Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kendo itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_owca
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kendo itd.
Witam, mam 17lat i chcialbym zapisac sie do jakiegos klubu/dojo czy jak to tam:P
najbardziej chciałbym nauczyc sie walki mieczem...myslalem nad kendo(jest w moim miescie organizowane) albo kenjutsu czy iaijutsu czyli walki czyms bardziej zblizonym do katany...interesuje mnie tez walka 2 mieczami ale slyszalem ze tego duzo niemam...
macie cos do polecenia? Najlepiej cos blisko mnie czyli kolo Bydgoszczy:P
Dziekuje bardzo^^
PS:aha i czy na Kendo wymagana jest ta zbroja bogu? czy to tylko na turnieje?
PS2:znacie jakies namiary na w miare solidnego i w miare taniego kowala wyrabiajacego katany?:) te na allegro to shit ( te za 60zl)a niemam 3 000zł na oryginalna katane;x
  • 0

budo_xzanu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
temat wałkowany milijon razy na forum.

klubów mozna poszukać
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ale w Bydgoszczy chyba nie ma.

co do iaito/boken/shinai jest kupa sklepow wysyłkowych sprzedajacych przyzwoite rzeczy. co tez mozna na tym forum znalezc, starczy uzyc opcji szukaj.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
W Bydgoszczy jest kulb kendo , sprawdź na stronie Polskiego związku kendo. Będzie link do strony klubu albo ich adres kontaktowy. Sprawdź.
  • 0

budo_owca
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
szukalem i malo znalazlem...m.in interesuje mnie w ktorej sztuce walki ciekawiej sie trenuje walki mieczem...
np:nie chcialbym cale miesiace trenowac wyciaganie miecza i szybkie ciecie jak to jest w iaido, chodzi mi o ogol trzymania katany oraz ciecia...
najbardziej interesuje sie kendo i tu mam kilka pytan:
1.Czy shinai (ktory jest zrobiony z listewek bambusa) nie lamie sie? gdzies czytalem ze shinai jest do uderzen z dowolna sila, ale nie sprawia bolu przeciwnikowi...wiec bede go lal jak w drzewo i shinai sie nie polamie?

2.Czytalem w zasadach ze uderza sie tylko w kilka specialnych punktow na ciele i dostaj esie za to pkt. czy to nie sprawia ze walka jest bardziej dla pkt. niz dla zwyciestwa? niby zwyciestwo=zdobycie pkt. ale jesli ktos na chama chce zdobyc pkt. i bedzie stal i czekal tylko az przeciwnik podniesie reke zeby zadac cios...to przesada:P

3.Oplaca sie kupic shinai na allegro za ok.70zł czy lepiej kupic z jakiegos sklepu za ok.170zl?
  • 0

budo_kami
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Naprawdę wiele rzeczy można znaleźć samemu w necie... Spokojnie, shinai za 70 PLN na pewno sie nie połamie i na początek jest zupełnie wystarczający. Poza tym cięcia w kendo wykonuje się w specyficzny sposób który na pewno poznasz jak zaczniesz uczęszczać na treningi (od razu dodam, że nie jest wcale łatwo ciąć prawidłowo tak by nie niszczyć shinai i nie narażać kolegów na niepotrzebne kontuzje). Kendo jest w znacznej mierze walką sportową, w związku z czym, cechuje się szeregiem ograniczeń.
W brew pozorom iaido nie jest wcale takie nudne jak Ci się wydaje. Obejmuje szereg form i ich interpretacji, których zgłębianie może przysporzyć wielu trudności ale również dać dużą dozę satysfakcji. Trzymania miecza i techniki cięcia nauczysz się zarówno trenując kendo jak i iaido, jednak nieco różnią się one między sobą w tej kwestii...
Jeżeli chcesz się uczyć praktycznych cięć, to polecam szkoły, które stawiają głównie na tamashigiri, jednak tych (z tego co wiem) jest w Polsce niewiele.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Pozwolę dodać od siebie, że shinaiem boli jak jasna cholera.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Jedynie można dodać, że za 3 tys złotych oryginalnej katany nie kupisz, chyba że za 3 tys dolarów i to kutej obecnie...
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Nie przesadzajmy, Nihonto można kupić już za jakies 1500$, będzie nieco podniszczone i na pewno nie wysokich lotów ale już za taką sumę można coś trafić.
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Cóż, jeśli będziesz lał przeciwnika jak w drzewo, to przy odrobinie szczęścia może i shinai się złamie, za to najprawdopodobniej przeciwnik połamie ciebie ze złości :wink: Jak już zauważył Graf, shinai potrafi boleć, ale głównie wtedy kiedy ataki są bezmyślne/niepoprawne technicznie - bądź to samo ze strony osoby "odbierającej". Poprawnie ćwiczone kendo nie powinno boleć i jest nie kontuzyjne, chyba, że mówimy o wyjątkowo wyrafinowanych metodach edukacji.. :wink: Shinai czasami pęka (czemu często można zaradzić prostą naprawą), ba, łamie się! Podobnie jak wyżej zależy to od techniki ale i w dużej mierze po prostu od szczęścia...

Jeśli interesuje cię "walka na miecze", to najbardziej spełni to oczekiwanie chyba właśnie kendo, obawiam się jednak, że to nie to czego szukasz, jeśli liczysz na namiastkę filmów samurajskich. Nie powinno się natomiast pomijać wartości innych budo, choćby iaido, które wbrew pozorom ma w sobie dużo więcej niż "wyciąganie i szybkie cięcie"...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_owca
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
nie chodzi mi o walki rodem z samurajskich filmow:P wystarczy sama nauka walki mieczem:P
Postaram sie niedlugo zajsc do tej szkoly gdzie jest to organizowane...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Owca weź tak napisz o co ci chodzi, bo ja nie bardzo kumaty jestem... :)
  • 0

budo_owca
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
ogolnie chodzi oto w ktorej sztuce wali najlepiej ukazana jest walka mieczem...chodzi o rmozmach technik i wykonywania ruchow...kolo mnie jest tylko kendo chyba niestety wiec i tak raczej niemam wyboru...a co do moich pytan o shinai i katane to odpowiedzi juz padly
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Kendo... Może w Bydgoszczy nie jest najlepszy klub w Polsce ale na początek wystarczy... Potem wyjeżdżać na staże, staże, staże, zawody i jeszcze staże...
  • 0

budo_novotel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kendo itd.
Zgadzam sie z przedmówcą,sam czwiczylem kendo w srednim klubie,ale dzieki stażom w centrali(łodz :D )można się naprawde sporo nauczyc .a kendo jest super szczegolnie dla osob z charyzmą :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024