Skocz do zawartości


Zdjęcie

KB czy MT??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
sapringi bedą jak zareprezentujemy soba juz jakis poziom na treningach:D bede sie odbywały w Łodzi w kazda sobote jaka bedizemy chcieli takze o to sie niemartwie:D a Trener bardzo miły:D dobrze m isie z nim gada:D takze niebedzie nieporozumień:P
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
ktos mnie prosil zeby opisac 1 trening....a wiec tak...trener leciał z koksem ostro....zmeczył nas galanci na rozgrzwce..ale mi tak sie podobało bo daje rezultaty po jakims czasie..później technika..były nogi i rece plus jedna technika typowo Muay Boranowa...wyjatkowo efektowna i efektywna..:D no i to wszystko..ogólnie było przyjemnie:D
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??

ktos mnie prosil zeby opisac 1 trening....a wiec tak...trener leciał z koksem ostro....zmeczył nas galanci na rozgrzwce..ale mi tak sie podobało bo daje rezultaty po jakims czasie..później technika..były nogi i rece plus jedna technika typowo Muay Boranowa...wyjatkowo efektowna i efektywna..:D no i to wszystko..ogólnie było przyjemnie:D

tak, ja prosiłem. A co to za technika typowo Muay Boranowa?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Dołączam się do prośby. :wink:
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Sekcja w Piotrkowie rusza ,ekipa ma byc w sobote na sparingach i nie tylko...Prawdopodobnie moze chodzic o pierwszy trik .zachaczenie na nadgarstek i kontrola łokcia .:))Ja chłopaki się podszkola i odp.przygotują myśle ,że już w najblższych walkach na naszych turniejach PZMT.Fajnie ,że mają tyle zapału bo niestety naszym zawodnikom w Lodzi już troche go brakuje i kontuzje dopałnły reszte.Pzdr :)
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Piotrekde1...PeDagog ci własnie opisał ta technike:D...wiesz zapał mamy obromny niebede nawet mówił jak sie chłopaki zachowuja na ulicy:D tz. nie w sensie ze chca kazdego bic tylko sa bardzo podnieceni...a co do zapału to jest wielki :D tylko ze brak nam jeszcze techniki:D ale napewno mozesz w przyszłosci na nas liczyc:D Czarek wyciska z nas ile sie da i rezultaty powinny przyjsc szybko:D
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Ze zniecierpliwieniem czekamy na najswieższe oddziały wojowników.Ważne ,abyście jak najczęściej do nas wpadali.Za pół roku powinny być już efekty.Pametajcie żadnej ulicy.Sprawdzać się macie jak wojownicy w/g zdrowych zasad.Pozdrowienia i do zobaczenia wkrótce :D :D :D :)
  • 0

budo_marat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piotrków Tryb.

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
no mam nadzieke ze za pół roku coś z nas bedzie...bo niechcemy (przynajmniej my chłopaki)do was jechac zebrac odrazu baty:D...chcemy cos pokazac soba:D
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
A wracając do tematu, wybrałem kicka ze względu na bezpieczeństwo kolan. Zresztą późniejsza implementacja kolanek i łokci nie stanowi większego problemu, jakby co. Wielu mistrzów zaczynało od tego sportu (np. Le Banner - eee tak się pisze? ).
Właściwie to LeBanner zaczynał od Savate ale mistrzostwa zdobył w kicku.
  • 0

budo_decu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Bardzo dobry post G-Man- tak trzymaj. :D
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć w tym temacie. Chodzi mianowicie o rzekomą nieobecność w kick-boxingu ciosów kolanami i łokciami a także walki w klinczu. Aby naprostować to częste na tym forum niedomówienie odsyłam niedowiarków do przestudiowania [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Jak widać wskazane techniki są częścią programu nauczania pomimo, że formuły walki nie kładą na nie decydującego nacisku. Biorąc pod uwagę sukcesy przedstawicieli KB w różnych prestiżowych zawodach (np. K1), którzy bez problemu "nadrabiają zaległości" do MT, można zanegować "wyższość" MT nad KB. Powiedziałbym raczej, że są to dyscypliny prawie identyczne (nie licząc pewnej tradycyjnej kosmetyki i różnicach w pozycji itp.) . Co Wy na to? Czy warto zastanawiać się co jest lepsze?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??

… Chodzi mianowicie o rzekomą nieobecność w kick-boxingu ciosów kolanami i łokciami a także walki w klinczu. Aby naprostować to częste na tym forum niedomówienie odsyłam niedowiarków do przestudiowania [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Papier wszystko zniesie. Dla mnie sprawa jest prosta - albo coś jest dozwolone w danej formule i się tego naucza, albo jest zabronione i szkoda na to czasu (chodzi o przygotowanie do zawodów).

… Biorąc pod uwagę sukcesy przedstawicieli KB w różnych prestiżowych zawodach (np. K1), którzy bez problemu "nadrabiają zaległości" do MT…

Przewaga KB w Polsce polega na tym, że jest on u nas od ponad 20-stu lat. MT istnieje zaledwie kilka lat.
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??

Papier wszystko zniesie.


Polski Związek KB raczej puszcza słów na wiatr, zresztą pogadam dzisiaj z trenerem w kwestii tych kolan iłokci.

Przewaga KB w Polsce polega na tym, że jest on u nas od ponad 20-stu lat. MT istnieje zaledwie kilka lat.


