Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

Ostatnio rozmawiałem z A. Głazem - szefem wyszkolenia w PZZ na temat MP w Graplingu i związek jest żywo zaintersowany orgaznizacją. Włanie są tłumaczone przepisy ( są już dostępne na stronie FILA) oraz szkoleni sędziowie. Napewno kazdy zawodnik będzie musiał mieć wykupioną licencje zawodniczą a to jest koszt około 30 zł, licencja klubowa to 150 zł ale nie wiem czy będzie konieczna. Należy pamiętać ze jest to już współzawodnictwo sportowe pod patronatem Min. Sportu a to ma duże znaczenie w przypadku dotacji z Urzędów Miejskich. Grapling będzie uznawany jako dyscyplina sportowa (bez obrazy ale wszytkie federacje które są obecnie zakładane, w oczach urzędasów i osób odpowiedzialnych za sport są mało poważne) prowadzoną przez legalny związek będący członkiem orgaznizacji międzynarodowej FILA. Powiem szczerze, że zawody pod patronatem PZZ bedą na pewno lepiej zorganizowane bo są już gotowe procedury dotyczace organizacji, zawodowych sądziów , cały sprzęt i i obsługę zawodów a poztym wieloletnie doświadczenie w orgaznizacji zawodów. Zaden klub nie ma takiego potencjału jak działajace od lat kluby zapaśnicze. Wiem ze ktoś powie że ten związek to złodzieje ect. ale tak naprawde to jaka jest alternatywa na legalizacje graplingu???


To chyba nie widziałeś zawodów organizowanych przez federacje ADCC. A tak na marginesie jak już piszesz o grapplingu to przynajmniej naucz się poprawnie pisac.
  • 0

budo_willis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

Ostatnio rozmawiałem z A. Głazem - szefem wyszkolenia w PZZ na temat MP w Graplingu i związek jest żywo zaintersowany orgaznizacją. Włanie są tłumaczone przepisy ( są już dostępne na stronie FILA) oraz szkoleni sędziowie. Napewno kazdy zawodnik będzie musiał mieć wykupioną licencje zawodniczą a to jest koszt około 30 zł, licencja klubowa to 150 zł ale nie wiem czy będzie konieczna. Należy pamiętać ze jest to już współzawodnictwo sportowe pod patronatem Min. Sportu a to ma duże znaczenie w przypadku dotacji z Urzędów Miejskich. Grapling będzie uznawany jako dyscyplina sportowa (bez obrazy ale wszytkie federacje które są obecnie zakładane, w oczach urzędasów i osób odpowiedzialnych za sport są mało poważne) prowadzoną przez legalny związek będący członkiem orgaznizacji międzynarodowej FILA. Powiem szczerze, że zawody pod patronatem PZZ bedą na pewno lepiej zorganizowane bo są już gotowe procedury dotyczace organizacji, zawodowych sądziów , cały sprzęt i i obsługę zawodów a poztym wieloletnie doświadczenie w orgaznizacji zawodów. Zaden klub nie ma takiego potencjału jak działajace od lat kluby zapaśnicze. Wiem ze ktoś powie że ten związek to złodzieje ect. ale tak naprawde to jaka jest alternatywa na legalizacje graplingu???


