Skocz do zawartości


Zdjęcie

KUDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_corfe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
- Popatrz: 2:48, chłop zebrał cios z ukosa na nos. Czy naprawdę widzisz tu obronę? Czy może "kij z twarzą, mam kask, więc trzeba obie ręce zaangażować do wywrócenia przeciwnika". Bo właśnie ten filmik doskonale pokazuje to co napisałem, że obrona w KUDO nie jest tak potrzebna i można się W CAŁOŚCI skupić na wywracaniu przeciwnika, jeśli to ma się planach lub przeciwnik się zachwiał :-)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
Nie chcę nic ujmować Kudo, bo mało je znam, a wygląda dobrze. Ale zgodzę się, że te cepeliady mało skoordynowane ^^
  • 0

budo_b.hal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
Nie no - sport bardzo. Nie to samo co MMA, ale wcale nie gorsze, bo te kopy w krocze, hmm ciekawe. Troche mniej realne w jednym aspekcie, troche bardziej w drugim. No i szmaty też. Wiele razy zdarzyło mi się łapać ludzi za ubrania podczas bójek albo na bramce. Nieźle chłopaki nieźle.
  • 0

budo_thorgal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dalekiej krainy wikingów
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
Podajcie info odnośnie sekcji, treningów i trenera w Warszawie ?
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
kudo jest konkret. tylko malo rzutow na filmiku..
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO

Parcie do przodu nie dbając o obronę, co w sportach bez-kaskowych by się zemściło.


Ale właśnie o to chodzi, że w Kudo takie parcie też się może zemścić. Nie można nie dbać o obronę bo dostajesz szybką kontrę i leżysz. Nie możesz oceniać całego stylu na podstawie jednej walki, albo na podstawie fragmentów w których jeden z zawodników uzyskał nad drugim znaczną przewagę i go już po prostu zasypał uderzeniami. Naprawdę nie ma nawet mowy o innej filozofii trzymania gardy. Po prostu ją trzymasz albo ryzykujesz, że ktoś ci sprzeda strzał od którego padniesz. W każdym kontaktowym sporcie walki tak jest. :) Wiem co mówię, bo wcześniej trenowałem boks i taekwondo i nic się nie zmieniło w mojej gardzie odkąd trenuje Kudo.
To że ktoś pomimo słabych uderzeń kontrujących parł do przodu też jest normalne. Dwa razy identyczna sytuacja (jak ta na którą się powołujesz w filmiku) zdarzyła mi się kiedyś w realu. Też parłem nie zważając na uderzenia. A przecież nie miałem wtedy żadnego kasku a przeciwnik nie miał rękawic :D Kolegę z kolei kiedyś dorwało 6 gości. Okładali go ze wszystkich stron a on pomimo tego nie padł i też na nich napierał. Dopiero jak jeden się rzucił i ściągnął z tyłu za szyję to go jakoś obalili. Tak że wszystko to jest jak najbardziej naturalne i z życia wzięte. :) Mogę się założyć że nie raz widziałeś bójki w których ludzie najzwyczajniej w świecie się cepowali :D (a na dyskotekach nie mają kasków :-) ) Po prostu tak już jest, że każdy walczy na swój sposób.
Nie zgodzę się też że w KUDO naparzają się bardziej niż w walkach MMA. Po prostu są walki i są walki. W MMA są walki dynamiczne i ostre, oraz są walki w których zawodnicy cały czas tarzają się w parterze bez widocznej przewagi. Tak samo i w KUDO są walki ostre, a są i takie w których zawodniczy tańczą obok siebie i boją się zbliżyć jeden do drugiego.
Jeżeli już tak jak mówisz walki w MMA są ogólnie mniej dynamiczne to tylko dlatego, że te walki są o wiele dłuższe. Zawodnik musi rozłożyć siły na kilka rund. W Kudo masz tylko 3 minuty (rzadko są dogrywki). I to już od ciebie zależy, czy będziesz polował na kontrę czy przejdziesz do ataku.
Druga kwestia to jest taka, że w MMA nie ma ograniczeń czasowych na parter, więc jak zawodnicy większość walki będą w parterze, to walka też może sprawiać wrażenie mniej dynamicznej. W Kudo musisz akcję w parterze wykończyć w ciągu 30 sek. Jak się nie zdążyło to się wraca do stójki.
Reasumując: Nie można na podstawie poszczególnych walk oceniać czy dany styl jest bardziej dynamiczny czy mniej, i czy bardziej dba się o gardę czy mniej. Wszystko zależy od poszczególnych zawodników. :P

P.S. Pudzian w ostatniej walce był baaardzo dynamiczny :lol:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
az mi sie lezka w oku zakrecila jak zobaczylem sw w ktorym ktos udeza prawidlowo z glowki

pozytywnie oceniam
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
Fajne to kudo. Mi się bardzo podoba ale 30 sekund na zakończenie walki w parterze to trochę mało..
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
ciekawe cyz bardzo inaczej by wyglądało bez kasków... w sensie wiecie, technicznie..juz by chyba na wymiane tak nei szli wyniszczająco... chyba w tym cały urok, w tych kaskach kosmonauty:)
  • 0

budo_mjr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
Kiedys cwiczylem Tokitsu-Ryu i przyznam bardzo podobne style walczylem w kaskach i jezeli ktos wie jak wyglada nokaut od strony biologicznej to wie w czym pomagaja kaski a w czym nie bo biologi i fizyki nie da sie oszukac :P

Kudo bardzo fajnie sie prezentuje ;)
  • 0

budo_gilder
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO

Podajcie info odnośnie sekcji, treningów i trenera w Warszawie ?


Tel do trenera w Warszawie - 793-773-063 - Marek (treningi na Bemowie).
  • 0

budo_czeski_film
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek / teraz Warszawa
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
fajnie to wyglada ale faktycznie gardy tam zero
  • 0

budo_90lukass
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
trenowalem w takim kasku 2-3 razy, i strasznie ciezko sie w nim oddycha.
i niestety zlamalem kosc srodrecza uderzajac w taki kask.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
On jest z metalu?
  • 0

budo_90lukass
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KUDO
z jakiegos plastiku czy cos podobnego
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024