Skocz do zawartości


Zdjęcie

3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Witam
Ponieważ otrzymałem mailem takie pytanie (przytaczam całość maila):

"Witam bardzo serdecznie chciałbym zapytać się, w jaki sposób traktowani
będą zawodnicy judo, tj. czy np. czteroletnie doświadczenie w judo juz z
założenia nie powinno kwalifikowac do kategorii zaawansowanych. Pytam
gdyż zawody co raz częściej dominowane są przez byłych bądź aktualnych
judoków, niektórych zaczyna to nudzić. Brazylijskie jiu-jitsu to nie
judo walka musi toczyc sie takze (a moze i przede wszystkim) w
parterze, i nie mówie tu bynajmniej o braku w wyszkoleniu w kwestii
sprowadzeń, bo kto walczył z judoką ten wie o co chodzi. Dziękuje za
odpowiedź. Pozdrawiam"

POSTANAWIAMY:
zawodnicy judo posiadający więcej niż biały pas startują w dywizji kolorowych pasów.
Wiemy, że pojawią się kwestie i zastrzeżenia, że pasek paskowi nie równy i sposób walki w judo od sposobu walki w bjj, ale wychodzimy z założenia: masz biały pas w bjj czy judo tzn. jesteś początkujący. Oboie strony i tak walczą wg przepisów zamieszczonych na forum. Nie będziemy stosowali żadnych ulg tylko dlatego, że judo lepiej rzuca a gorzej walczy w parterze a bjj odwrotnie.

pozdrawiam
Jacek Wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Bez lekarza to troche lipa. Ide o zakład, że masa chłopaków tego nie bedzie wiedzieć i przejadą pół Polski, żeby odejść z kwitkiem :(
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Dokladnie, nie mozna by zorganizowac lekarza sportowego na zawody, ktory wystawialby zaswiadczenia tym ktorzy ich nie zdaza zalatwic? Tak bylo na ostatnich MP BJJ, Lidze BJJ i MP Submission Fighting.
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

Dokladnie, nie mozna by zorganizowac lekarza sportowego na zawody, ktory wystawialby zaswiadczenia tym ktorzy ich nie zdaza zalatwic? Tak bylo na ostatnich MP BJJ, Lidze BJJ i MP Submission Fighting.


1. NIESTETY, mimo prób nie udało nam się zorganizować lekarza tak jak na w.w. zawodach, ale skoro tam były takie możliwości to większość ze startujących będzie miało wymagane zaświadczenie.

2. ZGŁOSZENIA; dla każdego, który przesłał swoje zgłoszenie mailem na podany adres wysyłam potwierdzenie jego przyjęcia i przypomnienie o dokonaniu wpłaty opłaty startowej.

UWAGA!!! Jeśli ktoś dokonał wpłaty startowego opisując ją wszystkimi danymi wymaganymi na zgłoszeniu, NIE MUSI PRZESYŁAĆ ZGŁOSZENIA.
WPŁATA TRAKTOWANA JEST JEDNOCZEŚNIE JAKO ZGŁOSZENIE!!!!

pozdrawiam
Jacek Wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_macc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

Bez lekarza to troche lipa. Ide o zakład, że masa chłopaków tego nie bedzie wiedzieć i przejadą pół Polski, żeby odejść z kwitkiem :(


Jesli ktos decyduje sie jechac na zawody pól Polski to zapewne interesuje sie impreza odpowiednio wczesniej i takie zaswiadczenie zalatwia sobie przed zawodami - brak lekarza nie stanowi wiec chyba tutaj problemu tak mysle...pozdro
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

Jesli ktos decyduje sie jechac na zawody pól Polski to zapewne interesuje sie impreza odpowiednio wczesniej i takie zaswiadczenie zalatwia sobie przed zawodami - brak lekarza nie stanowi wiec chyba tutaj problemu tak mysle...pozdro

Taaa... to wytłumacz mi skąd się potem biorą kolejki do lekarza przed samym ważeniem.
Niekażdy zaglada na to forum. Napewno znajdą się chłopcy np. z zaświadczeniem od zwykłego lekarza, których spotka niezły zonk.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

1. NIESTETY, mimo prób nie udało nam się zorganizować lekarza tak jak na w.w. zawodach, ale skoro tam były takie możliwości to większość ze startujących będzie miało wymagane zaświadczenie.

