Skocz do zawartości


Zdjęcie

PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_neptun2007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Szukam walki z pride 17 Nobuhiko Takada vs Mirko Crocop tak z ciekawości jak ktos bylby uprzejmy to poprosze Mam nadzieje że jakis kozak z Japoni wykupi teraz Pride bo klatka sie nie umywa do turniejów z sajtamy arena Samo ogrodzenie jest prostackie, huligańskie malo sportowe i irytujące. Chociaz zamienili by to na liny i juz by uszlo ale co zrobic.....
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)

... Samo ogrodzenie jest prostackie, huligańskie malo sportowe i irytujące...

:roll: :) 8O :?:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
:lol: panie daj pan spokój. Oktagon, jest chcąc nie chcąc, bezpieczniejszy bo zawodnicy nie wypadną za liny, dodatkowo uniemożliwia cwaniactwo zawodników, że jak są kłopoty to uciekają pod liny żeby był restart co w większości przypadków działa negatywnie dla osoby, która miała doimnującą pozycję.
Jak udowodnisz mi swą tezę i odrazu wyjaśnisz co w tym huligańskiego, mało sportowego i irytującego to znajde ci tą walkę :wink:
  • 0

budo_neptun2007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Moim zdaniem klatka była wymyslona dlatego zeby potęgowało to wrażenie jako nielegalne, brutalne (jak zwierzeta), a nie pewne ograniczenia do ucieczek po za liny Przecież Pride mial tyle extremalnych walk w ktorych nie byly potrzebne jakies siatki Wole juz bardziej Hero"s niz UFC ale z racji zawodnikow UFC musi byc na 3 miejscu a Pride nr 1 Niedługo wyjdzie na to ze wszyscy najlepsi zawodnicy świata beda w UFC ze wzgledu na mentalnosc kierownictwa UFC ale zawsze bedzie niepisana rywalizacja zawodnicy pride vs ufc w klatce.......
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
ok, powiedzmy, że rzecz gustu, a co w tym "mało sportowego" i przede wszystkim "huligańskiego"?
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
W pride była fajna oprawa walk, no i ta publiczność.. ufc nie ma tego klimatu :?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Każdy to wie :wink: ale w temacie rozchodzi się o super expressowe zarzuty neptuna więc niech powie coś więcej oprócz sloganów, które odczasu do czasu pojawiają się w szmatławcach.

Ps.
tak, czepiam się, nie bez powodu...
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
racja SoS :-)
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Według mnie oktagon to dobra sprawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo zawodników. Ale z drugiej strony uważam, że jest/był to sposób na media itp. Neptun2007 ma poniekąd rację z tą brutalnością, zezwierzęceniem :wink: ale to tylko oprawa - co kto lubi.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
na czym polega ta brutalność i zezwierzęcenie? bo ja na serio nie rozumiem. "Klatka" nie jest żadnym argumentem bo to nie jest mały piździurek gdzie miejsca tyle, że nie można nawet uciec przed wejściem w nogi tylko konkretny duży oktagon, gdzie można ganiać się jak wilk i zajec :)
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
A dlaczego media tak podchwyciły temat "walk w klatce"? Bo to się niejako kojarzyło z brutalnością, z wrzucaniem 2 ludzi do zamkniętej klatki z której wyjdzie jeden itp. Wiem wiem- mnie też to śmieszy :) Ale wystarczy sobie przypomnieć niektóre artykuły w prasie (zwłaszcza te najstarsze).
  • 0

budo_neptun2007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Ustalmy coś - to jest moje zdanie i to nie jest moja estetyka ( ufc ) chociaz lubie extrema ale to zalezy od kazdego gustu takze ja mysle tak a ciekawi mnie jak mysli kto inny interesujacy sie mma i nie chodzi mi o przekonywanie kogos do czegos ale o zabranie stanowiska w danym temacie wtedy mamy jakies odniesienie do omawianej rzeczywistosci Dajcie mi walke Takady z Mirkiem Dzieki z gory pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Jak powiem, że jesteś huligański, prostacki i nie sportowo się zachowujesz to będziesz czekał na wyjaśnienia o co chodzi, ja na nie czekam w taki sam sposób :wink: Fajnie, że jesteś takiego zdania ale w dyskusji jest ważna argumentacja a nie hasła wyborcze :wink:

A dlaczego media tak podchwyciły temat "walk w klatce"? Bo to się niejako kojarzyło z brutalnością, z wrzucaniem 2 ludzi do zamkniętej klatki z której wyjdzie jeden itp. Wiem wiem- mnie też to śmieszy Ale wystarczy sobie przypomnieć niektóre artykuły w prasie (zwłaszcza te najstarsze).

oj najstarsze artykuły to sie odnoszą do tłuczki na gołe pięści :) :) gdzie sędzia był tam żeby mieć najlepszą miejscówke na widowni :) Polskie media(ostatnio) pochwyciły ten temat prawdopodobnie tylko dlatego, że doszły ich słuchy o polakach "walczących o życie walcząc z lwami w klatce" :) Szmatławce piszą w ten sposób bo nie liczy się prawda tylko wydźwięk i najwięcej sprzedanych egzemplarzy. No ale robi się offtop lekki.

