Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 DAN Jiu Jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

Ja również nie trenuję ani judo ani ju-jitsu.
Postanowiłem jednak poszperać trochę, poczytać i wyciągnąć wniosek, że stopnie w judo i ju-jitsu powinny być zgodne.

....
Dalsze rozważania i wnioski pozostawiam Wam...


Do Romanowicz - NIE MOŻNA stawiać na jednej linii stopni z Jiu Jitsu i Judo
moje wcześniejsze pytanie było poniekąd złośliwością ;)

generalnie wszystkie dany pow 5 są honorowe i za osiągniecia powiedzmy pedagogiczno popularyzatorskie.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

generalnie wszystkie dany pow 5 są honorowe i za osiągniecia powiedzmy pedagogiczno popularyzatorskie.


ale u Was jest fajnie
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

ale u Was jest fajnie

W aikido jest podobnie (cztery dany techniczne, od piątego wzwyż honorowe). W judo techniczne stopnie zawodnicze kończą się na szóstym danie, trenerskie natomiast na ósmym (według [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). W karate różnie bywa. Oczywiście w każdym przypadku zakres danów sięga dziesięciu.
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

Czy dlatego, że Ju-jitsu ma wiekszy zasób technik? Bo ju-do to troche zubożone ju-jitsu?
A może się mylę?

Judo wywodzi się z Ju-jitsu (a w zasadzie jest kompilacją elementów wielu szkół okreslanych tym mianem), ale - pomimo podobieństw - jest osobną sztuką (sportem?). Niewątpliwy sukces komercyjny judo (Olimpiada, uznanie w świecie) sprawił, że to raczej wsółczesne ju-jitsu próbuje nawiązywać do judo, jeśli chodzi o organizację zawodów i "metodologię" walki sportowej.
"Kompatybilność" systemu stopni nie sprowadza się - według mojej wiedzy - do wymogów egzaminacyjnych (choć można się oczywiście dopatrywać podobieństw ze względ na wspólne pochodzenie obu sztuk), lecz raczej do tożsamości obu systemów: oznaczeń kolorystycznych na pasach, ilości kyu i danów, liczby danów "technicznych" itp. Zresztą podobnych zależności można się dopatrywać w karate a także aikido, choć tu kolorów na paskach z reguły nie ma... A pamiętać trzeba przy tym, ze twórcą tego - tak powszechnego dziś systemu gradacji - był Kano Jigoro, "Ojciec" judo.
Co do 11 dana... Pan Kondratowicz jest niewątpliwie zasłużony dla SW w Polsce. Sam będąc młodym człowiekiem zaczytywałem się w książce jego autorstwa o sztuce samoobrony. Późniejszy trening i kontakt z czołówką nauczycieli sw na świecie kazał mi nieco zweryfikować poglądy na wiedzę pana Kondratowicza, niemniej jednak należy mu się szacunek jako jednemu z pionierów i poplaryzatorów SW w Polsce.
Obecnie pan Kondratowicz związał się z organizacją próbującą odegrać jakąś rolę na polskim rynku SW. Szefowie organizacji nadają sobie wzajemnie wysokie stopnie - niektórzy w dobrej wierze, inni zaś po to, by - IMHO - móc twierdzić, że ich własne stopnie zostały nadane przez organizację, zrzeszającą największe polskie autorytety SW, posiadaczy najwyższych danów... Dużo o tym w necie, zainteresowani znajdą impresje na temat esbeckiej przeszłości, współpracy z wywiadem, zamachów na papieża, defraudacji, kradzieży i zabójstw... Rzygać się chce, ale taka jest niestety prawda o części naszych Miszczów :twisted:
Dodać przy tym należy, że samo nadawanie stopni odbywa się, o ile wiem, w majestacie prawa, gdyż w oparciu o stetut organizacji, która działą legalnie. Wątpliwości może (i w wielu wypadkach powinna) budzić jedynie "bezwzględna" wartość tych stopni i ich weryfikowalność, że tak powiem, ale o tym pisano już wiele na tym Vortalu, w różnych forach - czasem pierwsze kyu zdobyte u dobrego, szanowanego i wymagającego nauczyciela o uznanym autorytecie znaczy więcej, niż 6 dan będąc efektem wędrówki przez organizacje, style, szkoły i nauczycieli promujących "swoich" po to, by mieli wyższy stopień niż przedstawiciel konkurencji... Cóż, taki jest rynek :D
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

