Skocz do zawartości


Zdjęcie

SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
ktos ogladal juz?

wlasnie zaczalem ogladac i hmm ponoc do opowiadania sie nie umywa.. zobaczymy..

opowiadanie czytalem jakis czas temu i bylo calkiem udane
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Końcówka jest rozwinięta bardziej niż w opowiadaniu i jest mocna. Mocno nieamerykańska i naprawdę mocna. Ja ze swojej strony film polecam.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Koncowka jest mocna i glupia moim zdaniem, nie pasuje mi. Moze po czesci dlatego ze znam opowiadanie i czytalem je przed obejrzeniem filmu.

Jakos koncowka z ksiazki nie wyjasniajaca do konca co dalej i nie tak jasne okreslenie skad sie wziely potwory z filmu z ksiazki bardziej mi pasuje...

edit:

jednak calosciowo film ciekawy i dosc dobra ekranizacja prozy Kinga.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Dlaczego głupia? Też wolę opowiadanie (jak zwykle) i faktycznie zbyt dużo jest wyjaśnione odnośnie przyczyn incydentu (czy komuś jeszcze od razu się skojarzył Half-Life?). Jednak końcówce filmu nie mam nic do zarzucenia. Rzadko się widzi coś takiego w popularnych filmach, zwłaszcza amerykańskich. Czapka z głowy i chylę czoło przed producentem, który to przepuścił.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga

(czy komuś jeszcze od razu się skojarzył Half-Life?).


Jak jechali samochodem i szlo przez mgle wiadomo co to kusilo mnie krzyknac - striiideeeer!!! :)

Koncowka swietna, chociaz uzycie kawalka dead can dance - host of seraphim bylo lekkim naduzyciem bo pocieli go z 5 razy..
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
widac ze king cpa. widac.
koncowka w stylu kinga (w polowie ksiazek wykancza w brutalny sposob main heroesow ;) ) ale jednoczesnie tak inna od calej reszty tamtejszych filmow (amerykanskich), ze podobala mi sie bardzo.
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Film niezły, końcówka zwłaszcza.
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Filmowcy nie współpracowali z Kingiem podczas produkcji filmu. Ale gdy S. King obejrzał ukończone dzieło, powiedział ze sam by tego lepiej nie zrobił. Film niezły, a końcówka kozak :twisted:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Ogólnie film całkiem w porządku, nie podobało mi się jedynie zajście na zapleczu jak te macki były, strasznie to tandetne było. Jednak jak zobaczyłem jak zajebali tą szarlatanke to odrazu mi sie uśmiech narysował na twarzy :twisted: Końcówka kozacka, w zasadzie uratowała film bo zanosiło się na przeciętną bajkę.
Dla mnie bardziej z gwiezdnymi wrotami skojarzyło sie choć w sumie wypisz wymaluj - half life.
Myślałem, że Andre Braugher troche dłużej zagra a tu zniknął na samym początku.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Po tym filmie kocham Kinga jeszcze bardziej :D Opowiadania nie czytałem, ale film Kingowski w 100% moim zdaniem.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Przeczytałem chyba z dwa tuziny książek Kinga i powiem wam że film jak i opowiadanie jest średnie. King potrafi świetnie kreować postacie , bardzo realistyczne. ( Przeszkadza niestety mi jego lewactwo i antyklerykalizm ). Nie jestem jakimś maniakiem kościoła szczególnie współczesnego ale King lubi co jakiś czas dopierdolić mu. Ale cóż nie każdy jest idealny :) Może oprócz Toma Clancego , Mela Gibsona, i Clinta Eastwooda :D Co do samej historii trochę nie spójna. UWAGA SPOILER : bo jak człowiek najbardziej racjonalny pod koniec filmu nie zachowuje się tak. Dziwne .
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
mysle, ze to temat na dobrą dyskusję, bo w filmie zobaczyłeś człowieka racjonalnego osadzonego w nieracjonalnych wydarzeniach. Sam film moim zdaniem jest takim studium psychiki kogos takiego jak my kto np. trafia w tego typu wydarzenia... (podobnie jak Project: Monster, Monster, Wojna światów)

