Skocz do zawartości


Zdjęcie

Upgrade Becker Neckera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_godhand
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Upgrade Becker Neckera
Witam serdecznie,

Sam nie wiem dlaczego ale mam irracjonalne przekonanie że na dzień dzisiejszy idealnym nożem dla mnie byłby BK11 gdyby... miał okładziny :-)
Stąd moje pytanie:
Czy jest możliwość wykonania i zamontowania profesjonalnych okładzin na szkieletowej konstrukcji BK11? Co sądzicie o tym pomyśle?
Wiadomo że zawyżyłoby to wagę noża ale Becker jest i tak dość ciężki jako neck knife a zapewniłoby zapewne większą wygodę używania dla dłoni.

Pozdrawiam,
GodHand
  • 0

budo_godhand
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Upgrade Becker Neckera
Jako że nie mam możliwości edytowania...
Gdyby w razie nie ten dział to przepraszam i proszę mod'a o przeniesienie.

Pozdro,

GodHand
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Upgrade Becker Neckera
Jestem właśnie na etapie projektowania czegoś takiego. Jak zrobię (i będzie się nadawało do pokazania), to w ciągu kilku najbliższych dni się pochwalę.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Upgrade Becker Neckera
GodHand: jeśli chciałbyś nosić Neckera na szyi, to okładziny sobie odpuść. Jeśli wędruje przy pasku, to pomysł jest niezły. Najprościej byłoby 2 kawałki micarty, czy g10 przykleić na epoksyd (uprzednio usunąwszy powłokę z rękojeści) -myślę, ze przy minimum zdolności manualnych byłbyś to w stanie zrobić sam. Jeśli nie - jest w PL w bród zdolnych knifemakerów, którzy za niewielką opłatą Ci pomogą.
Ja bym jednakowoż polecał oplocik z paracordu, bo jest tani, wygodny, lekki i łatwy do zrobienia. Odpowiednio dobrany wzór da wygodny i pewny chwyt.
  • 0

budo_godhand
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Upgrade Becker Neckera
Ale oplot daje zupełnie inny klimat i inną duszę nożowi.
Nie moja estetyka, military-survival desing mnie nie kręci, wolę coś bardziej klasyczno-eleganckiego np. lapacho.
Pzdr
GodHand
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Upgrade Becker Neckera

Ale oplot daje zupełnie inny klimat i inną duszę nożowi.
Nie moja estetyka, military-survival desing mnie nie kręci, wolę coś bardziej klasyczno-eleganckiego np. lapacho.
Pzdr
GodHand


Ale BK11 nie jest klasycznym (w sensie klasyki nożowej - wiadomo o co chodzi :-) ) nożem i takie okładki z drewna egzotycznego nie pasują do niego (moim zdaniem).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024