Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
LaufeRR - sugerujesz, że role społeczne wzięły sie z genetyki? hm... ciekawa teoria.
no cóż, po raz pierwszy chyba nie mam nic do dodania bo koledzy powyżej napisali mniej wiecej to co i ja uważam. jesli Twoje środowisko składa się kobiet, dla których sztuki i sporty walki to czarna magia i jak najdalej od tego zła to ok, nie każdemu sie to musi podobać, i bardzo dobrze, że tak jest. ale jesli generalizujesz to na całe społeczeństwo, że dziewczynki do lalek a chłopcy do samochodów BO TAK TO JUŻ PO PROSTU JEST to już Twoja nieumięjętność spojrzenia poza sztywne ramy.

Rozumiem, że faceci mogą mieć opory przed trenowaniem z kobietami (co się powoli zmienia), ale to nie zmienia faktu, że wchodząc na salę pleć zostawiam za drzwiami (i innym radzę to samo). liczą się umiejętności. nie trenuję po to by się zalotnie uśmiechać ale by się rozwijać.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

LaufeRR - sugerujesz, że role społeczne wzięły sie z genetyki? hm... ciekawa teoria.


Oczywiście że tak jest. Kobiety i mężczyźni mają różne predyspozycje (nie wspominając o różnicach w wadze i sile fizycznej), to przecież tak oczywiste, że smutnym jest jak dzisiejsze ogłupione społeczeństwo twierdzi, że czarne jest białe i idzie w zaparte.

Naturalne chyba, że każdy też chce robić to w czym może być jak najlepszy - a kobieta jest dużo gorsza w sportach walki i w ogóle w sportach. Zresztą właśnie dlatego mężczyźni i kobiety rywalizują w osobnych kategoriach.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że dana kobieta ćwiczy sobie SW, a mężczyzna balet. Generalnie jednak nie mają ku temu predyspozycji.

ale jesli generalizujesz to na całe społeczeństwo, że dziewczynki do lalek a chłopcy do samochodów BO TAK TO JUŻ PO PROSTU JEST to już Twoja nieumięjętność spojrzenia poza sztywne ramy.


Malta, ale to Ty tutaj próbujesz szukać w jego wypowiedziach czegoś, czego nie ma. Kobiety generalnie kręcą inne rzeczy niż facetów i bardzo dobrze, przynajmniej jest ciekawie. Nikt tu przecież nie twierdzi, że coś złego jest w tym, że kobieta robi coś nietypowego dla jej płci. Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie, ciekawi ludzie zawsze robią nietypowe rzeczy ;)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
czyli wyjątek potwierdza regułę? hehe...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
tak. mężczyzni się nie sprawdzają w balecie bo nie mają predyspozycji. to ześ rypnął.


ja się tym zawodowo nie zajmuję ale fajnie Khunaq że wszystko wiesz najlepiej. ja mimo iz jestem zajebiscie przemadrzały to mam czasem watpliwosci co do mojej wszechwiedzy. widze ze Ty nie. skonczyleś antropologię jakas czy cuś?? ;)

he he i nie traktuj tego prosze jako argument ad personam. ;)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
jakby skonczył antropologię to by nie pisał takich rzeczy...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

tak. mężczyzni się nie sprawdzają w balecie bo nie mają predyspozycji. to ześ rypnął.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(zaczyna się od ok 1:00)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Rozumiem, że faceci mogą mieć opory przed trenowaniem z kobietami (co się powoli zmienia), ale to nie zmienia faktu, że wchodząc na salę pleć zostawiam za drzwiami (i innym radzę to samo). liczą się umiejętności. nie trenuję po to by się zalotnie uśmiechać ale by się rozwijać.

mialem kolezanke, ktora tak myslala i poprosila, zebym nie dawal jej forow. pozalujesz jak jakis facet strzeli cie jak innego faceta. (chyba, ze jestes duzo lepsza :P )

owszem, role spoleczne sa spolecznie ustawione. ale bazowane sa na fizycznych roznicach. mezczyzni byli szybsi, silniejsi, wiec szli i polowali, a kobiety zostawaly z dziecmi i zbieraly. dzieki temu, ze o tym wiemy, mozemy to zmienic.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

mialem kolezanke, ktora tak myslala i poprosila, zebym nie dawal jej forow. pozalujesz jak jakis facet strzeli cie jak innego faceta. (chyba, ze jestes duzo lepsza :P )

Akurat w przypadku Malty(i paru dziewczyn co znałem) to można lać normalnie i należy uważać czy się dobrze załonę trzyma..

