Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wywiad z dr Andrzejem Brylem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Znam świadka dania w japę TŁ i jest to osoba, która jest we władzach Związku. To rozumiesz?


I co z tego?
To oznacza, że inne rzeczy, które mówi Bryl są prawdą?
Bo moim zdaniem nie można wyciągać takich wniosków.

Faktem natomiast pozostaje - co zainteresowany potwierdza - że to m.in. Łoboda i Jedut rozwinęli organizację tkd w Polsce.
  • 0

budo_tkd_fan
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

czyli cel uświęca środki?


Jak rozumiem, ów wywiad z Brylem ma być pretekstem do ataku na Jeduta i Łobodę.


To nie jest odpowiedź na pytanie...
Nie ma sensu atakować JJ i TŁ, bo po co? pytam tylko czy ich działania powinny zostać uświęcone przez cel.

A z innej strony patrząc: po co wspaniali biali mistrzowie dzisiaj, kiedy pztkd jest bardzo silne, wciąż mocno dyskredytują Bryla na np. kursach instruktorskich, na które młodzi ludzie pragnący szerzyć tkd przyjechali się uczyć?

To przypomina jakąś formę kaptowania, prania mózgu (może to za duże słowa), ale od samego startu potencjalnego nowego instruktora uczą swoich wersji wydarzeń i to jeszcze w niezbyt eleganckim stylu. Czy prezesi nauczycli się tego od swoich UB - eckich przełożonych? Tego nie wiem - niemniej jednak związek, który stworzyli nosi znamiona sekty, nie ma co omijać tego słowa - np. w żadnej demokratycznej organizacji szefem nie jest jeden człowiek przez blisko 20 lat...
  • 0

budo_pilarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Znam świadka dania w japę TŁ i jest to osoba, która jest we władzach Związku. To rozumiesz?


I co z tego?
To oznacza, że inne rzeczy, które mówi Bryl są prawdą?
Bo moim zdaniem nie można wyciągać takich wniosków.

Faktem natomiast pozostaje - co zainteresowany potwierdza - że to m.in. Łoboda i Jedut rozwinęli organizację tkd w Polsce.



No bo rozwinęli. Tego im tu chyba nikt nie odbiera. Mało który Związek na świecie może poszczycić się takimi osiągnięciami.

Napisz co wg Ciebie nie jest prawda z tego co mówił AB
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

To nie jest odpowiedź na pytanie...
Nie ma sensu atakować JJ i TŁ, bo po co? pytam tylko czy ich działania powinny zostać uświęcone przez cel.


rozważania na temat działań prezesa i wice w wątku: "wywiad z A. Brylem". No ciekawe połączenie.

A z innej strony patrząc: po co wspaniali biali mistrzowie dzisiaj, kiedy pztkd jest bardzo silne, wciąż mocno dyskredytują Bryla na np. kursach instruktorskich, na które młodzi ludzie pragnący szerzyć tkd przyjechali się uczyć?


Bo takie padają pytania z sali? Bo uczą o historii tkd w Polsce?

Poza tym nie wiem czy "dyskredytacja" to odpwoiednie słowo. Oni jedynie opowiadają o faktach. Tak jak Bryl.

Tego nie wiem - niemniej jednak związek, który stworzyli nosi znamiona sekty, nie ma co omijać tego słowa - np. w żadnej demokratycznej organizacji szefem nie jest jeden człowiek przez blisko 20 lat...


Ach tu Cię boli. :)

Rozumiem, że Twoja aktywność na budo ma związek z ostatnim Walnym i Wyborem władz związku?

Cóż, za 4 lata będą kolejne wybory.

Ps. Należysz do związku?
  • 0

budo_avasatare
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Ach tu Cię boli. :)

Rozumiem, że Twoja aktywność na budo ma związek z ostatnim Walnym i Wyborem władz związku?

Cóż, za 4 lata będą kolejne wybory.

Ps. Należysz do związku?


Nie należę do PZTKD i mam w nosie wasz walny zjazd i co na nim robicie. Fakty mówią same za siebie. Gdybyś trochę się otworzył i uciekł spod skrzydeł TŁ to może zorientowałbyś się, co jest nie tak. Wiem, co mówią na kursach, bo sam w nich uczestniczyłem. Umiem być obiektywny i wiem, przynajmniej w tej materii, kiedy ktoś fakty przedstawia, a kiedy ktoś fakty tworzy, by umocnić swoją pozycję. To wszystko agenturalne techniki..., ale jesteś wolnym człowiekiem i możesz robić i mówić co chcesz i należeć, gdzie chcesz. Powodzenia.
  • 0

budo_tkd_fan
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
oo widzę, że ktoś jeszcze jest po drugiej stronie barykady :) ...

ja również nie należę do pztkd.

avasatare dość zgrabnie to ujął. po prostu - nie ufam i nie wierzę tym panom, dlatego odszedłem. i mam ku temu powody.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Nie należę do PZTKD i mam w nosie wasz walny zjazd i co na nim robicie.


chyba nie Ciebie pytałem.
Chyba, że natworzyłeś sobie pseudonimów, żeby sam siebie potwierdzać.

