Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyszkolenie bokserskie w muay thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Co sadzicie o tym temacie?Ja jezdzac po roznych zawodach,cwiczac z bokserami(uzupelnialem muay thai),uwazam,ze wyszkolenie bokserskie jest slabe.Nawet takie podstawy jak proste,nie wspominajac o sierpach jest zaniedbywane..Bokserzy naprawde ,,czaruja" łapkami.Prosze o wypowiedzi.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Jest jak piszesz i myślę, że dalej nie ma co nad tym się rozwodzić. Oni poświęcają także dużo czasu na klincz, kolana, łokcie etc... Opierają swoją walkę na innej taktyce i nie używają tylu prostych czy sierpów, stąd nie muszą tak dobrze je opanowywać.
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Ale nie uwazasz,ze to sa istotne cechy przy walce?Przeciez łapami sie wszystko zaczyna,kazda akcje.Tak sie sklada,ze sparowalem z bokserem z 4letnim doswiadczeniem...ja cwiczylem wtedy 2 lata-ciezko wogole cos zrobic jak sie dostaje takie bomby...Po prostu ciezko mi bylo sie pozbierac..-fakt,ze ten chlopaczyna lubil ,,wojne w ringu":) i szedl tylko do przodu.Chcesz wejsc w klincz i dostajesz serie sierpow..dlatego o to pytam.Wg mnie przy kazdej szkole muay thai powinien byc trener boksu,raz,dwa w tygodniu.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
trzeba bylo mu fronty i lowy walić należy wykorzystywać przewage w innych uderzeniach :)
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
chyba, ze sparowali na same łapy :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
nikt normalny nie będzie nie doceniał boksu. Włącznie z kickbokserem:) Od 1 czerwca wybieram się do szkółki boksu, mam ją pod nosem, jak się okazało i na szczescie nei ma tam czegos takiego jak przerwa wakacyjna ani gromadek dzieciaków. Zawsze uważałem i wciąż uważam :wink: , że ręce mam niezłe a jednak zakładam, że zbiorę w bęcki nie raz:) boks to boks hehe
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Boks jest również bardzo ważny.Oosoby nie doceniajace prostego chyba sie nie zetkneły z prostym. W ogóle wiele osób wie ,że słaboscią tajlandczyków jest sam boks.
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Ja tam zawsze mówie że wszystko zależy od trenera i sekcji. U jednego wyszkolenie bokserskie będziesz miał świetne, u drugiego niezbyt. Wtedy można trening MT uzupełnic boksem. A co do tego że ręce są słabością tajów, to było może tak 100 lat temu. Obecnie wszyscy Tajowie i trenerzy MT kładą nacisk na techniki bokserskie. Przypomnijcie sobie fakt, że sporo Tajbokserów zdobywało (i zdobywa) mistrzostwo w boksie w lżejszych wagach.
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Ja tam zawsze mówie że wszystko zależy od trenera i sekcji. U jednego wyszkolenie bokserskie będziesz miał świetne, u drugiego niezbyt. Wtedy można trening MT uzupełnic boksem. A co do tego że ręce są słabością tajów, to było może tak 100 lat temu. Obecnie wszyscy Tajowie i trenerzy MT kładą nacisk na techniki bokserskie. Przypomnijcie sobie fakt, że sporo Tajbokserów zdobywało (i zdobywa) mistrzostwo w boksie w lżejszych wagach.
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai

Boks jest również bardzo ważny.Oosoby nie doceniajace prostego chyba sie nie ztekneły z prostym. W ougle wiele osób wie ,że słaboscią tajlandczyków jest sam boks.





Nie żartuj!Pojedz do tajlandii potrenuj z tajami to zobaczysz jaki mają słaby boks...
  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Napisałem słabość nie słaby taka drobna różnica :wink:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
w.g. mnie boks jest zajebistym dodatkiem do kazdej sw
jak trenowalem sam kb(savate/thai) i bjj i jkd
to moje rece byly ok
ale kiedy zapisalem sie na boks i zaczely sie sparingi
to nie dosc ze lapy podskoczyly o 300 % to samo pruszanie poszlo w gore (poniewaz uczysz sie jak poruszac sie nawet jak jestes lekko oszolomiony i koles napiera)
same doswiadczenie w sparingu bokserskim dalo mi bardzo duzo nowych mozliwosci w kb
sama ocena dystansu sie zmienila

jak uwazasz ze w swojej sekcji masz slabe lapy do dozuc sobie boks
zrob to a zobaczysz roznice
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyszkolenie bokserskie w muay thai
Nie sparowalismy na same łapy,ale lapy wystarczyly przy kazdej akcji...Nie mialem zlego wyszkolenia bokserskiego,a mimo to nwet nie bylo kiedy,ani miejsca do ich uzycia:) Ide na boks od srody-trzeba sie rozwjiac:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024