Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_etrius
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
Witam!
Chcialbym sie poradzic osob siedzacych w temacie.
Jezeli dopiero zaczynam sie interesowac kickboxingiem to w jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
Zauwazylem iz np rekawice sparingowe roznia sie waga, jaka wage wybrac dla siebie, od czego to zalezy czy jak sie to dobiera. I ogolnie co mi bedzie potrzebne?
Dzieki za rady.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
Przejdz sie do klubu i spytaj trenera co Ci bedzie potrzebne na poczatek. Jeden powie, ze tylko koszulka i spodenki a inny ze np. rekawice itd. Waga rekawic, czyli oz (uncje) zalezy od tego ile wazysz i jakich uzywa sie w danym klubie. pozdro i powodzenia
  • 0

budo_etrius
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
A jaki jest ten przelicznik wagowy (rekawice) ?
  • 0

budo_johny90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
Witam, ostatnio musiałam zmieżyć się z kupnem rekawic... Było ciężko ale dysponując większą gotówką dokonałam wyboru Przeczytałam masę wątków na roznych forach internetowych ale zajelo mi to sporo czasu. Zeby zaoszczedzic Wam cennych godzin spędzonych przed komputerem postaram sie w tym temacie odpowiedziec na wiekszosc (mam nadzieje) pytan zwiazanych z kupnem nowych rekawic dla uderzaczy

Rękawice mozemy podzielic na wykonane ze skory naturalnej i skory syntetycznej. Jest wiele rodziajow skor - bydleca, cieleca, kozla. Z tego co mi wiadomo cieleca jest lepsza od bydlecej - mniej pęka ale wiąże sie to rowniez z cena... Nie polecam zakupu rekawic ze skory syntetycznej sa tansze ale skora peka po krotkim czasie.

Rozmiar

Podstawowa jednostka wagi rekawicy sa UNCJE (jedna uncja to ok 30 gramów) więc rekawice 08 oz waza 226,8 gramow,10 oz - 283,5, 12 oz - 340,5, 14 oz 396,9 a 16 oz 439,6. Najczęściej kupuje sie rekawice 10 i 12 oz. 8 oz przeznaczone sa dla osob mniejszych lub mlodzikow 10 oz jest jedyna waga dopuszczana na zawody np kick boxingu lub taekwon-do itf i przeznaczone jest dla osob o wadze poniezej ok 63 kilogramow. 12 oz dla potezniejszych niz 63 kg fighterow z wieksza łapą Najlepsza strategia jest kupienie rekawic 12 oz na treningi a wystartowanie na zawodach w 10 oz. W jednym klubie dla zachowania rownych szans wszyscy powinni miec ta sama wage rekawic (przy rekawicach 12oz wolniej wyprowadza sie ciosy co daje przewage przeciwnikowi)

Firma
Często kupujac rekawice mozemy duuzo przeplacic, placac za...firme. Zakup pozadnych rekawic ktore wytrzymaja lata, waha sie miedzy 150/300 zł. Oczywiscie mozna kupic drozsze ale to tylko jak sie ma duuzo za duzo pieniedzy Wdług mnie najlepszymi firmami na rynku sa obecnie; Masters, Top Ten, Green Hill, Espada, Daniken, Everlast, Kwon... Jest jeszcze duzo firm ale te sa jednymi z najbardziej znanych. Przy zakupie rekawic warto zwrocic uwage na rodzaj zakladania... Zdecydowanie odradzam wiazane, zakladanie ich zajmuje duzo czasu i jest niewygodne.

Jak dbac o rekawice?
Przede wszystkim stosowac owijki lub rekawiczki pod rekawice, inaczej skutki beda fatalne... Po treningu nalezy poamietac alby wystawic rekawice do wyschniecia. Można tez kupic suszarke do butow, lub jeśli już za pozno na przestrogi, aby pozbyć sie nieprzyjemnego zapachu smarowac wazelina

Owijanie dłoni

Przydatne Dobrze usztywniaja nadgarstek i zatrzymuja pot. Im dłuzsze owijki tym lepiej.

Techniki owijania dłoni: [http]



To chyba wszystko, poczatkujacym radze niedrogie rekawice samuraja czy shoguna (choc te zaraz sie rozleca...) aby sie troszke rozruszac. Jak juz dojdziecie do wniosku ze sa Wam potrzebne rekawice "wysokiej klasy" zapraszam do powyzszej lektury



znalazlem na pewnym forum ;)

  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
Najlepiej zaopatrzyc sie w silna wole :wink: zazwyczaj kupuje sie 12 oz na poczatek w PZKB w zaleznosci od formuly zawodów rożne rekawice sie stosuje z tego co pamietam i 10 oz i 12 oz wybor moim zdanie nalezy do Ciebie ja stosuje 12 oz.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
jak się dopiero zaczynasz interesować, to najlepiej przejdź się na trening.
  • 0

budo_dzidas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
jako pierwsze rekawice kupilem ze sztucznej skory allright i okazalo sie to bylo wyrzucenie pieniedzy w bloto. rozlecialy sie po ok miesiacu, znacznie predzej zaczely sie odksztalcac. nastepne kupowalem juz ze skory, masters ma dosc dobra oferte dobrych (jak na te cene, w granicach 100-120pln) rekawic. wlaczylem w nich na wielu sparingach, walilem nimi w ciezki worek i sa w bdb stanie(jak na razie uzywane od ok roku).

co do wielkosci (oz) wybierz takie, ktore dobrze pasuja do Twoich dloni. Sugerowalem sie waga i na poczatku kupowalem 12 oz. byly troche za duze jak na moje dlonie, nawet w owijkach, przez co dochodzilo do odksztalcen, pekania szwow, nadgarstek zginal mi sie przy kontakcie z workiem. kupilem 10 oz i leza idealnie(waze jakies 85kg)

to oczywiscie tylko obserwacje z mojego niewielkiego doswiadczenia.
  • 0

budo_johny90
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
No tak skaj to jest syf, mialem takie i szlag je trafil po 1-2 miesiacach, lepiej se dolozyc te gora 50 zl i miec skorzane na dluzej.
  • 0

budo_firek23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
------------------
|
|
|
|
/
/
/
|
|
|
-------------
Hej szukam czegos akiego na ściane do trenowania uderzen i nie moge tego nigdzie znależć ,nie wiem nawrt jak to sie nazywa a widzialem jak bokseży trenuja udrzenia na czyms takim. w górną czesc udeża sie proste i sierpy w ten skos haki i w dolny obszar proste i na korpus?? czxy jestes cie mi wstanie pomóc??
  • 0

budo_firek23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
__________________|
................................|
................................|
................................|
................................|
............................../
............................/
........................../
......................../
.......................|
.......................|
.......................|
.......................|
_____________|
sorki tak to wyglada
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: W jaki sprzet powinienem sie zaopatrzyc jako poczatkujacy?
najajnik (zwany suspensorem) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024