Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to z Wami jest??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Jak to z Wami jest??
Bez zadnych zlosliwosci itd. chcialbym sie dowiedziec, co cwiczy sie na treningach bjj oprocz obalenia do parteru i walce w parterze?? Jakies ewentualne rzuty?? Stojke??
Chcialem sie dowiedziec, poniewaz na jakie inne forum SW nie wejde, zaraz znajduje setki komentow pt. "...a bjj'owiec i tak by go powalil i wygral walke"...

Pozdrawiam
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
Obalenia (wejscia w nogi, rzuty, itp.) i walka w parterze, a czego mi w BJJ jest wiecej potrzeba? :)
Jak bym chcial uderzac i kopac to bym nie poszedl na BJJ :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
W naszej sekcji ze stójki to obalenia, z parteru oprócz grapplingu to bawimy sie jeszcze w male g&p, stompy, soccer kicki, ale to tak marginalnie.

Prawdziwy bjj kładzie sie zawsze i wszędzie, niezależnie od podłoża i ilości przeciwników :)
A do sklepu po zakupy przemieszcza się wysuwaniem bioder ( z zakupami powraca dołączając przejście do żółwia) :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
wracajac z zakupami robi foczki :)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
hmm...
okey
A czy nie odczuliscie nigdy potrzeby poszerzenia swojej wiedzy o SW...
Po prostu mi sie to wydaje nudne...
Ja zamierzam cwiczyc Karate jako sztuke walki cale zycie i nie wyobrazam sobie, abym trenowal cos, co sprowadza sie do - moze i poszerzonej, ale jednak- tylko jednej sytuacji.
No bo co, jak sie nie uda obalic... :?: :!:

Pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
a co jak ktos Cie obali??

Jak to jest teraz z tymi tematami "jak to jest z/ u was..." itp. ??

edit: równiez pozdrawiam
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

hmm...
okey
A czy nie odczuliscie nigdy potrzeby poszerzenia swojej wiedzy o SW...
Po prostu mi sie to wydaje nudne...
Ja zamierzam cwiczyc Karate jako sztuke walki cale zycie i nie wyobrazam sobie, abym trenowal cos, co sprowadza sie do - moze i poszerzonej, ale jednak- tylko jednej sytuacji.
No bo co, jak sie nie uda obalic... :?: :!:

Pozdrawiam

cwicz karate i pij mleko, to bedziesz wielki :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

hmm...
okey
A czy nie odczuliscie nigdy potrzeby poszerzenia swojej wiedzy o SW...
Po prostu mi sie to wydaje nudne...
Ja zamierzam cwiczyc Karate jako sztuke walki cale zycie i nie wyobrazam sobie, abym trenowal cos, co sprowadza sie do - moze i poszerzonej, ale jednak- tylko jednej sytuacji.
No bo co, jak sie nie uda obalic... :?: :!:

Pozdrawiam

Ja cwiczylem rozne sztuki walki, kilka uderzanych i wlasnie te mi sie znudzily, a zafascynowalo mnie BJJ i to zamierzam juz tylko trenowac. Zreszta trenuje dla sportu a na zawodach to nikt mnie nie kopnie :wink:
Czyli jak ze wszystkim, co kto lubi...
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

cwicz karate i pij mleko, to bedziesz wielki Smile


No tak...bjj jest najwspanialsza SW, o czym swiadcza ww. tresciwe komentarze. :?

