Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy chcielibyscie zmian zasad kumite wkf?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy chcielibyscie zmian zasad kumite wkf?
Mam pare pytan do Itosurulez:

jak długo uprawiasz karate?
od jak dawna bierzesz udział w rywalizacji sportowej w tej dyscyplinie?
czy nie lepiej było by najpierw zapytac swojego trenera ( a fachowcem jest wybitnym , to fakt) o to czy takie zmiany maja sens??
co cię tak zraziło w WKFie, ze zmieniałbyś system nad którym pracowało pare tegich głow przez ladnych pare lat???

Nie jest to zadna zlosliwosc z mojej strony (mowie o pytaniach) i odpowiedzi mozesz udzielic mi na priva.

Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy chcielibyscie zmian zasad kumite wkf?
spoko
wcale nie potraktowalem Twojej wypowiedzi jak zlosliwosc

byc moze odruchowo chcialem stworzyc system ktory bardziej pasowalby do moich preferencji
WKF byl swietny kiedy stertowali w nim zawodnicy w latach 80 i 90 poprzedniego wieku
mam wrazenie ze z kazdym rokiem coraz wieksza robi sie z tego szermierka

z drugiej strony nie pochwalajac regul fullkontaktowych opierajacych sie na zasadach tajskich lub pride'opodobnych chcialem urozmaicic zasob technik przydatnych w tego rodzaju zawodach poprzez dolozenie paru zasad ale nie poprzez zwiekszenie kontaktowosci

z drugiej strony trudno nie patrzec z podziwem na piekielna szybkosc najlepszych wkf'owcow


co cię tak zraziło w WKFie, ze zmieniałbyś system nad którym pracowało pare tegich głow przez ladnych pare lat


nic mnie nie zrazilo do wkf'u
to dobra regula bo nie niszczy zdrowia tak bardzo jak reguly fullkontaktowe ale nie oznacza to wcale ze nie daloby sie przeprowadzic paru zmian zeby pewne rzeczy udoskonalic

ale tak jak juz powiedzialem dyskusja jest czysto akademicka bo w praktyce na zmiany nie ma miejsca

odnosnie zdania mojego trenera to nie ma sensu go pytac bo jego zdanie na ten temat znam

pozdrawiam rowniez 8)
  • 0

budo_olaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy chcielibyscie zmian zasad kumite wkf?
popieram itosurulez naprwde walki staja sie jak szermierka :/ az boli to czlowieka ja na treningach staram sie unikac walki sportwej moj sensei uczy nas walki w parteze duzo elemetow z mma (gdyz sam cwczy combaty roznego rodzaju ) i wporwadza nam rozne elementy a w stojce to oczywiscie full :) :D i po takim treningu wychodzisz obity ale szczesliwy;)
  • 0

budo_tiggi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy chcielibyscie zmian zasad kumite wkf?

Może jest na forum ktoś kto jest na bieżąco w przepisami sportowymi PZKT?


ja np...a o co chodzi???
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024