Dodać przy tym należy, że samo nadawanie stopni odbywa się, o ile wiem, w majestacie prawa, gdyż w oparciu o stetut organizacji, która działą legalnie. Wątpliwości może (i w wielu wypadkach powinna) budzić jedynie "bezwzględna" wartość tych stopni i ich weryfikowalność,


Hm... Akurat zweryfikować można zawsze w bardzo prosty sprawdzony sposób... :D
Ale do rzeczy-
Na ten przykład powiem tylko , że w PZJJ jest całkiem sporo wysoko postawionych członków-działaczy po 7-8 dan Którzy nigdy w życiu nawet Judogi nie założyli a o walce czy jakiejkolwiek wiedzy nie wspomnę.

Dla tego ja osobiście już dawno przestałem przywiązywać wagę do stopni.
Ważne kto co umie. A nie ile ma na papierku.

Bo ostatecznie jaka jest wartość takiego ktróegoś tam dana ?
Skoro nie ma o JJ bladego pojęcia ? -

Zgadza się - GÓWNO to warte. !!!

Niestety w dobie kapitalitalizmu wszystkie wartości zamienia się w gówno - właśnie.
W gówno na potrzeby.

Eh :roll: 11dan... Jak pisał poeta .. Przekleństwo wisi nad tym lądem nie ma juz żadnych świętości...

Wszystkie sztandary splamione gównem do tego stopnia, że najwyższa była by pora by nie mieć żadnego...
  • 0

budo_pit.ronin77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:..gdzieś w opolu

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
11 dan? żenada, bez komentarza!!! szacunek ze względu na wiek i tyle ( bo napewmno nie ze wzgledu na sztuki walki), pozdrawiam.
ps. jak mowa o japońskich sztukach walki to trzeba się stosowac też min. do zasad stopniowania..., bądźmy poważni.
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
Soke Kondratowicz jest niewątpliwie niezwykle ważną postacią dla polskiego (a nawet światowego) jiu-jitsu. Pomimo wielkiego szacunku dla tego czlowieka, uważam iż krajowa organizacja jaką jest PAJJ, nie powinna nadawać mu(ani komukolwiek innemu) tak wysokiego stopnia(po "AKADEMII'' stopień ten zatwierdziło kilka lokalnych,nic nie znaczacych organizacji oraz WJJKO!)! Ponadto, soke mimo wielkiego wkładu w popularyzacje i rozwój jj, nie posiadal tak wybitnych umiejętności by stać się posiadaczem, drugiego takiego stopnia w historii sztku walki (pierwszy był sensei Jigoro Kano).
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
- szacunek dla p.Kondratowicza za ogromne zasługi w popularyzowaniu ju-jitsu, a niejako odpryskiem judo i innych sztuk walki to jedno. nikt nie ma prawa mu go odmówić.

- to, że dano mu 11 dan za życia już budzi lekki niesmak. prof Kano dostał 12 dan po śmierci - sądzę że dlatego, żeby wyróżnić do w niedościgły sposób na tle żyjących posiadaczy 10 dan.

- to, że Kondratowiczowi nadała stopień PFDSzW to śmiech na sali, szopka i kompromitacja. to kółeczko wzajemnej adoracji skupione wobec byłego esbeka RM o esbeckiej (kaczej) mentalności i esbeckich (kaczych) metodach zajmuje się przede wszystkim nadawaniem sobie nawzajem kolejnych danów. nie dostrzegając, że to jest po prostu śmieszne. dziecinne. ale oni tego nie rozumieją. niestety, wielu z nich to zramolali starcy, którzy gładko idą na lep swego wodza.

