Napisano Ponad rok temu
Re: Martial Combat Club
INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 6 maja 2008 r.
Martial Combat Club nawiązało współprace z ADCC Poland
Federacja MCC rozpoczęła współpracę z polskim oddziałem światowej organizacji promującej Submission Fighting – Abu Dhabi Combat Club. ADCC objęła patronat merytoryczny nad pierwszą Galą MCC, a informacja o tym wydarzeniu powiała się już na oficjalnej stronie organizacji.
W informacji zamieszczonej na stronie adcombat.com czytamy: „Martial Combat Club zaczyna mocnym uderzeniem, wprowadzając polską legendę judo Pawła Nastulę, ponownie na scenę MMA, po przerwie spowodowanej rozwiązaniem PRIDE”.
„ADCC jest dla nas naturalnym partnerem. Fundacja im. Z. Cyganiewicza stawia sobie za cel m. in. promowanie Submission Fighting w Polsce, więc współpraca z największa organizacją zajmującą się tą sztuką walki, to dla nas kwestia prestiżu i możliwości czerpania z szerokich, międzynarodowych doświadczeń.” – komentuje Robert Faryj, Prezes Fundacji im. Z. Cyganiewicza, która powoła organizację MCC i jest organizatorem majowej Gali.
Poza aspektami prestiżowymi i edukacyjnymi, współpraca z ADCC ma wymiar także praktyczny. Marcin Blicharski, oficjalny przedstawiciel organizacji w Polsce, będzie sędzią ringowym na Gali MCC 31 maja.
Patroni medialni Gali Martial Combat Club:
Magazyny: „Gentleman” „Sport dla Wszystkich”
Portale: „www.mmaction.pl” „www.mmarocks.pl” „www.mmaniacs.pl” “www.forumring.pl” “www.reply24.pl”
oraz 3way i Polonia Indoor Advertising.
Kontakt:
Biuro prasowe Gali Martial Combat Club
Anna Nowakowska, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
+48 502 514 485
Oficjalna strona organizacji: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
O Martial Combat Club
Martial Combat Club (MCC) jest profesjonalną organizacją promującą Mieszane Sztuki Walki oraz zawodników uprawiających MMA i Submission Fighting. MCC została powołana przez Fundację im. Zbyszka Cyganiewicz, której założycielem jest Robert Faryj, były zawodnik German Top Team, a obecnie trener i fizykoterapeuta. Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza koncentruje się na wspieraniu i propagowaniu dyscyplin sportowych, takich jak: MMA, Submission Fighting (przyszła dyscyplina olimpijska). Celem działalności Fundacji jest także stworzenie możliwości uprawiania Submission Fighting’u osobom niewidomym i niedowidzącym oraz wspieranie, edukacja i rozwój polskich lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów. Fundacja prowadzi również działania, których celem jest wspieranie walki z nadwagą, wadami postawy i innymi schorzeniami dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także wdrażanie innowacyjnych metod z zakresu medycyny i rehabilitacji. Prezesem Fundacji jest Robert Faryj, a Członkiem Rady Fundacji Radek Turek.
O Abu Dhabi Combat Club
ADCC ( Abu Dhabi Combat Club ) Submission Fighting zostało utworzone z inicjatywy Szejka Tahnoon Bin Zayed Al Nayan, syna Szejka Zayed, byłego prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szejk Tahnoon, zafascynowany sztuką walki prezentowaną między innymi przez Renzo i Roylera Gracie, zorganizował w 1998 pierwsze Mistrzostwa Świata ADCC. Ideą i koncepcją ADCC jest stworzenie takich przepisów, które dadzą równe szanse w walce wszystkim trenującym style chwytane, tak więc od czasu pierwszego turnieju, przepisy były stale modyfikowane. Pierwsze trzy turnieje ( 1998, 1999, 2001 ) odbyły się w Abu Dhabi, kolejne, z uwagi na wielkie zainteresowanie świata grapplingu kolejne w Sao Paulo Brazylia ( 2003 ), Los Angeles USA ( 2005 ) i New Jersey USA (2007). W turniejach brała udział elita zawodników trenujących submission fighting, a także bardzo wielu dzisiejszych gwiazdorów MMA. Pierwszym Polakiem, który brał udział w tym najbardziej prestiżowym turnieju Submission Fighting był Robert Sulski. W 2007 roku do finałowego turnieju w New Jersey zakwalifikowało się czterech Polaków: Radek Turek, Michał Materla, Karol Bedorf i Tomasz Szczerek
W chwili obecnej, ADCC ma ambicje stania się sportem Olimpijskim. Trwają przygotowania, nawiązana została współpraca z FILA, tworzą się struktury na całym świecie. W 2006 powstała federacja ADCC Europe na której czele stanął Marko Leisten. Od 2006 roku do struktur ADCC należy również Polska. W grudniu 2006 w Krakowie odbyły się pierwsze eliminacje do ADCC European Trias. Trwa rejestracja Polskiej Federacji ADCC, osobą odpowiedzialną za ADCC w Polsce jest Marcin Blicharski.