Skocz do zawartości


Zdjęcie

"SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Przede wszystkim: Uwazam ze kopanie leżącego w głowe powinno byc zakazane jesli ten sport ma nie budzic mieszanych uczuć i nie dawac zarobic pismakom szukajacym sensacji. Widok Silvy skaczącego po głowach swoich przeciwników i u mnie wywołuje mieszane uczucia. Rozumiem że kazdy kto do staje do takiej walki wie na co sie pisze. Mi taki widok jakos szczególnie nie przeszkadza a jak komus bardzo przeszkadza to niech nie oglada. Z tym ze nie oszukujmy sie - MMA w takim wydaniu zawsze bedzie wywolywac sensacje.
Zgadzam sie z autorem ze jest to gra na najnizszych instynkach publicznosci ale jesli gala MMA doprowadzi ludzi na sale treningowa i zmotywuje do ciezkiego treningu to bardzo dobrze. Problem lezy gdzie indziej - wielu mlodych ludzi na treningi nie stac bo wladze miast maja w dupie kluby MMA ktore przez to musza utrzymywac sie ze skladek.

Co najdziwniejsze, ci sami zawodnicy wywodzą się przecież z dyscyplin, w których nie ma mowy o uderzaniu, dopóki wytrącony z równowagi przeciwnik nie stanie na równe nogi

W bjj zanim wytracony z równowagi przeciwnik stanie na równe nogi zacznie sie walka w parterze - walka o pozycje dominującą. Leżacego sie nie bije? Oczywiscie ze sie bije. W bjj i w judo leżącego można dusić i dźwigniowac - po to dochodzi sie do pozycji. Naturalne ze w MMA z pozycji dominujacej sie uderza. Poza tym kazdy wie jak z takiej pozycji uciec. Po co dyskutowac co jest bardziej wlasciwe od strony moralnej - G&P czy chwtyty konczace? Nie chcesz walczyc - nie walcz, nie chcesz ogladac - nie ogladaj. Jak godzisz sie na walke MMA to liczysz sie z tym ze mozesz być bity gdy lezysz i to normalne ze bedziesz bil jak bedzie okazja.

Słowa „ofiara” używam celowo, bo jak inaczej nazwać dobijanego rękami i nogami człowieka leżącego na ringu?

Zawodnika w zagrożonej pozycji Panie Autor...

Tak przy okazji - zawsze sadzilem ze serwis [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to serwis dla ciot.

Co do pankrationu - nie wiem czy bylo w nim G&P czy nie bylo, ale wiem za to jedno. W zawodach gladiatorow jesli pokonany nie spodobal sie publicznosci czy tam władcy i jego kumplom to był stracany wiec jakby nie bylo MMA to jakis krok do przodu...
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Pankration był wcześniej niż walki gladiatorów ;)
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Po co wogule komentowac taki nieobietkywny gmiot.Gosc pisze artykul z ktorego mozna sie co najwyzej posmiac.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
8)
  • 0

budo_maykel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Mi sie wydaje, ze to wszystko wynika z faktu, ze laicy nie pojmuja aspektu walki parterowej. W kulturze masowej mozna powiedziec istnieje to od niedawna i nie miesci sie "opinii publicznej" w glowach, ze dla niektorych walka nie konczy sie z wyladowaniem na glebie a dopiero zaczyna.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

Po co wogule komentowac taki nieobietkywny gmiot.Gosc pisze artykul z ktorego mozna sie co najwyzej posmiac.


Jak dla mnie ten topic to przede wszystkim mocna postawa sterna :P :lol:

Artykuł, wiadomo, że syf 8) Nie pierwszy i nie ostatni. :?
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Tak przy okazji - zawsze sadzilem ze serwis [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to serwis dla ciot.....calkiem przypadkowo tam wszedlem posmiac sie co "MADREGO" pisza na takim forum... ;) ........
  • 0

budo_dusza
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 516 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BYTOM

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
...A ARTYKUL UMIESCILEM ZEBY POKAZAC MLODSZYM FORUMOWICZA JAKIE PIERDOLY PISZA A STARSZYM ZEBY SIE DOBRZE POSMIALI ALBO POWKURWIALI :) JAK KTO WOLI ...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

Jak dla mnie ten topic to przede wszystkim mocna postawa sterna :P :lol:


mój błąd, bo źle zrozumiałem opis walki w star. Grecji.
Ale ten topic nie byłby tak długi gdyby koledzy z MMA raczyli cokolwiek wyjaśniac tak jak Ty, zamiast mnie obrażać.

