Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jodo w Krakowie 27-28 stycznia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Ponieważ wszystko wskazuje na to, że michal n nie doczeka się umieszczenia tego tematu w dziale miecza, pozwolę sobie na założenie nowego tematu...

Witam wszystkich serdecznie,

W ostatni weekend stycznia w dniach 27-28 stycznia 2007 w Krakowie w Dojo Koryukanu odbędzie się „Pierwsze krakowskie zimowe Gasshuku Jodo” . Celowo nie piszemy, że będzie to staż, ponieważ zwyczajowo kojarzy się to z zajęciami prowadzonymi przez wysokich stopniem zagranicznych nauczycieli. Tym razem zajęcia odbędą się w „polskim gronie”. Koryukan daje salę na treningi w sobotę i niedzielę. Zajęcia poprowadzą najstarsi stopniem trenujący Jodo w Polsce, co w praktyce oznacza, że zajęcia poprowadzi osoba ze stopniem Nidan. Opłaty postaramy się zminimalizować jak tylko się da. Na dzień dzisiejszy planujemy po 20 złotych (musimy zapłacić za ogrzewanie  ) i raczej ulegnie zmniejszeniu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólny trening. Bardzo proszę o przekazanie tej wiadomości wszystkim zainteresowanym Jodo – obawiam się, że nie mam kontaktu do wszystkich.
Jeśli się ktoś wybiera to bardzo proszę o wiadomość mailem. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Do zobaczenia w Krakowie.

Serdecznie pozdrawiam,
Michał Nowakowski

PS
czy jakiś admin moze mi powiedzieć jak takie coś umieścić bez spamowania tak, żeby było i tu i forum mieczowym (jeden wiersz niżej). dzięki.


  • 0

budo_mudan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
jeszcze przydłaby jakieś szczegóły, np: rozpiska godzinowa zajęć.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Ze strony Koryukan.pl

---
Poniżej ramowy plan treningów:

Sobota
- 9:30 -12 trening poranny.
- 12-15 przerwa na obiad
- 15-19 trening wieczorny

Po zajęciach wieczornych odbędzie się spotkanie w sprawach formalnych dotyczących Jodo i Iaido.

Niedziela
- 9 – 14 trening z przerwą w środku na posiłek (ok. 30 minut)

Godzina zakończenia stażu zależy głównie od uczestników i tego do której będą chcieli lub mogli trenować. Sala jest do wieczora. W sobotę oczywiście małe Sayonara Party.
  • 0

budo_mudan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
nowa strona! a ja cały czas patrzyłem na starą....
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
przepraszam ale niestety wisi cały czas w necie nasza stara strona ponieważ mam problem z kontaktem z adminem serwera KKS-u.
Jak tylko się z nim/nią skontaktuję to poprosze o zmianę tego starego klonkra mojego (wstyd się przyznać) autorstwa na link do nowej strony.
Sorki za zamieszanie pogłębione za pewne faktem, że strony częściowo różnią się treścią....
UWAGA: ważna jest tylko nowa storona - zwłaszcza w temacie newsów itp....

Pozdrawiam,

MN
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Lekka zmiana w treningach...


Aktualna wersja wygląda następująco:

Sobota:
Od 9 rano do 12 trening
Od 12:30 do 15:30 spotkanie w sprawie Iaido i Jodo (kursy instruktorskie, plan finansowo organizacyjny, kryteria kwalifikacji kadry na ME oraz harmonogram przygotowań kadry). Na spotkaniu odbędzie się dyskusja na temat wymienionych tematów w sprawie Jodo oraz sprawozdanie z realizacji spraw organizacyjnych z nimi związanych w sprawie Iaido.
Od 16 do 20 trening
Wieczorem – Mała imprezka, tym razem już nie zakłócona sprawami formalnymi…

Niedziela
Od 9 do 15 trening z mała przerwą w środku na jakiś skromny posiłek.
  • 0

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
A ogrzewanie jakieś będzie? :D
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Hehe, połączenie "zima + KKS" brzmi groźnie, co? :wink:
Wnętrze trzeba mieć gorące, ot co! (i na wszelki wypadek wełniane shitagi :lol: )
Grey Fox
  • 0

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Ognisko z klepek na środku sali powinno ocieplić atmosferę...

Grey, weźmiesz kiełbaski?

:D :D:D
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Jako że byłem na owym spotkaniu Jodo postanowiłem krótko podzielić się wrażeniami.

