Skocz do zawartości


Zdjęcie

taiji video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_krupek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
NIe denerwuj sie nie ma potrzeby ja bardzo się ciesze że ktoś stara się pokazać że taichi to nie gimnastyka rekraacyjna dla starszych osób , oczywiście strona zdrowotna ma tu duże znaczenie ale to przede wszystkim sztuka walki. Nie wiem co to znaczy Złoty kopiec i nie znam pana Nowakowskiego .Co do filmików to najleprzym sposobem jest włączenie programu EMULE i ściąganie wszystkiego z chasłami Tui Shou, taiji, taichi i wszystkimi pokrewnymi tematami czasem można zobaczyc coś ciekawego chociaż najczęściej to dziwactwa zdrowo naciągane dla kasy, i jeszcze jedno wiem że to może dziwnie zabrzmi ale jest jeszcze jeden sposób na zobazenie czegoś konkretnego taichi chuan oznacza w zasadzie to samo co aiki budo dziwne co , wewnętrzne zasady mają prawie identyczne i gdyby okroić aikido z całej tej kwiecistości ich technik to mieli byśmy chińszczyzne mało jest w polsce ludzi znających się na tematyce taichi o wiele więcej jest po stronie aikido radze poobserwować jak się poruszają jak trzymają pionową linie ciała jak nie oporują , manipulują środkiem ciężkości przeciwnika tak jak to powinno mięć miejsce w dobrym taichi, pewnie tym porównaniem wzbudze oburzenie zwolenników obu stylów ale to na prawde siostrzane sztuki walki wystarczy ominąć otoczke kulturową i sięgnąć wzrokiem tam gdzie jest idea , do centrum w aikido to hara w tai chi to tantien.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
to tak mala prowakacja, prawda???
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video

...


No nie znowu się zacznie...

Może napisz co ćwiczysz, gdzie u kogo i ile czasu... będzie łatwiej
  • 0

budo_daniel g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
KO jak masz uczulenie to idź do lekarza najlepiej chińskiego :)
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video

to tak mala prowakacja, prawda???


dlaczego uważasz że mała???
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
chcialem byc delikatny. O dziwo zdarza mi sie to niekiedy.
No wiesz ma ktos jakies zdanie i chcial sie podzielic... Moze kolega rozwinie ten temat i bedzie fajnie :-)
ktos kiedy porownal pchajace dlonie do chi sao.... Tu mamy inne ... eee spojrzenie...
To ciekawie tak poczytac cos takiego... Ale ja bym to chcial kiedys zobaczyc. I mysle ze wiekszosc z nas by chciala.

No i odezwal sie Daniel moze napisze o swoich komenatrzach o ktorych tu wspomniano i innym poscie ...
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video

ludzie w Polsce którzy ćwiczą TAi Chi Chuan Yang ,ale nie ma to za durzo wspólnego z tym 1klipem , i nie chodzi mi o to że jest on dobry , taichi to wewnętrzne kung-fu a na tym klipie nie widać zasad , wewnetrznych zasad , określił bym to jako siłówke a siłówa to nie taichi . Witam wszystkich ten post to debiut i mam nadzieje że nie finał


to znaczy kto?

pytam się powaznie, bo sam poniekąd param się tym stylem i chętnie na nauki bym sie udał :oops:
  • 0

budo_krupek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
Oj ,no i nikt mnie nie zrozumiał i nawet nie ma takiego zamiaru , a ja tak sobie myślę że jak ktoś interesuje się sztukami walk to dlaczego niby ma się ograniczać do jednej wschodniej kultury że niby co : bo chińskie ,bo japońskie jesteśmy polakami więc poco starać się być bardziej chińskimi od chińczyków ,czy terz bardziej japońskimi od japończyków itd odpowiadając na pytanie : Tae kwon do około 6lat ,Taichi chuan yang 7 i dalej a od roku aikido, przepraszam wszystkich których obraziłem moimi poglądami :(
  • 0

budo_krupek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
A jeszcze jedno taiji uczył mnie i uczy nadal Tomek Borowski
  • 0

budo_krupek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: taiji video
o przepraszam oczywiście Borecki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024