niektorzy moga powiedziec ze jestem zgryzliwy, ale z twojego posta mam rozumiec, ze ADCC to nielegalny zwiazek i grappling jest nielegalny?
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
ja tam mam wrażenie, że jak nie wiadomo o co chodzi...
Sytuacja jest taka (a przynajmniej na to wygląda), że MKOL powoli planuje usuwać jedną z dyscyplin zapaśniczych i wprowadzić w jej miejsce submission/grappling (nazwa jest mniej istotna), z kilku powodów przede wszystkim:
-nieatrakcyjność dla widza i powolne wymieranie zapasów(wybaczcie nie pamiętam klasyka czy wolnych chcą się pozbyć więc nie będę precyzował, by nie popełnić błędu),
-Submission/Grappling jest dyscypliną coraz bardziej znaną/coraz częściej uprawianą i rozpoznawaną (możliwe, że w dużej mierze dzięki związkom z najdynamiczniej rozwijającym się sprtem jakim w tej chwili jest MMA), jest poza tym atrakcyjniejsze nawet dal "zielonego" widza, wymaga bardziej wszechstronnych umiejętności i łączenia szerszego wachlarza technik w różnych płaszczyznach, przez co jest bardziej interesujace choćby nawet od strony taktycznej i w konsekwencji daje większe pole do rywalizacji.
-b. silne (i bogate) lobby wspiera ten kierunek przemian :wink:
A Dziadki zauważając taki obrót spraw i zdając sobie w znacznej częsci sprawę, ze wygląda to na nieuniknione, że jedna z ich dyscyplin zniknie z programu igrzysk olimpijskich za jakis czas, chcą się podpiąc i od środka zdominować nową dyscyplinę (którą do niedawno wyśmiewali i starali się marginalizować) po to by utrzymać wpływy, status i, a może przede wszystkim pieniądze.
  • 0

budo_zapasy szczecin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
niektorzy moga powiedziec ze jestem zgryzliwy, ale z twojego posta mam rozumiec, ze ADCC to nielegalny zwiazek i grappling jest nielegalny?

Jeśli pokażesz mi dokumenty potwierdzajądze legalność ADCC w strukturach sportowych gotów jestem przyznać ze się pomyliłem.
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
dla mnie perspektywa mało atrakcyjna ... w ogóle nie lubię kiedy leśne dziadki mieszają się do BJJ czy SUBMISSION, tzw. działacze nie maja ostatnio najlepszej passy - vide PZLA czy PZPN a to niejedyne związki sportowe które mają słabość do tzw. betonu. Pozwólmy by submission w Polsce organizowali tacy ludzie jak Kimur a nie ludzie których obecność w polskim sporcie często i gęsto zaczęła się w czasach Gierka.

Wiem ,że to spore uogólnienie i w tzw strukturach są często ludzie wartościowi ale mimo wszystko wolałbym by ten sport organizowali ludzie z głową na karku i z pasją. Igrzyska są raz na 4 lata a gdzie są dyscypliny takie jak boks amatorki , zapasy, judo czy taekwondo podczas tej 4 letniej przerwy ??
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
soohy, popieram w 100%
  • 0

budo_zapasy szczecin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
PZZ napewno bedzie organizował MP w Graplingu bo to jest narzucone przez FILA. Bedziemy mieli dualizm w postaci PZZ I ADCC. Myśle że Ci co mają głowy na karku będą wiedzieć jak to wykorzystać. Które mistrzostwa przynisą większą chwałę - czas pokaże. Wiem jedno ADCC na pewno nie wprowadzi Graplingu do IO. Myśle że dobrze by było połączyć i stworzyć jedną dobrą strukture. Prawda jest taka że bez leśnych dziadków poruszanie sie w procedurach jakie panują w sporcie jest starsznie trudne( przykład SUMO które wziął Andrzej Wojda - leśny dziadek z PZZ i przy pomocy sympatyków sumo zrobił naprawde dobry związek)
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
Nie mam nic przeciwko zapasom, sumo czy panu Wojdzie. Ale posługiwanie się takimi argumentami trochę mnie dziwi. Kto ogląda dziś sumo? Ilu ludzi trenuje ten sport w Polsce?? Być może związek funkcjonuje poprawnie, być może ma poważne sukcesy ale nadal uważam się nadmiernie podniecanie się ruchem olimpijskim to droga do nikąd ... Ruch olimpijski to nie wyrocznia. Przynajmniej nie dla mnie. Można świetnie organizować się w sporcie i na tym zarabiać , w Polsce pierwszym z brzegu przykładem jest KSW w USA np UFC, w Japonii K1. Czy organizatorom potrzebne są Igrzyska ??? Oba biznesy organizowano poza strukturami jakichkolwiek związków sportowych. Ostatni IO w Pekinie obnażyły całą dwulicowość ruchu który niesie na sztandarach tylko piękne hasła a przypadek chociażby Abrahmiana też w jasnym świetle nie stawia federacji zapaśniczej. Obecnie bardziej przypomina to demonstracje władzy niż próbę dotarcia do prawdy.

