Skocz do zawartości


Zdjęcie

kurs instruktora sportu MuayThai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
A widziałeś Ty jakąś przemoc z mojej strony ? Bo mnie się jakoś nie przypomina, natomiast wszechwiedzący kickfan widzi mnie wypełnionego nienawiścią :) heh - dobre

Jeśli powstanie jeden osobny (domyślam się że związek) to nie chce myśleć co się będzie działo.


No to może pomyśl ? Ja myślałem i przyznam że mnie ta wizja nie przeraża

w drugiej jestescie samodzielni ale ograniczeni do jednej formuły i dlatego jesteśmy
bardziej atrakcyjni dla otoczenia


Hm... Tu zadecyduje już otoczenie prawda ? Ja przyznam że lepiej zajmować się jednym tematem ale do końca. Coś co jest do wszystkiego to jest .... - takie przysłowie nasz piękny kraj ma i z mojego doświadczenia wynika, że jest ono jak najbardziej prawdziwe
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
Cypis napisz jeszcze raz odpowiedź w tym temacie, bo były kłopoty techniczne.
Napisałeś 3 posty, ale nie widziałeś żadnego. To nie twoja wina, ale skryptu
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai

Myślę że ten rok jeszcze bardziej pokaże dynamikę rozwoju oraz skuteczność PZKb.

Życzę Wam tego!
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
dzięki Cypis a ja Tobie życzę jak najwięcej zawodników w klubie, bo chyba lubisz to co robisz:)


Do Muaythai i OZZz. NIe rozumiem czemu jaestescie tacy agresywni ktoś podważył ważnośc kursu, odpowiedzziałem na to że sie myli , ale miałem swoje pewne zapytania czysto teoretyczne, które zresztą wasza reakcja potwierdza że może się zdarzyć.

To zapytam z innej beczki? Czy to prawda iż nazwa muaythai amatorssiego w IFMA będzie zmieniona?
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
Wiesz... ostatnio agresywnym to nazwał mnie ktoś parę ładnych lat temu :) Ale... Twoje zdanie - do niego masz pełne prawo

A co do nazwy amatorskiego MT w IFMA - powiem Ci że na dzień dzisiejszy nie wiem czy to prawda czy nie bo nic takiego nie słyszałem.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
niektore turniej nieużywają już końcówki thai, gdzieś czytałem że jest to związane z tym iż dyscyplina która chce być olimpijską nie może mieć w nazwie kontynentu ani nazwy państwa
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
Hm, chyba nie o to chodzi - przecież mamy na olimpiadzie zapasy w stylu klasycznym, czyli Greco-Roman wrestling...

A co do całego zamieszania z kursem - myślę, że warto tutaj rozróżnić dwie rzeczy, mianowicie kwestię uprawnień instruktorskich i kwestię licencji. Można uzyskać uprawnienia instruktorskie np. w taekwondo poza Polskim Związkiem Taekwondo (olimpijskiego) i nikt ich nie podważy, ale nie znaczy to, że osoba z takimi uprawnieniami uzyska związkową licencję instruktorską. Tak więc jeśli kurs jest za zgodą ministerstwa - a jest - to jak najbardziej otrzymuje się zgodne z prawem dokumenty i uprawnienia do nauczania danej dyscypliny. Pytanie tylko, jak w przyszłości będzie wyglądała struktura organizacyjna w danej dyscyplinie/dziedzinie sportu (w tym przypadku KB i MT) i jakie - podkreślam hipotetyczny - przyszły polski związek MT, obojętnie czy wspólny z KB czy osobny, uprawnienia będzie uznawał za wystarczające do nadania licencji uprawniające do rywalizacji sportowej. Teoretycznie - jeśli powstanie coś nowego z PZKB, to pewnie będą uznawane uprawnienia z kursów PZKB, tak jak w tej chwili potrzebny jest w klubie instruktor kick-boxingu - choćby jeden i prowadzący nawet teoretycznie jedną grupę tygodniową raz w tygodniu ;-) - do uzyskania licencji PZKB. Jeśli natomiast PZMT przekształci się w PZMT :wink: to pewnie ludzie mający uprawnienia PZKB będa musieli robić dodatkowy kurs instruktorski w MT... Czas pokaże - tak czy inaczej, jedni i drudzy będą nadal instruktorami sportu w swoich dyscyplinach.

