wiadomo to na pewno bedzie oficjalnie na mojej stronie. te 43 procent to wyborowa wzmocniona.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin

te 43 procent to wyborowa wzmocniona.


special edition dokladana do co drugiego losowego egzemplarza w ilości litrów 0,7
sami widzicie ze sie oplaca :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin
Mylisz sie tego pana interesuje jedna rzecz - pieniadze.
OK. To sobie wyjasnilismy pewne rzeczy.
Pozdrawiam
K_P
PS. Ksiazke chetnie przeczytam.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin

Mylisz sie tego pana interesuje jedna rzecz - pieniadze.
OK. To sobie wyjasnilismy pewne rzeczy.
Pozdrawiam
K_P
PS. Ksiazke chetnie przeczytam.


Drogi Kubusiu,

ciezko mi zliczyc ilu ludzi odeszlo od Kyokushinu przez Drewniaka. Nie chodzi tu bynajmniej o kase tylko instumentalne traktowanie ludzi, aczkolwiek kasa gra swoja role. Ale swoja droga ci co wspolpracuja z Drewniakiem wcale nie sa lepsi. Bylem swiadkiem jak jeden z obecnych czwartych danow, wystawil na odstrzal swoich ludzi podczas egzaminu w krakowie, tylko po to zeby musieli zdawac jeszcze raz w swoim rodzinnym miescie, bo szefu nie przyjezdzal na egzamin do klubu jak przystepowalo mniej niz 50 osob. Przywiozl swoja ekipe do Krakowa i zaproponowal zeby nie zdali (zeby zostali oblani) - okolo 15 osob, i zeby mogli zrobic frekwencje dwa tygodnie pozniej, zeby egzamin mogl sie odbyc. Masakra? niewiarygodne? Nie . Po prostu standartowa procedura.
Kto w tym wypadku przejmowalby sie taka bzdura jak metodyka, kadra, zorganizowany trening, szkolenie sedziow, itp. Wazne zeby sie statystycznie i w papierach zgadzalo.
watkow sa dziesiatki, jak nie setki, np. gazetka - magazyn. idea dobra wykonanie poronione.
sa to rzeczy powszechnie znane instruktorom i szefom osrodkow. kazdy kto o tym wie i bierze w tym udzial, gra miej wiecej w to samo.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: shuto uke - shuto mawashi uke w Kyokushin
Znam takie historie. Duzo takich historii. I sporo jeszcze innych, o niektorych pewnie uslyszymy, i to nie w dziale "sport".
Pozdrawiam
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024