Skocz do zawartości


Zdjęcie

OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
185 odpowiedzi w tym temacie

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Pewnie, ze gość ma brąz w judo, a startuje w białych w BJJ.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Jopek, Kabat, Gryglicki... dwaj pierwsi to czarne pasy judo, którym obiecano niebieskie bjj za wygranie zawodów w dywizji białych i którzy te swoje paski "zdobyli" właśnie w ten sposób. a teraz kolejny z tej ekipy dobija się o kolor tak samo.
mierzi mnie takie coś.
co oni, wabią ludzi w ten sposób?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Bardzo słusznie, znają swoje miejsce. :)
  • 0

budo_maca
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Niech zgadne, kto wygra "setke" białych teraz w Pile :) i kto mit ganze Pumpe und Parade dostanie za to blubelta. Beda jajca... :lol:
Wogole sobie chłopaki narobili smrodu tuz przed swoja wlasna impreza jak kto glupi. Ot, pazernosc i chec zdobycia medalu/pasa tylnymi drzwiami skoro normalnie nie potrafia.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

xox22, raczej niemożliwością jest, żeby organizatorzy znali stopnie zaawansowania w bjj wszystkich startujących, nie mówiąc już o pasach w innych stylach chwytanych :roll: Jak więc wyobrażasz sobie egzekwowanie tego przepisu? Pozostaje liczyć na odrobinę przyzwoitości zawodników.

mogą nie znać ale jak wyjdzie na jaw to powinni podjąć jakięś kroki a poza tym wybacz, większość którzy mają czarne pasy w judo jest znana w środowisku.
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Ciekawe,czy ktos podejmie jakakolwiek akcje w tej sprawie? Dla zawodnika powinien byc odpowiedni ostracyzm: po prostu gdybym mial z nim walczyc na zawodach nie wyszedlbym do walki tylko stal przy macie. Gratuluje uczciwosci i ducha walki!
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
(Kurna, dlaczego się nie da edytować?)

Dwie rzeczy mi się jeszcze nasunęły po wizycie na stronie Jopek Gold Team:
- W info o BadBoyCup: "Adulto (podział wg. pasów bjj)" - całkiem rozsądna decyzja, przynajmniej nie złamią regulaminu
- ciekawe czy Jopek GT posiada prawo do umieszczenia postaci Yosemite Sama w swoim logo? Pewnie niedługo się o tym przekonamy, bo właśnie spłodziłem maila do firmy Galapagos (oficjalnego dystrybutora Warner w Polsce), mam nadzieję, że oni zajmą się resztą...
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
O kurcze no popatrz teraz wyszedł pomysł jak tu można najbardziej dogryźć Gold Team-owi, kurcze czy wy ludzie nie bierzecie pod uwagę tego ze Judoka z czarnym pasem może mieć tak słaby parter że trener go akurat wystawia, w białych a nie gdzieś wyżej, popatrzcie sobie na Kabata, w białych wygrywał przyszło do niebieskich i swoją pierwszą walkę przegrał a dlaczego , bo niebieskie pasy to dużo wyższy poziom od białych i będzie musiał sie trochę obić żeby tu zacząć wygrywać.
Więc podsumowując to co napisałem, to jeśli trener wystawi Judoke z czarnym pasem w kategorii białe pasy w Bjj to widocznie on prezentuje taki poziom a nie inny.

Prosty przykład Lubomira Grochockiego z Gorzowa Wlkp, facet z tego co sie orientuje posiada Biały pas w Bjj ale startuje w Niebieskich a dlaczego bo zna swoje umiejętności i wie że nawiązuje wyrównaną walkę z niebieskimi.

Więc jeszcze raz powtarzam jak Judoka z czarnym pasem startuje w Białych w Bjj to wychodzi na to ze prezentuje taki poziom a nie inny.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
W takim wypadku nie potrafisz czytać regulaminu ze zrozumieniem.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

(Kurna, dlaczego się nie da edytować?)

Dwie rzeczy mi się jeszcze nasunęły po wizycie na stronie Jopek Gold Team:
- W info o BadBoyCup: "Adulto (podział wg. pasów bjj)" - całkiem rozsądna decyzja, przynajmniej nie złamią regulaminu
- ciekawe czy Jopek GT posiada prawo do umieszczenia postaci Yosemite Sama w swoim logo? Pewnie niedługo się o tym przekonamy, bo właśnie spłodziłem maila do firmy Galapagos (oficjalnego dystrybutora Warner w Polsce), mam nadzieję, że oni zajmą się resztą...


nie masz chyba co robić w domu ...
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Nie jest to próba dokopania nikomu, ani mi to w głowie. Ale jeśli regulamin mówi, że brąz Judo powinien walczyć w kat. niebieskich pasków to tak powinno się stać. A kwestia trenerów wystawiających swoich zawodników w kategoriach w których już dawno nie powinni się byli znajdować jest oczywista, występuje nie tylko w BJJ, a na pewno nie tylko u Linkersów!
  • 0

budo_wally
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

nie masz chyba co robić w domu ...