Jeśli o mnie chodzi to wolałbym submission i BJJ w formie - nazwijmy ją umownie - poza olimpijskiej. Działacze pewnie zniszczą ten sport tak jak boks w wydaniu amatorskim albo wprowadzą jakieś pseudo-przepisy , które pozbawią submission pierwotnej atrakcyjności. Będziemy mieli nudne walki tzw. wielkich w których nikt nic znaczącego nie zrobił a zwycięzce wskazać trzeba - vide chociażby walka Karelin VS Gardner.

Dlatego powiem raz jeszcze - ja jestem pełen obaw.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

PZZ napewno bedzie organizował MP w Graplingu bo to jest narzucone przez FILA. Bedziemy mieli dualizm w postaci PZZ I ADCC.

czas pokaże w każdym razie, kogo wybiorą czołowi zawodnicy.
i to będzie wyznacznikiem prestiżu organizacji, a nie biznes zwany IO, ktory jak już wspomniano, wspiął się na szczyty cynizmu.
  • 0

budo_nstif
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
śmiem wątpić czy adcc nie rozwinie się do takiej formy, że wprowadzi, może nie w najbliższej perspektywie czasowej, ale jednak, submission/grappling na IO. Weź pod uwagę, że w Europie istnieje już spora liczba legalnych związków krajowych ADCC, w Polsce ten proces jest w trakcie (nie jestem pewien czy dokumenty już są złożone, ale na pewno przygotowane lub dopinane...) w Ameryce Północnej podobnie, w Ameryce Południowej co najmniej istnieje zalegalizowany w pełni już związek ADCC Brazylia, jak w innych miejscach nie jestem w stanie powiedzieć, ale w ciągu 2-3 lat wyrosła już sporo liczba krajowych federacji, więc nie przesądzałbym czy ADCC nie będzie w stanie wprowadzić tej dyscypliny na IO, zwłaszcza, że to za nim właśnie stoi b. potężne i majętne lobby :wink:
Swoją drogą jestem ciekawy jakie będą przepisy Grapplingu w ramach FILA, tzn. jak bardzo będą odbiciem przepisów ADCC i czy ewentualne zmiany, nie będą właśnie tej atrakcyjności zarówno dla nieobeznanych w tym sporcie, jak i "znawców" umniejszać, zbliżając Grappling jak najbardziej do zapasów, spłycając tą dyscyplinę oraz wprowadzać i do niej nudę wiejącą niestety b.często z walk zapaśniczych...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

Ostatnio rozmawiałem z A. Głazem - szefem wyszkolenia w PZZ na temat MP w Graplingu i związek jest żywo zaintersowany orgaznizacją.

No jasne, jak już w Polsce powstały kluby, które organizują zawody w grapplingu, zarówno w kimonach jak i bez, jak już rocznie startuje kilka tysięcy zawodników ( łącznie na wszystkich zawodach ), najprościej będzie wyciągnąć łapę po gotowe.


bez obrazy ale wszytkie federacje które są obecnie zakładane, w oczach urzędasów i osób odpowiedzialnych za sport są mało poważne) prowadzoną przez legalny związek będący członkiem orgaznizacji międzynarodowej FILA.

Dobrze powiedziane, w oczach urzędasów. ADCC ma struktury w 30-kilku krajach, niebawem sami sobie zarejestrujemy związek, czy to się urzędasom podoba, czy nie. Spełnimy przepisy i po krzyku.

Powiem szczerze, że zawody pod patronatem PZZ bedą na pewno lepiej zorganizowane bo są już gotowe procedury dotyczace organizacji, zawodowych sądziów , cały sprzęt i i obsługę zawodów a poztym wieloletnie doświadczenie w orgaznizacji zawodów. Zaden klub nie ma takiego potencjału jak działajace od lat kluby zapaśnicze.