- odnośnie równorzędności stopni judo i ju-jitsu (japońskiego, bjj to inna bajka) - nie ma żadnego porównania. judo to styl na wskroś "bojowy", oparty na walce, gdzie stopień jest nieustannie weryfikowany przez coraz bardziej wymagających przeciwników na coraz wyższej rangi imprezach. w ju-jitsu jak jest, sami wiecie (generalizując, rzecz jasna).
że techniki zbliżone? nie w technikach rzecz, tylko w metodyce nauczania i ćwiczenia.
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

Soke Kondratowicz jest niewątpliwie niezwykle ważną postacią dla polskiego (a nawet światowego) jiu-jitsu. .....
Ponadto, soke mimo wielkiego wkładu w popularyzacje i rozwój jj, nie posiadal tak wybitnych umiejętności by stać się posiadaczem, drugiego takiego stopnia w historii sztku walki (pierwszy był sensei Jigoro Kano).


Witam,
sądziłem, że nie napiszę już żadnej opinii na temat dr. Kondratowicza. Czytając jednak te posty, postanowiłem dorzucić mały kamyczek do zachwaszczonego ogródeczka.

Wielu mnie zna, i zna też moje potyczki z doktorem. Jednak uważam, że w okresie lat osiemdziesiątych dużo zrobił (jak na ówczesne warunki) dla jiu-jitsu w Polsce. I dlatego też należy mu się szacunek. Sam ćwiczyłem u doktora w okresie 1984 - 86. Jednak pewna jego izolacja, brak materiałów oraz własna "duma" przekreśliła późniejsze jego dokonania. No i niestety jego niektórzy "uczniowie", co to potrafili go całkiem dobrze "wykorzystać" dla własnych, komercyjno-reklamowych działań.

Całkowitym nieporozumieniem jednak jest kwestia stopni. To, co się u nas wyrabia w tym zakresie to już nawet nie jest chore...
I nie jest temu winna kwestia czy jujutsu ma lepsze techniki, ile ich ma i jakie są potrzebne na dany "pasek".
Nie jest też winna temu kwestia - jujutsu sportowe czy tradycyjne, czy inne... to nadal pozostaje tylko w gestii ludzi pragnących zarobić na naiwnych uczniach i pragnących "owijać" swoje biodra biało-czerwonymi pasami!

Ciekawe jest stwierdzenie kolegi - "dla światowego jujitsu". Pytam się w tym momencie - jakiego światowego jujitsu? Co to w ogóle znaczy ?
I proszę mi pokazać osoby (mistrzów) powyżej stopnia 7 DAN, którzy są rzeczywistymi naszymi (Polskimi) przedstawicielami jujitsu (jakiego?) na arenie światowej, cokolwiek to znaczy.

Dziwne wydaje mi się także utożsamianie doktora (nic mu nie ujmując) do Jigoro Kano.
Chyba tym, co to piszą nie są znane żadne realia... nawet historyczne.
Nooo.. chyba, że takie porównanie daje przy okazji satysfakcję sobie samemu... przy podniesieniu samooceny!
A to jest dobra rzecz. Bo jak kogoś chwalą, to i nas przy okazji... i takie właśnie samonapędzanie się trwa od kilkunastu lat. Tylko chyba mało kto widzi. że jest to raczej obieg zamknięty... swoisty recykling !
Zgadzam się z tym, ze wielu się nie zgadza z moją opinią... i dobrze !
Byle by tylko zaczęli pozytywnie myśleć!

pozdrawiam
  • 0

budo_pit.ronin77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:..gdzieś w opolu

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
AMEN
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

"dla światowego jujitsu". Pytam się w tym momencie - jakiego światowego jujitsu? Co to w ogóle znaczy ?