BTW: jeśli chcecie walczyć o zmianę wizerunku wyzywając tych co mają inne zdanie, kiepska przyszłość wróżę :P (to nie do Ciebie partyzant)
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
i jak moj ulubiony bohater inz. mamon mawial - ja jestem umysl scisly, mnie sie nie moze podobac melodia, ktorej wczesniej nie slyszalem :D

przed pankrationem byl nawet przyjemniejszy sport uprawiany przez spokojnych indian (indianow? :) ), a wygladal mniej wiecej tak:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jezeli cie stern interesuja walki bez regul i z bronia, to polecam dogbrothers.com

osobiscie jestem bezmozgim zwierzakiem zawodnikiem bjj/mma po historii i filozofii.
serdecznie pozdrawiam i zycze milej lektury. :D
LB
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

przed pankrationem byl nawet przyjemniejszy sport uprawiany przez spokojnych indian (indianow? :) ),



Hindusow Indusow

ciekawe o tym wrestlingu indyjskim
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

sorry za moja nieuwage i doczytanie tylko pierwszej strony...ale ten artykul to jakiś debil napisał..zastanawia mnie jakie emocje kierowaly nim przy pisaniu tego artykułu :wink: :)


ale co konkretnie jest nieprawdą?

to ze się rozwodzi nad tym jakie to okrutne jest bicie leżącego .
jak mu się to nie podoba to niech nie ćwiczy i nie ogląda a nie zajmuje się tym, czego nie rozumie wcale

przeciwnicy podejmując walkę znają jej reguły a skoro je znają i godzą się na nie, wszystko jest w porządku.
mało to oszołomów juz pisało jaki to straszny jest boks i jakie niehumanitarne bicie po gębie. :)
tacy zawsze będą, w życiu sobie nie radzi to się na papier spuszcza...
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Stern
wytlumacze Ci to jasno i wyraznie, bo widac ze pewne problemy masz ze zrozumieniem.

Przesledzilem caly topic i jakos nie zauwazylem, ze ktos cie obraza.
Moze jako adept tkd poczules sie wyjatkowo dotkniety 'kicanym' sportem ;) czy zwroceniem uwagi ze o pewnych strefach tzw 'wolnej walki' wiesz (czy tez wie klub jako taki) malo (tekst popa o zawodach submission). Ew to ten troll tak ci dopiekl, ale jak cie widza tak cie pisza...

Jesli mam byc szczery to obrazasz sie sam swoja ignorancja. O to jednak nie powinienes miec pretensji do innych uzytkownikow, ktorzy nie maja ochoty tlumaczenia czegos laikowi, ktoremu nie chce sie szukac odpowiedzi, po raz setny.

Co do zmiany wizerunku.
Do walki mogli by zawodnicy wychodzic pod krawatem (tyle ze wtedy mozna nim jakies duszenie robic ;p), mogli by miec ukonczone i 10 fakultetow i co z tego? Poki do sprawy nie zmienia podejscia media to punkt widzenia ludzi nie ulegnie zmianie.
Mozna tez probowac cos robic, co tez (nie liczac zawodnikow ktorzy walcza i wg mnie na tyle na ile znam polska scene mma, w wiekszosci prezentuja sie dobrze i w walce i poprostu jako ludzie) pare(jesli nie nascie) osob na tym forum probowalo, czy to jesli chodzi o pisanie artykulow do prasy i mediow oraz komentowanie dla telewizji gal mma.

Jedyne co moglbym od siebie zarzucic to wspomniane wczesniej kopniecia w glowe oraz okrzyki jakie sie slyszy czasem na galach. Czesto slychac gdy sie oglada walki w tle rozne niemile slowka (zeby nie powiedziec wulgaryzmy) czy wg. mnie 'niewlasciwe' hasla (poruszony kiedys na forum temat okrzylow bodajrze o tresci w stylu 'zlo zlo agresja' ).

Na przyszlosc sugeruje zapoznac sie z tematem przed zabraniem glosu, oszczedzi to nerwow i tobie i tym ktorzy musza twoje posty czytac.

