Skocz do zawartości


Zdjęcie

zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
witam zacnych kolegow...mialem mozliwosc obejrzenia zawodow w kata jj..
impreza dla mnie zapowiadala sie wspaniale .. z powodow zdrowotnych przez jeszcze dlugi czas w zajeciach jj nie moge brac udzialu wiec pozostalo tylko ogladanie...
rzeczywiscie ujrzalem wiele ciekawych technik, kombinacji i naprawde dynmicznych, choc jak wiemy ustawionych prezentacji technik.. ale hmhm sprawa ocen sedziow niestety mnie zszokowala.. mianowicie o ile mozna wahac sie-czy ocenic technike widowiskowa, a malo prawdopodobna wieksza iloscia punktow niz prostsza a skuteczniejsza i pewniejsza to nie rozumiem jak mozna hmhm punktowac okrzyku 'kiaj' w ilosci naprawde nadmiernej.. niektore pary zawodnikow darly sie na siebie przy nachwycie, padzie , rzucie, generalnie wydzieral sie i atakujacy i broniacy...w pewnej chwili zrobilo i sie dziwnie na sercu bo zamiast sztuki walki zaczelo to przypominac cyrk...
pojawily sie walki ju jitsu sportowego, troszke zmiksowano zasady..ale.. walki byly ciekawe..
zwyciezca-zawodnik z krosna odrzanskiego balaszkowal jak szalony...
ale wciaz mysle o tych zawodach w ju jitsu kata parami...moze po prostu hmhm nie czuje takich klimatow...dla mnie sztuke i sport mozna pogodzic w pewnym sensie, ale zeby ze sztuki robic cyrk i traktowac to jak sport to chyba nie bardzo..
pozdrawiam i prosze opinie...
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
Ja patrzac na zawody w Duo System mam podobne wrazenia. Uchwyt - kiai, pad - kiai, rzut - kiai. Troche mi sie to kojarzy ze starymi filmami kung fu, gdzie nawet mruganiu towarzyszyly odglosy trzaskajacych szmat. ;-) Troche zatracono moim zdaniem idee jujutsu na tych pokazach. Zamiast wykorzytywac kata do pokazywania technik troche bardziej niebezpiecznych, nie nadajacyh sie na sparingi, robi sie pokazy jakis technik walki rodem z choreografii z "Kryminalnych"...
  • 0

budo_rafal_mfs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szprotawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
Witam :)
miałem okazje kilka lat z rzędu brać udział w kata w słupsku. Poziom sędziowania dla mnie jako zawodnika nie był jasny i nie jest, bo "dla jasności" sędziowie przed rozpoczęciem tłumaczyli co bedzie ocenianie i za co będą punkty odejmowane.... jak było w praktyce ??... bardzo różnie. Co do "kiaj" to odkąd pamietam te ciche pary wypadały bardzo średnio ale i te drące się nie wiadomo z jakiego powodu nie były oceniane lepiej ... liczyła się poprawność ataku, blok, dźwignia (rzut) i wykończenie :) dodatkowe punkty za widowiskowość i różnorodność technik. Ogólnie każde zawody miały swoje kontrowersje ale to juz chyba tak musi być ;) ;)
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
a w tym roku Pan Kolega Rafał był??!!
powiem szczerze im bardziej o tym myślę tym bardziej zasady kata ju jitsu mi się nie podobają.... uważam,że powinno sie stawiać na realność i z tymi okrzykami nieco zastopować... inaczej cóżbędzie to wyglądało na.. przepraszam... cyrk :?
  • 0

budo_rafal_mfs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szprotawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
Niestety w tym roku nie byliśmy ;/
I jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem a bardzo mnie zraziła otóż, były takie sytuacje że jeden z sędziów ( przy technice która była wykonana poprawnie) dawał zero, zbierali się zatem sędziowie i naradzali o co chodzi .... i jeżeli było słuszne to zero bo np. atak był źle wykonany lub cos tam było nie tak wtedy wszyscy wracali i było zero od każdego. Gorzej gdy sędzia się pomylił i dał niesłusznie zero .... wtedy wszyscy wracali i ... i oceny były bardzo zaniżone ;/ np. zamiast "6", dawali 3 albo 4.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
Pomyłka :oops:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje

Pomyłka :oops:


czasami Bogumił dawano najpierw zero aby doszło do spotkania sędziów z maty i tam dywagowano nad różnicami w notach czasami różnice sięgały kilku punktów...
dla mnie to tez niejasne bo budziło we mnie obawe "drukowania" wyników....
dla laików może być to bardzo wątpliwe..
generalnie czasami czepiano się niuansów nie tyle samej obrony co podważano formę ataku..
np. tak było w czasie jednej demonstracji obrony przed atakiem nożem w przód.. typowe pchnięcie... napastnik zaatakował bez cofnięcia łokcia przed pierwszą fazą ruchu za biodra i sugerowano ze atak jest zły... dla mnie atak nozem w przód z tym łokcierm czy bez to żadna merytoryczna róznica.. owszem mozna sprzeczac się o siłe a właściwie różnice sił ale forma czyli zasada obrony pozostaje ta sama... czyli wiadomo przede wszystkim zejscie z linii ataku...
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
sądząc po powyższych wypowiedziach zawody w kata muszą być wyjatkowym debilizmem
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje

Pomyłka :oops:


czasami Bogumił dawano najpierw zero aby ...


Nie zrozumieliśmy się.
Napisałem "Pomyłka" bo zamiast w "Bogumilowe Filmy" wkleiłm link z zawodów w Czeladzi w tym temacie, ale szybko sie zreflektowałem i zedytowałem na "Pomyłke" :wink:

BTW mówisz o zawodach w kata czyli Duo Systemie ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_rafal_mfs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szprotawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zawody kata ju jitsu parami w Slupsku 2008-wolne refleksje
Duo i kata to nie to samo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024