Tzn. dla rozwoju jj na świecie :) bo pan Kondratowicz pełnił ważne funkcje w kilku europejskich (czy nawet ogólnoświatowych) organizacjach

Dziwne wydaje mi się także utożsamianie doktora (nic mu nie ujmując) do Jigoro Kano.




Chodzi o to że oboje dostali 11dan



Pozdrawiam
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
Nie jestem w temacie jiu jitsu, ale czy jakieś źródła w Japonii potwierdzają ten wysoki stopień Pana Kondratowicza? Ktora z japońskich organizacji nadała ten stopień? Czy jest on (11 DAN Kondratowicza) w Japonii honorowany??
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
mało kto traktuje powarznie stopnie tradycyjnego jiu jitsu . nie dziwota że niebieski pas brazilian jiu jitsu zmusi do odklepania w ciągu minuty np. 5 dan tradycyjnego jiu jitsu. mam szacunek do stopni judo , bjj , kyokushin, oyama karate , ale te stopnie z tradycyjnego jiu jitsu w bardzo wielu przypadkach to nieporozumienie. kolega z torunia który przebywał w wawie , sparował z wysokim stopniem z tradycyjnego jiu jitsu goshinryu . jeśli chodzi o walce na uderzenia w stójce miarzdżąca przewaga chłopaka z oyama. walczyli też na chwyty , po duszeniu odklepał chłopak z goshinryu. gdy by kolega z oyama karate poszedł na trening do mma warszawa mirka oknińskiego i posparował by tam na zasadach grappling , odklepywał by tam regularnie co 30 sekund z każdym chociaż średnio zaawansowanym. trenował też podczas swojego pobytu w wawie muay thai u kowala, nie powiem tam paru przydatnych w walce żeczy nauczył się.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

mało kto traktuje powarznie stopnie tradycyjnego jiu jitsu

Tia...

nie dziwota że niebieski pas brazilian jiu jitsu zmusi do odklepania w ciągu minuty np. 5 dan tradycyjnego jiu jitsu. mam szacunek do stopni judo , bjj , kyokushin, oyama karate , ale te stopnie z tradycyjnego jiu jitsu w bardzo wielu przypadkach to nieporozumienie.


Sa sekcje, gdzie stopnie sa nadawne z nieba chyba, bo sam spotykam takich ludzi na stazach i seminariach, ale to nie powod do generalizowania. To sie zdarza w kazdej sztuce walki


kolega z torunia który przebywał w wawie , sparował z wysokim stopniem z tradycyjnego jiu jitsu goshinryu . jeśli chodzi o walce na uderzenia w stójce miarzdżąca przewaga chłopaka z oyama. walczyli też na chwyty , po duszeniu odklepał chłopak z goshinryu. gdy by kolega z oyama karate poszedł na trening do mma warszawa mirka oknińskiego i posparował by tam na zasadach grappling , odklepywał by tam regularnie co 30 sekund z każdym chociaż średnio zaawansowanym. trenował też podczas swojego pobytu w wawie muay thai u kowala, nie powiem tam paru przydatnych w walce żeczy nauczył się

Tak srednio zrozumialem - kolega z Torunia cwiczyl Oyama, pokonal kogos z JJ.
Gdyby on poszedl na MMA to by odklepywal, ale cwiczyl takze MT.
Cos mi sie to nie trzyma logiki.