Pzdr.
B.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
Przyznam sie ze mnie zdenerwowal artykul (pisany dodatkowo z pozycji rownego koelsia co to wie co to znaczy flekowac itd) wsparty ignoractwem Sterna. Po pierwsze by nie robic rzezni sa jednak wprowadzone zasady (jedne organizacje nie zezwalaja na stompy inne na uderzanie lokciami) i to inne dla amatorow i inne dla zawodnikow. Bicie w parterze jest wynikiem innej szerszej koncepcji walki i wcale nie przesadza o wygranej bo po pierwsze ten na dole powinien umiec sie bronic a nawet atakowac z tej pozycji a po drugie jest sedzia ktory przerywa jezeli zaczela by sie egzekucja. Ale by to zrozumiec trzeba troche wysilku ze strony pana redaktorka a nie szukania taniej sensacji a ze strony kol. Sterna wiecej zrozumienia dla reprezentujacych inne style (jestem ciekaw czy po argumencie ze dawniej jednak lali sie po mordach w parterze juz jest wszystko OK)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

(jestem ciekaw czy po argumencie ze dawniej jednak lali sie po mordach w parterze juz jest wszystko OK)


no to jeszcze raz.

Gdzieś tak w drugim swoim poście w tym topicu, napisałem, że chodzi mi wyłącznie o tezę, że nigdy wcześniej nie było lania po mordach w parterze.

Partyzant jasno i wyraźnie wykazał, że teza jest nieprawdziwa i przyznałem mu rację, jak również przyznałem się do własnego błędu.

Jasno i wyraźnie pisałem też, że chodzi mi tylko o to (=lanie po mordach w parterze).

Nie biorę się za ocenianie MMA, bo ani się na tym nie znam, ani mnie to nie interesuje.

Odpowiedzi w topicu:

"przyjedź na zawody"
"przyjdź na trening"
"Twoja SW to kicanie"
"jesteś trollem"

nosz qr** same merytoryczne uwagi. I z tego powodu twierdzę, że prezentujecie taki fanatyzm, że w życiu nikogo do niczego nie przekonacie. Postawienie jednej tezy, która tak naprawdę nawet nie jest specjalnie negatywna, prowokuje znaczną większość z Was do wściekłych ataków.

A teraz zapewne też usłyszę, że się nie znam na MMA, prawda? :lol:
  • 0

budo_ryota
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
nikt tu przeciez nie jest wsciekly ty to jakos dziwnie odbierasz. przeciez wytlumaczyli ci wszystko wiec chyba ok. czy to fanatycy? jasne ze tak, dlatego wlasnie tak ciezko trenuja, tak jak ty jestes pewnie fanem swojej sw. jak juz wiadomo polska jest zacofana i potrwa jeszcze troche zanim o mma bedzie sie pisac pozytywnie. to ze np niektorzy nazwali cie trollem chiech niedziwi, bo np jakby np nazwali mnie niektorzy gdybym pisal na forum tkd ze trenuje ememej i wyskocze w stroju ninja na waszym treningu, rzuce kulke i znikne...
tyle bylo juz obelg i gadki na ten temat ze poprostu niektorzy tak to odbieraja. a jesli bedziesz szukal czegos takiego ze tu same gbory i agresorzy siedza to napewno znajdziesz, to jest tak jak z babami jak zacznie szukac to napewno cos znajdzie haha
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
"A teraz zapewne też usłyszę, że się nie znam na MMA, prawda?"

sam to stwierdziles kilka linijek wczesniej, mozna sie domyslec z tresci Twoich wpisow. zastanawiam sie po co Ty sie tu wpisujesz...
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
dobra chlopaki, co za duzo to niezdrowo. konczcie temat bo juz wszystko zostalo napisane.
jak nie to poskarze Mradowi, a ten ja zacznie pacyfikowac to glowa mala :)

pzdr
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu

Gdzieś tak w drugim swoim poście w tym topicu, napisałem, że chodzi mi wyłącznie o tezę, że nigdy wcześniej nie było lania po mordach w parterze.


nie było?.. no to już jest :D
gra? :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "SZKOLA PSYCHOPATOW" Kolejny artykul ktory nam &qu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

8) 8) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024