Niekoniecznie, bo jak ktos wyrobil na MP BJJ, to na Lige i MP SF juz nie potrzebowal bo badania sa pol roku wazne. Niestety Puchar Polski w Koninie wypada akurat pol roku i tydzien po MP BJJ, przez co badania beda od tygodnia nieaktualne :(
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Badania na MP SF były ważne tylko na samo MP z tego co pamiętam oddawało się je organizatorowi podczas potwierdzania swojego zgłoszenia.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Nie wiem jak bylo w tym roku bo nie bylem, ale w tamtym roku w Szczecinie po zawodach mozna bylo sobie je odebrac.
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Na każde zgłoszenie przesłane mailem odsyłam potwierdzenie jego przyjęcia.
MAM PROŚBĘ
Gdyby ktoś takiego potwierdzenie nie otrzymał proszę by mnie o tym poinformował.

Wiem, że firma, na której serwerze posiadam konto [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pozakładała tak rygorystyczne oprogramowanie antyspamowe, że niektóre maile odrzuca. NIestety program nie informuje mnie o tym, że takie maile zostały odrzucone.

Dlatego też OGROMNA PROŚBA byście jako do wiadomości wpisywali adres [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zawsze też można potwierdzić u mnie telefonicznie czy zgłoszenie wpłynęło. Najlepiej dzwoniąc koło 21:tej (wtedy jestem w domu i mam przy sobie wszystkie zgłoszenia).

Z góry przepraszam za niedogodność
pozdrawiam
Jacek Wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_adi_g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
1. Czy bedzie mozliwosc zwazenia sie dzien wczesniej (tj w piatek). W Szczecinie na MP tak bylo, co bardzo ulatwilo organizacje

2. O ktorej jest waga w sobote?
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

1. Czy bedzie mozliwosc zwazenia sie dzien wczesniej (tj w piatek). W Szczecinie na MP tak bylo, co bardzo ulatwilo organizacje

2. O ktorej jest waga w sobote?


ad 1. Teoretycznie jest taka możliwość. Będziemy chcieli wszystkie maty i wagi przygotować w piątek, więc powinna waga być na hali gdzie będą rozgrywane zawody. Nie powiem teraz, o której będę na bank na hali bo nie wiem, ale zawsze możesz do mnie zadzwonić w piątek po południu i będziesz miał odpowiedź "od ręki".
Ale pamiętaj, że najniższą wagę będziesz miał zawsze rano po "toalecie" i przed jedzeniem.

ad 2. Na hali będziemy koło 7:00 (he he he jak znam życie na parkingu będą już chłopacy z Grapplingu Kraków - i wielki respekt za to dla nich). I jak tylko sami się rozgościmy na hali czyli w kilka minut będzie możliwe rozpoczęcie ważenia.

Dla tych co nie byli jeszcze na tym obiekcie. Hala to jednocześnie basen (z jacuzzi, zjeżdżalnią, biczami wodnymi etc.) + kręgielnia, kwiarenka internetowa, sala sportowa z trybunami.
Po wejściu do obiektu trzeba skręcić w prawo, za WC schodami na halę w dół i znów w prawo, gdzie będzie punkt ważenia zawodników.
Ponieważ jest to małe pomieszczenie, PROSIŁBYM O WCHODZENIE DO NIEGO PO 2 OSOBY.

pozdrawiam
jacek wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_columbus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dragon's Den Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Kwestia ważenia jest akurat dosyć istotna, bo myślę, że jest sporo osób, które mimo wszystko wolą się zważyć w piątek wieczorem. Waga jest wtedy może i trochę wyższa niż rano "po toalecie", ale jest szansa po paru dniach niedojadania zjeść jeszcze uczciwą kolację, a rano śniadanie. Więc chciałbym poprosić, jeśli można, o konkretną odpowiedź co do tego, czy będzie waga w piątek.

