Skocz do zawartości


Zdjęcie

Modern ju jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Modern ju jitsu
Witam co sadzicie o tej odmianie ju jitsu czym sie charakteryzuje ta szkoła ? w jakich miastach są sekcje modern ju jitsu sa jakieś sekcje na terenie górnego sląska? wogole prosiłbym o wszytkie możliwe informacje Pozdrawiam
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
Modern Ju-Jitsu
Modern Ju-Jitsu to nowoczesny system walki wręcz umożliwiający skuteczną samoobronę w sytuacji realnego zagrożenia. Zasady stosowane w Modern Ju-Jitsu pochodzą wprost od starojapońskiego ju-jitsu praktykowanego przez samurajów. Techniki Modern Ju-Jitsu stanowią skuteczne połączenie elementów wielu sztuk i sportów walki – m. in. ju-jitsu, karate, boksu, judo, aikido. Harmonijne połączenie rzutów, dźwigni, duszeń, uderzeń i kopnięć pozwala na szybkie obezwładnienie napastnika lub wyeliminowanie go z walki. System zawiera również techniki posługiwania się w walce różnego rodzaju bronią, narzędziami, przedmiotami codziennego użytku.



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to adres szkoły w której ja trenowałem


a to strona federacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
dziekuje bardzo za odpowiedz w modern ju jitsu cwiczy sie duzo parteru ? są jakies kluby na górnym slasku ?
  • 0

budo_rosa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
Jeśli chcesz dużo parteru to polecam BJJ ja właśnie zrezygnowałem z Modernu i poświęciłem sie całkowicie Bjj, bo tam parter (przynajmniej w tej szkole której ja trenowałem) ograniczał się do sprowadzenia przeciwnika do parteru i wykończeniu go uderzeniem albo dźwignią z których 80% procent pewnie na Ulicy nie zadziała, po prostu u nas sie trenowało pod Ulice, nie pod zawody
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
a mi się wydawało, że modern jj to sport powstały na fali judo i kyokushin/kickboxingu... ale znając rozciągłość pojęcia jj pewnie obaj mamy rację...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
Kazdy ma racje w tym temacie - modern jj okresla sie kazdy system oparty na jj ale zmieniony od formy jj tradycyjnego.

Judo mozna powiedziec ze to modern jj, bjj tez - tylko akurat te dwa systemy ugruntowaly swoja pozycje na tyle silnie ze ich nazwa wlasna jest najbardziej popularna i po niej sa rozpoznawane. Wiele systemow modern jj operuje wlasnymi nazwami nieraz nawet bardzo stylowymi i ludzie mysla ze to stary system a to po prostu mix

JJ sportowe to tez pewnego rodzaju modern jj tak samo jak i forma samoobrony majacej jako baze jj

Oczywiscie niektorzy moga powiedziec ze modern jj to polaczenie roznych systemow ale nie jest tak do konca - trenujac judo i karate nie mozna powiedziec ze trenuje sie modern jj jesi nie bazuje sie nu specyficznym ruchu jj ktory oczywiscie moze byc uzupelniany o inne systemy.

Mozna cwiczyc mix systemow lub modern jj czyli tez mix systemow ale opary na zasadach i ruchu jj ;) - chyba za bardzo nie skomplikowalem ?
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
hmmm,troszkę skomplikowane:) spotkałem się z określeniami:full contact ju-jitsu,sport ju-jitsu,combat ju-jitsu...czym one się różnią?
Czym się różnią tzw.polskie szkoły ju-jitsu?(chodzi o te na Śląsku)

A poza tym ciekawostką jest też to ,że przedstawiciele Gracie jiu-jitsu separują się od "brazilian jiu-jitsu":

Brazilian Jiu-Jitsu or Gracie Jiu-Jitsu - What's the difference?

In the late 1920s, Helio Gracie began modifying the traditional Japanese jiu-jitsu techniques to accommodate his frail physique, with the objective of developing a system that would enable him to defend himself against larger opponents. After years of refinement, Helio proved his art’s effectiveness by routinely defeating larger and stronger opponents some of whom outweighed him by as much as one hundred pounds. As a result, Helio Gracie’s jiu-jitsu quickly became the new expression_ of jiu-jitsu in Brazil, overshadowing the traditional system.

In 1967, the first Federation of Jiu-Jitsu in Brazil was established, under the guidance of Helio Gracie, in order to host recreational competitions for practitioners of the art to test their self-defense skills in a safe setting. An unintended by-product of this development was a shift away from jiu-jitsu for self-defense to techniques and applications tailored to the rules of the sport. The excitement and fun of competition coupled with the prestige that accompanied tournament victories drove the vast majority of jiu-jitsu instructors to focus entirely on preparing their students for tournaments. They dedicated their training sessions to developing techniques that would lead to victory based on the point system, rules, and weight classes that governed sport jiu-jitsu. Unfortunately, their focus on the game undermined the art’s effectiveness because most of the sport jiu-jitsu techniques had little or no applicability in a real fight and worse, by perfecting them a student would develop reflexes that could be counter productive in a street self-defense situation. As a result, Helio Gracie resigned from the federation…
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Modern ju jitsu
powiedzmy, że Helio Gracie ma już swoje lata i "za jego czasów to wszystko było lepsze niz teraz..." :wink:

nb. po II wojnie w Kodokanie doszło do zwrotu w stronę sportu, a "samoobronę" i kata odsunięto na bok. też nie wszystkim się to spodobało, ale gdzie oni dziś są?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024