Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!

A co znaczy "camangula"? :D


podbijam pytanie
  • 0

budo_bobinho
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Z tego co wiem Camangula to taka afrykańska sztuka walki z której między innymi powstała capoeira.
Jeśli się myle to poprawcie ;)
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
no taka camangula jest przez 'k' i chodzi o walke na otwarte dlonie, a co do camanguli przez 'c' to nie jestem pewien ;)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!

no taka camangula jest przez 'k' i chodzi o walke na otwarte dlonie, a co do camanguli przez 'c' to nie jestem pewien ;)


"Kamangula":

Kamangula is an Angolan martial art and a predecessor of Capoeira. This art is much like modern Slap Boxing wherein it consists of techniques to bash your opponent open-handed.


  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Coś mnie się między uszami obiło, że w port. nie ma "K" ;) stąd ta różnica w nazwie.
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
no i wszystko jasne ;)
  • 0

budo_bacanahali
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
ciekawa sprawa bo w moim slowniku znajduje litere k z port na polski a tam takie slowa jak:
karate, karateca, ketchup, kit

chyba mam zly slownik skoro juz niema litery k w portugalskim :wink:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
nie chce mi się o pierdoły kłócić, ja tego słowa i żadnego jeszcze w portugalskim nie wymyśliłem, może kiedyś. Przytoczyłes poza tym słowa z języków obcych, camangula jest bardziej dla Brazylii natywna niż Karate ;) Ale widzę, że masz zadatki na lingwistę, więc opowiadaj, opowiadaj ;)
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Uirapuru: może to trochę dziwne pytanie, ale jak w takiej sytuacji traktowane jest noszenie koszulek/abada ze starym logiem/nazwą grupy? Czy wszyscy od razu muszą zrobić "porządek" w garderobie? To właściwie nie jest adresowane tylko i wyłącznie do Twojej grupy, bo nie raz zdarzało się że grupa zmieniała nazwę i zawsze mnie zastanawiało co się dzieje wtedy w kwestii obowiązującego stroju.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
z reguły są naszywki to raz.a poza tym wszystko z czasem.nikt nie zabrania od razu chodzić w starych ciuchach.bo skoro na koszulce jest imię Mestre to można to nosić.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Zazwyczaj, jeżeli strój legalnie kupujesz to nikt nie ma prawa zabronic ci go nosić, jeżeli wypożyczasz bo jest "służbowy" to po zakończeniu pracy czy terminu wypożyczenia strój oddajesz... Ze strojami w capo jest troszkę dziwnie i śmiesznie :P
  • 0

budo_neodym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Ja przepraszam bardzo, ale dlaczego na ŻADNEJ stronie oficjalnej E.A.C.A.G nie ma ANI JEDNEJ wzmianki o zmianie nazwy?;> Ciężki przepływ informacji? :D
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu masz zmieniona nazwe ;)
  • 0

budo_neodym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
ok rzeczywiście, kolega znalazł mi nawet sekcję Warszawską, też jest zmieniona. Ale na oficjalnej niet? ;> Tell me why?
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Ty, ja mam do robienia setkę innych ważniejszych rzeczy, niż teraz siedzieć i w 5 minut zmienić cały szablon głównej strony, trochę wyrozumiałości, ok? Myślę, że podobnie jest z resztą chłopaków, co Cię obchodzi co jest na naszych stronach?
  • 0

budo_neodym
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Nie chciałem być zbyt wścibski. Po prostu nikt ze znajomych nie słyszał o waszej zmianie nazwy, a niektórzy poddawali to pod wątpliwość.

Axe, Camara
  • 0

budo_griev
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biala
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Ale może trochę spokojnie?Chyba nie uraził Cię tym pytaniem żeby się unosić?
Zapytał jedynie czemu nie ma żadnych informacji na ten temat a nie czemu nie zmieniłeś oprawy graficznej... to raz a po drugie wyjaśnienie że nie ma się czasu na napisanie krótkiej notki na własnej stronie a ma się czas na głoszenie tego na forum budo jest chyba też lekko naciągane.

co Cię obchodzi co jest na naszych stronach?