Chce sie czegos dowiedzeic, to pytam, nie... 8)

P.S. Cwicze rownie duzo parteru, co innych elementow. Obalenie nie jest dla mnie zadna trudnoscia, co wiecej jezeli cos nie wyjdzie to w przeciwienstwie do znam game rzutow i podciec, ktorymi moglbym w razie potrzebw sprowadzic delikwenta do parteru, jezeli zachce byc bardziej niz efektowny.
8)
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
No to się ciesz :)
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
Genesius to juz zostało ci chyba tylko jechać na mortal kombat 8)

skąd wiesz ze kocyk trenuje bjj? moze trenuje muay thai albo kung fu? nikt Ci tu nie napisal ze bjj są najlepsi na swiecie :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

P.S. Cwicze rownie duzo parteru, co innych elementow. Obalenie nie jest dla mnie zadna trudnoscia, co wiecej jezeli cos nie wyjdzie to w przeciwienstwie do znam game rzutow i podciec, ktorymi moglbym w razie potrzebw sprowadzic delikwenta do parteru, jezeli zachce byc bardziej niz efektowny.
8)

No cóż można rzec: wielkie LOL. :D
Jak wyleczysz swój kompleks na punkcie bjj to wróć i pogadamy. :)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

Genesius napisał:
P.S. Cwicze rownie duzo parteru, co innych elementow. Obalenie nie jest dla mnie zadna trudnoscia, co wiecej jezeli cos nie wyjdzie to w przeciwienstwie do znam game rzutow i podciec, ktorymi moglbym w razie potrzebw sprowadzic delikwenta do parteru, jezeli zachce byc bardziej niz efektowny.
Cool

No cóż można rzec: wielkie LOL. Very Happy
Jak wyleczysz swój kompleks na punkcie bjj to wróć i pogadamy. Smile


A nie czujecie autoironii??
nie nawidze po prostu postow typu:

cwicz karate i pij mleko, to bedziesz wielki Smile


Stworzylem temat, zeby sie dowiedziec paru nurtujacych mnie rzeczy...nie mam zamiaru nikomu ublizac, ani dawac upust swojemu ego, bo i tak bym chyba nie dal rady :)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
Genesius.
Przecież dostałeś odpowiedzi konkretne.
Docinki się zaczęły w momencie gdy pokazałeś swoje nastawienie i że nie interesują cię tak naprawdę odpowiedzi tylko założyłeś temat po to aby pokazać że jesteś lepszy od tych nudziarzy ćwiczących bjj.
Nie rozumiem twojego żalu.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

Genesius.
Przecież dostałeś odpowiedzi konkretne.
Docinki się zaczęły w momencie gdy pokazałeś swoje nastawienie i że nie interesują cię tak naprawdę odpowiedzi tylko założyłeś temat po to aby pokazać że jesteś lepszy od tych nudziarzy ćwiczących bjj.
Nie rozumiem twojego żalu.


Chcialem po prostu zrozumiec fale zainteresowania bjj, jako ze nie mam nigdzie w poblizu mozliwosci pocwiczenia bjj.
Tak samo interesjue mnie jej skutecznosc, ktora jest tak ostatnimi czasy gloryfikowana...a ze samymi filmikami sie nie zadowalam, to pytam o zdanie wyjadaczy w tej dziedzinie.

I jak na razie dostalem trzy sensowne komentarze.

Porosze zatem o wrocenie na ta wlasnie sciezke...
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
temat bez sensu. kazdy cwiczy to, co lubi. Ty chcesz trenowac karate cale zycie, inni wola bjj, wiec pytanie czy nie odczuwamy monotonii jest troche smieszne, ale zazdroszcze wszelkich urozmaicen na treningach karate.
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

temat bez sensu. kazdy cwiczy to, co lubi. Ty chcesz trenowac karate cale zycie, inni wola bjj, wiec pytanie czy nie odczuwamy monotonii jest troche smieszne, ale zazdroszcze wszelkich urozmaicen na treningach karate.


