Skocz do zawartości


Zdjęcie

IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_pienia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

PRZEJŚCIE GARDY:
Występuje w sytuacji, w której zawodnik znajdujący się nad swoim przeciwnikiem, tudzież pomiędzy jego
nogami, przejdzie do pozycji bocznej, stabilizując swoją pozycję prostopadle do linii spodni przeciwnika,
dominując go i nie pozostawiając mu przestrzeni do tego, aby się poruszył, bądź uciekł z niej nawet, jeśli jest
on na boku, plecach, czy na brzuchu.
Uwaga:, Jeżeli zawodnik znajdujący się na dole uniknie tego ruchu poprzez ucieczkę na kolana lub wstając,
zawodnik przechodzący w gardę nie otrzyma 3 punktów, lecz zostanie mu przyznany punkt przewagi.

cytat z polskiego tlumaczenia regul cbjj, ktore kiedys zostalo zamieszczone na forum.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
Witam,
dzieki za wytlumaczenie. ja tam nie widzialem wogole punktow w calej walce ale pewnie dlatego, ze nie znam przepisow. Dziwne dla mnie jest tylko to, ze zawodnik moze rozmawiac z sedzia w trakcie walki.
Pozdrawiam
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
Może ja jestem jakiś staroświecki, ale kibicowanie rodem z piłkarskiego stadionu jakoś nie pasuje mi do bjj.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

Może ja jestem jakiś staroświecki, ale kibicowanie rodem z piłkarskiego stadionu jakoś nie pasuje mi do bjj.

heheh obejrzyj starsze mundiale ; )
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

Nie ma czegoś takiego jak dogrywka wg przepisów...
Jesli nie ma różnicy w punktach i przewagach, rozstrzygająca jest decyzja sędziego głównego...


w takim razie przepisy trzeba zmienić. dla mnie niepojęte jest żeby po remisowej walce sędzia bez dogrywki wskazywał zwycięzce. ZAWSZE zawodnicy powinni dostać dodatkowy czas aby udowodnić swoja wyższość, a gdy to nie przyniesie rezultatu dopiero ostatecznie zdac się na opinie sędziego.
  • 0

budo_wojek77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
Czy ktoś sędziujący walki, mógłby napisać jak przyznałby przewagi w tym starciu. Moim zdaniem Paweł powinien dostać jeszcze jedną za pierwszą próbę przejścia gardy, a Bagi za to przejście i kontrole w półgardzie, tym samym nadal byłby remis w przewagach, tyle, że 2-2

Pozdr
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008


Nie ma czegoś takiego jak dogrywka wg przepisów...
Jesli nie ma różnicy w punktach i przewagach, rozstrzygająca jest decyzja sędziego głównego...


w takim razie przepisy trzeba zmienić. dla mnie niepojęte jest żeby po remisowej walce sędzia bez dogrywki wskazywał zwycięzce. ZAWSZE zawodnicy powinni dostać dodatkowy czas aby udowodnić swoja wyższość, a gdy to nie przyniesie rezultatu dopiero ostatecznie zdac się na opinie sędziego.


zgadzam sie poniewaz w wielu przypadkach werdykt sedziow jest niesprawiedliwy lub jak to bylo w kilku walkach na mp podczas remisowego stracia punkt przewagi przyznany jest na sile zeby uniknac odpowiedzialnosci wytypowania zwyciescy
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

Moim zdaniem Paweł powinien dostać jeszcze jedną za pierwszą próbę przejścia gardy
Pozdr


Za próby przejścia gardy nie dostaje się punktów przewag
  • 0

budo_dudu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krolewskie Miasto Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

Czy ktoś sędziujący walki, mógłby napisać jak przyznałby przewagi w tym starciu.
Pozdr


z tego co widać na materiale to według mnie 2:1 dla Bagiego
  • 0

budo_wojek77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

Moim zdaniem Paweł powinien dostać jeszcze jedną za pierwszą próbę przejścia gardy
Pozdr


Za próby przejścia gardy nie dostaje się punktów przewag


Może niejasno napisałem, chodzi mi o sytuację z ok 3:10 filmiku i zastosowanie tego fragmentu przepisów:

B-) PASSING THE GUARD: Is when the athlete that is above his adversary or in between his legs, moves to his opponent’s side, establishing a perpendicular or longitudinal position over his adversary’s trunk, dominating him and leaving him no space to move or to escape the position—if even is on his side or back. 3 points NOTE: if the athlete that is underneath avoids the move by getting to his knees or standing up, the initiative will not be awarded 3 points but will be awarded an advantage.


chwilę później (ok 4 min) w bardzo podobnej sytuacji Paweł dostał przewagę. Z góry dzięki za wyjaśnienie.

pozdr
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
Wojek masz rację. Powinno być 2-2 przy najlepszej mojej dobrej woli. Chociaż przyznam,że tego filmiku nie oglądam - pamiętam przebieg dosć dobrze. Dlaczego wg mojej naj;epszej woli? Ponieważ siedziałem dosc daleko i nie widziałem czy Bagi na tyle ustabilizował Pawła aby dostać przewagę, ale absolutnie nie twierdze ze tak nie było.

Mysle,że należy się też słowo wyjasnienia. Nie ma czegos takiego jak punkt przewagi za samo znalezienie sie w półgardzie przeciwnika. To nie miałoby sensu. Muszą być spełnione warunki - 1. - zawodnik z góry musi znaleźć się w półgardzie po próbie przejscia innej gardy przeciwnika!!! 2. - zawodnik z góry musi na tyle ustabilizować pozycję i przeciwnika,że sędzia nie ma wątpliwosci co do faktu,że zawodnik z dołu nie jest w stanie "działać" czy też "pracować swoją gardą"!!!

Reasumując : przewagi dla Pawła i Bagiego były zupełnie innego rodzaju.
Paweł - przewagi za "prawie przejscie gardy" (Paweł wydostawał się z półgard Bagiego)
Bagi - przewagi za "ustabilizowanie półgardy" (Bagi stabilizował Pawła w półgardzie)
RÓŻNICA JEST ZASADNICZA - TAKŻE DLA SĘDZIEGO PRZY USTALANIU WERDYKTU W RAZIE REMISU 2-2.

WYDARZENIE,KTÓRE WYWOŁAŁO NASZE ZACHOWANIE BYŁO SPOWODOWANE ZUPEŁNIE INNYM FAKTEM,ALE ZOSTAWMY JUŻ TO I MYSLMY O KOLEJNYCH MP!!!

pozdro
przemo
  • 0

budo_bigjon123
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
Przemo możesz nam zdradzić co u Ciebie wywołało takie emocje ?
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
jezeli juz jestemy przy punktach przewagi to czy np gdybym obszel garde de la riva i przeciwnik ucieklby do zolwia i potem zlapal mnie w motyla garde to czy za przejscie de la rivy nalazalby mi sie pkt przewagi ??...moglby sie ktos wypowiedziec ?
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
WHITY - masz przewage zawsze jesli przeciwnik żółwiem broni sie przed przejsciem jakiejkolwiek gardy

Co do emocji na MP to już one dawno opadły. Na naszych treningach mysli juz sie tylko o Sztokholmie , Perfect Harmony i ME. Temat jest zupełnie niepotrzebniie podtrzymywany, a sprawa dawno zapomniana. Paweł mysli o kolejnych zawodach tylko i wyłącznie. Bagi jest nadal naszym serdecznym przyjacielem i sportowym rywalem i to tyle !!!
  • 0

budo_wojek77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008
dzięki za odpowiedź, pytanie o przewagi zadałem tylko z ciekawości dotyczącej zastosowania przepisów, a nie po to, żeby kwestionować lub roztrząsać decyzję w tym pojedynku
  • 0

budo_whity
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio Grappling Club Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: IV MISTRZOSTWA POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU JITSU 2008

WHITY - masz przewage zawsze jesli przeciwnik żółwiem broni sie przed przejsciem jakiejkolwiek gardy


dzieki za odpowiedz Przemo...
pzdr Gniezno
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024