Skocz do zawartości


Zdjęcie

Swiss Wenger-Renger


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Swiss Wenger-Renger
Pozwalam sobie zamieścić zdjęcia mojego scyzoryka. Zdjęcia może nie są cudowne... ale cóż... Scyzoryk SuuupeR :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:lol: :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
I czego więcej w kieszeni do szcześcia potrzeba? :wink:
  • 0

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
niczego :) :) jest strasznie ostry :lol: kiedyś przy przygotowywaniu śniadania (w sytuacji kryzysowej) przeciąłem sobie koszulke. Nawet nie wiem jak i kiedy... :lol: :lol: :lol: :wink:
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
Ja się tak zastanawiam.
Takie scyzoryki z blokowanym ostrzem i dodatkowymi narzędziami są produkowane przez Vicka, Wengera (ten sam kapitał, ale różne produkty) Leathermana i Extrema...

I żaden inny producent nie robi tego - WHY???

Osobiście chciałbym mieć możliwość zakupienia M21-04, lub Stridera z piłą i śrubokrętami - dlaczego nie? jego użytkowość wzrosłaby znakomicie! A moc - no cóż żaden folderek i tak nie bedzie taki mocny jak fixed..

Co o tym sądzicie?

Pozdr Zenobee
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
Przyczyna jest prosta: każda komplikacja konstrukcji, dodawanie jej kolejnych ruchomych części, osłabia ja znacznie.

W Europie niekwestionowanym liderem jest Victorinox (można by rzec, ze monopolistą)

W USA, jest więcej firm: Leatherman, SOG, Gerber...

Te firmy wysycają ten, wcale nie tak bardzo chłonny, rynek. Ile w końcu mozna wymyślić rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów na piłę, nożyczki, śrubokręt i otwieracz do butelek?

BTW: ten w Geberze 800 jest rewelacyjny :D
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
scyzoryk fajny, chociaż osobiście wolę Vicki, ale czy mógłbyś autorze tematu napisać coś o tym bagnecie?
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger

Przyczyna jest prosta: każda komplikacja konstrukcji, dodawanie jej kolejnych ruchomych części, osłabia ja znacznie.


To oczywiste.
Jednak nie wszyscy potrzebują pancernych noży lekkie osłabienie i niewielkie zwiększenie masy dla wielu znaczą więcej niż ładny kształt, super stal czy wygoda użytkowania itp.


Te firmy wysycają ten, wcale nie tak bardzo chłonny, rynek. Ile w końcu mozna wymyślić rewelacyjnych i nowatorskich pomysłów na piłę, nożyczki, śrubokręt i otwieracz do butelek?.


Myślałem o czymś wykonanym z dobrej stali jakimś high techu - leatherman już to zrobił zastosował niezłą 154CM... Ciekawe jak by wyglądał Strider albo może nawet michrotech z narzędziami?
(mam nadzieję, że nie popełniłem jakiejś herezji :) )

Pozdr Zenobee
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
Herezji nie, ale glównym powodem, dla którego te firmy raczej nie popełnią takiego sprzetu jest to, że jest to

NIETAKTYCZNE!!!!
:twisted:
  • 0

budo_marcin79
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
moja prawda o nożach jest taka jeden zbiera znaczki inny monety moja żona kupuje sobie buty chociaż ma ze 30 par a ja kupije noże a i tak na wypady poza miasto zabieram mojego starego vicka i socoma a reszta tych klamotów służy tak naprawde do cieszenia nimi oczu i zabawe hehe :P
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger

Herezji nie, ale glównym powodem, dla którego te firmy raczej nie popełnią takiego sprzetu jest to, że jest to

NIETAKTYCZNE!!!!
:twisted:


No chyba że jest to Vicek i model Bundeshwery. To już taktyczna zabawka tyle że nie ma w swojej nazwie "Tactical" albo "Fighter".
Zwykły marketing i nic więcej. A tak naprawdę to chyba u większości z nas pasja zaczęła się od scyzoryków. W każdym razie u mnie tak było.
  • 0

budo_zenobee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Swiss Wenger-Renger
Pomimo iż uważam się za Vickomaniaka, to nie mogę sie z tym zgodzić do końca.
Stal w szwajcarskich scyzorykach to szwedzka stal nierdzewna o parametrach pomiedzy AUS6, 440A Sandvik 120C czy 12C27 a więc nieco lepsza niż zwykła 420 i chyba nieco gorsza niż 440C.

z tego co wyczytuję w tym formu, oraz moje skromne doswiadczenia z Military (S30V), Striderem S30V - wydaje mi się, że porównywanie Vicka do takich pancerników jest lekko nie na miejscu - tak jakbyś chciał porównać Toyotę Corollę - która jest niezłym samochodem do Land Rovera Defendera czy Abramsa (mam nadzieję że trafiłem z porównaniem :) )

Pomimo iż vicek zrobi 98% tego co te pancerniki, to to te 2% czyni różnicę i decyduje o przeżyciu.

Obyśmy wykorzystywali nasze nożyki w 25 % ich mocy :) Pozdr Zenobee.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024