Widać to po olbrzymiej popularności zapasów, niebywale licznych zawodach itd. Przypomnij, kiedy ostatnio odbyły się zawody zapaśnicze w obsadzie 300 - 500 osób, jak to ma miejsce w przypadku bjj i sf? Kiedy ostatnio PZZ organizowało duże zawody międzynarodowe? Procedury i owszem, są gotowe jak to zwykle bywa w przypadku takich związków, żeby odpowiedni ludzie wyciągnęli z tego kasę. Tu na pewno związki są bezkonkurencyjne.

Wiem ze ktoś powie że ten związek to złodzieje ect. ale tak naprawde to jaka jest alternatywa na legalizacje graplingu???

Jak już wspomniałem wcześniej, kwestia czasu. Przepisy są tu wyraźne i niezależne od PZZ. A myślę, że CBJJ i ADCC dogadają się szybciej, gdyż oba są w grapplingu stroną dominującą jak na tą chwilę i na pewno nie oddadzą ot tak całego swojego dorobku FILA.

Kluby zajmujące się grapplingiem w Polsce od lat własnym sumptem tworzą podwaliny tego sportu, organizują zawody, szkolenia, obozy, seminaria. Mamy zawodników, wykwalifikowanych sędziów, dwa mocne światowe związki za plecami. I teraz uważasz, że nagle rzucimy wszystko w cholerę, żeby płacić PZZ za to, że po 10 latach zauważyła istnienie grapplingu w Polsce? Zauważyła to za dużo powiedziane, FILA im paluchem pokazała? Zresztą działanie PZZ już znamionuje, jak ta współpraca miała by wyglądać. Z kim z ludzi zajmujących się grapplingiem rozmawiali? Jaką formę współpracy zaproponowali? Po prostu jak na razie na zebraniu przeczytali dyrektywę z FILA - macie zrobić MP w grapplingu. Teraz z ministerstwa wezmą na to kasę, od ewentualnych zawodników też, wyznaczą którąś z sal na miejsce zawodów i jakoś to pójdzie. Jeżeli ktoś spodziewa się jakichś spektakularnych posunięć, to jak na moje oko mocno się zdziwi. Zresztą niebawem będą relacje z ME w grapplingu FILA, wg wydumanych przepisów stworzonych pod zapaśników, gdzie między innymi ucieczka z parteru do stójki jest punktowana. Poczytajcie przepisy, to nie jest grappling tylko zmodyfikowane zapasy w stylu wolnym.

W jednym masz rację, bez FILA grappling raczej nie wejdzie na olimpiadę. Jednak na dzień dzisiejszy, najbardziej prestiżowe zawody w kimonach trzyma CBJJ, najbardziej prestiżowe bez, ADCC. Bez zawodników FILA może sobie organizować co chce, będzie to miało zerowy prestiż i kogo to zainteresuje? Przyszłością dla grapplingu jest porozumienie tych 3 organizacji. Porozumienie i współpraca. A w PZZ jest jak na razie jedna osoba, którą grappling interesuje i ma na to szersze spojrzenie.
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

PZZ napewno bedzie organizował MP w Graplingu bo to jest narzucone przez FILA. Bedziemy mieli dualizm w postaci PZZ I ADCC. Myśle że Ci co mają głowy na karku będą wiedzieć jak to wykorzystać. Które mistrzostwa przynisą większą chwałę - czas pokaże. Wiem jedno ADCC na pewno nie wprowadzi Graplingu do IO. Myśle że dobrze by było połączyć i stworzyć jedną dobrą strukture. Prawda jest taka że bez leśnych dziadków poruszanie sie w procedurach jakie panują w sporcie jest starsznie trudne( przykład SUMO które wziął Andrzej Wojda - leśny dziadek z PZZ i przy pomocy sympatyków sumo zrobił naprawde dobry związek)