>Pierwsze Zimowe Gasshuku Jodo :: Koryukan 27-28.01.2007

Dołączona grafika


Część osób dojechała już w piątek wieczorkiem - niektórzy poćwiczyć Kendo, a niektórzy jechali z Trójmiasta nadmorskiego. Większość jednak dojechała na sobotę rano. Było nas w sumie 14 osób z Warszawy, Poznania, okolic Olkusza, Trójmiasta no i z Krakowa (lub przyszywanego Krakowa). Rozpoczęliśmy lekko po 9. Pierwszy trening do godz. 12 poprowadził Adam Kitkowski (Poznań). Skupiliśmy się głównie na podstawach (tandokudoza) i zaczęliśmy pierwsze kata.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Po przerwie na dyskusje i pizze, tudzież chińszczyznę rozpoczął się drugi trening który poprowadził Marcin Wojtasik (Warszawa). Zaczęliśmy od kombinowanych suburi honte-gyakute uchi na różną wysokość co później śmigaliśmy w parach. Tu juz nie było tak fajnie - trzeba było niestety w ten miecz trafić :) Potem nieśmiertelne hikiotoshi. Z tym to jest jak z cięciem w Iaido - lata trzeba ćwiczyć i dziesiątki bokkenów połamać (!) żeby zadziałało poprawnie... Na koniec kihonu kaeshi tsuki i kuritsuke.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Potem kata. W zasadzie porządnie poćwiczyliśmy tylko kata 1-6, ale jak na nasz lokalny poziom to i tak nieźle. Wieczorkiem zgodnie stwierdziliśmy że idziemy na zupę do chińczyka i wracamy z pifem do dojo. Tam (czy tam tu) obgadaliśmy wszystkich wspólnych znajomych, każdy coś tam opowiedział ("Rubina z naprawy niesiemy") i wszyscy zgodnie poszliśmy spać.

W niedzielę jutrzenka cudna nieco przesłonięta śniegowymi chmurami ;) obudziła nas z samiutkiego ranka lekko przed dziewiątą :) Szybka kawa i... trening. Trening zaczął tym razem Grzesiek Puchawski (Warszawa) od suburi - przy kaeshi tsuki się lekko plątały nogi, ale w końcu dotarliśmy się z prowadzącym. Potem Grzesiek wypunktował kilka istotnych szczegółów, głównie dotyczących kontroli. I tak dobrnęliśmy, robiąc kata 1-6 do krótkiej przerwy na kawę.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Ostatnia część treningu dostała się mnie. Co tu duzo pisać... Po hikiotoshi zrobiliśmy część 11 kata w postaci ćwiczenia, potem spróbowaliśmy zrobic całość owego Midare Dome i zakończyliśmy trening zestawem Seitei Jodo. Dołączona grafika

Mam nadzieje że takie spotkania będą odbywały sie dość cyklicznie - jako że w Polsce poziom jodo jest dość... hmmm... początkowy to wiele możemy się nauczyć od samych siebie - różni ludzie jeżdżą na różne staże i chwytają czy tam zapamiętują różne punkty. Zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego, czyspojrzeć na technikę z nieco innej perspektywy. W szczególności mam nadzieję że to Zimowe Gasshuku w Krakowie będzie cykliczne i że zobaczymy się za rok.

Jak ktoś ma ochotę to komplet 52 zdjęć leży do obejrzenia tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam
LM
  • 0

budo_grey fox
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Ładną relacyję naskrobałeś :wink:
Jako, że mój poziom w jodo jest mizerno -początkujący (nieustannie :) ) to staż był dla mnie (i nie tylko dla mnie) świetną okazją do wspólnego trenowania i mam nadzieję, że nie jest to ostatnie gasshuku w KKSie.
Pozdrawiam
Grey Fox
PS. Rubina przebił chyba tylko głuszec :wink: (zorientowani wiedzą o co chodzi)
  • 0

budo_michal_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Głuszec z "szablami" jak u odyńca? fakt to był niezły hit :)

A co do spotkań w Krakowie - zapraszamy dojo jest otwarte :) wpadajcie kiedy chcecie :)

Pozdrawiam,

MN
  • 0

budo_mudan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jodo w Krakowie 27-28 stycznia
Spotkań z jodo, powinno być teraz więcej w marcu ma być organizowane gasshaku w Poznaniu, na przełomie kwitania i maja będzie staż w Warszawie z dwoma 6 danami (plus egzaminy i taikai) a w czerwcu jak co roku organizujemy 4 dniowy obóz iaido i jodo. Szczegółowe informacje w krótce na naszej stronie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024