Poza tym, bez takiego podejścia tworzy się spirala. Wyobraź sobie, że idziesz na trening, ale nie ćwiczą z Tobą na full twoich możliwości(jako początkującego i dodatkowo z jakiś powodów stereotypów, bo blondyni są słabsi i trzeba na nich uważać).
I tak na każdym treningu - ćwiczysz na 50% możliwości, bo dają fory. ale oni sami ćwiczą na 100 - 110%

Jaki jest skutek - oni idą do przodu 2 razy szybciej niż Ty.
Dlatego tym bardziej muszą uważać, by z Tobą ćwiczyć i dają większe fory...

Po 3 latach jest turniej wewnątrzklubowy - kto ma większe szanse?(pomijamy możliwość, że trenujesz w międzyczasie)... I po wygranej łatwo udowodnić teorię, że blondyni biją się słabiej...

Tak samo z dziweczynami - wiele ma nie mniejszy potencjał na początku niż niejeden facet, ale będąc spychanym na bok, by nie przeszkadzały płci silnej nie mogą się rozwinąć...

Przyznam, że procentowo jest więcej facetów, ale kobiece rodzynki mogą być naprawde niesamowite

owszem, role spoleczne sa spolecznie ustawione. ale bazowane sa na fizycznych roznicach. mezczyzni byli szybsi, silniejsi, wiec szli i polowali, a kobiety zostawaly z dziecmi i zbieraly. dzieki temu, ze o tym wiemy, mozemy to zmienic.

Hmm, są społeczeństwa gdzie wychowanie dzieci to męskie zajęcie, a polowanie kobiece. Poszukam źródeł o tym piszących...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Akurat w przypadku Malty(i paru dziewczyn co znałem) to można lać normalnie i należy uważać czy się dobrze załonę trzyma..

ok, takie tez sie zdarzaja :wink:

Wyobraź sobie, że idziesz na trening, ale nie ćwiczą z Tobą na full twoich możliwości(jako początkującego i dodatkowo z jakiś powodów stereotypów, bo blondyni są słabsi i trzeba na nich uważać).
I tak na każdym treningu - ćwiczysz na 50% możliwości, bo dają fory. ale oni sami ćwiczą na 100 - 110%

a to czekaj, my mowimy o maksie moich umiejetnosci, czy cwiczacych ze mna? bo ja mialem na mysli, ze owszem, bede taka dziewczyne na 100% jej mozliwosci bil, ale to moze byc w okolicy 80% moich mozliwosci. jesli mi pokaze, ze chce i moze mocniej - nie ma sprawy.

Hmm, są społeczeństwa gdzie wychowanie dzieci to męskie zajęcie, a polowanie kobiece. Poszukam źródeł o tym piszących...

margaret mead i samoa? szczerze mowiac to ja tylko o konikach morskich slyszalem :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

tak. mężczyzni się nie sprawdzają w balecie bo nie mają predyspozycji. to ześ rypnął.


ja się tym zawodowo nie zajmuję ale fajnie Khunaq że wszystko wiesz najlepiej. ja mimo iz jestem zajebiscie przemadrzały to mam czasem watpliwosci co do mojej wszechwiedzy. widze ze Ty nie. skonczyleś antropologię jakas czy cuś?? ;)

he he i nie traktuj tego prosze jako argument ad personam. ;)


Nie chcę być niemiły... więc nie będę :)

Zupełnie nie starasz się zrozumieć co chciałem przekazać. Balet może najszczęśliwszym przykładem nie jest rzeczywiście.

jakby skonczył antropologię to by nie pisał takich rzeczy...


Pewnie nie. Jak widzę jak ludzie są zindoktrynowani po różnych kierunkach to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Wiedzy na studiach już nie ma, jest tylko poprawność polityczna (chyba, że kierunek jest politycznie obojętny).

owszem, role spoleczne sa spolecznie ustawione. ale bazowane sa na fizycznych roznicach. mezczyzni byli szybsi, silniejsi, wiec szli i polowali, a kobiety zostawaly z dziecmi i zbieraly. dzieki temu, ze o tym wiemy, mozemy to zmienic.


