Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza firma kimon do bjj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Najlepsza firma kimon do bjj
Jaką firme uważacie za najlepszego producenta kimon do brazylijskiego jiu jitsu?
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Witam! mam prośbe jak ma ktoś jakieś gi renomowanej firmy niech napisze jak sie je użytkuje i czy szybko się zużywa pomoże to forumowiczom w lepszym wyborze nowego kimona :D dziękuje
  • 0

budo_bartek g
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
mizuno pozniej koral i dragao... dragao bardzo dobre poł mojego klubu go ma bardzo dobre twarde kimono strasznie trudno sie je chwyta :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Najlepszej nie napisales: Howard Combat Kimonos (HCK) - wygrywa w wielu testach, zwlaszcza model double wave competition...
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
proponuje jeszcze wprowadzic podzial na kimonka do cwiczen i na zawody.
Bo to sa rozne sprawy. Nie wiem czy jest sens cwiczyc w kimonku z kolnierzem ktorym trudno jest udusic? No i sie meczyc bo taki kolnierz jest bardzo sztywny i niewygodny a cale kimonko pancerne.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Dokladnie, ja tez do treningow uzywam lzejszego gi z miekkim, cienkim kolnierzem, a do zawodow biore ciezsze, twardsze. Jak sie bede umial bronic przy tym lekkim na treningach to tym bardziej obronie sie na zawodach majac ciezsze gi ze sztywniejszym kolnierzem :)
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj

mizuno pozniej koral i dragao... dragao bardzo dobre poł mojego klubu go ma bardzo dobre twarde kimono strasznie trudno sie je chwyta :wink:


mizuno wiem ze ma do judo a do bjj tez maja kimona?
  • 0

budo_atomowy3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Keiko

8 miesiecy uzytkowania i stan jak nowy( nie liczac sprania koloru) Po praniu sie troche zmneijszylo. ale akurat dopasowało sie.

Kolejny moim nabytkiem bedzie jeszcze raz Keiko[/center]
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Proponuję do wyników ankiety podchodzić z dystansem. Powód? Z moich rozmów z kilkoma zawodnikami wynika, że raczej sprawdzają jedną markę i jeśli im się podoba to dalej z niej korzystają. Niewielu ma 5 kimon różnych marek i korzysta z nich na przemian. Poza tym ocena jakości kimona jest mocno obciążona subiektywizmem. "Nie ma chu...ych kimon, tylko czasami wina brak" ;) Ale i tak sądzę, że przeprowadzenie takiej ankiety jest bardzo pomocne, bo ułatwi wybór szmaty, a wybór ten jest i tak moim zdaniem arbitralny :)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
po za tym niektore gi sa bardzie j lub mniej dostepne...

uzywa ktos na przyklad vulkan'a?

niech ci co pisza, pisza jakie kimona uzytkowali i podawali argumenty co jest dobre a co nie.

Ja uzywalem machado, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (summer gi ultra light) i keiko raca.

machado oddalem koledze bo bylo troche za duze. generalnie slabo lubilem to gi bo jakos nie lezalo na mnie, nie czulem sie w nim swobodnie.

kupilem vulkana i to gi jest bardzo bardzo zajebiste. lekkie miekkie, wygodne i niesamowicie trwale.

uzywam vulkana na zmiane z nastepnym gi ktore kupilem czyli keiko raca, ale uzywam vulkana czesciej bo jest o wiele lepszy. keiko ma sztywny kolniez i spodnie z tez z troche sztywnego materialu co sprawia ze nie czuje sie w nim tak dobrze jak w vulkanie.

i spodnie w keiko sa waskie. generalnie keiko jest ok ale drugi raz bym nie kupil ;) takze dlatego ze odprula mi sie ta obszywka na rekawie mimo iz kupielem keiko po vulkanie i vulkana uzywam czesciej niz keiko.

po za tym vulkan kiedy go kupowalem byl prawie 2 razy tanszy od keiko 80 usd w stosunku do 150 usd


musze przetestowac korala w przyszlosci jak mi sie keiko rozsypie ale generalnie zaczelo wkurzac mnie gi i teraz turlam sie glownie w sw.
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj

Keiko

8 miesiecy uzytkowania i stan jak nowy( nie liczac sprania koloru) Po praniu sie troche zmneijszylo. ale akurat dopasowało sie.