2 minuty wolnego czasu zawsze znajdę, z tym nie ma problemu u mnie...
  • 0

budo_perkosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

Nie jest to próba dokopania nikomu, ani mi to w głowie. Ale jeśli regulamin mówi, że brąz Judo powinien walczyć w kat. niebieskich pasków to tak powinno się stać. A kwestia trenerów wystawiających swoich zawodników w kategoriach w których już dawno nie powinni się byli znajdować jest oczywista, występuje nie tylko w BJJ, a na pewno nie tylko u Linkersów!


dobre :)
  • 0

budo_mario_lgt
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

... bo właśnie spłodziłem maila do firmy Galapagos (oficjalnego dystrybutora Warner w Polsce), mam nadzieję, że oni zajmą się resztą...



konfitura...
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

Ciekawe,czy ktos podejmie jakakolwiek akcje w tej sprawie? Dla zawodnika powinien byc odpowiedni ostracyzm: po prostu gdybym mial z nim walczyc na zawodach nie wyszedlbym do walki tylko stal przy macie. Gratuluje uczciwosci i ducha walki!

wiesz, powinna być tu solidarność organizatorów kolejnych zawodów, jak długo nie ma ferderacji (nie związku!) która by na podstawie kolegialnej decyzji szefów akademii zadecydowała o dyskwalifikacji na conajmniej sezon naprzód i odebraniu zdobytego tytułu, a także punktów do ewentualnego rankingu zawodników.

gdybym miał z takim walczyć (zakładając, że typek tym razem startuje we właściwej dywizji) to raczej nie oddałbym walkowerem, tylko zwyczajnie wszedł i postarał się go zlać i to tak, żeby poczuł (w ramach regulaminu i własnych możliwości, rzecz jasna).
proste. odmawiasz walki - oddajesz walkowerem, a na to kupa g... nie zasługuje.

Rosa, ty głupi czy z Piły? Albo klubowy kolega tego, co Warszawy szukał w Wielkopolsce? :lol:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

popatrzcie sobie na Kabata, w białych wygrywał przyszło do niebieskich i swoją pierwszą walkę przegrał a dlaczego , bo niebieskie pasy to dużo wyższy poziom od białych i będzie musiał sie trochę obić żeby tu zacząć wygrywać.

straszne. o mało sie nie popłakałem ze wzruszenia.

Prosty przykład Lubomira Grochockiego z Gorzowa Wlkp, facet z tego co sie orientuje posiada Biały pas w Bjj ale startuje w Niebieskich a dlaczego bo zna swoje umiejętności i wie że nawiązuje wyrównaną walkę z niebieskimi.

dlatego że chłopak ma jaja i wie, co to znaczy przyzwoitość.
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
Oj prawie sie nie popłakałem całe LGT jest nieprzyzwoite :twisted: :twisted:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

Więc jeszcze raz powtarzam jak Judoka z czarnym pasem startuje w Białych w Bjj to wychodzi na to ze prezentuje taki poziom a nie inny.

Odwróćmy sytuację.
Gdyby Polski Związek Judo zorganizował zawody dla początkujących, powiedzmy do zielonego paska. To co sądzicie o takim podejściu:
jak zawodnik BJJ z czarnym pasem startuje w początkujących w Judo to wychodzi na to ze prezentuje taki poziom a nie inny.

:roll:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008

Oj prawie sie nie popłakałem całe LGT jest nieprzyzwoite :twisted: :twisted:

nie, nie całe. miałem okazję poznać paru chłopaków z LGT, od DeZoo poczynając, i bardzo dobrze ich wspominam.
mowa o tym konkretnym przypadku. OK, Jopek i Kabat, pomijając niesmak wynikający z ich braku poszanowania fair play nie złamali nieistniejącego przepisu. ale Gryglicki - tak! i to dwukrotnie. stajesz w jego obronie wbrew oczywistym faktom. i nie próbuj rozmywać sprawy, że jest znowu świat vs LGT, bo tak nie jest. piętnuje się tu oszusta i jego dwóch kolegów-cwaniaków, tak, jak piętnowało się podobne przypadki z Tarnowa. nie mieszaj do tego uczciwych zawodników z innych sekcji.

Cypis, są takie zawody, do 4 kyu czyli do pomarańczowego pasa.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: OTWARTY PUCHAR POLSKI BJJ KONIN 2008 - 17 MAJ 2008
wydaje mi się, że jest różnica w umiejętnościach czarnego pasa w judo i bjj. Tych w judo nikt nawet nie liczy, a w bjj są chyba 4. Porównaj parter judoki i czarnego pasa z bjj. Druga sprawa ogromna rzesza ćwiczących na poważnie bjj z paskiem od brązowego w góre miała przeszłość w judo. Ja widze jeśli chodzi o startowanie dobrych judoków w białych dywizjach niebezpieczeństwo dla białych bo jak judoce wejdzie rzut to może narobić bigosu osobie nie umiejącej padać. Ale też nie jednokrotnie biały pas ma większe umiejętności w parterze niż dobry judoka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024