No właśnie, nikt nie zabrania żadnej kobiecie robić czegoś nietypowego dla jej płci. Zrozumcież jednak, że tylko szkodzicie ogółowi, który nie chce jeździć na tych pieprzonych traktorach! :)

Tak samo z dziweczynami - wiele ma nie mniejszy potencjał na początku niż niejeden facet, ale będąc spychanym na bok, by nie przeszkadzały płci silnej nie mogą się rozwinąć...


Nie tak samo, chybiony przykład. Blondyni nie są słabsi od brunetów, kobiety ewidentnie są słabsze (fizycznie, a psychicznie to już zależy w jakiej płaszczyźnie) od mężczyzn. Nie dlatego, że ktoś im tak długo mówił. Dlatego, że są i już.

Hmm, są społeczeństwa gdzie wychowanie dzieci to męskie zajęcie, a polowanie kobiece. Poszukam źródeł o tym piszących...


Zobacz jak daleko zaszło to społeczeństwo... aż trzeba szukać jakichkolwiek informacji, że kiedykolwiek istniało... ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
[quote name="budo_novocaine"]a to czekaj, my mowimy o maksie moich umiejetnosci, czy cwiczacych ze mna? bo ja mialem na mysli, ze owszem, bede taka dziewczyne na 100% jej mozliwosci bil, ale to moze byc w okolicy 80% moich mozliwosci. jesli mi pokaze, ze chce i moze mocniej - nie ma sprawy.
[/quote]

To się ze sobą wiąże. Jako osoba wyższa stażem jesteś w stanie dać wycisk większości nowicjuszom. Ale jeżeli jednej osobie dasz 50% swoich możliwości a drugiej 60%, podczas gdy obie mogłyby wytrzymać 60% - to druga osoba będzie miała bardziej efektywny trening.

Wiele dziewczyn mimo że może i chce więcej to tego nie otrzymuje. To jest pierwsze podejście do kobiet.

Drugie to jest takie jak prezentujesz - "ja dam swoje 100% - pokażę dziewczynie że się nie nadaje..."
I znowu jest analogia - jak przyjdę na trening sztuki walki, której nie ćwiczę to też ograniczając się do zasad tej SW mogę dostać wpierdziel od starszego stażem.
Nie mam tyle parteru co w BJJ, więc osóby trenujacych stricte parter są mnie tam w stanie poskładać. Ale jeżeli w pewnych momentach pokażą mi gdzie mam możliwości do wejścia itp, czyli zrobią swoje 70%, ale wycisną ze mnie 100%. I jeżeli mam potencjał to jestem w stanie ich dogonić...

Mówię o pierwotnym stażu.

[quote name="novocaine"]margaret mead i samoa? szczerze mowiac to ja tylko o konikach morskich slyszalem :wink: [quote]
Poszukam tego, ale wybacz - najwzcesniej w weekend.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Nie tak samo, chybiony przykład. Blondyni nie są słabsi od brunetów, kobiety ewidentnie są słabsze (fizycznie, a psychicznie to już zależy w jakiej płaszczyźnie) od mężczyzn. Nie dlatego, że ktoś im tak długo mówił. Dlatego, że są i już.


s ą statystycznie lzejsze... a czy pound for pound są słabsze (mówie o przecietnosci nie o zawodowcach) to nie wiem.

no i nikt nikogo do niczego nie zmusza ani do jazdy na tarktorach anie w sumie nie powinien zabraniac SW. póki takie jest naszw wspólne stanowisko to mi jest ganz egall czy uwazasz czy kobiety się nadaja do SW czy nie ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

s ą statystycznie lzejsze... a czy pound for pound są słabsze (mówie o przecietnosci nie o zawodowcach) to nie wiem.


ja wiem. sa. i nie ma znaczenia, czy mowimy o zawodowcach, czy nie; zawodowcy sa tylko pomozeniem normalnych mozliwosci. statystyczny mezczyzna jest silniejszy od statystycznej kobiety; ma wiecej miesn, wiecej testosteronu.

