Skocz do zawartości


Zdjęcie

Luxeon do roweru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_blackjack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Luxeon do roweru
Szukam latarki z luxeonem do roweru. Znalazłem ciekawy model u Led Lensera 7764 [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale niestety są tylko modele srebrne a ja potrzebuję czarnego. Myślałem tez o LL V2 7736P ale niestety nie ma uchwytu.
Mam w związku z tym tematem kilka pytań :
1. Czy znacie jakieś rozsądne propozycje luxeonów w wersji rowerowej najlepiej z uchwytem na kierownicę ?
2. Gdzie można kupić uniwersalne uchwyty do latarek na kierownicę roweru ?
3. Gdzie można kupić taniej niż w Polsce Led Lensery (jakiś zagraniczny sklep internetowy); to gdybym już zdobył odpowiedni uchwyt.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
dowolna latarka i kydex?
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
Dokładnie! Dowolna latarka i kydex [ew. ABS] :-)
Mozna tez improwizowac z taśmą izolacyjną, ale to na krótką mete. Kydex będzie najlepszy. I przy okazji masz latareczke EDC.
Fenix L1T majacy teoretycznie ok. 30 lumenów jest wystarczajacy na miasto, ale w lesie to sie z tym zabic mozna :wink: Mysle, ze po wsadzenie akku 14500 byłoby przyzwoicie (osiaga wtedy prawie 2x taki wynik :) )
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
sprawdzałem trzymając L1T w ręcę - nawet na małej mocy jest ok- na większej jest w zupełności wystarczający, oczywiście L2T wymiata
ino skąd kydex ??
  • 0

budo_blackjack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
No cóż przeglądałem sieć i nie znalazłem żadnych mocowań z kydexu do latarek. Owszem kabur pistoletowych i pochew do noży jest pod dostatkiem. Co do funkcjonalności to ważne aby latarka w łatwy sposób dała się zamocować i równie prosto zdejmować (nie odważyłbym się jej zostawic w rowerze zaparkowanym przed sklepem).

Zastanawiałem się już wcześniej nad Fenixami lecz martwi mnie ich krótki czas pracy na bateriach, standardowo 2 do 4 godzin. Wspomniane uprzednio Led Lensery posiadają czasy pracy liczone w dziesiątkach godzin. Nawet jeżeli te czasy są przesadzone to podejrzewam że te kilkanaście godzin wyciągną.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
proszę sobie sprawdzić czasy świecenia i moc w lumenkach po tych kikunasty godzinach
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
cholera ino dawid jest,
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a pochewki taktyczne z kydexu?? zamawia się u gaba3

pozdro
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
BlackJack - co do led lenserow to powiem ci ze za ta kwote lepiej sobie darowac... mialem niedawno wiekszosc ich modeli na kilka dni do pobawienia sie i tylko model za 799zł (cena w togo) swiecil prawie tak mocno jak K2 z kolimatorem 35mm, a cala reszta na 3AAA to ledwo bzdzi i chcesz takie cos na rower dac? hmm jezeli masz byc widoczny to ok ale zeby cos widziec to nieweim, zalozylem na rower dwie latarki na luxeonie i swiatla bylo mi malo jadac w lesie a latarki te daja konkretnie i LL nie swieci w polowie jak one to wiesz twoj wybor.
co do czasu swiecenia to jest on mocno przesadzony. np V2 kwadrat na aku swieci okolo godziny jasno po czym robi sie ciemno szybko(jasno czyli jak na nowych aku hehe bo wsumie to za jasno nie swieci)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru

1. Czy znacie jakieś rozsądne propozycje luxeonów w wersji rowerowej najlepiej z uchwytem na kierownicę ?

Tak.
W tej chwili nie podam ci z głowy marki, ale widzialem takie w sklepach rowerowych. Co więcej były to modele o dwóch i więcej poziomach świecenia. Czyli w mieście świecisz sobie tak, by być widocznym (i oszczędzasz baterie), zaś w miejscach nieoświetlonych ładujesz maxa.

2. Gdzie można kupić uniwersalne uchwyty do latarek na kierownicę roweru ?

Przeglądnij dobrze ten dział. Temat takich uchwytow był już poruszany.
Można sobie takie sprowadzić, ale chyba lepiej zamówić u jednego z naszych kolegów.
Jeśli chodzi o mocowane do kierownicy normalne latarki, to moim zdaniem jakaś kombinacja polegająca na Fenixach L1T(z innym zasilaniem)/L2T powinna w zupełności wystarczyć (chyba, że jesteś ślepy). Inna sprawa, że lampka konstruowana specjalnie do roweru będzie lepsza ze względu na sposób w jaki oświetla drogę.
Tak na marginesie, to kilka razy widziałem w UK gościa, który miał do roweru zamontowaną jakąś ledówkę. To cholerstwo oślepiało nawet w dzień. W nocy oczywiście pokazywało dopiero jak świeci. Nie wiem co to było, ale korpus był dość duży. Lensery, które są sprzedawane jako latarki rowerowe sobie odpuść. Nie chodzi tu bynajmniej o siłę ich światła, bo ta akurat jest moim zdaniem wystarczająca, ile o czas pracy tych latarek. Wymiana bateryjek AAA w koszyku może okazać się w ciemności kłopotliwa, a zbyt pojemne to one nie są :wink:
Tak gwoli informacji, to takie typowo rowerowe lampki bywają czasem tańsze od Lenserów. :)
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
czy swiatlo LL wystarczy na rower??? hmm to zalezy gdzie i jak szybko jezdzimy, sam ndawno sie klocilem ze znajomym ze luxeon 1W w zupelnosci bedzie ok do czasu jak sie przejechalem w lesie i nawet na lace bylo kiepsko, szybka jazda -zapomnij, spacerek - ok :D

a co do LL to zostawilem sobie V6 i wsadzilem do niego xre z ims20mm, teraz to dopiero swieci