Tak więc neptunie proszę o jakąś argumentację.
  • 0

budo_neptun2007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Argumentacja jest taka " z gustami sie nie dyskutuje ". Poprostu tak mi sie kojarzy klatka i sadze ze takie ma wywierac wrazenie To jest moje zdanie nie sugeruje sie atykulami To tak jak bys sie chcial spierac czy blondynki na wiejskiej dyskotece sa fajne czy blondynki na wybiegu mody we francji i nie o to chodzi chodzi i to koniec mojej polemiki na ten temat. A o lwach nic nie wiem o co chodzi jestem ciekawy.....
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
whatever... walke wrzuce później
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
Offtop? Eeee tam- pół tematu tratkuje o wspomnieniach. Moje wspomnienia dotyczą tego o czym piszemy :wink:

Wracając do poprzedniego - ja się zgadzam z tym, że szmatławce jak zawsze wszystko wyolbrzymiają, demonizują i tak dalej i tak dalej. Jednak mimo wszystko robią reklamę MMA. Raz lepszą, raz gorszą co prawda. Niektóre osoby do tego sportu zostały "przekonane" właśnie przez tego typu artykuły. Miłośników "męskiej" walki na świecie nie brakuje. W umysłach wielu ludzi MMA kojarzy się z walką w klatkach, a walki w klatkach z mordowaniem się dwóch łysych koksów. Nie mówię tu o fanach, którzy wiedzą z czym to się je, ale o osobach trzecich, którzy nie widzą różnicy między MMA a ustawką dwóch dresiarzy.
  • 0

budo_soohoq
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zagłębie Dąbrowskie(Sosnowiec)

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
klatka prety siatka wiezienie zamkniecie zoo extrema nielegal
hehe van damme i lwie serce 8)

tak sie to kojarzy ,dla mnie rowniez, pomimo swiadomosci ze: klatka bezpieczniejsza , ufc profesjonalne i legalne itp a i latkowskiego nie cenie...;)
nie widze powodu zeby walczyc z tym stereotypem ,chyba ze ktos wlasnie preferuje walki w klatkach , i zalezy mu na masowym widzu.

a co do faktow
moment walki przy siatce gdy przeciwnik jest oparty o siatke lub lezy na niej
przewaznie jest wykorzystywany by sobie dychnac lub dokonczyc mlocke na wykonczonym rywalu - kiepski klimat

kamera -gorsze ujecie niz zza lin

co do samego oktagonu moglby byc troche mniejszy mam wrazenie ze akcji jest duzo mniej niz np w pride za to wiecej gonitwy

ale co kto lubi ,ja nie przepadam

Klimat Pride byl genialny ,jak widze tych rednecks na ufc ...ehhh
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
jak ludzie wyją jak jest parter (np. podczas ostatniej walki Mino) to mi się tego gówna naprawdę odechciewa oglądać i zastanawaim się czy takiemu Mino nie odechciewa się walczyć.
UFC to lipa, niestety.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)
na ostatnim cage rage te dwa łysole dziękowały bodogowi i proelite za współpracę. Jeśli się skumają jakoś fajnie pod względem zawodników to ich łyse czaszki mogą przesłonić odblask Dany :) Te trzy gale zdecydowanie lepiej się ogląda.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PRIDE 17 ?! Wspomnienia (UFC- be)

jak ludzie wyją jak jest parter (np. podczas ostatniej walki Mino) to mi się tego gówna naprawdę odechciewa oglądać i zastanawaim się czy takiemu Mino nie odechciewa się walczyć.
UFC to lipa, niestety.

Inna kultura, inna mentalność. Obawiam się, że większość widowni UFC to ludzie liczący jedynie na krwawą walkę psów, a nie dobry pokaz technik MMA. Nieliczni zapewne w ogóle rozumieją, co się dzieje w parterze, stąd takie reakcje. Japończycy to inna bajka, oni bardziej szanują ideę walki i zapewne lepiej wiedzą co z czym "się je".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024