I tu sie mylisz moim zdaniem ADCC wprowadzi grappling na IO po pierwsze maja pieniadze i to sporo, po drugie czolowych zawodnikow na swiecie, po trzecie poparcie w 30 krajach gdzie organizacjami kieruja dynamiczniu ludzie ktorzy chca rozwoju sportu a nie dorobic sie kosztem zawodnikow, a po czwarte maja pieniadze....wiec dziadki z PZZ moga pzrestac liczyc na to ze pieniazki beda wpadaly im do kieszeni :)
  • 0

budo_soohy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
Widzę ,że dyskusja nabiera rumieńców :D ... dobrze ,że wypowiedział się w tej sprawie organizacyjny Guru polskiego Submission, i co ważniejsze kilka faktów trafnie skomentował.

Lubie zapasy , szczególnie te w stylu wolnym , judo trenowałem ok 10 lat ale wolę żeby BJJ i SUBMISSION rozwijały się poza instytucjami związkowymi. Może wtedy właśnie i dzięki "świeżej krwi" krajowe związki w końcu poczują oddech "konkurencji".
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

Powiem szczerze, że zawody pod patronatem PZZ bedą na pewno lepiej zorganizowane

Ja tego nie jestem pewien, bo i ADCC potrafi zorganizować fajne zawody.

Kiedy ostatnio PZZ organizowało duże zawody międzynarodowe?

W lipcu zeszłego roku - Mistrzostwa Europy Kadetów. Świetnie zorganizowane zawody.

Byłem na wielu imprezach organizowanych przez PZZ oraz na jednej przez ADCC (Mistrzostwa Europy). I jedna i druga organizacja potrafi zrobić fajne zawody. PZZ ma przewagę od strony oprawy zawodów i większej "pompatyczności i doniosłości" natomiast strasznie kuleje od strony promocji medialnej, gdzie piłka leży po stronie ADCC.


No jasne, jak już w Polsce powstały kluby, które organizują zawody w grapplingu, zarówno w kimonach jak i bez, jak już rocznie startuje kilka tysięcy zawodników ( łącznie na wszystkich zawodach ), najprościej będzie wyciągnąć łapę po gotowe.

Niestety, ale taka chyba jest prawda.

Przyszłością dla grapplingu jest porozumienie tych 3 organizacji. Porozumienie i współpraca.

Dokładnie tak, każda z tych organizacji jest inna i ma za sobą inne doświadczenia. Nie jestem za tym by tworzyć jeden zmutowany organizm, lecz by te trzy ciała sprawnie ze sobą współpracowały dla pożytku zawodników i kibiców. Pewnie CBJJ i ADCC jakoś się dogadają, to z PZZ może być "nieco" trudniej, lecz nie jest to nie możliwe.

Niebawem odbędą się wybory nowych władz PZZ i jeśli wygra ktoś z trójki na którą stawiam, to możemy być dobrej myśli. Jeżeli wygra jakiś leśny dziadek, to wszystko zostanie po staremu.
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
o co chodzi z tym ,ze jest GI and NO-GI , tzn bedzie tez normalne brazylijskie ? za wielu zgloszonych ludzi tam nie ma...a sam filmik troche patologiczny
  • 0

budo_hunter123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

PZZ napewno bedzie organizował MP w Graplingu bo to jest narzucone przez FILA. Bedziemy mieli dualizm w postaci PZZ I ADCC. Myśle że Ci co mają głowy na karku będą wiedzieć jak to wykorzystać. Które mistrzostwa przynisą większą chwałę - czas pokaże. Wiem jedno ADCC na pewno nie wprowadzi Graplingu do IO. Myśle że dobrze by było połączyć i stworzyć jedną dobrą strukture. Prawda jest taka że bez leśnych dziadków poruszanie sie w procedurach jakie panują w sporcie jest starsznie trudne( przykład SUMO które wziął Andrzej Wojda - leśny dziadek z PZZ i przy pomocy sympatyków sumo zrobił naprawde dobry związek)