MEN'S WORLD RECORDS // WOMEN'S

56 Kg // 58 Kg
SNATCH 138 kg // 111 kg
C&Jerk 168 kg // 141 kg
Total 305 kg // 251 kg

77 Kg // +75 Kg
SNATCH 173 kg // 139 kg
C&Jerk 210 kg // 182 kg
Total 377 kg // 319 kg


hell:
ja sie golnie zgadzam. trzeba wszystkim dawac, ile moga. sam pamietam, jak mialem kumpla, ktory byl w stanie przejsc z mojego dosiadu do swojego dosiadu w 20s (mimo moich 100%). i gdyby nie to, ze mi dawal czasem szanse cos zrobic - to tez bym sie niczego nie naczyl. ale od tego jest trener. bo my sobie mozemy pisac 50%, 60%, ale ja nie jestem w stanie tak dokladnie dobrac co i ile. raz bedzie mniej, raz wiecej. ogolnie chodzi o to, ze cwiczac ze slabszymi (nie zwazajac na plec) dostosowalbym swoja sile do ich mozliwosci. a poniewaz kobiety sa delikatniejsze (wiele razy sie juz przekonalem, ze gdy "normalnie" zlapie ktoras za nadgarstek, to ona ma zaraz siniaki) to zaczyna sie z nimi lzej, i o wiecej musza sie prosic.
spoko, mi sie nie spieszy. esej teraz pisze :P
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

no i nikt nikogo do niczego nie zmusza ani do jazdy na tarktorach anie w sumie nie powinien zabraniac SW. póki takie jest naszw wspólne stanowisko to mi jest ganz egall czy uwazasz czy kobiety się nadaja do SW czy nie


A czarni są lepsi w kosza - zabrania ktoś białym próbować? :)

s ą statystycznie lzejsze... a czy pound for pound są słabsze (mówie o przecietnosci nie o zawodowcach) to nie wiem.


Gdyby nie były, to wystarczyłyby kategorie wagowe, nie trzeba byłoby robić osobnych kategorii w sporcie, prawda?

I nie mówię tego wszystkiego, żeby komukolwiek dopiec, czy coś w tym stylu. Po prostu irytuje mnie trochę takie traktowanie wszystkiego jako rasizm, seksizm, homofobię i co tam jeszcze.

Niedługo nie będzie wolno mówić o tym, że kobiety mają piersi, a faceci nie ;)

Są różnice fizyczne i psychiczne. Kto twierdzi inaczej jest po prostu śmieszny.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Niedługo nie będzie wolno mówić o tym, że kobiety mają piersi, a faceci nie Wink


no bez przesady :-p
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
Ponoć w którymś z krajów skandynawskich w urzędach wprowadzono toalety damskie umożliwiajace kobietom komfortowe załatwianie potrzeb na stojąco. Żeby nie było tak, że panie muszą siadać a panowie nie.. Jest to informacja z wykładu o tamtejszej kulturze. Ciekawa jestem, jak tam wygląda kwestia kobiet w sw :)

Ktoś na poprzedniej stronie napisał, że szkodzimy tym co nie chcą orac traktorami.. ;) Będę niezmiernie wdzieczna za rozwinięcie wątku. Jak niby szkodzimy? Mam pewien pomysł, ale chętnie się dowiem ;)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.
Równouprawnienie najzwyczajniej w świecie jest szkodliwe dla kobiet, ot co! Kobiety mają i powinny mieć przywileje i każdy rozsądny facet o tym wie.

Zresztą to, za czym optują feministki to nie jest równouprawnienie, tylko seksizm w drugą stronę.

Ponoć w którymś z krajów skandynawskich w urzędach wprowadzono toalety damskie umożliwiajace kobietom komfortowe załatwianie potrzeb na stojąco. Żeby nie było tak, że panie muszą siadać a panowie nie..


To może niech teraz zrobią specjalne wycięcia na wacka w muszli, żeby mi się wygodniej szczało na siedząco... :roll:
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Równouprawnienie najzwyczajniej w świecie jest szkodliwe dla kobiet, ot co! Kobiety mają i powinny mieć przywileje i każdy rozsądny facet o tym wie.

Zresztą to, za czym optują feministki to nie jest równouprawnienie, tylko seksizm w drugą stronę.


