Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Rozgladam sie za nozem
- od 25 cm
- w jednym kawalku
- najlepiej w cenie 100 max do 150pln

i to w sumie tyle wymagan, noz ma miec funkcje grillowo ogrodowo zabawowego pieszczocha :) Milo by bylo zeby sie dal w miare latwo naostrzyc ale kartek nim ciac nie bede, zeby sie nie rozecial jak w cos poleci i nie zniszczy za szybko jak wegiel na grilu nim przemieszam.... niebede go nosil na codzien a wole jak jest co pomacac.

W zasadzie mysle o trzech nozach: Cold Steel-u o wdziecznej nazwie True Flight Thrower i Gerlachu Trener (czy one sa jednakowej dlugosci?) oraz Cold Steel Bushman-em

co doradzicie?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Jeśli chodzi o mnie, z tych co wymieniłeś wybór padłby na Bushmana, tyle tylko, że owinąłbym rękojeść taśmą izolacyjną lub czyms podobnym.
Tak na margienesie, nie uważasz, że warto jednak wydać dwa razy tyle ile założyłeś i kupić sobie na przykład SRK?
Miałbyś nie tylko działkowca, ale całkiem przyzwoity nóż do wypadu w teren. Oczywiście nie twierdzę, że Bushman się do tego nie nadaje, ale jeśli o mnie chodzi, jest "nieco" zbyt ascetyczny.
Oczywiście SRK raczej węgla w grillu bym nie mieszał (Bushmanem też tego bym nie robił), ale w końcu pomieszać można go nawet patykiem. :wink:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Kiedy to ma byc taki noz zeby lepiej sie nie rozwalil ale jak sie rozwali to zeby szkoda nie bylo. Teraz mam tylko rosyjski noz z 43r ale mam do niego sentyment (po dziadku) a do tego nozyka chce podchodzic bez sentymentu wiec i 300-400pln niechce zeby kosztowal.

o bushmenie raczej dobrze pisza tylko podobno ciezko go dostac :?

jaka stal lepsza: Carbon 1050 czy 3H13 o twardości 46-52HRC?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
No i jeszcze coś przyszło mi do głowy.
Zakładając, że jednak chcesz nóż do używania podczas imprez na działce, to zastanów się, czy będziesz miał czas i ochotę myć go zaraz po użyciu. Mnie nie zawsze chce sie to robić, a podczas imprezy z grillem żremy nie tylko mięso. Niektóre soki wydzielane przez nasze przysmaki bywają niestety agresywne chemicznie, ponadto przy wycinaniu na działce zielska też coś na ostrzu zostaje. Pokrycie na tych nożach z węglówki (zwłaszcza tańszych) z czasem się ściera. W związku z tym, może zastanowiłbyś się nad ostrzem z jakiejś stali nierdzewnej. Na przykład BM Gamer wydaje się być odpowiedni, pod warunkiem, że nie będziesz go stosował do rąbania. Zastosowana tam stal, czyli 440C lub N690 jest napewno wystarczająca do Twoich celów i nie wymaga takiej pielęgnacji jak węglówka od CS.
Cenowo niewiele przekracza Twoje założenia. Jeśli się postarasz, to możesz nawet w nich się zmieścić. :wink:
Jeśli nie podoba Ci się rękojeść, to w prosty sposób można ją wymienić na inną. :)
  • 0

budo_dvorkin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Otwock

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Jeżeli nie zależy Ci na dizajnie to przyjrzyj się ofercie firmy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
Przyzwoite tanie noże, do grilla jak znalazł
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Ambull
Nie chorujesz na magię stali, potrzebujesz zwyczajnie dobrego, porządnego noża bez wodotrysków i bajerów, ma dobrze ciąć, łatwo sie ostrzyć, być do grila i pomagać w robieniu wszelkiej maści wyżerek- Dvorkin dał ci jedna z najlepszych rad. Naprawdę. Noże takich firm jak Mora czy Frost(looknij na Allegro) to to co bedzie dla ciebie w sam raz. I tutaj, na tym forum, są tacy co maja drogie noże ale z troski o nie wolą zabierać do prawdziwego lasu i prawdziwej pracy (polowanie, rybki, biwak, itp.) dużo tańsze noże które też sie sprawdzą. I noże takich firm jak Mora czy Frost zupełnie wystarczą. Możesz wybrac tani ale bardzo dobry wariant(ostrze z laminatu) i samemu przy odrobinie dobrej woli dorobic sobie rękojeść, albo zwyczajnie kupić gotowca i cześć.
  • 0