A co do dozwolonych technik, to oczywiście w ramach konstruktywnej krytyki, bo chwała Wam za organizację tak dużej imprezy, uważam, że zasady powinny być ustalane trochę wcześniej, bo to, czy jest balacha na kolano i klucz na stopę zmienia zasadniczo strategię walki a tym samym wpływa na przygotowanie. Oczywiście teraz jest już za późno, ale na przyszłość podpisuję się pod postulatem co do zasad CBJJ- będzie jasność od początku, nie będzie niepotrzebnych dyskusji z sędziami itd.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
ad1.
We wtorek będę ustalał szczegóły przygotowania hali do zawodów z kierownikiem obiektu.
Datego też proszę o cierpliwość odnośnie mozliwości ważenia w piątek.
Jeśli tylko będę mógł zwieźć sprzęt dzień wcześniej (do tej pory nie było z tym problemów), podam tą informację na forum i oczywiście WTEDY BĘDZIE MOŻLIWE WAŻENIE W PIĄTEK.

ad2.
Proszę nie myśleć, że jest to nasza zła wola, że są różnice w regulaminach obowiązujących na naszych zawodach a np. na MP w Aleksandrowie Łódzkim czy Lidze.
Zapewniam, że już wstępnie rozmawiałem z osobami organizującymi zawody w Aleksandrowie i Krakowie. A w Koninie wraz jeszcze z kilkoma innymi osobami usiądziemy i pogadamy o wprowadzeniu jednolitego regulaminu, wg którego będą sędziowane zawody.

Dlateg też tym razem proszę o wyrozumiałość, bo taka sytuacja będzie miała ostatni raz miejsce.

Dziś ostatni dzień TAŃSZYCH zgłoszeń!!!!

pozdrawiam
Jacek Wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_jacek wróbel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:COPACABANA KONIN
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
Witam
1. Otrzymałem wpłatę od:
ARABASZ TOMASZ MARIAN, zamieszkały w Olsztynie
w kwocie 360zł
opis wpłaty to: OPŁATA ZA STARTOWE PP BJJ za 9 zawodników

PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNO/MAIOWY OSOBĘ, KTÓRA DOKONAŁA TEJ WPŁATY.
Nie wiem za zawodników jakiego klubu została ona wpłacona.

2. Proszę o kontakt Łukasza Pawłowskiego z Warszawy, celem podania klubu jaki reprezentuje. Może być informacja mailem

Dziś podam informację co do kategorii -61kg w dywizji kolorowych pasów.

pozdrawiam
jacek wróbel
602 52 51 54
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

Dziś podam informację co do kategorii -61kg w dywizji kolorowych pasów.

To jak bedzie czy nie? Bo nie wiem co z waga robic :wink:
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007

POSTANAWIAMY:
zawodnicy judo posiadający więcej niż biały pas startują w dywizji kolorowych pasów.
Wiemy, że pojawią się kwestie i zastrzeżenia, że pasek paskowi nie równy i sposób walki w judo od sposobu walki w bjj, ale wychodzimy z założenia: masz biały pas w bjj czy judo tzn. jesteś początkujący. Oboie strony i tak walczą wg przepisów zamieszczonych na forum. Nie będziemy stosowali żadnych ulg tylko dlatego, że judo lepiej rzuca a gorzej walczy w parterze a bjj odwrotnie.

ja bardzo przepraszam, że pytam wielką czcionką, ale czy ktoś tu zwariował???
to żółty pasek judo, który potrenował raptem 6 czy 8 miesięcy, bo po ok. takim czasie w trybie zawodniczym można mieć 5 kyu, a potem przeszedł do bjj i po takim samym okresie ma biały pas, ma startowac w kolorowych???
poroniony pomysł, niestety.

czemu więc nie uregulowano w podobny nakazowy sposób sprawy zawodników bjj, którzy z białym pasem chodzą po 2-3 lata bo nie miał ich kto wypaskować, spokojnie moga nawiązać walkę z dobrym niebieskim, odklepują czarne w judo a startują w białych i bawią się odklepywaniem rzeczywiście początkujących z kilkumiesięcznym stażem?

Moim zdnaiem obie sprawy nalęży zostawić uznaniu zawodnika i jego trenera a nie wprowadzać sztywne regulacje.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
skojarzyło mi się to z kombinowaniem ze zmianami przepisów CBJJ, kolejna bezsensowna zmiana, sztuczna reglamentacja.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
jeszcze jedna sprawa - ktoś wspomniał o PZJJ - czy planowana jest jakaś forma współpracy naszego środowiska bjj z PZJJ?
  • 0

budo_mateokoszalin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/LINKE GOLD TEAM

Napisano Ponad rok temu

Re: 3 Otwarty Puchar Polski BJJ w Koninie - 19.05.2007
dobrze by bylo aby zawodnicy ze tych samych klubow nie trafili na swojego kolege juz wpierwszej wlace :) jodan ma racje.pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024