Gizmo
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
ja jestem za tym zeby powstał jeden ogólny związek Sztuk i Sportów Walki bo nie zamierzam płacic dziesięciu składek
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
A ile do tej pory płacisz :?:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
tyle ile trzeba, czyli jedną składkę
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
Jeden związek oznacza monopol, czyli dyktowanie warunków jakie się podoba.
Mnie to by nie odpowiedało.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
nie zróbmy dziesięć i każdy będzie dyktował warunki sobie: np. muay thaj, mój taj, maj taj, i może jeszcze 'sam mój' (coś tam pisali ze thai być może).
Sztuki walki to nie jest hurtownia podpasek, mydła, papieru toaletowego żeby się namnazać jako wolna konkurencja to nie ma być interes na którym się zarabia,związek sportowy to ma być instytucja która wspomaga sportowców i rozwój dyscypliny, pomagając im, a nie zarabiając na nich. I po to instytucja taka funkcjonuje (lub powinna funkcjonowac) a jak ktoś myśli ze to sklep to niech wyp... z tego interesu bo to nie ten klimat
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
jaki monopol? na co? Co prawda nie jestem zwolennikiem wszystkich sportów walki do jednego ale uważam że powinien byc jeden polski związek karate , jeden teakwondo, czy jeden kicka połączonego z muaythai. Problem kicka i muaythai jest taki że z roku na rok coraz bardziej sie zbliżają szczególnie amatorski muaythai. ie tylko KB ale i MT rozszeża. Przykładem moze byc aerobic na mistrzostwach świata IFMA 2006. Zawodnicy KB i MT startują w jednych turniejach amatorskich i zawodowych. Tworzy się pośrednie formulły takie jak K1 dal jednych i drugich.
  • 0

budo_mnino
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Osjaków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
O tym, że KB i MT powinno być razem czytaliśmy już w dziesiątkach innych tematów na tym forum (i nie tylko). :twisted: :lol:

A "pośrednia formuła" K1 bardzo dobrze służy również karatekom i zawodnikom TKD. :)

Temat ten zasadniczo dotyczyć ma kursu instruktora sportu MuayThai, więc taki mały offtop się zrobił.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai

... uważam że powinien byc jeden polski związek karate , jeden teakwondo, czy jeden kicka połączonego z muaythai.

Brak konsekwencji. :)

Problem kicka i muaythai jest taki że z roku na rok coraz bardziej sie zbliżają szczególnie amatorski muaythai.

Poprawka, to kick zbliża się do muaythai. :) :) :)
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
to czemu wprowadzono tyle ochraniaczy, które zawsze były domeną kicka, to czemu wprowadza się aerobic na zawody w muaythai, dlaczego startuje w MT K1 czy w innych formułach zaowdowych KB. kickboxing powstał na bazie MT tylko dla przyciągniecia używał chwytliwych różnych nazw thai-boxing, oriental itd. W ostatnich czasach do MT otworzyło sie i przystosowuje do zawodników KB przynajmniej na Świecie.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
mnino troche masz racji ale wszystkie drogi prowadzą do rzymu :D
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai

to czemu wprowadzono tyle ochraniaczy, które zawsze były domeną kicka...

Czerpiemy ze sprawdzonych wzorców. :wink:

... dlaczego startuje w MT K1 czy w innych formułach zaowdowych KB

K1 ma przepisy bardzo zbliżone do MT. KB również. :D

... kickboxing powstał na bazie MT tylko dla przyciągniecia używał chwytliwych różnych nazw thai-boxing, oriental itd.

Sam to powiedziałeś. :)

...W ostatnich czasach do MT otworzyło sie i przystosowuje do zawodników KB przynajmniej na Świecie.

... a nam daleko jeszcze do tego Świata.

... wszystkie drogi prowadzą do rzymu :D

a rzym to kickboxing :roll:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
Kickboxing wywodzi się z Japonii (tam odbywały się pierwsze turnieje) a jego techniki powstaly z rywalizacji karateków z tajami (bokserami tajskimi), od których ci pierwsi dostawali regularnie łomot. nowe zasady kicka wyłoniły się z tych styli, jako styl wybranych najskuteczniejszych w walce sportowej technik (na początku wciąż był tam lowkick)ale potem go wyeliminowano (i ta forma rozwinęła się później w USA na szeroka skalę). Wybrano techniki najskuteczniejsze ale zarazem najmnmiej kontuzyjne (dlatego wykluczono łokcie kolana a potem nawet low kick). Obecnie wielka ilośc ochraniaczy w amatorskich sportach zmniejsza to ryzyko, stąd myśle że kick rzeczywiście będzie zbliżał się do taja, ale uważam że oba te style i tak nadal powinny czerpac wiedze o technice z jeszcze innych styli np.z taekwondo, bo moim zdaniem nogi tak w kicku jak i taju aktualnie leżą.

to taki offtopic a propo tego co sie do czego zbliza
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: kurs instruktora sportu MuayThai
;) chce tak dodac poza topiciem ze takie "kłotnie" wiele potrafia wyjasnic=) przynajmniej teraz taki ktos kto nie ma pojecia o kb i mt w sensie organizacji etc cos wie=)
p.s
tak uczcie sie od nas :D :P 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024