budo_7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:spod Lublina

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Bardzo dobrych rad koledzy udzielają! :wink:
Do zastosowań ogrodowych - nei ma to jak frost lub mora. Noże naprawdę z wystarczająco dobrej stali i nei ma się co przejmowac jak się zniszczy. Wydatek rzędu 20 - 30 złotych na nóż to jak za darmo :wink: Wadą tych noży jest wygląd - nie dość że te tanie są perfidnie plastikowe to jeszcze małe i niewyględne :-)
Gamer to jest świetny nóż wielofunkcyjny. Nadaje się zarówno do noszenia na co dzień jak i na wypady, ale... Kolega woli mieć sporego kabana i ja go w zasadzie rozumiem :wink:
Przy takiej sumie przeznaczonej na zakup wśród podanych propozycji bez wątpienia przoduje bushman. Mam se ja takiego skurczybyka i jak większość użytkowników jestem zadowolony. Nie należy tylko zapominać że to jest kawał stali z dziurą w środku - dla estetów odpada. Aha - jeżeli nie stuninguje się rekojeści do wbijania nie nadaje się w ogóle. Mój mnie brzydko skaleczył :evil:
A od siebie dodam że jeśli kolega chce mieć nóz wyglądający jako tako i służący do krojenia kiełbasy i grzebania w grillu, to zastanowił bym się nad muelą. Tak, wiem jaka krąży opinia na temat tych noży, ale jest ona jednak trochę przesadzona. Wiadomo że muela nie może się równać z markowymi zabawkami, ale dla niezbyt zamożnych lub poczatkujących adeptów jest to wcale nei najgorszy wybór. Większośc tych noży wygląda "kozacko" (no przynajmniej w porównaniu do frosta), kosztują grosze a do tego są nierdzewne :wink:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
ale ja nie chce typowego noza, przy grilu on glownym nie bedzie a i kilka siekier mam.... ma cieszyc oko i ma go niebyc szkoda

chyba wezme trenera, dzieki
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Noże typu trener nie tną, tylko nie łamią się przy rzucaniu.
Trudno to nawet nożem nazwać cholera... Za małe pieniądze... Może Gerber Harsey Hunter?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zdecydowanie przekracza budżet, ale nie zardzewieje, jest duży, ładny i stal ma nienajgorszą (AUS8)

Taniej to np. Benchmade Gamer (jakieś 130-150pln) ,
Benchmade NRA 12500 (ładne duże nożydło, za poniżej 300 moooże by się udało)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z mniejszych (wielkość Gamera) jeszcze Fixed Griptilian. tez poniżej 300.

Generalnie, to nie przychodzi mi na myśl nic co mogłoby cieszyć oko i kosztowało poniżej 250pln. (moje, niestety, zaczyna się cieszyć przy wyższych wartościach...:( )
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
ja ze swojej strony tez polece Benchmade Gamer - mam go od dawna i jest to naprawde porzadny, tani noz ktory swietnie nada sie na grilla i nie tylko
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
To jebac tego gerlacha narazie ;) mosi byc ostrawy chociaz, czy BUCK Diamond Back jest lepszym wyborem? potrzebuje tej dziurki na koncu......
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
i nastepnego nozyka niema dostepnego a mianowicie Gerber nóż Big Rock Camp :? Gamer tez fajowy, ale chyba zamowie Bucka
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem

chyba wezme trenera, dzieki


Jeśli już myślisz o nożu Trener, to może obejrzyj jeszcze nóż typu Hornet i Moskit (też Gerlach). Moskit jest całkiem niezłym nożem.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Ma ktos Gamera, Dzey masz Gamera? moglbys cyknac fotke tej jego pochewce? dalo by sie ja zamontowac miedzy nadgarstkiem a lokciem "firmowo" np do frotki?

Lothian olalem rzutki itd. w zasadzie wybieram miedzy Gamer-em a Buckiem diamond-em i zajarany na Bucka jestem. Poczytalem na knives o stali itd i swiadomy jestem roznic, wad obydwu, przynajmniej czesci wad (a swiadomy wybor czy lepszego czy gorszego jest chyba najwazniejszy). Buck chyba nie ma klipsa przy pochewce a mocowanie do paska jest wysoko to mnie boli.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
jesli chodzi o Gamera - zostawilem go w Polsce bo w UK nie wolno nosic ze soba sprzetu wiec niestety ale nie cykne photy.. :(
ale moge ci opowiedziec jak to wyglada.. a wiec pochewka jest calkiem niezla bo plaska i latwo ja ukryc.. ale ma tez idiotyczny klips ktory jest 2x grubszy niz pochewka i psuje ten efekt.. ja osobiscie go spilowalem i dorzucilem TecLock'a wiec jest malinka
odnosnie noszenia na przedramieniu - da sie - ale to dosc duzy noz (szeroki) wiec nie wiem czy to bedzie wygodne.. ale nie w tym problem - a wlasnie w tej pochewce.. a mianowicie te pochewki nie sa super pochewkami dla komandosow tylko kawalkiem plastiku.. i po pewnym czasie noz zacznie ci wypadac z tej pochwy jak np umiescisz go rekojescia w dol i np podskoczysz.. wiec jak go dasz na reke - a rekami sie w koncu macha - to ci w koncu wypadnie z pochwy i mozesz miec problem.. wiec zdecydowanie odradzam takiej kombinazji ze standardowa pochwa (no chyba ze dorzucisz jakis dodatkowy zamek/zapinke)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem

Z mniejszych (wielkość Gamera) jeszcze Fixed Griptilian. tez poniżej 300.

On trochę droższy jednak i w podanym zakresie cenowym się nie mieści, ale fakt, że Griptilian ludyna czastna. :)
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
co myslicie o tym nozu? -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lauferr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
drogi jak na pogrzebacz :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki tani, spory noz ze stalym ostrzem
Myślę, że 420HC do Twoich zastosowań to nie jest szczyt marzeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024