Fakty mówią same za siebie. Gdybyś trochę się otworzył i uciekł spod skrzydeł TŁ to może zorientowałbyś się, co jest nie tak.


A co jest nie tak ?

ale jesteś wolnym człowiekiem i możesz robić i mówić co chcesz i należeć, gdzie chcesz. Powodzenia.


już nie jestem w sekcie ? :lol:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

oo widzę, że ktoś jeszcze jest po drugiej stronie barykady :) ...
ja również nie należę do pztkd.
avasatare dość zgrabnie to ujął. po prostu - nie ufam i nie wierzę tym panom, dlatego odszedłem. i mam ku temu powody.


dlaczego zatem tak Ci leży na sercu sytuacja w PZTKD?
  • 0

budo_tkd_fan
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
leży mi leży na sercu, bo należałem kiedyś, podobało mi się i ciąży mi to na sercu.
trudno się mówi - osobiście wolałbym by było jedno taekwondo.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
Szkoda stawiać barykad między ludźmi ćwiczącymi to samo (albo prawie to samo). W innych krajach ludzie ćwiczący różne odłamy ITF czy pokrewne mogą się spotykać na imprezach, wymieniać doświadczeniami, obserwować poziom innych. Rynek weryfikuje wszystko, a przy okazji każdy widzi, że koledzy z inną plakietką niekoniecznie mają rogi i kopyta. Marzy mi się to samo u nas., ale chyba nie doczekam (na razie tylko ludzie z ITF "koreańskiego" i z PUT spotykają się w Polsce na zawodach, i chyba obie strony są z tego zadowolone...)

Mój klub nie jest i nigdy nie był w PZTKD, choć sam kiedyś kilka lat ćwiczyłem w klubie zrzeszonym. Do dzisiaj mile to wspominam. Ostatnio byłem na szkoleniu interdyscyplinarnym dla trenerów z J. Jedutem - kawał solidnej roboty trenerskiej, odczucia jak najbardziej pozytywne, a przy okazji - miło było zobaczyć, że do wielu z pokazanych rzeczy też doszliśmy u siebie.

Myślę, że swoje miejsce w historii polskiego TKD ma i A. Bryl, i T. Łoboda, i J. Jedut. Każdy z nich w którymś punkcie historii dołożył się w jakiś sposób do jego rozwoju. Ja sam widzę np. u swoich ludzi w klubie takich, dla których TKD jest bliskie wizji Bryla, jak i takich, którzy bliżsi są temu, co robią władze dzisiejszego PZTKD - i też jedni i drudzy robią dobrą robotę. Tacy, co walą w papę niezależnie od tego, z kim walczą, i sławią imię TKD na ringach świata ;-) też są potrzebni. Tacy, którzy zachwycają techniką, albo robią dużą robotę organizacyjną - im również cześć i chwała.

Żyjmy i dajmy żyć innym :)
  • 0

budo_avasatare
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
nie do mnie, ale też przeglądam to forum i śledzę tę dyskusję, która trochę farsę przypomina.

fakt faktem, że dużo pada tu zdań prawdziwych i z wieloma zarzutami się zgadzam, więc postanowiłem napisać, bo bliski jestem temu co pisze tkd_fan.

Co jest nie tak? Wyjdź sekty to zobaczysz. A wolnym człowiekiem jesteś prawnie i możesz sobie należeć gdzie chcesz - przynależność do sekty nie robi z ciebie człowieka zniewolonego, jedynie umysł może ci zniewolić. Wychodzę teraz na chwilę dłuższą, więc nie będę przez ten czas śledził rozmowy. Pozdrawiam
  • 0

budo_tkd_fan
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Szkoda stawiać barykad między ludźmi ćwiczącymi to samo....

Żyjmy i dajmy żyć innym :)


Właśnie... i może tym miłym akcentem zakończmy tę dysputę. chciałem tylko byście też posłuchali wywiadu, dałem się ponieść kłótni. Pozdrawiam. !One TKD!
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

Pozdrawiam. !One TKD!


wzajemnie.
  • 0

budo_pilarz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
Jedno TKD

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
maly update bo podane linki nie otwieraly sie

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
TKD to TKD. Stworzyl Je gen. Choi Hong Hi a reszta to już inna historia.
  • 0

budo_bonku5
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
No właśnie..:P I dodam że stworzył ITF a nie co innego :D
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
ma ktos ten wywiad w mp3? bylbym wdzieczny.

pzdr
  • 0

budo_-tadeusz-
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem

ma ktos ten wywiad w mp3? bylbym wdzieczny.

pzdr


Zajmuje poro miejsca - około 40MB - na email się nie nadaje.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Wywiad z dr Andrzejem Brylem
na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] albo na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sie zmiesci :)
ladnie prosze.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024