Kolejny moim nabytkiem bedzie jeszcze raz Keiko[/center]


ja mam takie pytanie trenuje bjj od 4 miesiecy (wczesniej tylko luta livre) i mam kimono keiko raca dla mnie jest ok ale mogł by mi ktoś powiedzieć jak keiko wypada w porównaniu do innych kimon bo to moje pierwsze kimono i nie mam porownania??;]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Z tego co wiem, to nie ma znaczenia tak na dobra sprawe jakie gi kupisz, zakladajac, ze kosztuje w okolicach tych 100$. Czy Atama, czy Dragao, czy inne takie powinno na dlugi czas wystarczyc.
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
Co Keiko to bazując na własnych doświadczeniach z tym kimonem (niecały rok) i paru innych osób w klubie moge powiedzieć, że dość szybko pruje się kołnierz - i kimono wygląda jakbys miał myszy w szafie, co jedna w niczym nie przeszkadza w tereningu. Gorzej ze spodniami, bo mimo, że z moimi wszytsko ok (odpukać) to paru znajomym podarły sie tuż nad kolanami.
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
spodnie w keiko sa troche niewygodne jak dla mnie :/ za wąskie w nogawkach i nie ma swobody ruchów
  • 0

budo_mccoy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Illinois

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
HCK - najtrwalsze, najwygodniejsze i mozna dopasowac bardzo dokladnie do wlasnych rozmiarow. na szczescie ma za malo badziewiarskich naszywek, wiec je niewielu ludzi kupuje ("lepsza" szmatka od korala z fajnymi malowankami : )
pozdro
LB
  • 0

budo_bartek g
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Linke Gold Team

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
mizuno wypusciło pare modeli w tym ten noszony przez Ricksona
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj

HCK - najtrwalsze, najwygodniejsze i mozna dopasowac bardzo dokladnie do wlasnych rozmiarow. na szczescie ma za malo badziewiarskich naszywek, wiec je niewielu ludzi kupuje ("lepsza" szmatka od korala z fajnymi malowankami : )
pozdro
LB


Hehe, mnie właśnie denerwują te naszywki na Koralu ;P
  • 0

budo_bartekcopa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co sadzicie o tym gi? kupilibyscie je? czy to ze jest ono teoretycznie letnim gi nie powoduje latwych uszkodzen itp?
pzdr
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj

http://jiujitsuprogear.com//product_info.php?cPath=21_44&products_id=291&osCsid=55d2354b2c92ab333dd9c47df7fde090

co sadzicie o tym gi? kupilibyscie je? czy to ze jest ono teoretycznie letnim gi nie powoduje latwych uszkodzen itp?
pzdr


Cóż, podejrzewam, że gi ważące jakieś 1,3 kg (3 lbs) nie może być grube, a jak nie jest grube to na pewno nie należy do najbardziej wytrzymałych. Na moje oko nie posłuży Ci za długo, ale cóż, zawsze możesz spróbować i podzielić się opinią:)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza firma kimon do bjj

http://jiujitsuprogear.com//product_info.php?cPath=21_44&products_id=291&osCsid=55d2354b2c92ab333dd9c47df7fde090

co sadzicie o tym gi? kupilibyscie je? czy to ze jest ono teoretycznie letnim gi nie powoduje latwych uszkodzen itp?
pzdr


Cóż, podejrzewam, że gi ważące jakieś 1,3 kg (3 lbs) nie może być grube, a jak nie jest grube to na pewno nie należy do najbardziej wytrzymałych. Na moje oko nie posłuży Ci za długo, ale cóż, zawsze możesz spróbować i podzielić się opinią:)


zden:
nie gadaj bzdetow jak nie wiesz.

bartekcopa:
mam to gi od ponad roku. jest duzo trwalsze od keiko raca ktore tez mam i jest zajebiscie lekkie i wygogne.

napisalem zreszta recenzje wczesniej wiec sobie przeczytaj. jest to zajebiste gi ktore bardzo polecam. kupilem je w tym samym sklepie internetowym. jeszcze jedno sobie kupie takie gi.

po za tym czasami jak na zawodach wazenie jest w gi, to w tym gi mozesz teoretycznie wazyc wiecej a i tak wejsc do kategoprii...;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024