Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obalenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_dioxippus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Obalenie
Sprawa może wydawać się dość głupia ale stanowi dla mnie nie lada problem. Jeśli chodzi o bjj można powiedzieć, że jestem samoukiem (oczywiście mam pewne podstawy dotyczące dźwigni itd.) i zależy mi na polepszeniu parteru. Mam sparingpartnera, który tak jak ja dobrze radzi sobie w stójce. Pomimo tego wszystkiego w żaden sposób nie mogę "wejść" mu w nogi. Za każdym razem albo dostaje lekką bombę w twarz albo odsuwa się i "przepuszcza" mnie dalej za siebie, a ja lecę na glebę. Nie ma on praktycznie żadnego doświadczenia w sw chwytanych jednak robi to odruchowo i co gorsze dla mnie, udaje mu się unikać.

W czym tkwi błąd?

- robię to za wolno?
- sprawa o zaskoczeniu raczej nie wchodzi w grę, bo przed każdą próbą probuję markować jakieś uderzenie, które i tak nie skutkuje.
- Kiedy oglądam filmiki z walk, dojście do nóg wygląda jak niechciany atak (oprócz cro cop'a i jemu podobnych), który skutkuje oponentem w pozycji gardy.
- Jeśli chodzi o inne techniki to są one dość efektywne. Założenie gilotyny, innego duszenia nie sprawia mi na nim najmniejszego problemu.
- Oczywiste jest to, że nie będę sprowadzał go do parteru tylko wtedy kiedy dochodzi do krótkiej szamotaniny, w której i tak mogę dostać porządnie po żebrach lub twarzy.

Interesują mnie wasze sposoby na sprowadzanie walki do parteru; obalenia; zaskoczenia... Jakie czynniki wpływają wtedy głównie na waszą skuteczność.

pozdrawiam
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obalenie
Skąd jesteś? Nie masz możliwości uczęszczać do sekcji judo/zapasów/bjj?
  • 0

budo_dioxippus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obalenie
Nie ma takiej możliwości. Mieszkam w małym mieście na płn Polski, Bartoszyce. Jedyne co dobrze tu prosperuje do sekcja karate kyokushinkai od 10 lat. Przewijały się tu takie sw jak: tkd, boks i przez króciutki okres capoeira i muay thai. W najbliższych miastach jest tylko combat i wspomniana już capoeira (ok. 20 km). Dalej mam Olsztyn, w którym zapewne bym coś znalazł ale szkoła, pieniądze mnie wystarczająco odpychają od takiej perspektywy. Szczególnie, że jestem osobą nie pracującą
  • 0

budo_samuray-x
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obalenie
Za duzy dystans.
Zacznij wchodzic w nogi z klinczu, jak nie macie gi to jest duzo latwiejsze.
Z praktyki moge ci napisac, ze jezeli walczysz na zasadach MMA z dobrym uderzaczem to dostajesz na 3 proby dwa raze bombe a tylko jedno wejscie srednio bedzie skuteczne. Oczywiscie na bardzo wysokim poziomie jest juz troche inaczej, ale jezeli glowna role odgrywa refleks to sprawa jest bardzo ciezka ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024