Tylko mi chodzi o odpowiedz na pytanie:
Co Twoim/Waszym zdaniem daje bjj przewage nad innymi SW, jezeli Twoim/Waszym zdaniem w ogole daje??
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
Dlaczego by mialo dawac przewage, wszystko zalezy od osoby cwiczacej.
Zadales podobne pytanie jak wiele pewno pojawiajacych sie na forum np:BJJ vs Karate .
Kazda ze stron bedzie popierala swoj styl,bo ona go cwiczy np:(Cwicze 5lat karate i do konca zycia bede to cwiczy bo to jest najlepsze).Czlowieku jak nie sprobowales BJJ to jakim prawem mozesz porownywac co jest lepsze :X Wytlumacz mi to :?: :!: Ale Ty napewno postawisz na swoim czyli karate.. :evil:
I zadawanie tak glupich pytan mozesz sobie darowac :!:
"Bo nie styl kształtuje czlowieka,lecz człowiek styl"

I do wszystkich ludzi z budo:
Szanujmy druga osobe,nie traktujmy jej jak przeciwnika.
Szanujmy kazdy sztuke,sport walki.Nie wywyzszajmy sie

I dlaczego BJJ stało sie modne:
-reklamy
-duzo form zachet w uczestniczeniu w treningach
-internet(mnostwo filmikow BJJ)
-cos nowego(chodzi o BJJ)
-napewno walka w parterze,dawniej ludziom prawie nie znana(chyba ze zapasnikom)
-bardzo sprawna dobra informacja(gdzie sa treningi,cena,harmonogram,dobrze wykonane strony)
-bardzo duzo wklad samych cwiczacych(vortal budo:BJJ forum) Naprawde duzy wklad i widac ze te forum caly czas sie rozwija,co 5 minut prawie nowe posty :-) :D

Dlaczeo KARATE przestalo byc modne:
-znudzenie
-chec cwiczenia czegos innego
-slaba reklama
-pozatym miala swoj okres swietnosci(gdzie klubow karate bylo od groma)

I to bylo by tyle Pozdrawiam
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??
Pierwsza kwestia - w bjj (LL w moim przypadku) bardzo dużą wagę przykłada się do obaleń. Wejść w nogi podcięć rzutów. Garściami czerpie się z zapasów i judo.

Druga kwestia - mam głęboko w d... to czy to że ćwiczę LL da mi przewagę na ulicy (w samoobronie) ćwiczę dla przyjemności a przy okazji nie jestem tak poobijany jak po treningach stójki no i trochę mniej odbija się to na mojej głowie.

Trzecia kwestia - wielokrotnie było już dyskutowane czy bjj jest lepsze niż inne sztuki walki i jeśli tak to dlaczego i o jego skuteczności w samoobronie. Poszukaj trochę w dziale ulica (czy combat) a na pewno się nie zawiedziesz. Włóż trochę wysiłku w poszukiwanie odpowiedzi o które prosisz.
  • 0

budo_chinaman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to z Wami jest??

temat bez sensu. kazdy cwiczy to, co lubi. Ty chcesz trenowac karate cale zycie, inni wola bjj, wiec pytanie czy nie odczuwamy monotonii jest troche smieszne, ale zazdroszcze wszelkich urozmaicen na treningach karate.


Tylko mi chodzi o odpowiedz na pytanie:
Co Twoim/Waszym zdaniem daje bjj przewage nad innymi SW, jezeli Twoim/Waszym zdaniem w ogole daje??

Mam takie pytanie czy oglądałeś kiedykolwiek zawody mma/vale tudo :?: Nie zauważyłes pewnej prawidłowości, każdy szanujący się zawodnik w większym lub mniejszym stopniu ćwiczy bjj. Czy zaóważyłeś żeby ktoś ćwiczył czysty styl w postaci karate, które nie daje w zupełnosci obrony głowy przed kombinacjami bokserskimi, kiepskie uderzenia rekami, itd itp, mozna wymieniać bez końca :idea: A teraz jeśli chodzi o amatorskie podejscie, to uważam, że nie jest to tak potrzebne by rozpatrywać skutecznosć w realnej walce. Ćwiczysz to czy coś innego nie ma znaczenia, robisz to bo Ci się podoba lubisz to robić. Natomiast co do samoobrony to nie będę sie wypowiadał, ulica to nie sport i jest to szeroki temat. Jeśli Ci sie wydaje ze ćwiczysz najlepszy i najskuteczniejszy sport i wpływa to na Ciebie pozytywnie to tym lepiej dla Ciebie. Pozdrawiam 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024