Moim zdaniem przewaga MT nad KB wynika głównie z lepszego marketingu. Ludzie zawsze jakoś dążą do egzotyki mając pod nosem swoje.
Zawodnicy KB z Polski wygrywają zawody w formule K1 i MT.
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Widzisz G - Man trenujesz KB i mogę sie założyć ze nie trenowałeś nigdy MT. I twoim zdaniem nie ma różnicy. Ja chodziłam na Kb teraz trenuje MT i widzę różnice. Moim osobistym zdaniem MT jest lepsze, ale każdy ma prawo do własnego zadnia i dyskusje o wyższości lub lepszości jednych styli nad innymi nie mają sensu. Najważniejsze żeby każdy był zadowolony z tego co trenuje :)
A to ze w KB zaczyna sie trenować łokcie i kolana oraz klincz to przecież to jest ściąganie z MT
:lol:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Ludzie przestancie rozwazac wyzszosc ktorejs SW :roll: nic z niczego nie sciaga, KB i MT mozna by uznac za podobne ale to zawsze zalezy od trenera :!: a kazdy trenuje co chce...
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
W zasadzie każdy system ma swój tajemny prosty,zabujczy sierp,nieziemski hak.Jedyne kopniecie do przodu,aktualna wersje w bok i hiciarskie wykonania po łuku na różne poziomy.KB to zrozumiało i chwała mu za to ,koncentrując się na taktyce i skuteczności ,odrzuciło bajki i naleciałości systemowe.Skuteczność,to dewiza treningu KB.A Muay Thai to historia...to Tajlandia , to egzotyczni mistrzowie to niespełnione szukanie zwycięstwa w samym sobie .To poprostu tradycja ,realny smak szkoły i jej smótków,naleciałosci i kaprysów Mistrza i różnych z tym spraw zwiazanych...Najgorzej będzie i mam nadzieję ,że nie dojdzie do porównań ,walki czyje MT jest lepsze PZKB czy PZMT to ten sam gatunek ludzi ,którzy tak samo ćwiczą, a niestety niesmak pochodzi ...z polityki.Ja wierzę ,że jako wojownicy PZMT przebrniemy ten stresujący okres narodzin prawnych podstaw MT w Polsce.Proste Tajlandia=Kultura=Muay Thai=Polskie Związek MT :wink: Kick Boxing=PZKB :wink: Pozdrowienia dla obu znanych mi frakcji ,jednego stołu sztuk walki. :)
  • 0

budo_pedagog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
Zeby nie było,że zapomniałem i się zabrandzlowałem bajkami....Muay Thai= KASA turnieje,walki zawodowe.Związek,komisje ogólnie sratatata....Pozdrawiam ,w pokoju :D
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??

Widzisz G - Man trenujesz KB i mogę sie założyć ze nie trenowałeś nigdy MT. I twoim zdaniem nie ma różnicy. Ja chodziłam na Kb teraz trenuje MT i widzę różnice. Moim osobistym zdaniem MT jest lepsze, ale każdy ma prawo do własnego zadnia i dyskusje o wyższości lub lepszości jednych styli nad innymi nie mają sensu. Najważniejsze żeby każdy był zadowolony z tego co trenuje :)
A to ze w KB zaczyna sie trenować łokcie i kolana oraz klincz to przecież to jest ściąganie z MT
:lol:


1. Sam pisałem, ze style są bardzo podobne i czy warto oceniać wyższość jednych nad drugimi.

2. KB od nikogo nie ściąga, samo wywodzi się z tradycyjnych SW a techniki kolanami i łokciami to nie nowość

3. Byłem na treningach MT i poszedłem na KB - jak było wspomniane, kwestia gustu i .... zdrowych kolanek (co nie za bardzo wychodzi bo u mnie w sekcji wydaje się, że niezwykle hołubi się formułę low-kick, ironia losu, nie?)

A w ogóle to chciałem tylko obalić mity na temat łokci, kolan i klinczu w KB a nie wdawać się w dyskusję. Techniki te są w KB i są trenowane (zobaczę jeszcze w innych sekcjach) więc... Skończmy gadanie i weźmy się za trening bo na sparringach wyjdzie, że nie mamy podstaw do dyskusji nawet o wyższości prostego nad sierpem :) :)
PS. Właśnie dzisiaj zaliczyłem kontrujący prawy prosty, hehe, jakby mi ktoś fleszem po oczkach błysnął :) :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??

2. KB od nikogo nie ściąga, samo wywodzi się z tradycyjnych SW a techniki kolanami i łokciami to nie nowość

Kick Boxing zacząłem trenować jakieś 20 lat temu...
... i z upartością osła twierdzę, że "techniki kolanami i łokciami" to nowość. Wtedy (20 lat temu) istniała w Polsce formuła semi i light. Później full. Nikt w Polsce nie trenował łokci i kolan.
Potem dłuuugo nic i wreszcie pojawiła się formuła z low i formuła muay thai.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: KB czy MT??
wiadomo ze teoretycznie MT jest lepsze ob KB bo im wiecej dopuszczalnych technik tym lepiej.
z tym ze w praktyce wychodza braki trenerów, zazwyczaj ten od MT nie ma pojecia o rekach ani o kopnieciach , za to świetnie zna się np. na klinczu , łokciach, a znowu na KB rece sa na wysokim poziomie z nogami podobnie jak w MT, czyli słabo, zazwyczaj trenuja low-kicka i tyle..bo kolana rzadko który trener KB zna i potrafi nauczyć.
nie mowie ze zawsze i wszedzie mowie ze wydaje mi się że taka tendencja wystepuje
więc nijak ma się teoria do praktyki, bo pomimo że MT jest na pewno lepsze, to ta lepszość może pozostać w sferze teorii a w praktyce więcej się możesz nauczyć na Kicboxingu, czy nawet jeszcze gdzie indziej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024