[img][img]http://img261.imageshack.us/img261/4853/pict6250iz9.jpg[/img][/img]


[img][img]http://img142.imageshack.us/img142/3158/pict6251ps2.jpg[/img][/img]


body LL nadaje sie wysmienicie a efekt jest nieziemski
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
Mi L1T/L2T na rower bardzo pasuje- przydaje się bardzo centralny, mocny snop światła i dookoła regularne kółeczko oświetlające wystarczająco.
A jak ktoś chce do lasu itd, to lepiej już halogenik 20-30W z wiązką 8-10st i do tego akus żelowy- mega wypas świetlny do jazdy w terenie-proste,tanie, aczkolwiek troszke wielgaśne.
ps
prosba o kontakt kogokolwiek, kto zrobi mocowanie z kydexu Fenixa L1T/L2T w sposób sensowny na rower- z możliwościa prostego zdejmowania oczywista
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
Nasz kolega z forum
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
thx- poszedł zapyta zobaczymy
  • 0

budo_blackjack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
Proponowany przez większość Fenix L1T raczaj odpada bo jest za długi. Jazda z 14 cm fujarką przy kierownicy nie wyglada estetycznie a ponadto wymaga porządnego uchwytu.
Wersja L1T ma natomiast nieciekawe światło, co jest związane ze zbyt słabym zasilaniem 3W luxeona z jednej bateryjki AA i nawet najlepszy regulator od Fenixa nic tu nie poradzi. Dlatego moją uwagą przykuł nowy model Fenixa P1D CE w cenie 70$, co mieściło by się w zakładanym przeze mnie budżecie na rowerowe światełko tj. ok. 250 zł. Mam jednak pewną wątpliwość czy do tej latareczki bedą pasowały akumulatory litowe typu 18650, albowiem tylko przy takim zasilaniu można z niej wydobyc wszystkie możliwości. Z tego co wiem pomiedzy CR123 a 18650 jest niewielka różnica w średnicy i przed zakupem chciałbym wiedzieć czy 18650 zmieści się do body.

Wracając do LL 7736P (nie wiem czemu ale podoba mi sie design tej latareczki i chyba sprawię ja sobie na wieczorne spacery z psem) mam pytanie odnośnie możliwości jej zmodowania. Tak sobie myślę że celowym byłoby usunąć jej podstawową wadę czyli brak regulatora. Mam zamówione troche sampli od Maxima i Lineara do przetwornic DC-DC i wykonanie ich na pewno nie bedzie problemem. Problemem mozy byc jednak miejsce na zamontowanie regulatora w latarce. Dlatego mam pytanie do posiadaczy LL 7736P o wrzucenie fotek pojemnika na baterie i koszyczka, oraz podanie ich wymiarów. A może ktoś już tuningował te latareczki ?

PS. Jeżeli ktoś jest posiadaczem uchwytów do latarek z Kydexu to również proszę o parę fotek.
  • 0

budo_konrad_011
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
L1T ba akku 14500 osiaga wyniki lesze niz L2T (jesli dobrze pamietam ma lekko ponad 3V zamiast 2x1,2). Wymiary dalej malutkie :wink: A w razie czego wkładasz wszedzie dostepna AA i jedziesz dalej.
L2T - bez przesady, nie jest znacznie cięzsza. Podejrzewam, ze kydex na L1T poradziłby sobie z L2T bez stresu. Gabu robi porzadnie :)
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
BlackJack- na dniach bede rozbieral LL v 2 kwadrat to moge ci spr co i jak, napewno wymiana fabrycznego kolimatora da cos bo one sa wysokie dosyc, np model V6 ma wyl przy glowce latarki i miedzi nim a radiatorem jest jakies 2mm miejsca, zmieniajac kolimator na ims20mm + szkielko zyskujesz nastepne mm. ale to model V6 a V2 kwadrat ma wyl z tylu chociaz sa wersje z wyl przy glowce np taka:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jak sie pobawisz to znajdzie sie miejsce i na wiekszy radiator i przetworniczke
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru

czy swiatlo LL wystarczy na rower??? hmm to zalezy gdzie i jak szybko jezdzimy, sam ndawno sie klocilem ze znajomym ze luxeon 1W w zupelnosci bedzie ok do czasu jak sie przejechalem w lesie

Ja nie neguję faktu, że silniejsze światło nie zaszkodzi. Do normalnej jazdy z powodzeniem jednak wystarczy, zważywszy, że ten model, który oferują do roweru jest tym z mniej skupionym światłem. Jeśli ktoś w latarkę wsadzi leda nowszej generacji, to oczywiście lepiej.
  • 0

budo_blackjack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
W temacie modowania Lensera V2 (kwadrat)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeżeli macie coś nowego odnośnie modowania lenserów to proszę o linki
  • 0

budo_teodoryk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
można sobie mocowanko zamówić u Chińczyków

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

bym się pewnie na 2szt zapisał jakby ktoś ściągał.
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru
też bym wziął takie mocowanko od chińczyków...szkoda ino,że góra na zatrzask a nie tez na śrubę
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Luxeon do roweru

można sobie mocowanko zamówić u Chińczyków

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bym się pewnie na 2szt zapisał jakby ktoś ściągał.


Zamówiłem takich trzymadełek dość sporo jeszcze wiosną. Po drodze znalazły nowych właścicieli (OBY IM SIE POŁAMAŁY!!!), a Chińczycy milczą i nie przysyłają potwierdzenia nadania.

-- M.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024