Seksizm nie podoba mi się w żadną stronę, ale co do równouprawnienia, to nie widzę w nim nic złego, tudzież szkodliwego. Cała Skandynawia jest w awangardzie w kwestii równouprawnienia, i jakoś nie słyszę żeby tamtejsze panie narzekały (i nie mówię tu o kwestii WuCetowej ;) )
W czym niby równouprawnienie ma szkodzić kobietom???
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Cała Skandynawia jest w awangardzie w kwestii równouprawnienia, i jakoś nie słyszę żeby tamtejsze panie narzekały (i nie mówię tu o kwestii WuCetowej ;) )

W Skandynawii w ogóle mało narzekają na system, bo uważają, że ich lokalne rozwiązania są najlepsze na świecie.

W czym niby równouprawnienie ma szkodzić kobietom???

Równouprawnienie może być wprowadzane przez wzmacnianie słabości, albo osłabianie mocnych stron. To drugie jest zawsze łatwiejsze do wprowadzenia i chętniej stosowane.

Problem pojawia się, gdy całe pokolenie kobiet jest sfrustrowane i samotne, bo ma potrzebę silnego mężczyzny, a wokół sami osłabieni.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Biały kruk, czyli płeć piękna na zawodach sw.

Seksizm nie podoba mi się w żadną stronę, ale co do równouprawnienia, to nie widzę w nim nic złego, tudzież szkodliwego. Cała Skandynawia jest w awangardzie w kwestii równouprawnienia, i jakoś nie słyszę żeby tamtejsze panie narzekały (i nie mówię tu o kwestii WuCetowej )
W czym niby równouprawnienie ma szkodzić kobietom???


Może jestem dziwny, ale wydaje mi się, że np. pracę na danym stanowisku powinna dostać osoba lepsza (czy też uznana przez szefa za lepszą), a nie taka, jaką dyktuje Państwo.

Jeśli odchodzą takie motywy jak obowiązek zatrudniania w 50% kobiet, to to jest mocno niepoważne.

Równouprawnienie to dążenie do tego, żeby kobiety i mężczyźni mieli równe prawa. Czyli jak wprowadzimy w Polsce od jutra: pobór kobiet do wojska, taki sam wiek emerytalny, brak podziału płciowego w sporcie itd.

Wniosek - jedyne co kobiety uzyskałyby poprzez równouprawnienie, to niepotrzebne utracenie pewnych przywilejów.

Poza tym jak już mówimy o Skandynawii - tam równouprawnienia NIE MA (a na pewno jest w mniejszym stopniu niż u nas). Bo gdyby istniało takie prawdziwe, pełne równouprawnienie, to nigdy w żadnym kodeksie praw i podobnych dokumentach nie znalazłoby się słowo "mężczyzna", ani "kobieta" - byłoby tylko "człowiek".

Feministki chcą, aby ich płeć była preferowana, a nie, żeby była równie traktowana.

Pozdrawiam

P.S. Przepraszam za możliwą chaotyczność wypowiedzi - wiem co chcę przekazać, ale jestem po kilku drinkach ;)

P.S.2

Jakaś gruba baba: Czy byłby pan tak uprzejmy i pomógł mi zdjąc bagaże?

Adaś Miauczyński: Nie!

Gruba baba: Słucham?

Adaś: Po prostu nie. Mi kto pomaga?

Gruba baba: Jest pan mężczyzną chyba?

Adaś: Ale ja jestem za pełnym równouprawnieniem kobiet. Gorącym zwolennikiem jestem. A pani jest przecież w pełni równouprawnioną kobietą.

Gruba baba: Pan to za to chyba nie jest w pełni mężczyzną.

Adaś: Widzicie w nas mężczyzn w pełni, przypominacie sobie tylko jak trzeba wynieść śmieci. Kontakt naprawić. Zwolnić miejsce w tramwaju albo w autobusie. Nie jestem już w pełni mężczyzną! No bo nie ma takiej potrzeby. Pani jest w pełni mężczyzną za to.


:)

P.S.3

Równouprawnienie może być wprowadzane przez wzmacnianie słabości, albo osłabianie mocnych stron. To drugie jest zawsze łatwiejsze do wprowadzenia i chętniej stosowane


To pierwsze wcale nie jest w niczym lepsze. Bo cherlawego mężczyzny żadne prawo nie chroni. Jak chcę zatrudnić pracownika, to chcę dobrego i jego płeć mnie nie powinna interesować.

Ciekawe też, że feministkom przeszkadza tylko to, że np. w zarządzie danej firmy jest 100% mężczyzn, a nie to, że 100% mężczyzn dla tej firmy też kopie rowy...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024