Witam
W jednym musze sie z tobą zgodzic -chodzi o współprace ADCC I PZZ ,pomysł jest wart rozważenia obydwie organizacje maja swoje zalety ,stworzenie wspólnego związku czy tez ścislej współpracy obu stroną wyjdzie na dobre ,i jeszcze bardziej wypromuje grapling .Natomiast stworzenie przez PZZ alternatywy (konkurencji) do zawodów ADCC zaowocuje tym iż na zawody ADCC przyjadą zawodnicy graplingu ,a na PZZ zapasów.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
1.Nie wiem czy ktoś się doczytał, bo ja nie, na oficjalnej stronie FILA nie ma ani słowa w przepisach o punktacji sprowadzeń? Możliwe to, żeby, jakby nie było - stworzona przez zapaśników organizacja, nie punktowała sprowadzeń??
2.Czytam to wszystko i naprawdę boję się o przyszłość i komercjalizację naszego BJJ/SF:) Niedługo coś takiego jak skrętówka będzie wspomnieniem, rzucać będzie mozna tylko w prawą stronę a noszenie wąsów przez zawodnika będzie groziło dyskwalifikacją:) nic nie zostanie z undergroundowego uroku:)
3.Śmiać mi się chce jak przypomnę sobie jak jeszcze niedawno trenerzy zapasów nadymali się, krytykując "nic nie znaczący" sport jakim był dla nich submission...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

1.Nie wiem czy ktoś się doczytał, bo ja nie, na oficjalnej stronie FILA nie ma ani słowa w przepisach o punktacji sprowadzeń? Możliwe to, żeby, jakby nie było - stworzona przez zapaśników organizacja, nie punktowała sprowadzeń??

Z tego co ja rozumiem, to punkty są za pozycje, czyli jak sprowadzisz i utrzymasz 3 sekundy w półgardzie - 1 pkt. w bocznej 2 pkt. dosiad 3 pkt. i wejście za plecy 4 pkt.

Half Mount (1 point): When a grappler gains advantage by controlling one of his opponent’s leg with his own legs locked and the opponent on his back for the count of 3 seconds.

Half Mount ( czyli pół dosiad ) 1 pkt.: Kiedy zawodnik zyskuje przewagę kontrolując jedną z nóg rywala, mając nogi złączone ( locked ) a przeciwnik leży na plecach przez 3 sekundy.

Czyli nie półgarda, tylko pół dosiad, i to ten na górze ma trzymać. Ciekawe.

Note 1: Points will only be awarded if a grappler manages to gain a dominant control position for 3 seconds (either from standing or on the ground).

Punkty będą przyznawane, kiedy zawodnik utrzyma pozycję dominującą przez 3 sekundy ( zarówno z pozycji stojącej jak i w parterze ).

Czyli zarówno po sprowadzeniu jak i po przetoczeniu.

When a disadvantaged grappler manages to escape and go into neutral position. He will be awarded with 1 point if he maintains the neutral position for 3 seconds

Kiedy zawodnik znajdujący się w niekorzystnym położeniu ucieknie do pozycji neutralnej ( czyli do stójki ) otrzyma 1 pkt., jeżeli utrzyma tą pozycję przez 3 sekundy.

A skrętówki są zabronione, podobnie jak slamy.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA
Witam,
Jestes pewien , ze pozycja neutralna to w tym przypadku stojka?Moze to np garda. nie znalazlem opisu pozycji neutralnej. Ogolnie te przepisy sa delikatnie mowiac beznadziejne.
Pozdrawiam
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Świata Grapplingu FILA

/ Neutral Standing Position
Neutral standing position occurs at the beginning of the regulation period. Both grapplers stand opposite one another in the centre of the mat with both feet inside the inner circle. When in neutral position, neither grappler has control. Grappling starts at the signal of the referee’s whistle. Neutral position is ordered when: 1) neither grappler has earned advantage in the standing position, but both were taken out of bounds and 2) one grappler forces his opponent out of bounds but does not establish any takedown control.

Z tego wynika, ze pozycja neutralna to właśnie stójka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024