Powiem Ci, ze jesli juz teoretyzowac to nie jestem w stanie powiedziec, ze sam bym czegos takiego nie zrobil, psychike czlowieka mozna latwo zmasakrowac, uwierz, a wystarczy do tego tylko wyrzucenie kogos z lozka do bagna o temperaturze kilku stopni C. A co dopiero potwory z innego wymiaru ;) No ale racjonalni ludzie, ktorzy siedza przy kompie na budo takich rzeczy faktycznie nie zrobią.
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
No fakt, te macki były kiepskie :)
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga

mysle, ze to temat na dobrą dyskusję, bo w filmie zobaczyłeś człowieka racjonalnego osadzonego w nieracjonalnych wydarzeniach. Sam film moim zdaniem jest takim studium psychiki kogos takiego jak my kto np. trafia w tego typu wydarzenia... (podobnie jak Project: Monster, Monster, Wojna światów)

Powiem Ci, ze jesli juz teoretyzowac to nie jestem w stanie powiedziec, ze sam bym czegos takiego nie zrobil, psychike czlowieka mozna latwo zmasakrowac, uwierz, a wystarczy do tego tylko wyrzucenie kogos z lozka do bagna o temperaturze kilku stopni C. A co dopiero potwory z innego wymiaru ;) No ale racjonalni ludzie, ktorzy siedza przy kompie na budo takich rzeczy faktycznie nie zrobią.

No tak ale jeżeli typ widzi macki stwory z innego świata i zachowuje się racjonalnie przez 99 % filmu i to w sytuacjach gdzie normalny by zwariował. A w sytuacji gdy nic nie grozi zachowuje się irracjonalnie...Jeżeli żołnierz zachowuje się racjonalnie w czasie zasadzki i ostrzału go przez 10 karabinów to się racjonalnie zachowa gdy strzela do niego jeden koleś z pistoletu co nie?
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
U nas wszyscy znajomi z którymi byłem na filmie byli zażenowani. A jedyny kumpel który czytał Mgłę powiedział że film w zasadzie z ksiązką ma wspólny tylko tytuł :wink: Ja zacząłem czytać mgłę, właśnie jestem na etapie macek na zapleczu :wink: i muszę powiedzieć że ekranizacja do książki jest dość podobna. Ale za mało jeszcze przeczytałem. Klimat książki jest też dość luźny, ale film starał się chyba być thrilerem albo horrorem, a wyszła jakaś tragikomedia klasy B IMO. Film był dla mnie przeraźliwie nudny. Ja wiem że 3/4 filmu odbywa się w sklepie i nie ma za dużo miejsca na dynamikę, ale w filmie to ssało niemiłosiernie. Atak robactwa wywołał w kinie ogólną radość i raczej ciężko było kogoś podniecić a co dopiero przestraszyć. Końcówka była faktycznie mocna, zwłaszcza że w porównaniu do kiepskiego filmu strasznie z nim kontrastuje.

PS. czy wam ryje tego robactwa nie przypominały predatora bez maski ? :wink:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
macka na zapleczu uberchujowa. true.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga

Jak jechali samochodem i szlo przez mgle wiadomo co to kusilo mnie krzyknac - striiideeeer!!! :)

Ano. Ale skojarzenia miałem już wcześniej, kiedy była mowa o tajnej wojskowej bazie; potwierdziły się trochę później, kiedy ocalały żołnierz (ten, co nie popełnił samobójstwa) opowiedział o próbach otwarcia okna przejścia do innego wymiaru. "Strider" był wisienką na torcie. :)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Ogladal ktos? Ja wlasnie skonczylem i film wgniata w fotel. Polecam kazdemu komu znudzily sie sztampowe horrory a chcialby obejrzec film ktory potrafi przestraszyc ale jednoczesnie niesamowicie wciagac. Nie zrazcie sie poczatkiem, bo on przypomina troche scanriuszowo ten z filmow klasy B - jednak wraz z rozwojem akcji robi sie coraz ciekawiej.
Koncowka przy The Host of Seraphim Lisy Gerrard po prostu wgniata w fotel. Siedzialem z otwarta geba przez pare ladnych minut po.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga
Tau, to jest druga strona rozmowy o tym filmie, a ty się pytasz, czy ktoś oglądał? :roll:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: SPOILER: Mist, na podstawie S. Kinga

Tau, to jest druga strona rozmowy o tym filmie, a ty się pytasz, czy ktoś oglądał? :roll:

On założył nowy temat, wrzuciłem go tutaj. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024