Poza tym generalizowanie na podstawie jednego przypadku.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
kolego hellfire chyba jasno napisałem że treningi u kowala muay thai były przydatne jako dodatkowe do treningu oyama karate. a kolego hellfire jak chcesz to ić na trening do mma warszawa i posparuj, to gwarantuje ci że wszystko na pewno ci będzie się układać w logiczną całość. na dziesięć sparingów z chodźby średniozawansowanymi zobaczysz ile razy odklepiesz.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
Bez obrazy intos ale najwyraźniej myślisz w innej przestrzeni logicznej bo dla mnie ten kawałek też jakiś nielogiczny się wydaje.
  • 0

budo_intos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
hellifire napisał że wszędzie zdarzają się stopnie nadane z nieba . bzdura , ludzie którzy mają wysokie stopnie w bjj , judo musieli się nieźle nacharować na treningach w każdej chwili w sparingu są w stanie udowodnić swoje umiejętności na dany stopień. nikt w polsce w bjj , nie ma stopnia danego za darmo w przeciwieństwie do tradycyjnego jiu jitsu , tam dość często osoba mająca wysoki stopień , nie adekwatny do umiejętności , a często bywa że kimono od dawna wisi na kołku.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
Według wypowiedzi Intosa, style tradycyjne są do dupy, tylko to co nowoczesne, jest the best. Liczy się tylko Judo, BJJ, Kyokushin i oczywiście MMA, a style tradycyjne to lipa, nie ma to nic wspólnego z walką, to zabawa. Przecietny zawodnik BJJ i Kyokushin, to prawdziwy killer, zabija pół miasta i krzyczy o więcej. Z takim widzeniem świata, nie pozostaje nic więcej tylko pogratulować dobrego samopoczucia 8O
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu
Intos ma po prostu kompleks tradycyjnych styli - jest na etapie ze za niego jeszcze mysla media ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 11 DAN Jiu Jitsu

kolego hellfire chyba jasno napisałem że treningi u kowala muay thai były przydatne jako dodatkowe do treningu oyama karate.

Właśnie tak jasno to nie było napisane - przyczepiłem się do logiki w ułożeniu zdań, bo nie byłem pewny czy dobrze zrozumiałem.

a kolego hellfire jak chcesz to ić na trening do mma warszawa i posparuj, to gwarantuje ci że wszystko na pewno ci będzie się układać w logiczną całość. na dziesięć sparingów z chodźby średniozawansowanymi zobaczysz ile razy odklepiesz

I co - będziemy się tak przerzucać pojedynczymi przykładami? Nie ukrywam, że walka na ziemii nie należy do moich ulubionych, więc nie będę "reprezentował stylu" dla pojedynczej statystyki. Chociaż chętnie kiedyś dodam BJJ jako uzupełnienie - ale to jak znajdę czas.
ALe dodam, że kolega z sekcji był i ani razu nie odklepał a wręcz przeciwnie- czy to już swiadczy o wyższości jego/naszego stylu/naszej sekcji nad wszystkimi innymi. Nie.

Poza tym jedyne co jest zagwarantowane na tym świecie to śmierc każdego z nas i nic więcej :wink:

hellifire napisał że wszędzie zdarzają się stopnie nadane z nieba . bzdura , ludzie którzy mają wysokie stopnie w bjj , judo musieli się nieźle nacharować na treningach

1) Też sie ostro napracowałem na mój stopień.
2) Dziwne bo znaliśmy chłopaka(fakt, że młody dzieciak, ale systematyka nauczania powinna być), który po 5-6latach judo nie znał dobrze padów, przewrotów, nie mówiąc o podstawowych rzutach. I nie udowodniłem tym, ze tak jest wszędzie, bo jest wiele świetnych klubów judo, gdzie ludzie o tym samym pasku prezentują poziom o klasę wyższy...

w przeciwieństwie do tradycyjnego jiu jitsu , tam dość często osoba mająca wysoki stopień , nie adekwatny do umiejętności

Często, rzadko, czasami, nigdy, zawsze - na ilu przykladach sie opierasz, że podajesz takie statystyki?

a często bywa że kimono od dawna wisi na kołku.

To w BJJ, Judo itp się zabiera stopnie za niećwiczenie? A jak ktoś sie kiedyś rozmyśli i zrezygnuje z BJJ - może sie przerzucić na inny styl. Czy nie ma prawa np po 2 latach sie tytułować stopniem? Wszak wtedy go zdobył i wtedy miał umiejętnosci do tego...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024