Skocz do zawartości


Zdjęcie

SW dla 7-latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka

Zapisz lepiej dzieciaka na basen, z pewnością mu się w życiu przydai z pewnością radoche będzie miał, a sw sobie sam wybierze jak dorośnie, przynajmniej będzie rozumiał co robi.

Popieram. Zbyt wiele znam przypadków, gdzie rodzice zapisali dziecko na judo, a po niecałym roku rezygnowało, bo po prostu za wcześnie wtedy jest na rozumienie tego, co się robi. A sztuki walki trzeba być świadomym.

Jestem natomiast dozgonnie wdzięczny rodzicom, że zapisali mnie jako szkraba na porządny basen i porządne lekcje. Kondycji nie mam specjalnej (lata palenia i nic nie robienia), ale ostatnio się za siebie wziąłem, między innymi zacząłem chodzić na basen - i to, co tam widzę, jest przerażające. Wchodzą karki z godnymi pozazdroszczenia mięśniami (z resztą nie tylko karki), przepływają jeden dwudziestopięciometrowy basen... i pięć minut nie mogą złapać oddechu. Jakość - a właściwie brak jakości - ich pływania to oddzielny temat: młócenie z głową nad wodą (pseudo-kraul) albo nieudolna odkryta żabka. Ludzi umiejących jako tako pływać jest zatrważająco mało. Zapisz dzieciaka na basen! :)

Co do sztuk walki, poczekaj aż sam się zainteresuje i wyrazi chęć. Jeśli ma być sztukmistrzem (walki ;) ) to będzie, nie ma co popędzać. A już w najprostszym wariancie przedstaw mu kilka styli (filmiki, zdjęcia, krótkie omówienie) i pozwól jemu zdecydować, jeśli koniecznie musi być sztuka walki.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Hejo!

W tym przypadku wybrałbym JJ. Z instruktorem nastawionym na zabawę dzieciaki mogą w formie zabawy przyswajać sobie podstawy tej sztuki walki. Specyfika technik JJ sprawia, że taki instruktor ma szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o prowdzenie treningu właśnie w formie zabawy jednocześnie kształtując nawyki potrzebne w póxniejszym wyczynowym treningu tej sztuki walki. Jest mata, dzieciaki lubią skakać, pełzać i się naciągać.
To samo dotyczy się Judo oczywiście - musiałem napisać bo przecież to moja bazowa dziedzina (:
W klubach na całym świecie (u nas zresztą też) i stnieją sekcje dla dzieciaków, przedszkolaków - zajęcia nazywają sie "Funny Judo". Kupa śmiechu, zabaw zespołowych, podstaw rywalizacji, przewracania się, naciągania ale także nauka podstawowych elementów: postaw, słowek i zwrotów po japońsku, padów, trzymań.
W Judo na zawodach rozgrywanych wg regulaminu PZ Judo dla najmniejszych bąbli zabronione są duszenia i dźwignie. Dozwolone są dopiero w kat. młodzików - 13 lat w góre.

Pozdrowionka
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
:) a ja od pewnego mędrca słyszałem że judo. pozdro
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Dzięki za wszystkie sugestie i pomysły. Jesli chodzi o basen to chcę chodzić z nim na basen raz w tyg. i zapisać chyba jednak na JJ. Rozumiem że basen jest spoko i wogóle, ale niestety z braku czasu :cry: w tygodniu nie jestem w stanie z nim regularnie chodzić.
Natomiast JJ jak najbardziej, tym bardziej że bąbel chodzi do tej samej szkoły w kórej są treningi Stando. A z domu do szkoły mamy, jak się biegnie, jakieś 30 sek.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie sugestie.


POZDRO
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Judo...
...natomiast jak miałbym teraz tyle lat to bym pewnie chcial na taekwondo.
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Judo ma plus bo jest bardzo bezpieczne dla dzieciaków... (na Tajski bym 7 latka nie wysłał :D )
Może też być karate bezkontaktowe... nabierze troszkę techniki, zobaczy czy go to wogóle kręci, i z czasem sam wybierze swoją drogę... :)
  • 0

budo_master_go
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Ja proponuje judo

judo: ponieważ ta sztuka walki jest jedną z bezpieczniejszych i zazwyczaj dla dzieci

:wink:
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
w niektórych sekcjach judo trenują dzieci nawet w wieku 5 lat czyli ten sport musi być odpowiedni dla dzieci,ale u nas na MT też są dzieci w tym wieku i są zadowolone
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: SW dla 7-latka
Hahaha jak ja lubie takie tematy. Kolega pyta "na co zapisac dziecko, na JJ czy na KK" bo tylko te 2 ma do wyboru i dostaje odpowiedz ze na Judo :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024