Skocz do zawartości


Zdjęcie

uprawnienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

uprawnienia
pytanie nastepujace!! i prosze o konkrety!! jakie uprawnienia trzeba posiadac aby prowadzic treningi BJJ/MMA!!! sprawa wyglada tak... na treningi dojezdzam ponad godzine i ostatnio trener mojej sekcji wyszedl z propozycja zebym zalozyl wlasny klub jakby filie tego w ktorym trenuje!! chcial bym zeby wszystko odbylo sie zgodnie z prawem dlatego pytam!! poniewaz z tego co sie orientuje nie ma jeszcze instruktorów(z tytulu) od BJJ czy od MMA!! czy wystarczy zrobic INSTRUKTORA REAKCJI RUCHOWEJ(samoobrona) zeby takowe treningi prowadzic?? sprawa jest dla mnie wazna poniewaz w miescie chca otworzyc klub i szukaja instruktora!! prosze o wszelka pomoc!! jak najszybciej!!!
  • 0

budo_pts00
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RADOM

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
pojedz do Mirka O. on jakieś certyfikaty wystawia (wiem bo koledzy byli)
a tak poważniej zrób instruktora jiu-jitsu i już masz uprawnienia jakieś tam.
zresztą nikt się trenera nie pyta o certyfikaty tylko się patrzy na to co potrafi i czy umie to przekazać
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
Google prawde Ci powie :)

http://www.forum-kul...showtopic=82501

Lukaj posta Kenjiro :wink:
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia

pojedz do Mirka O. on jakieś certyfikaty wystawia (wiem bo koledzy byli)


aaaa nie myslalem ze ktos sie na to zlapie LOL

czy wystarczy zrobic INSTRUKTORA REAKCJI RUCHOWEJ(samoobrona) zeby takowe treningi prowadzic


potrzebna jeszcze czesc szczgolna jest
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia

zresztą nikt się trenera nie pyta o certyfikaty tylko się patrzy na to co potrafi i czy umie to przekazać


A potem ludzie sie dziwia ze po 5-10 latach cwiczenia mają stan zdrowia w wieku 25 lat jak 60 latek 8) :)


Lagartija:
Kurs rekreacji ruchowej sklada się z dwóch części ogolnej i specjalistycznej - spokojnie do prowadzenuia zajęc zgodnie z przepisami starczy Ci kurs ze specjalnoscia samoobrona oczywiscie to tylko papierek upowazniajacy do prowadzenia zajec a jak chce sie dobrze zajecia prowadzic to trzeba mase ksiazek specjalistycznych poczytac i duzo godzin spedzic z wlasnym trenerem jako asystent.
Umiejetnosci techniczne to calkiem inna sprawa niz wiedza trenerska - u nas jeszcze istnieje przekonanie ze jak ktos jest dobrym sportowcem to jest dobrym trenerem a to jest naprawde rzadkosc.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
dziekuje za odpowiedzi!! ciesze sie ze ktos wogole zainteresowal sie sprawa POZDRAWIAM
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
Jak chcesz miec spokoj od strony prawnej to rob instruktora samoobrony jak sam napisales. Pod to mozesz podpiac wszystko. Nikt sie nie przyczepi bo nie ma polskiego zwiazku samoobrony wiec i nie ma regulaminu, zasad i zestawu technik i luzik.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia

zresztą nikt się trenera nie pyta o certyfikaty tylko się patrzy na to co potrafi i czy umie to przekazać

Powiedz to prokuratorowi jak coś sie stanie dzieciakowi.
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia


zresztą nikt się trenera nie pyta o certyfikaty tylko się patrzy na to co potrafi i czy umie to przekazać

Powiedz to prokuratorowi jak coś sie stanie dzieciakowi.


z tym prokuratorem to bym nie przesadzal.
Jak ktos zna przypadek oskarzenia karnego instruktora SW to prosze tu sie wypowiedziec.
Wg mnie ryzyko pod tym wzgledem jest niewielkie. Jest tysiace klubow w Polsce i jakos problemow z prokurstorem nie ma a z pewnoscia nie za wiele. Ja nic nie slyszalem 9co oczywiscie nie znaczy ze nie ma).
Ale oczywiscie warto miec papiery jak by ktos zapytal.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
wiem ze bylo ale ILE TO KOSZTUJE?? i macie moze jakies informacje gdzie w najblizszym czasie cos takiego sie bedzie odbywalo!!?? za wszelka pomoc z gory dziekuje!!
  • 0

budo_edipro_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia
U mnie wyglądało to tak ... 600 zł za część ogólną (około 2 miechy i praca+obrona na koniec) potem kolejne chyba 3 miechy i promocyjna cena 800 zł (bo robiłem w tym samym miejscu - normalnie 1000zł) na koniec też praca i obrona ale również praktyczny egzamin z pracy - ja miałem metodyke padów więc musiałem pokazać jak się uczy padania ... od kilku lat mam z ministerstwa edukacji i czegoś tam jeszcze książeczkę z tytułem instruktora o specjalizacji jiu-jitsu ...
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uprawnienia

wiem ze bylo ale ILE TO KOSZTUJE?? i macie moze jakies informacje gdzie w najblizszym czasie cos takiego sie bedzie odbywalo!!?? za wszelka pomoc z gory dziekuje!!


tu masz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co prawda u karatekow ale po bjj zdajesz w cuglach :) wiem bo sam robilem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024