Skocz do zawartości


Zdjęcie

`pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiesiek_90
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

`pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
witam mam pare pytan odnosnie mma ...moga one wydawac sie zalosne ale sorry jestem zupelnie zielony :P

1. Czy zeby trenowac mma sa wymagane jakies podstawy innych sztuk walki jak bjj, boks ?czy mozna uczyc sie tego zupelnie bez zadnych wczesniejszych doswiadczen z ma ?( ja osobiscie trenowalem pare miesiecy karate kyokushin tak dla sportu)
2. Czy w mma liczy sie wzrost waga itp? ( mam 191 cm wzrostu i 89 kg wagi i 17 lat :P )
3. Moze ktos opisac po krotce jak wygladaja treningi?

z gory dzieki

pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`

1. Czy zeby trenowac mma sa wymagane jakies podstawy innych sztuk walki jak bjj, boks ?czy mozna uczyc sie tego zupelnie bez zadnych wczesniejszych doswiadczen z ma ?( ja osobiscie trenowalem pare miesiecy karate kyokushin tak dla sportu)

Zależy czy dla kariery czy dla siebie. Jeśli dla kariery to tak jak sam Fedor Emelianenko mówił w wywiadzie: najlepiej przed treningiem mma mieć opanowany grappling albo uderzenia no a jak dla siebie to trenować, trenować i sie niczym nie przejmować :wink:

2. Czy w mma liczy sie wzrost waga itp? ( mam 191 cm wzrostu i 89 kg wagi i 17 lat )

W samych walkach się liczą bo zależnie od tego z kim walczysz musisz zwracać uwagę na inne szczegóły. Jak walczysz z kimś komu parter nie pasi i woli sie potłuc to masz przewagę zasięgu ale jeśli z kimś kto woli obalić i skończyć w parterze to bronić się tobie łatwo nie będzie choć żadna to reguła.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`

witam mam pare pytan odnosnie mma ...moga one wydawac sie zalosne ale sorry jestem zupelnie zielony :P

1. Czy zeby trenowac mma sa wymagane jakies podstawy innych sztuk walki jak bjj, boks ?...

Nie

...czy mozna uczyc sie tego zupelnie bez zadnych wczesniejszych doswiadczen z ma ?...

Tak

...
2. Czy w mma liczy sie wzrost waga itp? ( mam 191 cm wzrostu i 89 kg wagi i 17 lat :P )
...

Do trenowania - nie, a na zawodach są kategorie wagowe

...
3. Moze ktos opisac po krotce jak wygladaja treningi?
...

zaleznie od widzimiesie trenera, na ogół: rozgrzewka, techniki , mordobicie, + 5 minut zbieranie zębów i zmywanie krwi z maty :)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
1. Nie trzeba mieć podstaw w innych sw ale jest to mile widziane
2. Zalezy o co pytasz. Jeśli chodzi Ci o podział na kategorie wagowe to są.
3. W wielu sekcjach oddzielnie są treningi stójki i parteru. (np. rozgrzewka, technika, zadaniówki, siłówka)
  • 0

budo_wiesiek_90
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
planuje trenowac tylko dla siebie ,raczej za pozno zaczynam zeby brac udzial na zawodach ...


nie moglem zdecydowac sie pomiedzy bjj i krav maga ( wiem ze bardzo sie roznia) wiec wybralem mma :)
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
jak tak gadasz, to znaczy, ze tak naprawdę nie chcesz trenować i pewnie na pisaniu na necie skończy się twoja kariera.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
co Ty mówisz? 17 lat w MMA to bardzo mało. W wieku 16 lat byłem u siebie w sekcji najmłodszy.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
ale jemu się wydaje, z ejest już emerytem. zaginaj na trening człeniu i nie wymyślaj problemów.
masz dużo lat przed sobą na trening
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
Nigdy nie jest za późno żeby zacząć, ani by brać udział w zawodach. No chyba, że jak bierzesz udział to musisz zostać mistrzem świata i nic innego Cię nie zadowoli ;)

Zresztą IMHO 17 jest zupełnie ok, nawet gdybyś bardzo wysoko mierzył.
  • 0

budo_wiesiek_90
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
wydawalo mi sie ze tak jest jezeli chodzi o ma ...karate trenowalem w 1 gim i wcale nie bylem najmlodszy ...po prostu moje spostrzezenia :) nie musisz mowic od razu ze na pisaniu w necie sie pewnie skonczy bo mnie nie znasz koleszko:P
  • 0

budo_jacko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
Nie wazne czy on cie zna czy nie.. Jeszcze nie byles na treningu zadnym a juz ci sie sni kariera zawodnicza. Po co sie tym wogole przejmowac, idz na trening i cwicz. Najwyzej bedziesz mial szczescie i w jakis zawodach wystartujesz a poki co to niech to bedzie przyjemnosc i nie ma co sie takimi "glupotami" przejmowac i zawracac sobie glowy. A co do treningu to tak jak wyzej koledzy pisali. Jakas rozgrzewka, technika(czasem wiecej stojki w inne dni wiecej parteru), cwiczenia w parach i jakas mala silowka, stacje etc. Najlepiej isc i samemu zobaczyc. Z czasem jakis sparing. Powodzenia!
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`

Jeszcze nie byles na treningu zadnym a juz ci sie sni kariera zawodnicza.

Zacytuj mi fragment jego wypowiedzi, z którego to wywnioskowałeś
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: `pare pytanek ( nie tych wczesniej zadawanych)`
Warunki jak na wiek masz zajebiste. Nowa dieta bananowa?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024