Heh... zastanawiam się czy ta reakcja wynika tylko z tego że Neodym ma w podpisie "Uniao Internacional de Capoeira Regional" czy jednak jest jeszcze jakiś inny powód, tego dość agresywnego retorycznego pytania...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
Ja nie widzę żadnej agresji, widzę z kolei wścibskość i szukanie taniej sensacyjki. Gdybyście połowę tego czasu co siedzicie na necie spędzali na sali treningowej, to wszystkim by wyszło to tylko na dobre.

Nie zauważyłem, że kolega z unicaru, jestem uczulony na głupotę, a nie nazwy grup (choć czasem jest tak, że nazwa grupy zwiastuje nadchodzący alergen głupoty...). Swoją drogą nie pamiętam poprostu żeby kogokolwiek obchodziło, gdy Aguia Branca przechodziła z grupo Magia albo do UNiCARu.

Jak będzie odpowiedni moment to zostanie info o zmianie nazwy umieszczone. Każdy z prowadzących ma to w swojej gestii, ja osobiście oprócz prowadzenia treningów zajmuję się całym klubem, sprawami okołoklubowymi i między innymi stroną - sam i nikt mi w tym nie pomaga. Nie jest na liście moich priorytetów wrzucanie informacji o zmianie nazwy, moi alunos o tym wiedzą, nikt inny nie musi.
  • 0

budo_griev
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko-Biala
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
No ja z kolei nie widzę aby ktoś tu szukał taniej sensacyjki...:) I nie wiem czemu ale mam dziwne wrażenie że nie masz pojęcia ile czasu spędzamy na sali, więc akurat to zdanie było niepotrzebne... no ale to tylko moje zdanie, bo zgaduje że nie chodziło o jakieś fakty a pokazanie że się dużo trenuje... no cóż tak też można...

I to że wspominasz o Brance jest też dość typowe, i tak dla przypomnienia powiem że wtedy też to było jakieś tam "wydarzenie", w sensie osoby które się interesowały capoeirą w Polsce wiedziały o tym, ale zauważ że takich osób wtedy było raczej niewiele ( w stosunku do tego jak to wygląda teraz) więc i zainteresowanie inaczej wyglądało...
Widzisz, według mnie to chyba dobrze że ludzie trenujący capoeire w naszym kraju interesują się też innymi grupami a nie ślepo są wpatrzeni tylko w swoją grupę. Takie zainteresowanie według mnie świadczy o tym że nie ma jakiś uprzedzeń grupowych co jest chyba ważne... no ale to też tylko moje zdanie.

Ale oczywiście zgadzam się że nie masz jakiegoś obowiązku wrzucać takich informacji na stronę. To tak naprawdę Wasze wewnętrzne sprawy i naprawdę myślę że nikt tu nie chciał być wścibski ani nie chciał ingerować w Wasze sprawy ale temat wydał się ciekawy i na pewno temu Neodym zadał to pytanie.
  • 0

budo_guerreiro1
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mamo, mamo, Artesi zmieniają nazwę!
No coz, mysle ze innych grup nie powinno to obchodzic, co sie dzieje pod wzgledem organizacji w innych grupach. Ostatnio tez uslyszalem ze Artes das Gerais zmieniaja nazwe, i jakos mnie to nie wzruszylo, bo tak jak Uira napisal, to tylko nazwa, ekipa zostaje ta sama, axe to samo, ba czasami takie nazwy nawet lepiej wroza dla grupy.

Szczerze mowiac, wspoczuje teraz tych wszystkich przemian zwiazanych z nowa nazwa i logiem. Poza tym reszta mnie nie obchodzi, co jak i czemu.:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024