Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowa książa o Bruce Lee!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

nowa książa o Bruce Lee!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

autor - Przemysław Słowiński.
czytałem Bestię (o Tysonie) tego pana.. o Karcianych oszustach i jestem w trakcie lektury o Jacku Dempseyu..

także ta książka powinna być dobra i interesująca..

może już ją ktoś ma?

jak wypada ona przy książkach z "Biblioteki BL"?
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
kupie sobie tą książke,dzieki za info.. 8)
Jak przeczytam to napisze czy warto
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
koniecznie!!
ja to i tak pewnie kupię...

cenię sobie "Bibliotekę BL" Johna Little, ale coś BUDO-SPORT nie spieszy się z kolejnymi częściami.. na amazon.com już są...
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
Przepraszam, ze nie do konca na temat, ale nie chcialem zakladac nowego watku.

Jest ksiazka - pdf o nim, calkiem ciekawa, "Unsettled matters" aut. Toma Bleeckera, do sciagniecia:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
Tylko żeby autor tej ksiązki o Lee "okna czasu" był wiarygodny i pisał prawdę a nie powielał legendy i mity, jak są sprawdzone treści tej książki to piszcie czy prawde wypisuje, bo szkoda wydawać kase na bubel, co tym myślicie ?
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
inne książki tego autor sąciekawe.. dużo dat i faktów.. ale czy to sama prawda- nie sprawdzałem :)
  • 0

budo_-dmr-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brooklyn, NY

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!

Jest ksiazka - pdf o nim, calkiem ciekawa, "Unsettled matters" aut. Toma Bleeckera


ciekawy punkt widzenia i podane przyklady daja duzo do myslenia. na forach angielsko- jezycznych juz wrze. czekamy na dalsze rezultaty
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
już jest w moich rękach, ale jeszcze minie trochęczasu zanim zacznę czytać..
książka nie jest obszerna - mało stron, duża czcionka, duże odstępy.. ale jeśli ktośjest fanem :)

podzielona jest na okresy - hong kong, seattle, los angeles itd...

niestety nie ma żadnych zdjęć (a rysunek na okładce już mogli sobie podarować).

ps.
a o co chodzi z ta książką po angielsku? może ktoś streścić? albo opisać w nowym topicu, a tutaj dla zainteresowanych wrzucić linka?
  • 0

budo_montesi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
napisz prosze jak przeczytasz czy warto kupic bo wlasnie mialem zamawiac, ale chyba sie wstrzymam.

Pozdrawiam
  • 0

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
Moim zdaniem największym autorytetem jeśli chodzi o życie Brucea Lee, i ksiązkek o nim jest Johna Little. Ma on wgląd we wszystkie notatki, rysunki, książki i wogóle wszystkie żeczy Lee, i on pisze w swoich książkach dobre żeczy, a w moim odczuciu ci inni autorzy (niewszyscy oczywiście) powielają plotki, legendy i mity, mam nadzieje że ta nowo wydana książka jest wiarygodnym źrudłem wiedzy o Brucie Lee, jak ktoś ją przeczyta, prosze o recenzje, pozdrawiam !!! :D
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!
i po lekturze!!

na początku jest o chińskim horoskopie.. dosyć dużo.. puentą jest, jaki znak ma Bruce Lee..
potem jego młodość - i opis charakteru...
dalej wyjazd do USA...
prywatne życie - teściowie
dzieci i wyjazd do Chin...
powrót do USA - zakładanie szkól...

generalnie o filmach i samej sztuce JKD jest mało.. o Bruce'ie Lee tez jest mało :(

autor rozwodzi się nad wątkami pobocznymi - jeśli np pisze że BL pojechał do jakiegoś miasta, to odrazu rozpisuje się na temat tego miasta.. jest dużo takich wstawek, które mają przeciągnąć całą opowieśc..

opisane jest zabójstwo rodziny i znajomych Romana Polańskiego - moim zdaniem nietaktowne - momentami książka przypomina powieść sensacyjną - a jako biografia to chyba nie powinna.. może zbyt sceptycznie podchodzę do tej książki.. bo uważam BL za kogoś, kto dużo włożył w rozwój sztuk walki, ale do rzeczy!!

pojawiają się wątki filozoficzne - konfucjanizm - i bardzo fajnie :) przenikają przez książkę chińskie przesądy - i też dobrze. pojawia się problem rasizmu..

ogólnie to książka napisana lekkim językiem - trochę przeciągana żeby było te 160stron.. co rzuca sie w oczy i razi..

co jeszcze?
czytając ksiażkę miałem deja vu - słyszałem już niektóre wypowiedzi!!
mam taką grę planszową- BRUCE LEE. GRA KOMPUTEROWA BEZ KOMPUTERA - stara jak świat.. i tam w instrukcji jest krótki życiorys Bruce'a. jest o jego nienaturalnych pęcherzykach płócnych - i to pojawia sie w książce. pojawiają sie cytaty z filmu biograficznego "BL - człowiek legenda" (jakiś taki tytuł - dokładnie nie pamiętam). mam 2 programy z discovery i planet - w książce pojawiają się wypowiedzi z nich.

w bibliografii są podane owe programy i film. są też książki Johna Little..
momentami odnoszę wrażenie, że książka powstał na podstawie innych książek o Bruce'ie Lee, jak i na podstawie programów o nim.. trochę smutne, bo ceniłem Przemysława Słowińskiego jako autora biografii...

z drugiej strony, skoro nie czytałem tylu książek o Tysonie, Dempseyu, a jedynie tego autora - to jestem zadowolony, jednak nabrałem dystansu..

podsumowując - ksiązka taka sobie. jeśli ktoś chce poznać tajemnice BL, to będzie zawiedziony.

czekam na opinie innych.
pozdrawiam
m

ps
JOHN LITTLE RZĄDZI!!
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: nowa książa o Bruce Lee!!

JOHN LITTLE RZĄDZI!!

potwierdzam , mam dwie ksiazki jego wydania , sa bardzo ciekawe i odkrywcze jak dla mnie , pozdrawiam, ale mimo to i tak mozna zauwazyc kilka bledow , najczestrzym jest zaprzeczanie samemu sobie, raz pisze e nie mozna posiasc szybkosci i sily trenera, tylko jego technike a nastepnym razem sobie zaprzecza, ale to tylko taki maly akcent :)
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024